Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

μαγκες εγω εμπαινα αλισον παρκερ και την εσπαγα και στο ξυλο, θα γουσταρε

τοκιο κατι αντιστοιχο και ρακελ επισης, αφεντρα

γκαθταμπιδε και ναιρομπι μαλλον δεν τον εδινα 

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εγω εμπαινα αλισον παρκερ και την εσπαγα και στο ξυλο, θα γουσταρε

τοκιο κατι αντιστοιχο και ρακελ επισης, αφεντρα

γκαθταμπιδε και ναιρομπι μαλλον δεν τον εδινα

Λεγε τετοια και θα σε κυνηγαει ολη η Καρδιτσα μετα.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Netflix... The Witcher TV series.... θα παίξει ο Superman

 

ΠΩΠΩΠΩΩΠΩΠΩΠΩΠΩ

 

HCWITCHER.jpg

 

 

HYPE, HYPE, HYPE, GET ME ON THE HYPE TRAIIIIIIIIIIIN!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα το Blacklist, φοβερές ανατροπές.

Είδα το Tabula Rasa, εξαιρετική σειρά.

Επίσης καλό και το Condor βασιζόμενο και στην παλιά κλασική ταινία Three Days of the Condor αν και το παράκαναν σε κάποια σημεία.

Tέλος άλλη σειρά, La Mante λέγεται, είχε ενδιαφέρον και μεγάλη ανατροπή στο τέλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το άρχισα ποτέ για με αφήνε αδιάφορο εντελώς ο Saul στο Breaking Bad.

Αλλά απ' ό,τι μου λένε δεν έχει σχέση κιόλας ο χαρακτήρας στο ένα και το άλλο. Ίσως του δώσω μια ευκαιρεία κάποτε. Θα τελειώσω όπου να' ναι το Casa de Papel (αυτό βλέπω τώρα, ένα ριφρές στο ΚΜ μεταξύ δύο επεισοδίων :D), τελείωσα το The 100, τα άλλα 15 μετρημένα που βλέπω δεν έχουν σεζόν τώρα, οπότε ώρα για κάτι καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Ok, το part 2 του Casa de Papel έχει γαμήσει, τα βλέπεις συνεχόμενα, καπάκια ασάλιωτα, μου θύμισε εποχές που έβαζες να δεις το βραδάκι 2 επεισόδια από το "24" και πριν πάρεις χαμπάρι είχε ξημερώσει έξω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα binge το Better Call Saul.

Αναρωτιεμαι γιατι δεν εχει μεγαλυτερο following. Πολυ ωραιο, δυνατες ερμηνειες, καλη δομη χαρακτηρων, Breaking Bad prequel. Top Notch.

 

γαμαει το μπετερ κολ σολ.

συνεχιζει στο ιδιο μηκος κυμματος με το μπρεικινγ μπαντ απο αποψη ποιοτητας 

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα ένα δανέζικο sci fi, το The Rain. Μετά τα πρώτα 8 επεισόδια θα το κρατήσω άνετα. Θυμίζει λίιιγο walking dead η φάση, έχουν βάλει μέσα όλα τα κλασσικά στοιχεία που σου κεντρίζουν το ενδιαφέρον. Αυτό το κάνεις βέβαια μέχρι 15-20 επεισόδια, μετά πρέπει να δείξει η σειρά αν το έχει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα ένα δανέζικο sci fi, το The Rain. Μετά τα πρώτα 8 επεισόδια θα το κρατήσω άνετα. Θυμίζει λίιιγο walking dead η φάση, έχουν βάλει μέσα όλα τα κλασσικά στοιχεία που σου κεντρίζουν το ενδιαφέρον. Αυτό το κάνεις βέβαια μέχρι 15-20 επεισόδια, μετά πρέπει να δείξει η σειρά αν το έχει ή όχι.

Καλούτσικο το the Rain. Αν δεν έχεις κάτι άλλο να δεις, βλέπεται ευχάριστα. Τελείωσα το Dark χθες. Το περίμενα καλύτερο αλλά με κούρασε πολύ. Σίγουρα δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα και κάπου μπορεί να χάθηκα

Link to comment
Share on other sites

MV5BZDk2NzY1MGQtYTA2MS00ZDcxLWJiMzYtNWRm

 

Ειδα την μινι σειρα (8 επεισοδια) "Sharp Objects" (HBO) βασισμενη στο ομωνυμο βιβλιο της Gillian Flynn (Gone Girl etc).

Ο λογος που το ειδα ηταν αρχικα λογω της Amy Adams η οποια ειναι απο τις συμπαθειες μου.

Ψυχολογικο θριλερ ειναι, το ειδα σε 3 μερες ανετα χωρις να κουρασει καθολου.

Το σεναριο εχει να κανει με μια δημοσιογραφο αλκοολικη στην οποια αναθετουν αποστολη να παει εκει που γεννηθηκε και μεγαλωσε ωστε να κανει ρεπορταζ μια μια υποθεση δυο εξαφανισμενων κοριτσιων εκ των οποιων το ενα εχει βρεθει νεκρο. Εκει η δημοσιογραφος θα ερθει αντιμετωπη με τους εφιαλτες της οι οποιοι ειναι και ο λογος της ασταθους ψυχολογικης της καταστασης. Θα φιλοξενηθει στο σπιτι της υποχονδριας μητερας της των οποιων η σχεση ποτε δεν ηταν καλη. Καλη σειρα ειναι, οποιος θελει κατι συντομο (8 επεισοδια ειναι αλλωστε) νομιζω θα ειναι ΟΚ. Η ατμοσφαιρα ειναι καλη, η ροη επισης, το καθε επεισοδιο εχει ακριβως οσα χρειαζεται για να μην κουραζει και για να πηγαινει την υποθεση αρκετα βηματα παρακατω καθε φορα.

 

http://youtu.be/_v8Fm3O8cp0

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Manhunt: Unabomber

 

πολυ δυνατο. 8 επεισοδια, σε κραταει απο την αρχη εως το τελος. 

Link to comment
Share on other sites

 

Tέλος άλλη σειρά, La Mante λέγεται, είχε ενδιαφέρον και μεγάλη ανατροπή στο τέλος.

 

 

Πολυ καλο το La Mante, προσυπογραφω.

 

 

+1 στο Le Mante

 

ο αστνομος μου θυμισε ποιοτικο ελληνικο κινηματογραφο

 

hqdefault.jpg

 

Ένας χριστιανός ή δωδεκαθεϊστής δεν βέθηκε να αναφέρει ότι είναι γαλλική αστυνομική σειρά να το άρχιζα μια ώρα αρχίτερα; Μπορεί και να έκανα το τραγικό λάθος και να το προσπεράσω. Είδα το πρώτο επεισόδιο, οκ, είμαι φαν ήδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε με τη μία όλη η 3η σεζόν του The Man in the High Castle. Το περίμενα πως και πως.

Και φυσικά το πρώτο επεισόδιο της 9ης σεζόν του Walking Dead.

Link to comment
Share on other sites

και το ισπανικο Elite καλο... 

 

Ναι, το έχω σταμπάρει στο netflix, λίγο με χαλάει που έχει μερικούς ίδιους ηθοποιούς με το Papel, αλλά μάλλον κάποια στιγμή θα το ξεκινήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω σταμπάρει στο netflix, λίγο με χαλάει που έχει μερικούς ίδιους ηθοποιούς με το Papel, αλλά μάλλον κάποια στιγμή θα το ξεκινήσω.

Σιγα. Λαμψη - καλημερα ζωη πως εβλεπες;

Link to comment
Share on other sites

Σιγα. Λαμψη - καλημερα ζωη πως εβλεπες;

 

Μην είσαι είρων και πρόσεχε τι λες και τι γράφεις.

Φιλικά να σε πληροφορήσω ότι ΗΓΕΤΙΚΟ στέλεχος (πιο "ηγετικό" δεν έχει) του ΑΧΤΑΡΜΑ στον οποίο ανήκεις και πρωτοστατείς (ΛΦΣ) ξημεροβραδιάζεται στα σόσιαλ μήντια σε ομάδες για τα σίριαλ του Φώσκολου αναλύοντας λεπτομέρειες και τους διπλούς ρόλους του Γιώργου Χριστοδούλου σαν "σωφέρ των Δράκων" και "καθολικού ιερέα Έιντζελ".

Όλα τα ξέρουμε ! Μην κοιτάτε που δεν μιλάμε ...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε αυριο με Χάποελ βρε κότες να μαζεψετε ψιλές ..

 Οι φανατικοί της Λάμψης ,της Καλημέρας ζωής 

 και της τόλμης και γοητείας 

 θα σας μιλησουν για ολα τα επεισοδια  ..

 

  Αντιδράκος -21-

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×