Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


Recommended Posts

7 minutes ago, Hades said:

Ξεκίνησα dogs of berlin μετά το mindhunter. 

Καλούτσικο δείχνει 

Εμενα δεν με τρελανε.

Προσπαθησα να δω το la mante που λεγατε πιο πισω αλλα παρολη την καλη διαθεση που ειχα το παρατησα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει το «Ιδιωτικη Προστασια» και μου αρεσε αρκετα. Τωρα ξεκινησα να βλεπω το «Ο Εκτελεστης». Και οι δυο πολυ καλες σειρες για οσους γουσταρουν την δραση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

GoT πιο αργό κι από τον Λύμπε. Άλλα 5 επεισόδια μείνανε, να τελειώνουμε επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

GoT πιο αργό κι από τον Λύμπε. Άλλα 5 επεισόδια μείνανε, να τελειώνουμε επιτέλους.

Πήγε κάπου στο αναμενόμενο, θα εκπλαγώ αν έχει εκπλήξεις, πάνε για proper τέλος μάλλον.
Αλλά δεν μπήκα γι' αυτό, αλλά επειδή μόλις τελειώσα το Sherlock. Πόσο αρρώστια βρετανοί, ψυχοντελίριο χαχα.
Άλλο ένα (λολ) επεισόδιο Blindspot έχει το μενού για σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σαπουνόπερα. Ο Βάρυς με τον Τίριον έκαναν διαλόγους που θα μπορούσες να τους αντιγράψεις μέχρι και σε πρόβα για δίκη ξέρω γω και τώρα κάνουν "αστεία" για πούτσες και αρχίδια. Εκδρομή με τους δράκους και φιλάκια με φόντο καταρράκτες λες και βλέπουμε σήριαλ του ΑΝΤ1. Εξέλιξη μηδέν. Διάλογοι μηδέν. Η φάση μάλλον ήταν "άντε να το γυρίσουμε να τελειώνουμε".

Link to comment
Share on other sites

Εδω ο αλλος συναντησε μετα απο χρονια πολεμους κακουχιες 2 αδερφια του και το bromance του, και το ξεπεταξανε με χαιρετουρα που κανεις οταν δεις παλιο συμφοιτητη που ειχες πιει και 3 καφεδες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Chernobyl is an upcoming historical drama television miniseries created by Craig Mazin. The series, a co-production between American cable network HBO and British television network Sky, is set to premiere in both the United States and the United Kingdom on May 6, 2019. The series depicts the Chernobyl disaster that occurred in Ukrainian SSR in 1986.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Man Of Faith said:

Οποιος δεν εχει δει το Lost να κατσει να το δει.

Δεν θα εχει το feedback βεβαια που ειχε οταν πραβαλλοταν η σειρα αλλα και παλι ειναι εμπειρια.

Ο βασιλιας των σειρων

Είμαι μάλλον από τους ελάχιστους που αν και junkie δεν το έχω δει. Όμως με έψησες, θα είναι το επόμενο όταν αραιώσει λίγο η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Είμαι μάλλον από τους ελάχιστους που αν και junkie δεν το έχω δει. Όμως με έψησες, θα είναι το επόμενο όταν αραιώσει λίγο η κατάσταση.

Για μενα η κορυφαια σειρα ever.

Εχεις το μειονεκτημα βεβαια που θα την δεις ετεροχρονισμενα οτι δεν θα μπορεις να ψαχτεις με θεωριες του τι συμβαινει κτλ. που ηταν μεγαλο μερος της απολαυσης.

Απο την αλλη εχεις το πλεονεκτημα του binge watching.Κι εγω με binge watching ειδα τις 2 πρωτες σαιζον και μετα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Λολ ρε Λοστ, αλλά εδώ η γνωστή ΠΟΥΣΤΡΑ βλέπει Χαου του γκετ αγουει γουιθ μπραζιλιαν σοουπ όπερα.. 

Υγ. Εβαντζελιν Λιλλυ, σε παρτουζωναμε όμως με τον Φιλλυ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Για μενα η κορυφαια σειρα ever.

Εχεις το μειονεκτημα βεβαια που θα την δεις ετεροχρονισμενα οτι δεν θα μπορεις να ψαχτεις με θεωριες του τι συμβαινει κτλ. που ηταν μεγαλο μερος της απολαυσης.

Απο την αλλη εχεις το πλεονεκτημα του binge watching.Κι εγω με binge watching ειδα τις 2 πρωτες σαιζον και μετα κανονικα.

Δεν πειράζει, γενικώς δεν ψάχνομαι με τις σειρές που βλέπω, ούτε σε site ούτε σε σόσιαλ ούτε τίποτα. Τα βλέπω σκέτα και όλα τα συμπεράσματα δικά μου.
Λίγο δύσκολο να πάρει την πρώτη θέση σε μένα, γιατί το Homeland είναι ριζωμένο βαθιά στην καρδιά μου, αλλά γούστα είναι αυτά, έχει φάση να τα συζητάς.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SpiRos said:

Δεν πειράζει, γενικώς δεν ψάχνομαι με τις σειρές που βλέπω, ούτε σε site ούτε σε σόσιαλ ούτε τίποτα. Τα βλέπω σκέτα και όλα τα συμπεράσματα δικά μου.
Λίγο δύσκολο να πάρει την πρώτη θέση σε μένα, γιατί το Homeland είναι ριζωμένο βαθιά στην καρδιά μου, αλλά γούστα είναι αυτά, έχει φάση να τα συζητάς.

Καλα ουτε κι εγω διαβαζω για σειρες εκτος απο ενα γενικο review στο youtube οποτε ολοκληρωσω καποια.

Η συγκεκριμενη σειρα ειχε μεγαλη επιτυχια ομως και για το ψαξιμο μεχρι και της τελευταιας λεπτομερειας ακομα και για ποιο λογο π.χ. εχουν αυτα τα ονοματα οι χαρακτηρες της σειρας.

Η μοναδικη σειρα που πετυχε κατι τετοιο. Οταν το δεις θα καταλαβεις τι εννοω και ελπιζω να την απολαυσεις οπως την απολαυσα κι εγω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια της επανεναρξης του Game of thrones να πω οτι την θεωρω μια απο τις καλυτερες σειρες ολων των εποχων μαζι με Lost, Black mirror και το ασπρομαυρο Twilight zone.

Ακολουθουν True detective και Fargo.

Ειδικη μνεια σε Fringe, Narcos και Breaking bad.

Επισης ξεχωριστη θεση εχει για μενα οποιαδηποτε anthology σειρα.

Εννοειτε οτι δεν εχω δει τα παντα, π.χ. δεν εχω δει το X-files ενω εχω διαβασει καλα πραγματα και ψηνομαι να δω το Six feet under.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×