Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

μαρβελοπραμα ειναι, sci fi και τετοια. Αν σ αρεσει το ειδος ειναι οκ.

Χανεσαι καπου, το μπερδευει αλλα συνολικα ειναι καλο. 1η σεζον μονο ειδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 1:32 PM, agelos said:

Τσέρνομπιλ, όντως εξαιρετικό.

Ξεκίνησα χτες το "When they see us". Γροθιά στο στομάχι.

Θέλω λινκ (κατέβασμα, όχι ονλαιν) κ για τα 2. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BillR21 said:

Θέλω λινκ (κατέβασμα, όχι ονλαιν) κ για τα 2. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

για το τσερνομπιλ έχω μόνο online stream, το 2ο το είδα από Netflix.

ίσως ο @aris2168 μπορεί να βοηθήσει;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Tελικα αφού είδα το 1ο επ  Legion το άφησα για το χειμώνα.

Ξεκίνησα Black mirror και αρρώστησα. 

Τα 3πρωτα επ έφυγαν νερό.Την ταινία την έχω δει οπότε αλλά 18 απομένουν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mobster21 said:

Έχεις λογαριασμό easybytez να σου στείλω?

Όχι, αλλά με φρόντισαν ήδη. Ευχαριστώ πάντως.  

Υγ. Ο σκουληκης στα παπαρια του με εγραψε βέβαια. Μάλλον είμαι ιγκνορ λιστ κ εγώ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
On 7/9/2019 at 1:32 PM, agelos said:

Τσέρνομπιλ, όντως εξαιρετικό.

Ξεκίνησα χτες το "When they see us". Γροθιά στο στομάχι.

Mε αυτην την σειρα τα ειδα και τα 2. Εκπληκτικα και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Netflix, "How to sell drugs online". 
Μία σεζόν προς το παρόν με 6 επεισόδια. Μου αρέσει η ιδέα της σειράς, έχει κάποια ενδιαφέρον πραματάκια, δώσανε και έξυπνο τέλος στο έκτο επεισόδιο, οπότε αναμένουμε συνέχεια.

@Man Of Faith άρχισα Lost. :) Είμαι μέσα δεύτερης σεζόν. 

Για το Τσέρνομπιλ... ακόμα να δω το τελευταίο επεισόδιο, θα το δω κάποια στιγμή εννοείται, αλλά δεν τρελαίνομαι. Καταλαβαίνω ότι για τον δυτικό κόσμο που δεν έχει βιώσει κομμουνισμό/σοσιαλισμό και τους νέους, έχει ενδιαφέρον να βλέπεις πώς ήτανε και τι, και μάλιστα μια αληθινή ιστορία. Εγώ από μικρός κάθε καλοκαίρι πέρναγα 1-1,5 μήνα στην Ουγγαρία, το '89 που έπεσε ο κομμουνισμός ήμουν 10 ετών, και βέβαια συνέχιζα να έρχομαι και μετά, μέχρι που ήρθαμε μόνιμα το '98, δηλαδή μόλις 9 χρόνια μετά την αλλαγή καθεστώτος. Θέλω να πω, ότι μπορεί να ήμουνα μικρός την δεκαετία του 80, αλλά αυτά τα λίγα που βίωσα τότε, συν τα αμέσως επόμενα χρόνια, συν την μόνιμη εγκατάσταση, έχω μια αρκετά καλή εικόνα του πως ήτανε. Σίγουρα πάρα πολύ καλύτερη εικόνα από κάποιον που δεν έχει καμία σχέση. Καλό λοιπόν το έργο, αλλά μεγάλη εντύπωση δεν μπορεί να μου κάνει. Εικόνες από ένα παρελθόν που όλοι θέλουν να αφήσουν πίσω τους. Όπου υπήρχε φόβος, όπου το σημαντικότερο ήταν τι θα πει ο προϊστάμενός μου, όπου είσαι γρανάζι και όχι προσωπικότητα και γενικά όλο αυτό το μουντό και κουφό που βλέπεις στην ταινία. Δεν πλατιάζω άλλο γιατί μπαίνω σε θέμα που προφανώς δεν μπορεί να αναλυθεί σε 2 γραμμές. :)

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Man Of Faith said:

Ποσο θα ηθελα απο μια μερια να μην το ειχα δει και να το ξεκινουσα τωρα, συνοδεια με πατατακια και μπυρα Dharma.

Σίγουρα φεύγει νερό, θα το τελειώσω σχετικά γρήγορα. Βλέποντάς το αρκετά χρόνια αργότερα, φαίνεται ότι είναι παραγωγή παλαιότερη, έχει πολλά κλισέ του τύπου της και ώρες ώρες γίνεται προβλέψιμη (μέχρι τώρα), αλλά είναι τίμια σειρά όπως και να το δεις. :)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2019 at 5:09 PM, SpiRos said:

Σίγουρα φεύγει νερό, θα το τελειώσω σχετικά γρήγορα. Βλέποντάς το αρκετά χρόνια αργότερα, φαίνεται ότι είναι παραγωγή παλαιότερη, έχει πολλά κλισέ του τύπου της και ώρες ώρες γίνεται προβλέψιμη (μέχρι τώρα), αλλά είναι τίμια σειρά όπως και να το δεις. :)

Την εποχη που προβαλλονταν γινοταν το ελα να δεις απο θεωριες για το τι μπορει να συμβαινει.Σελιδες στο ιντερνετ, βιντεο στο youtube, αρθρα σε περιοδικα, χαμος.Αναλυσεις επι αναλυσεων ακομα και για τα ονοματα των χαρακτηρων που ειναι μελετημενα και ταιριαστα, ακομα και αυτα.Δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο και πιστευω ανεβασε τον πηχη στο πως πρεπει να φτιαχνονται οι σειρες.Τα μυστηρια ερχονται αβιαστα και δεν ειναι μυστηρια για τα μυστηρια αλλα η σειρα εστιαζει κυριως στους χαρακτηρες.Πολλες σειρες προσπαθησαν εκτοτε να την κοπιαρουν αλλα απετυχαν.

Επισης πολλοι επαιζαν τα νουμερα στο τζοκερ και στο λοττο ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SpiRos said:

Εντωμεταξύ πήρατε χαμπάρι για Casa de Papel 3; Βγήκε λέει, δεν έχω προλάβει να κοιτάξω.

Ειδα 2 επεισοδια χθες. Στους ιδιους ρυθμους με τα προηγουμενα κινειται αλλα με εμφανως μεγαλυτερα κενα απο αποψη ρεαλιστικοτητας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×