Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


Recommended Posts

6 hours ago, Abraham21r said:

Επειδή πάντα μου την έδινε να ξεκινάω σειρές και να περιμένω σαν μαλάκας να βγει το επόμενο επεισόδιο

Σχεδον κανενας πλεον δεν μπορει να περιμενει.Το Netflix πρωτο το πηρε πρεφα και βγαζει καθε κυκλο ολο μαζι σε μια μερα και ακολουθησαν και αλλες πλατφορμες και εχουν on demand δωρεαν τις σειρες που προβαλλουν κυκλους ολοκληρους.Αυτος ειναι ο δρομος πλεον.

είναι αυτή η ξανθιά που την γκάστρωσε ο Αρτουρίτο.

Μονικα Γκαστανμπιδε

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεκίνησε η 2 season του πολύ δυνατού The Terror. Άλλη ιστορία, ακμία σχάση με την πρώτη/

The Terror : IMDB link

bigtmp_1046serie.jpg

 

Γενικά όπως φαίνεται να πηγαίνει φέτος η σεζόν της ομάδας, θα χρειαστεί να συνεισφέρουμε όλοι εδώ με προτάσεις για σειρές και ταινίες για τίς κρύες νύχτες του χειμώνα, που δε θα θέλουμε να ασχοληθούμε με τα ποδοσφαιρικά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα λες για το black mirror(που οντως γαμει)? Επειδη εγραψες για 11ο επεισοδιο, και το black mirror εχει μικρες σεζον με 4-5 επεισοδια. Εκτος αν το λες αθροιστικα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

Σιγουρα λες για το black mirror(που οντως γαμει)? Επειδη εγραψες για 11ο επεισοδιο, και το black mirror εχει μικρες σεζον με 4-5 επεισοδια. Εκτος αν το λες αθροιστικα....

Στοιχηματίζω ότι λέει για το blacklist 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, aris2168 said:

Σιγουρα λες για το black mirror(που οντως γαμει)? Επειδη εγραψες για 11ο επεισοδιο, και το black mirror εχει μικρες σεζον με 4-5 επεισοδια. Εκτος αν το λες αθροιστικα....

Αρθροιστικα λέω 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 hours ago, Man Of Faith said:

Ξεκινησα The walking dead, δεν ξερω τι γινεται στις τελευταιες σεζον μιας και εχω διαβασει διαφορα παραπονα αλλα μεχρι στιγμης ειμαι στα πρωτα 4 της δευτερης σεζον και η σειρα τα σπαει.

Έλα καλησπέρα, το τελείωσα το Λοστ. Καλό, με κράτησε, βέβαια από ένα σημείο και μετά τα είχανε κάνει κουτρουβάχαλα, αλλά δώσανε αξιοπρεπές τέλος και έτσι σου μένει γλυκιά γεύση, δεν ψάχνεις τα τι και τα πως που έμειναν αναπάντητα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SpiRos said:

Έλα καλησπέρα, το τελείωσα το Λοστ. Καλό, με κράτησε, βέβαια από ένα σημείο και μετά τα είχανε κάνει κουτρουβάχαλα, αλλά δώσανε αξιοπρεπές τέλος και έτσι σου μένει γλυκιά γεύση, δεν ψάχνεις τα τι και τα πως που έμειναν αναπάντητα. 

Καλησπερα Σπυρο, ειναι αληθεια οτι οταν αρχιζουν και αυξανονται οι κυκλοι στις σειρες ξεχειλωνουν.Αν παρατηρησες οι 3 τελευταιες σεζον ειχαν λιγοτερα επεισοδια απο τις 3 πρωτες και αυτο γιατι οι ιδιοι οι δημιουργοι το απαιτησαν ωστε να μπορεσουν να ξεφυγουν οσο το δυνατον απο αυτο το ξεχειλωμα και να τελειωσουν την ιστορια.

Παρολα αυτα το Lost ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε σειρα.Τα ερωτηματα τα περισσοτερα απαντηθηκαν και εξαλου καποια στιγμη αναφερεται και μεσα στην σειρα οτι η καθε απαντηση γεννα καινουργια ερωτηματα πραγμα που ισχυει 100%.Επισης ενα στοιχειο που εκτιμησα στην σειρα ειναι οτι ολα τα μυστηρια προκυπτουν αβιαστα μεσα στην πλοκη και δεν ειναι σαν αλλες σειρες που προσπαθησαν να την αντιγραψουν που εχουμε απλα μυστηρια για τα μυστηρια.Εδω κυριως ειναι σειρα χαρακτηρων και αν παρατηρησες δεν συζητανε συνεχως γιατι αυτο και γιατι το αλλο οσον αφορα τα μυστηρια του νησιου αλλα περισσοτερο συγκρουονται σαν χαρακτηρες.Ενα ακομα χαρακτηριστικο που μου αρεσε ειναι που το στοιχειο της επιστημονικης φαντασιας που υπαρχει ειναι με οργανικο τροπο και ταιριαστο στο νησι και στο υφος της σειρας, 70s εξοπλισμος, ο τροχος κτλ. και οχι τιποτα σουπερ ντουπερ μηχανηματα.

Μεγαλη στιγμη η σκηνη στην παραλια που βλεπουν το καραβι να ερχεται και συζητανε οι δυο τους (δεν λεω παραπανω να μην σποιλαρω για καποιον που δεν την εχει δει), οπου περιγραφεται περιπου η ανθρωπινη ιστορια Ακομα και εκει να ειχε τελειωσει η σειρα θα ημουν ευχαριστημενος.

Κορυφαια επεισοδεια το τελευταιο του τριτου κυκλου με φοβερη ανατροπη, το The constant με τον Ντεσμοντ (ο οργανικος τροπος που λεω παραπανω στα καλυτερα του στο περα δωθε του Ντεσμοντ) και το Greatest hits με τον Τσαρλι.

Οπως και να 'χει πιστευω πως δεν εχασες που την ειδες παρολα τα πολλα επεισοδια.

Πιστευω πλεον αναγνωριζεις τον Τζον Λοκ στο avatar μου (απο το πρωτο επεισοδιο που κραταει τα πούλια, απο τις πιο εμβληματικες σκηνες ολης της σειρας και καθολου τυχαια).

Link to comment
Share on other sites

Ειδα Το τσερνομπιλ και δεν μπορω να καταλαβω τον τοσο μεγαλο ντορο που εκανε η σειρα.προσωπικα το βρηκα μετριο.

Αντιθετα το when they see us ηταν πολυ δυνατο. Εξαιρετικο.Απο τις κορυφαιες μινι σειρες που χω δει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Man Of Faith said:

Ξεκινησα The walking dead, δεν ξερω τι γινεται στις τελευταιες σεζον μιας και εχω διαβασει διαφορα παραπονα αλλα μεχρι στιγμης ειμαι στα πρωτα 4 της δευτερης σεζον και η σειρα τα σπαει.

Το walking dead ειναι γενικα εξαιρετικο.Απλα οταν φτανεις στους 10 κυκλους οτι και να ειναι κουραζει...

Αν σ αρεσει μετα δες και το fear the walking dead. Δεν ειναι σαν το αλλο αλλα βλεπετε ευχαριστα αν σ αρεσει και το αλλο.μετα απο τον 4 κυκλο συνδεονται. Οποτε αν το δεις καλο ειναι να χεις δει πρωτα μεχρι τον 7-8 κυκλο του walking dead.

Link to comment
Share on other sites

Το fear of the walking dead το ειχε το netflix αλλα δεν το εχει πια.Πριν λιγο καιρο ανεβασε το The walking dead.Αναποδα τα βαλανε.Ηθελα να το δω αφου πρωτα ειχα δει το The walkind dead και δεν προλαβα.Και μου αρεσουν τα spinoffs μιας καλης σειρας.

Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικη σειρά έτσι ενόψει αναμονής άλλων είναι το Paranoid(2016), αστυνομικής φύσεως.

Έχει κάποιο ενδιαφέρον ως γέμισμα και ωραία πρωταγωνίστρια, τουλάχιστον για τα γούστα μου,χαχα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kostas21 said:

Marriane

French Horror

Netflix

 

με προλαβες ρε μπαγασα..

Αξιζει.

Μεγαλη εκπληξη (πολυ περισσοτερο που ειναι και γαλλικο) της σειρας είναι οτι δεν υπαρχει γκευ ζευγαρι.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, aris2168 said:

με προλαβες ρε μπαγασα..

Αξιζει.

Μεγαλη εκπληξη (πολυ περισσοτερο που ειναι και γαλλικο) της σειρας είναι οτι δεν υπαρχει γκευ ζευγαρι.

 

Toxic Priveleged White Male detected!!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παληκαρια επειδη εχω μεινει λιγο πισω με τις σειρες ξερει κανεις τι παιζει με peaky blinders που γαμει τα αγαμητα . εχω το 6 επεισοδιο καμια βδομαδα αλλα υποτιτλοι νοτ . το εχει το νετφλιξ ; να πλερωσω αν ειναι .εχω παθει στερηση μετα απο χρονια 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×