Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XV (Μεταγραφές 2016)


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

? αίκτης της ΑΕΚ είναι και με τη βούλα ο Αστρίτ Αϊντάρεβιτς, ο οποίος ανακοινώθηκε από την Ένωση αφού υπέγραψε συμβόλαιο ως το καλοκαίρι του 2019.

Link to comment
Share on other sites

απο κορδερο στο 6, εχουμε αναβαθμιση
απο κορδερενα, μια η αλλη

98fd723dee1dea4f171cb66107d948d9_494408.

 

(ισως πιο συμπαθητικη η κοδερενα)

Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

3 χρονια κλειστο συμβολαιο η 2+1?,γιατι αν βγει αλμειδα και αυτος,θα παιρνει απο κουμπαρα αγια σοφια για να πληρωνει αποζημιωση.

Link to comment
Share on other sites

απο κορδερο στο 6, εχουμε αναβαθμιση

απο κορδερενα, μια η αλλη

98fd723dee1dea4f171cb66107d948d9_494408.

 

(ισως πιο συμπαθητικη η κοδερενα)

2 επιπεδα πανω απο την Κορδερενα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 επιπεδα πανω απο την Κορδερενα.

 

για τον παρακμιακο ισως.

 

Εμεις ξερουμε και εκτιμαμε τη γυναικα που επεσε, περιπλανηθηκε στα χωραφια και τις ψησταριες της Β και Γ Εθνικης και ξανασηκωθηκε για να φυγει με το κεφαλι ψηλα,

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Από δηλώσεις καλά ξεκινήσαμε, να δούμε και στο γήπεδο τι και πως:

 

"Είχα επιλογές. ? ερίμενα να δώ τι είναι το καλύτερο για μένα. Διαφορετικά πρωταθλήματα. Έχω παίξει σε Αγγλία, Βέλγιο και Σουηδία. Είναι μια καλή προοπτική. Είναι η καλύτερη επιλογή, με το όραμα που έχει η ομάδα. Είναι η αρχή για κάτι καλό. Ανυπομονώ να κερδίζω με την ΑΕΚ. Όχι να είμαι τρίτος ή τέταρτος. Θέλω να κερδίζω με την ΑΕΚ".

 

"Δεν νομίζω πως ο κόουτς, ο Μαιστόροβιτς, η ΑΕΚ, θα με έπαιρνε, αν δεν είχα δυνατή προσωπικότητα. Αν δεν είχα δυνατή προσωπικότητα, θα έπαιζα μπόουλινγκ. ? αίζω ποδόσφαιρο για να κερδίζω. Όχι για να παίρνω ισοπαλίες. Θέλω να πηγαίνω μπροστά".

 

- ? ότε θα ξεκινήσεις προπονήσεις;

 

"Ξεκινώ προπονήσεις σε μια ώρα. Μένω εδώ να ξεκινήσω προπονήσεις".

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

ξεκινω το νεο τοπικ με τη πρωτη μας χειμερινη μεταγραφη. ? ιστευω συμφωνουν ολοι

Link to comment
Share on other sites

Και η επισημη ανακοινωση
 

Αϊντάρεβιτς για δυόμιση χρόνια

aintarevits-gia-dyomisi-chronia-denlarge

Η ? ΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Σουηδό μεσοεπιθετικό Αστρίτ Αϊντάρεβιτς, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας δυόμιση ετών

Ο Αστρίτ Αϊντάρεβιτς γεννήθηκε στις 17 Απριλίου 1990 στην ? ρίστινα της πρώην Γιουγκοσλαβίας αλλά το 1992 η οικογένειά του εγκαταστάθηκε στη Σουηδία.
Από την παιδική του ηλικία έπαιξε ποδόσφαιρο στην Φάλκενμπεργκς και το 2007 βρέθηκε στην ομάδα νέων της Λίβερπουλ με την οποία πανηγύρισε την ίδια χρονιά το Κύπελλο Νέων. Το 2009-10 αγωνίστηκε ως δανεικός σε Λέστερ και Χέρφορντ. Επέστρεψε στη Σουηδία το 2010 για να ενταχθεί στην Έρεμπρο και ακολούθησε η μεταγραφή του στην Νόρκεπινγκ (2011-12).
Το πρώτο μεγάλο του επαγγελματικό βήμα εκτός Σουηδίας έγινε το 2012 όταν εντάχθηκε στη Σταντάρ Λιέγης, από την οποία δόθηκε δανεικός στην Τσάρλτον το 2014 και στη Χέλσινγκμποργκ το 2015. Τελευταίος του σταθμός (2015-16) ήταν η Ερεμπρο.
Ο Αστρίτ Αϊντάρεβιτς έχει αγωνιστεί στις Εθνικές Ομάδες U17, U19, U21 και U23 της Σουηδίας και ήταν ο αρχηγός της τελευταίας που εκπροσώπησε τη χώρα του στο ποδοσφαιρικό τουρνουά των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο το περασμένο καλοκαίρι.
Link to comment
Share on other sites

Poia Pristina ths prohn Yugoslavias? Giati den lene Kosovo?

Ισως γιατι η Ελλαδα δεν το αναγνωριζει επισημα :D

Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζουμε Θεέ μου

2 κλάσεις πάνω από την Κορδέρενα τούτη εδώ. Η Κορδέρενα ήταν έρωτας, λατρεία, ήταν σεβασμός, ήταν η δικιά μας ΑΕΚ. Η Κορδέρενα ήταν στη Ραφήνα, η Κορδέρενα έκανε κερκίδα στο ΟΑΚΑ, η Κορδέρενα έσκαγε μπάσκετ τόσες φορές που αμφιβάλλω αν ο μέσος χρήστης ΚΜ έχει πάει στη ζωή του.

 

Η Κορδέρενα είναι η δικιά μας ΑΕΚ. Η Ίνμα αγάπησε την ΑΕΚ όσο λίγες.

 

ΓΙΑ ? ΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ

 

MONO AEK!! • Desde Australia, Brasil, Creta, España y Atenas aquí estamos! Here we are with the same passion! #AEK #AEKARAS #yellowpassion#vamosaek

 

ΑΕΚ σ' αγαπώ ΙΝΜΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

ΑΕΚ πρέζα Κορδέρενα

 

inmaruzzigoVamos βάκης, estamos contigo porque ese también es uno de nuestros sueños, pero tienes que pensar en tu familia, come por favor. El fútbol no se merece otra víctima más y los políticos menos. #aek

 

 

ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ? ΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΕΟ ΓΗ? ΕΔΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΜΙΑ ΑΡΓΟΜΙΣΘΙΑ (γιατί θα χει βγει στη σύνταξη ως τότε).

 

Αυτή τη γυναίκα κάποιοι τη γράφετε 2 κλάσεις κάτω από μία χθεσινή. Ντροπή σας

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι η φωτό του ινστα-ξανθομεζέ πήγε κι εμένα να με παρασύρει, αλλά διαβάζοντας αυτόν τον Σταύρο καβλώνεις και για τυφλό ραντεβού με την Ελένη Λουκά.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τον έχετε παίξει ποτέ από αγάπη; Όχι από καύλα ρε παιδί μου, από σκέτη αγάπη που βγαίνει από μέσα σας εννοώ. Τέτοια περίπτωση ήταν η Κορδέρενα

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Τον έχετε παίξει ποτέ από αγάπη; Όχι από καύλα ρε παιδί μου, από σκέτη αγάπη που βγαίνει από μέσα σας εννοώ. Τέτοια περίπτωση ήταν η Κορδέρενα

Ε, το γαμησες... Από αγάπη δεν τον παίζεις, του χαιδευεις στοργικα το κεφαλάρι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Διάταση αριστερού προσαγωγού ο Τσιγκρι οπόταν πιστεύω πως δεν θα πάμε αμυντικό θα δώσουμε και τις 100 χιλ για μπουκαδορο φορ

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδες, αλλα και γω κλινω προς το ξανθουλι. Αινταρεβιτς, σε πιστευω, μην μασησεις απ τις ζηλιες του πετρακου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικη η Ινμα. Μεχρι εκει.

Την αλληνα πρεπει να τη δουμε και σε αλλες φωτο για να κρινουμε.

Link to comment
Share on other sites

Απο το βίντεο και 5φωτο που είδα

δεν τον λες και 'στεγνό' ..

 

Επίσης με παραξένεψε που είπε πως θέλει

να παίξει στο νεο μας γηπεδο.

Τι του ειπαν άραγε κατα το ψήσιμο;

 

Καλώς ηλθες Αστρίτ

και φερε μας το κυπελλο.

Link to comment
Share on other sites

Κορδέρενα.. πρώτη στο χωριό, αλλά το ξανθό παίζει σε άλλη λίγκα που λένε και στο μεγάλο χωριό.

 

Γουστάρω κάτι τέτοιους παίχτες. Συνήθως αποδεικνύονται ή του ύψους ή του βάθους.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Σουηδος χαφ καλος θα ναι αντε μπας και τσουλαει κανενας την μπαλα μπροστα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×