Jump to content

Recommended Posts

Για εμας τους νεοτερους ΑΕΚτζηδες, που γιναμε ΑΕΚ για τα πρωταθληματα (στα χρονια που διαλεγει ομαδα καποιος η ΑΕΚ γαμουσε και εδερνε) αλλα δεν χορτασαμε και πολλα τροπαια ολα αυτα τα χρονια, οι προπονητες που εχουν δωσει τιτλους (Σαντος, Χιμενεθ) η εχουν συμμετοχη σοβαρη (? ογιετ που για μενα αυτος σηκωσε το Κυπελλο) θα εχουν παντα ξεχωριστη θεση στις καρδιες μας.

 

Δεν ανοιξα τοπικ για το welcome στον Μανολο επειδη ειμαι γκαντεμης. Εδειξα αυτοσυγκρατηση, γιατι αν και δεν ειμαι υπερ των επιστροφων καιντου ξαναζεσταμενου φαγητου, πολυ θα ηθελα να πετυχει ο συγκεκριμενος. ? απατζης, λαικιστης, θεατρινος κτλ, αλλα το ποδοσφαιρο ειναι θεαμα και για μενα ολα αυτα ειναι μερος του παιχνιδιου. Ελεος με τους κουστουματους και σοβαροφανεις τυπου Βατραχος η Δελλας. Το εγραφα και τοτε με τον ? ογιετ.

 

Επειδη στην ΑΕΚ των ονειρων μου, ερχεται καποιος προπονητης απο το πουθενα, μενει χρονια κατακτακτα τα παντα και φευγει σε βαθια γεραματα ως ο σερ Αλεξ της, ευχομαι ο Μανολο να τα καταφερει (δεν παιζει να φτασει ουτε πλευ οφς). Το ιδιο ηθελα και για τον ? ογιετ που ηταν αυθαρτος.

 

Τελος παντων, καλως μας ηρθες ξανα Ισπανε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μας παρασυρουν οι Καρπετοπουλοι ,ο τσαρλυ,ο Διαμαντοπουλος,ο Καισαρης 

και ολη αυτη η αντικειμενικη πουστοφαρα

που δε βρισκει κακη λεξη για Μπεντο,Ουζουνιδη 

αλλα πριν πριπονησει ο Ισπανος 

ειναι τελειωμενος και η ΑΕΚ εκαψε οποιες πιθανοτητες εχει

για κατι καλο φετος.

 

? αντα η ΑΕΚ ηταν αδυναμη επικοινωνιακα αλλα αυτη τη φορα

εχει χτυπησει κοκκινο το θεμα .

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ αυτη την στιγμη εχει τον καλυτερο προπονητη σε σχεση με τον Ολυμπιακο και τον ? αναθηναικο.

Τωρα το κομπλεξ των ΑΕΚτζηδων σανοφαγων ειναι αλλο θεμα που σε ολα νιωθουν υπο.

Ενταξει και εγω θα θελα εναν πιο γκλαμουρατο προπονητη, τυπου Φερερ, ωστοσο τον Μπεντο και τον Μαρινο εχουν οι αλλοι.

Ελεος και ημαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα μονο και μονο για τη συντονισμενη επιθεση που δεχθηκε τοτε

με προτροπες του βατραχου(καποια στιγμη πρεπει αυτη η παλιοπουτανα

η ζωη να βγαλει μερικα απο τα πουστριλικια αυτου του υπανθρωπου στη φορα,

καποια στιγμη να σπασει ο διαολος την προστασια του

και να μιλησει καποιος για αυτην την αθλια,θλιβερη

προσωπικοτητα Μπαγεβιτς.. )

απο πληρωμενους δημοσιογραφους ,υπαλληλους,γυρολογους

και λοιπο κακο συναπαντημα 

ειναι ευκαιρια να το δει ετσι ο Ισπανος

και να γαμησει πρωτα για το καλο της ΑΕΚ μας

και σε δευτερο χρονο μπας και απο τυψεις ψοφολογησει κανενας

απο ολους αυτους τους αυλικους ,αμορφωτους και πουστηδες

που τρωνε της σαρκες της ΑΕΚ δεκαετιες τωρα .

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε και λιγο σοβαροι παντως (και περαν απο το τι προπονητες εχουν αλλες ομαδες) ο προπονητης κρινεται για το παρον του, οχι για την θητεια του στην ΑΕΚ πριν αρκετα χρονια.

 

Το βιογραφικο του Χιμενεθ τα τελευταια χρονια γραφει λοιπον

 

-υποβιβασμος (στην β´ κατηγορια) στο ισπανικο πρωταθλημα

-υποβιβασμος (στην β´ κατηγορια) στο πρωταθλημα Καταρ

-προβιβασμος της ιδιας ομαδας (στην α κατηγορια) στο πρωταθλημα Καταρ.

-και μετα ανεργος για καιρο.

 

? ροφανως δεν τον λες και πετυχημενο. Τωρα οτι ειναι καλυτερος απο τον Σουλη ? απαδοπουλο που ηταν ικανος να φερει ο μπρουκλης απο την Νικαια αλλη κουβεντα.

Ολα σχετικα ειναι στην ζωη αλλωστε..

Link to comment
Share on other sites

Χύσε τους Μανώλη Χυμένε.

 

Δυστυχώς δεν έχεις ελπίδα γιατί ο οργανισμός είναι γτπ. Αλλά πάμε για έστω λίγο ωραίο ταξίδι, μπας και υπάρξει κάμποσο δηλαδή.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

«Για εμένα η λέξη ΑΕΚ σημαίνει πάρα πολλά. Δεν επέστρεψα στην ομάδα για να πάρω προσωπική ρεβάνς για τον τρόπο με τον οποίο είχα αποχωρήσει. Όταν έφυγα στην πρώτη μου θητεία είχε ξεκινήσει η πτώση που τελικά έφερε την ομάδα στον υποβιβασμό. 

Όμως η ΑΕΚ απέδειξε πως δεν πεθαίνει ποτέ και αφού έπεσε στην Γ’ Εθνική, αναστήθηκε και τη χρονιά που ανέβηκε και πάλι στην Super League κατέκτησε και πάλι το Κύπελλο. Αν μιλήσουμε για ρεβάνς, θα είναι ρεβάνς όχι για εμένα, αλλά για την ΑΕΚ. 

Επέστρεψα γιατί θέλω να βοηθήσω την ομάδα να ανέβει. Δεν έχω έρθει ούτε για τα χρήματα ούτε για κάτι άλλο. Αν έχω αγαπήσει δύο ομάδες στη ζωή μου, αυτές είναι η Σεβίλλη, όπου έζησα πολύ μεγάλο μέρος της ζωής μου και η δεύτερη είναι η ΑΕΚ με την οποία έχω ζήσει πολλές ευτυχισμένες στιγμές. Και τώρα δουλειά! ? ροτιμώ τα έργα και όχι τα λόγια»

 

Μαζί σου μέχρι τέλος γαμώ τους ? απατζήδες.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε και λιγο σοβαροι παντως (και περαν απο το τι προπονητες εχουν αλλες ομαδες) ο προπονητης κρινεται για το παρον του, οχι για την θητεια του στην ΑΕΚ πριν αρκετα χρονια.

 

Το βιογραφικο του Χιμενεθ τα τελευταια χρονια γραφει λοιπον

 

-υποβιβασμος (στην β´ κατηγορια) στο ισπανικο πρωταθλημα

-υποβιβασμος (στην β´ κατηγορια) στο πρωταθλημα Καταρ

-προβιβασμος της ιδιας ομαδας (στην α κατηγορια) στο πρωταθλημα Καταρ.

-και μετα ανεργος για καιρο.

 

? ροφανως δεν τον λες και πετυχημενο. Τωρα οτι ειναι καλυτερος απο τον Σουλη ? απαδοπουλο που ηταν ικανος να φερει ο μπρουκλης απο την Νικαια αλλη κουβεντα.

Ολα σχετικα ειναι στην ζωη αλλωστε..

 

αφυ πρωτα εσωσε την σαραγοσα στην πιο απιθανη παραμονη ομαδας τοπ πρωταθληματος

Link to comment
Share on other sites

αφυ πρωτα εσωσε την σαραγοσα στην πιο απιθανη παραμονη ομαδας τοπ πρωταθληματος

Αυτο δεν το θυμομουν (για αυτο δεν το εγραψα).

 

Δεν παυει μετα η πορεια να ειναι αυτη ομως.

Link to comment
Share on other sites

? ιο καλες τοποθετησεις απο αυτες που διαβαζω εδω απο ολους σας, δεν εχω διαβασει.

? οσο διαφορετικο ειναι το ΚΜ ? ? οσο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ουτε εγω τον θεωρω εξαιρετικη περιπτωση

και μεγαλη τυχη της ΑΕΚ που ηρθε στον παγκο.

Αλλα απο τη στιγμη που διαβαζω παντου

ολους τους αντικειμενικους να μιλανε για παραδοση οπλων

απο την ΑΕΚ που εφερε απτα σαλε τα χιονοδρομικα ..

ενα ξεχασμενο προπονητη 

να πανε να γαμηθουν .

 

Δηλαδη οχι και να μας περασει με το ετσι θελω πως

παλι γαμηθηκε η φαση πριν καν ακομα υπογραψει.

Μαζι του ρε οσο παει και αν παει .

Και αν δεν παει

ε και τοτε παλι μαζι με την ΑΕΚ και την επιλογη της 

οχι με το καθε λαμογιο που τη θεωρει ομαδιτσα

και κανει παιχνιδι πανω της .

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε και λιγο σοβαροι παντως (και περαν απο το τι προπονητες εχουν αλλες ομαδες) ο προπονητης κρινεται για το παρον του, οχι για την θητεια του στην ΑΕΚ πριν αρκετα χρονια.

Το βιογραφικο του Χιμενεθ τα τελευταια χρονια γραφει λοιπον

-υποβιβασμος (στην β´ κατηγορια) στο ισπανικο πρωταθλημα

-υποβιβασμος (στην β´ κατηγορια) στο πρωταθλημα Καταρ

-προβιβασμος της ιδιας ομαδας (στην α κατηγορια) στο πρωταθλημα Καταρ.

-και μετα ανεργος για καιρο.

? ροφανως δεν τον λες και πετυχημενο. Τωρα οτι ειναι καλυτερος απο τον Σουλη ? απαδοπουλο που ηταν ικανος να φερει ο μπρουκλης απο την Νικαια αλλη κουβεντα.

Ολα σχετικα ειναι στην ζωη αλλωστε..

Το βιογραφικο του λεει οτι προπονησε την Σεβιλλη εστω για λιγο.

Μετα ηρθε σε εμας μπουρδελο και σηκωσε τιτλο.

Μετα πηρε την Σαραγοσα πεσμενη ουσιαστικα και την εσωσε κοντρα σε καθε προβλεψη (φαση ? ογιετ-Σαντερλαντ) και την επομενη χρονια η Σαραγοσα οντως επεσε (ο ? ογιετ πχ την επομενη χρονια απολυθηκε-εκτοτε δεν εχει σηκωθει ξανα).

Τωρα τι παιζει με Καταρ δεν ξερω δεν ασχολουμαι με τα εξωτικα αυτα πρωταθληματα. Νομιζω η ομαδα του τοτε επεσε, και την επομενη χρονια την ανεβασε ως πρωτη.

Δεν ειναι πρωτοκλασσατο ονομα τυπου Αντσελοτι, Κοντε, Μουρινιο, δεν ειναι ουτε καν δευτεροκλασσατο ονομα τυπου Τουχελ η Βαλβερδε. Ειναι ενα τριτοκλασσατο ευρωπαικο ονομα τυπου ? ογιετ λεω εγω. Ο ενας ειχε θητεια σε ? ρεμιερ ο αλλος σε ? ριμερα. Ε για Ελλαδα καλος ειναι ξαναλεω εγω.

Εκτος αν οι Κωστενπγλου, οι Δελλες και οι Σουληδες καθησουν ποτε σε παγκο ομαδας ? ριμερα εστω και για μιση μερα ποσο μαλλον της Σεβιλλης που δεν την λες και ομαδουλα.

Link to comment
Share on other sites

Φτανει ο Μανολος στα Σπατα για την πρωτη προπονηση με την ομαδα."Γεια σας παιδια ειμαι ο νεος σας προπονητης με οριζοντα 6μηνου".

 

Μανταλος:Στ αρχιδια μου αρκει να μη μαρκαρω πουτα μαντρε.

Βαργκας:Κλαιν εγω ετσι και αλλιως φευγω

Κολοβετσιος:Και τι νομιζεις οτι θα με κανεις κανονικο σεντερ μπακ;

Σιμοες:Mε ποναει ο τενοντας

Βρανιες:Αγκωνιες στην προπονηση θα επιτρεπονται;

Αινταρεβιτς:To μαλλι μου πως σου φαινεται;

Γιοχανσον:Στειλε με εξεδρα να ανεβει η ομαδα.

Ντουσαν:? ετρο ξερει τι πρεπει κανει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως και μονο να εξαφανισει καναν Μανταλο-Κολοβετσιο πετυχημενος θα ειναι. Σοβαρα. Αλλα εχουμε φτασει στο καταντημα να ειναι δυσκολο να τελειωσει την αρχηγαρα χωρις αντιδραση (απο πασα κατευθυνση) σε αυτη την ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως και μονο να εξαφανισει καναν Μανταλο-Κολοβετσιο πετυχημενος θα ειναι. Σοβαρα. Αλλα εχουμε φτασει στο καταντημα να ειναι δυσκολο να τελειωσει την αρχηγαρα χωρις αντιδραση (απο πασα κατευθυνση) σε αυτη την ομαδα.

Εγω θυμαμαι οτι ειχε κανει αυτη την μισοριξια τον Λεοναρντο να χορευει τους Βελγους. Αν καταφερει να κανει ανθρωπο τον Μανταλο κερδος θα ναι για την ομαδα.. Αν παιξει ξανα ρομβο, ο Μανταλος θα λατρεψει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×