Jump to content

Recommended Posts

οσον αφορα τους τιτλους σημασια εχει η διοικηση τι κανει και αγωνιστικα (παικτες δηλ) και εξωαγωνιστικα. Εδω ο γαυρος πηρε πρωταθλημα με προπονητες οπως ο προτασοφ και ο σεγκουρα

μονιμως ξεχνατε τν μπαρμπα Κολλια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τους τιτλους σημασια εχει η διοικηση τι κανει και αγωνιστικα (παικτες δηλ) και εξωαγωνιστικα. Εδω ο γαυρος πηρε πρωταθλημα με προπονητες οπως ο προτασοφ και ο σεγκουρα

Ο οποιος Σεγκουρα τσαλακωσε τον Μπαγεβιτς να τα λεμε αυτα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως σε ολες τις παραπανω περιπτωσεις, ειχε μικροτερο μπατζετ απο ΟΣΦ? -? ΑΟ και ομως κατι καταφερνε να κανει. Οποτε λογικο ολες οι ΜΑΡΙΚΙΤΕΣ οι ΑΡΔ να εχουν ανησυχησει που ηρθε παλι κανονικος προπονητης και οχι Κωστενογλου ας πουμε.

ΧΙΜΕΝΕΘ ΛΕΝΕ ΤΟΝ Μ? ΑΜ? Α ΣΑΣ Μ? ΡΑΟΥΔΑΚΟΤΣΑΡΛΗΔΕΣ

Το είπε στη συνέντευξη που ανέβασε ο Αβρααμ πιο πριν

? οια η γνώμη σου για τους δημοσιογράφους? Έφαγες τρελλό κράξιμο, παρά το Κύπελλο και τις αντίξοες συνθήκες.

Δε θέλω να πω πολλα, απλά δε με απασχολούν. Μακαρι να αγαπουσαν και να σεβονταν λιγο παραπανω την ΑΕΚ...

Μα πολλοί απ αυτούς είναι οπαδοί της.

Αλήθεια? Δηλαδή αν ήταν οπαδοί άλλης ομάδας τι θα έλεγαν και θα έγραφαν?

Μετρημενες ειναι οι μερες σου καψερε...

 

Καληνύχτα Μανόλο, αυτός ο κόσμος δε θ αλλάξει ποτε

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο Χιμενεθ δεν μου κανει. 

Μου κανει ομως σε σχεση με το Ματζιο και τον ? απαδοπουλο και σε σχεση με τον αναλυτη εινια αναβαθμιση σαν κοουτς.

 

Απο κει και περα, θα φανει αν μπορει να κανει το οτιδηποτε σε αυτη την ομαδα και με αυτους τους ποδοσφαιριστες. Εγω θελω να βαλει την ομαδα στα play off και απο κει και περα να βελτιωσει την εικονα της. Το Κυπελλο ειναι και θεμα κληρωσεων και σε τελικη αναλυση δεν νομιζω οτι η ΑΕΚ μπορει να αποκλεισει οποιονδηποτε απο την τριαδα σε διπλα παιχνιδια, δεν ξερω καν αν μπορει να αποκλεισει την Ξανθη και τον ? ανιωνιο.

 

Καλη επιτυχια να εχει, ειναι θλιβερο που επιστρεψαμε σ αυτον και ακομα πιο θλιβερο οτι ηταν η καλυτερη λυση τη δεδομενη στιγμη. Ας ειναι τουλαχιστον λιγο τυχερος γιατι ο προηγουμενος ηταν και μουτζωμενος συν τοις αλλοις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ας κανονισει κάποιος να του κάνουμε μια εγγραφη εδω μεσα,

και να αναλάβει ο ραγιος να του μεταφραζει.

Αν μη τι άλλο, θα καταλαβει οτι εδω υπάρχει δικαιοσυνη.

Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

 Ας ειναι τουλαχιστον λιγο τυχερος γιατι ο προηγουμενος ηταν και μουτζωμενος συν τοις αλλοις.

? ραγματικα ρε συ, τι του εκατσαν του κακομοιρη.

Τα παντα, οτι μπορουσε να παει στραβα, πηγε.

 

Ζοσε Μερφι Μοραις

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο Χιμενεθ δεν μου κανει. 

Μου κανει ομως σε σχεση με το Ματζιο και τον ? απαδοπουλο και σε σχεση με τον αναλυτη εινια αναβαθμιση σαν κοουτς.

 

Απο κει και περα, θα φανει αν μπορει να κανει το οτιδηποτε σε αυτη την ομαδα και με αυτους τους ποδοσφαιριστες. Εγω θελω να βαλει την ομαδα στα play off και απο κει και περα να βελτιωσει την εικονα της. Το Κυπελλο ειναι και θεμα κληρωσεων και σε τελικη αναλυση δεν νομιζω οτι η ΑΕΚ μπορει να αποκλεισει οποιονδηποτε απο την τριαδα σε διπλα παιχνιδια, δεν ξερω καν αν μπορει να αποκλεισει την Ξανθη και τον ? ανιωνιο.

 

Καλη επιτυχια να εχει, ειναι θλιβερο που επιστρεψαμε σ αυτον και ακομα πιο θλιβερο οτι ηταν η καλυτερη λυση τη δεδομενη στιγμη. Ας ειναι τουλαχιστον λιγο τυχερος γιατι ο προηγουμενος ηταν και μουτζωμενος συν τοις αλλοις.

 

 

vasika den eprepe na eixe fygei pote^^

Link to comment
Share on other sites

? ραγματικα ρε συ, τι του εκατσαν του κακομοιρη.

Τα παντα, οτι μπορουσε να παει στραβα, πηγε.

 

Ζοσε Μερφι Μοραις

Εγω επιμενω οτι δεν ηταν τοσο κακος στην προετοιμασια του αγωνα οσο γραφουν. Τον καβαλησανε αμεσως στα αποδυτηρια ωστοσο που ειδαν οτι ο ανθρωπος εχει ηπιο χαρακτηρα και τον εκαναν μια χαψια. Στη διαχειριση αγωνα ηταν τραγικος, δεν ηταν ομως ποτε αυτη η δουλεια του. Αλλα αυτο το πραγμα με την κακοτυχια, δεν το εχω ξαναδει, μιλαμε ΟΛΑ στραβα του πηγανε, ουτε καν ενα δοκαρι και μεσα δεν ειχε ο ανθρωπος. Αν μπορεις να βρεις ενα ματς, αντε να βαλουμε τις δυο απιθανες αποκρουσεις του Μπαρκα στη Λεωφορο, σε ολα τα υπολοιπα ο ανθρωπος ειχε να αντιμετωπισει και το κακο του το ριζικο.

 

vasika den eprepe na eixe fygei pote^^

? οδοσφαιρικα μιλωντας, ο Χιμενεθ ειναι κατω του μετριου. ? αιζει το "τεμπελικο" 4-2-3-1 και παραλληλο ποδοσφαιρο, ανεβαζει τα μπακ λιγο και παραταει το παιχνιδι οταν του στραβωνει στην αρχη. Σαν προπονητης ψυχολογιας ειναι ΟΚ, μεχρι εκει ομως. Και αυτη τη φορα στην ΑΕΚ δεν θα βρει υλικο να κανει μαγικα οπως το '10. Θα βρει τον ? ατιτο και τον Αλμειδα. Μακαρι να τους πιασει στο φιλοτιμο και να βγουν, αυτη τη στιγμη ομως με την επιλογη του, θετεις σε κινδυνο ακομα και τη συμμετοχη σου στα p.o. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Μανόλο.

Έχω πολύ μεγάλη ανάγκη να σε πιστέψω. ? ολλές φορές η κρίση μας διαμορφωνεται βάσει γενικότερων συνθηκών και εσύ στις γενικότερες αυτές συνθήκες ήσουν η αντίθεση στη μιζέρια, στους Κωστένογλουζ στους ρουφιάνους και σε όλα αυτά τα ψωλοχυματα που τρώνε τις σάρκες της ΑΕΚ.

 

Σπουδαίο κοουτς δεν σε θεώρησα ποτε. Όμως είχες ένα ισχυρό ελαφρυντικό ότι δηλαδή ήσουν σε μία ομάδα πολύ βαριά άρρωστη. Και τώρα η ομάδα είναι βαριά άρρωστη, όμως είναι και ο πήχης πλέον χαμηλότερα. Η ΑΕΚ τότε ήταν μια μεγάλη ομάδα σε κρίση. Σήμερα είναι μία μικρή ομάδα σε κρίση ταυτότητας.

 

Σε καλωσορίζω και σε στηρίζω. Δεν εκρυψα ποτέ ότι σε είχα στην καρδιά μου. Κυρίως λόγω του τι ακολούθησε από το φευγιο σου και μετά. Αλλά έτσι κι αλλιώς σε πάω.

 

ΥΓ: Ο τύπος ήρθε σε μία από τις χειροτερες ΑΕΚ όλων των εποχών. Όποιος αρχίσει το πριονισμα πρέπει να βρεθεί σε χαντάκι.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Μανόλο.

Έχω πολύ μεγάλη ανάγκη να σε πιστέψω. ? ολλές φορές η κρίση μας διαμορφωνεται βάσει γενικότερων συνθηκών και εσύ στις γενικότερες αυτές συνθήκες ήσουν η αντίθεση στη μιζέρια, στους Κωστένογλουζ στους ρουφιάνους και σε όλα αυτά τα ψωλοχυματα που τρώνε τις σάρκες της ΑΕΚ.

 

Σπουδαίο κοουτς δεν σε θεώρησα ποτε. Όμως είχες ένα ισχυρό ελαφρυντικό ότι δηλαδή ήσουν σε μία ομάδα πολύ βαριά άρρωστη. Και τώρα η ομάδα είναι βαριά άρρωστη, όμως είναι και ο πήχης πλέον χαμηλότερα. Η ΑΕΚ τότε ήταν μια μεγάλη ομάδα σε κρίση. Σήμερα είναι μία μικρή ομάδα σε κρίση ταυτότητας.

 

Σε καλωσορίζω και σε στηρίζω. Δεν εκρυψα ποτέ ότι σε είχα στην καρδιά μου. Κυρίως λόγω του τι ακολούθησε από το φευγιο σου και μετά. Αλλά έτσι κι αλλιώς σε πάω.

 

ΥΓ: Ο τύπος ήρθε σε μία από τις χειροτερες ΑΕΚ όλων των εποχών. Όποιος αρχίσει το πριονισμα πρέπει να βρεθεί σε χαντάκι.

 

Το κουοταρα για να κανω μπολντ οσα συμφωνουσα.

Τελικα ηταν πιο ξεκουραστο το αναποδο.

Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να πουμε οτι ο Αδαμιδαρος τοτε μεταξυ ? αολο Σοουζα (σημερινος Φιορεντινα-θυμαμαιντοτε στο 365 τον εβριζαν ολοι), Ντιεγκο Σιμεονε (σημερινος Ατλετικο), Μανολο Χιμενεθ (πρωην Σεβιλλης) και Λε Γκεν (πρωην της μεγαλης Λυον) προκρινε τις λυσεις Χιμενεθ-Λε Γκεν (πετυχεσα απο τις λιγες, οι μονοι 2 που δεν εκαναν μετα σχεδον τιποτα).

? αρατηρηση Νο1: Αν ημουν Μελισσανιδης δεν θα εφερνα Χιμενεθ. Θα εφερνα Λεγκεν

? αρατηρηση Νο2: Εγω αν ημουν ο Μελισσανιδης και ειχα να διαλεξω μεταξυ Μπαρμπαλια-Τσιωλη-Χιμενεθ-Σουλη, την ωρα που ο Αδαμιδαρος ειχε να διαλεξει μεταξυ Σοουζα-ΛεΓκεν-Χιμενεθ-Σιμεονε, θα ντρεπομουν. Βεβαια με ντροπες δεν βγαζεις λεφτα, οποτε καποιος λογος θα υπαρχει που εγω ειμαι εγω και ο Μελισσανιδης λεφτας.

Link to comment
Share on other sites

akouw spor-fm 

 

ena apo ta kolotrypidia pou parousiazoun tin ekpompi ksekinise legontas den tha pw tipota gia to manolo kai sto telos ti den eipe gamo ti manara tou

 

 

tetoio polemo , pote kai se  kanena

\tetoia protoselida pou kanane sto manolo otan efyge , POTE KAI  SE KANENA

 

kai prin katevei apo to aeroplano , idi eixane vgei kainouria protoselida ,ekpompes kai paei legontas

 

makari na petyxei 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? ρεπει να τον πιασει η Οριτζιναλ τον Μανολο λεω εγω και οποιος το κωλομπαριζει ειτε παιχτης, ειτε ΑΡΔ, ειτε βατραχος να πεφτει κλωτσα. Απ οτι ειδα παραπανω τα χαν τα παρε δωσε

Link to comment
Share on other sites

? ρεπει να τον πιασει η Οριτζιναλ τον Μανολο λεω εγω και οποιος το κωλομπαριζει ειτε παιχτης, ειτε ΑΡΔ, ειτε βατραχος να πεφτει κλωτσα. Απ οτι ειδα παραπανω τα χαν τα παρε δωσε

oli mera to skeftomoun

 

xrysi eukaireia na ektonothei ki opoios einai manouriasmenos kanontas kalo stin omada parallila^^

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ο Μπαγεβιτς πως να περασει το δικο του τωρα στον νεο προπονητη;

Τον ? ογιετ τον εδιωξε απο το ξενοδοχειο.

Ολους τους αλλους τους στηριζε.

Δυσκολα τα πραγματα.

Αν τον ? ογιετ τον μαχαιρωναν λιγο λιγο, τον Χιμενεθ θα τον γαμησουν, θα τον μαχαιρωσουν και θα τον κατουρησουν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Τον Χιμενεθ θα τον γαμησουν, θα τον μαχαιρωσουν και θα τον κατουρησουν κιολας.

 

Εννοειται...

Και επειδη ΑΕΚ εισαι, θα ξεσπασει εμφυλιος και για το με ποια σειρα θα γινουν τα παραπανω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ο Μπαγεβιτς πως να περασει το δικο του τωρα στον νεο προπονητη;

Τον ? ογιετ τον εδιωξε απο το ξενοδοχειο.

Ολους τους αλλους τους στηριζε.

Δυσκολα τα πραγματα.

Αν τον ? ογιετ τον μαχαιρωναν λιγο λιγο, τον Χιμενεθ θα τον γαμησουν, θα τον μαχαιρωσουν και θα τον κατουρησουν κιολας.

kanane agona na min erthei 

 

o allos fovithike to ksulo anakoinontas kana kostenoglou kai ton efere

 

twra tha gamithoune na tou skapsoune to lako 

Link to comment
Share on other sites

Το καλο ειναι οτι ο Μανολο ξερει που ηρθε και ποιους θα εχει απο πανω του.

Θελω να πιστευω πως θα τα καταφερει να κανει δυσκολο στον Μελισσανιδη το να τον διωξει.

Ερχεται σε ταιμινγκ που ο κοσμος τα χει παρμενα με Μελισσανιδη, τα βατραχια και τους ΑΡΔ..

Επικοινωνιακος ειναι ελπιζω να παρει τον κοσμο με το μερος του και τον Μανταλο επισης βαζοντας τον στην κορυφη του ρομβου.

Link to comment
Share on other sites

tetoio polemo , pote kai se  kanena

\tetoia protoselida pou kanane sto manolo otan efyge , POTE KAI  SE KANENA

 

Στην ΑΕΚ ο Σερρα. Ντροπες και απαραδεκτα πραγματα. "Ξενοδοχος", "ταβρενιαρης", "παππους με το φανελακι", "Δικτατορας" και πρωτοσελιδο με πτηση της Iberia. O Σερρα εχει φαει το περισσοτερο "ξυλο" σε σχεση με οποιονδηποτε αλλον, ακομα και το Μπαγεβιτς στην τριτη επιστροφη.

 

- Μαλεζανι #1 σε πολεμο σε σχεση με οποιονδηποτε αλλον. Ο Χιμενεθ καπου 5ο6ος πρεπει να ειναι στη λιστα γιατι ειναι και κατι Μπερετα και σια που δεν τους αφησανε καν να δωσουν επισημο ματς.

Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΕΚ ο Σερρα. Ντροπες και απαραδεκτα πραγματα. "Ξενοδοχος", "ταβρενιαρης", "παππους με το φανελακι", "Δικτατορας" και πρωτοσελιδο με πτηση της Iberia. O Σερρα εχει φαει το περισσοτερο "ξυλο" σε σχεση με οποιονδηποτε αλλον, ακομα και το Μπαγεβιτς στην τριτη επιστροφη.

 

- Μαλεζανι #1 σε πολεμο σε σχεση με οποιονδηποτε αλλον. Ο Χιμενεθ καπου 5ο6ος πρεπει να ειναι στη λιστα γιατι ειναι και κατι Μπερετα και σια που δεν τους αφησανε καν να δωσουν επισημο ματς.

o sera eixe kai stylovates

 

me manolo , o pio yper tou itan kanas  oudeteros

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και κατι Μπερετα και σια που δεν τους αφησανε καν να δωσουν επισημο ματς.

Αυτο που λατρευω στην μπουγατσουπολη ειναι πως ειναι εντελως τριτοκοσμικοι.

Δηλαδη θα το κωλομπαρεψουν ντομπρα και στα ισια.

Οχι φιλε δεν θα κοουτσαρεις. Θα σε σφαξουμε, θα σε γαμησουμε και θα σε κατουρησουμε πριν κοουτσαρεις εστω ενα δευτερολεπτο.

Επειδη ετσι.

Δεν ειναι Αθηναιοι. Να τον περιμενουν λιγο να κανει την μαλακια και στο μεταξυ να ετοιμαζουν γευμα για τα παϊδακια του.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×