Jump to content

Διεθνές Ποδόσφαιρο 🌍 ⚽


Guest MANOS
 Share

Recommended Posts

Just now, Man Of Faith said:

Μονο η ΑΕΚ κραταει το αθλημα ψηλα που με τα δυο γκολ που τρωει ανα αγωνα γινονται τα ματς αιμα και αμμος

🤣🤣

1000 χρόνια Μπακακης από το να περιμένεις 4 χρόνια για να δεις Ελβετία Α vs Ελβετία Β

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Man Of Faith said:

Ναι ειναι πολυ πιθανό να συμβαινει αυτο αλλα και παλι πνιγει το ποδοσφαιρο αυτη η αλλαγη.

Όταν λέω «όλοι» εννοώ οι μεγάλοι σύλλογοι και η ΟΥΕΦΑ

Οι «μικροί» και οι ρομαντικοί προφανώς και δεν θα ναι, αλλά κανείς δεν τους υπολογίζει αυτούς εδώ και χρόνια

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Duck_Season said:

1000 χρόνια Μπακακης από το να περιμένεις 4 χρόνια για να δεις Ελβετία Α vs Ελβετία Β

Ετσι 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, aris2168 said:

Εντασσομαι στο κινημα εγκεινστ μοντερν φουτμπολ

Ενταγμενος εδω και χρονια.

Παιχνιδια στις 3 το μεσημερι, μαξιλαρακι στο τσιμεντο, μαλλον ουτε μαξιλαράκι, και διαφημισεις με echo στα γηπεδα στο ημιχρονο απο τα μεγαφωνα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Ενταγμενος εδω και χρονια.

Παιχνιδια στις 3 το μεσημερι, μαξιλαρακι στο τσιμεντο, μαλλον ουτε μαξιλαράκι, και διαφημισεις με echo στα γηπεδα στο ημιχρονο απο τα μεγαφωνα.

Ετσι, φέρτε πίσω τα Κυριακάτικα ποδοσφαιρικά απομεσήμερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λοκάνικο, καλαμάκι μέσα στην ψωμαρα με 1 κιλό πατάτες και τα παρελκόμενα. 

Που να το φας το βράδυ αυτό; Μετά από κάποια ηλικία θα σε πάνε να ξεγεννησεις

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο πρόεδρος της UEFA Αλεξάντερ Τσεφέριν επιβεβαίωσε πως όποιος ποδοσφαιριστής αγωνιστεί σε ομάδα της υπό ίδρυση ESL θα τιμωρηθεί αυτόματα και δεν θα μπορεί να παίξει με την εθνική ομάδα της χώρας του. «Οι παίκτες που θα παίξουν στην SuperLeagueθα τιμωρηθούν και δεν θα μπορούν να παίξουν σε Μουντιάλ και Euro. Δεν θα τους επιτρέπεται να αγωνιστούν με τις εθνικές ομάδες της χώρας τους» τόνισε χαρακτηριστικά. Οι διεθνείς θεσμοί και οι εθνικές ομάδες είναι το μεγάλο όπλο της Ομοσπονδία ώστε να φρενάρει τη δημιουργία της ESL.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

θα του κλασουν μια μαντρα αρχιδια, δε μπορεις να κανεις διοργανωσεις και να αποκλειεις εργαζομενους με το που δουλευουν-συμμετεχουν. Θα χει η Αργεντινη τον Μεσσι κ θα πει η ΦΙΦΑ δε θα τον βαλεις γιατι παιζει Σουπερ Λιγκ.

Ή απλά θα λειτουργήσει αποτρεπτικά για τον επόμενο 18χρονο Μέσι αν του πεις πως ούτε Εθνική θα χεις δικαίωμα να αγωνιστείς ούτε σε ομάδα εκτός του ESL.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Duck_Season said:

Στο Αμερικα δεν πας να δεις μπάσκετ πια. Show πας να δεις. Αν θες να δεις basket πας το κολλέγιο η νοικιάζεις VHS με παλιότερα παιχνίδια. Καλά, ούτε μπάλα βλέπεις πια. Παίζουν οι Βραζιλιάνοι σαν τους Ελβετούς. Εμετός! 

Άντε πάλι τα ίδια με εμάς τους Ευρωπαίους που θεωρούμε ότι δεν είναι μπάσκετ το ΝΒΑ πλέον. 

Το ΝΒΑ είναι από τα πιο δημοκρατικά αθλήματα παγκοσμίως. Και μια χαρά μπάσκετ διδάσκουν που είναι 25 χρόνια μπροστά. (Οι Κάρι αυτού του τόπου στα 20 τους θα έπαιζαν τρία λεπτά στη Γιουρολιγκ και θα βγαίνανε αλλαγή στην πρώτη επίθεση πριν τα 10 δευτερόλεπτα).

Να πούμε για το ντραφτ συστεμ τους ή για το σαλαρι καπ;

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, yiannis_21 said:

Άντε πάλι τα ίδια με εμάς τους Ευρωπαίους που θεωρούμε ότι δεν είναι μπάσκετ το ΝΒΑ πλέον. 

Το ΝΒΑ είναι από τα πιο δημοκρατικά αθλήματα παγκοσμίως. Και μια χαρά μπάσκετ διδάσκουν που είναι 25 χρόνια μπροστά. (Οι Κάρι αυτού του τόπου στα 20 τους θα έπαιζαν τρία λεπτά στη Γιουρολιγκ και θα βγαίνανε αλλαγή στην πρώτη επίθεση πριν τα 10 δευτερόλεπτα).

Να πούμε για το ντραφτ συστεμ τους ή για το σαλαρι καπ;

 

Δεν παιζουν αμυνα αφου και δεν εχουν και συστηματα 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kostas21 said:

Γνωστη η ιστορια που ειχε εμπνευσει τοτε, απο τους λιγους κ μοναδικους οπαδους στην Αγγλια (Man Utd) που αντιθετα σε κουπες κ τα συναφη, μετα την αλλαγη ιδιοκησιας κ τον ερχομo Glazers, κανανε την United of Manchester, κ πλεον δικαιωνονται πανηγυρικοτατα, ενω ειχαν αντιμετωπιστει απο τα ΜΜΕ της Αγγλιας σαν γραφικοι κ πουθεναδες.

Χωρίς να θέλω να μειώσω σε τιποτα την προσπαθεια (από μονη της άλλωστε εχει συγκεκριμενο ταβανι), η επιτυχια (*) της κινησης οφειλεται σε αυτούς που την έφτιαξαν και όχι στην ιδια την κινηση. ελπιζω να είναι κατανοητο.

 

 

(*) επιτυχία τροπος του λεγειν. Δηλαδη μεταξυ μας πρεπει να έχεις κάποιο πρόβλημα για να στηριζεις μια ομαδα στο τοπικο και να γουσταρεις, ακόμα κι αν είσαι μέτοχος. δηλαδη οκ, τι βλεπεις ας πουμε καμια τρομερη μπαλα; - ειδικα στις τσουρουκαδικες αγγλικες κατηγοριες που η φαση με τη μεγαλυτερη αγωνια θα ειναι αν επεζησε παικτης απο τακλιν με δυο ποδια στο λαιμο

(**) εχω επιφυλαξεις για την πραγματικη δημοκρατικοτητα των αποφασεων αλλα αυτό είναι άλλου παπα ευαγγελιο

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, yiannis_21 said:

Άντε πάλι τα ίδια με εμάς τους Ευρωπαίους που θεωρούμε ότι δεν είναι μπάσκετ το ΝΒΑ πλέον. 

Το ΝΒΑ είναι από τα πιο δημοκρατικά αθλήματα παγκοσμίως. Και μια χαρά μπάσκετ διδάσκουν που είναι 25 χρόνια μπροστά. (Οι Κάρι αυτού του τόπου στα 20 τους θα έπαιζαν τρία λεπτά στη Γιουρολιγκ και θα βγαίνανε αλλαγή στην πρώτη επίθεση πριν τα 10 δευτερόλεπτα).

Να πούμε για το ντραφτ συστεμ τους ή για το σαλαρι καπ;

 

Άλλο πράγμα έγραψε ρε ο ντακ

Link to comment
Share on other sites

 

Το σαλαρι καπ και τα ρέστα ανήκουν σε μια ευρύτερη αντιμονοπωλιακή κουλτουρα και πολιτικη που ορίζει τους κανόνες του ανταγωνισμού. Ούτε με τους Κάρι που παίζουν η δεν παίζουν άμυνα έχει σχέση ούτε με το ενδιαφέρον που θα κάτσεις να δεις έναν αγώνα. Δεν προστατεύουν το άθλημα, το προϊόν προστατεύουν και σε αυτό ξεχωρίζουν από τους Ευρωπαίους κατσαπλιαδες 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kostas21 said:

 

Η 2η μεγαλύτερη ομάδα στο Μάντσεστερ, μετά τη Σιτα. Γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είμαι σίγουρος ότι ο γαύρος θα την ψάξει να μπει, προφανώς όχι στους στάνταρ 15 με συμβόλαιο, αλλά θα προσπαθήσει να χωθεί. 

 

Link to comment
Share on other sites

το ποδόσφαιρο είναι άθλημα.... ο αδύναμος μπορεί και νικάει τον δυνατό... έχει ανατροπές πάθος εκπλήξεις.... ποιος θέλει να βλέπει 15 περιφερομενες εταιρίες (οι ομάδες είναι για αθλήματα) να παίζουν μεταξύ τους για το ποια είναι η καλύτερη?

και δεν βλέπω νετφλιξ καλύτερα? 

ντροπη και μόνο που το σκέφτηκαν. πρέπει να τιμωρηθούν παραδείγματικα.

στο ομαδικό άθλημα πρέπει να αποδυκνυεις ότι είσαι η καλύτερη ομάδα.... δεν μπορείς να κόψεις σε μια ομάδα όπως ο αποελ... όπως η ΑΕΚ.... όπως ο γαυρος.... όπως ακόμα και ο παοκ που δεν έχει παίξει ακόμα την δυνατότητα να διεκδικήσουν την θέση  τους στην διοργάνωση με τους μεγάλους.... για να παιζει κάθε χρόνο η αρσεναλ που κοντεύει να γίνει πελάτης του γαυρου....οχι να παίζει η γιουβε αντί της άτλαντας... επειδή έχει πιο πολλά λεφτά.... ντροπη

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Giorgos said:

Πάντως είμαι σίγουρος ότι ο γαύρος θα την ψάξει να μπει, προφανώς όχι στους στάνταρ 15 με συμβόλαιο, αλλά θα προσπαθήσει να χωθεί. 

 

σιγά μην το συνεχίσουν... έχουν φάει κράξιμο από όλη την Ευρώπη... χαζή είναι η μπαγιερν? έπαιξαν και έχασαν... ακόμα και οι οπαδοί τους τους κραζουν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

σιγά μην το συνεχίσουν... έχουν φάει κράξιμο από όλη την Ευρώπη... χαζή είναι η μπαγιερν? έπαιξαν και έχασαν... ακόμα και οι οπαδοί τους τους κραζουν

Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό, είναι τα λεφτά πάρα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Giorgos said:

Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό, είναι τα λεφτά πάρα πολλά.

ήδη είναι πολλά τα λεφτά. δεν χρειάζονται αλλά. και δεν ξέρω αν μπορούν να κερδησουν αλλά... 

επισης ναι μεν οι 15 θα χουν πολλά λεφτά αλλά παγκόσμια ο τζίρος του ποδοσφαίρου στάδιακα θα πέσει πάρα πολύ.... τους συμφέρει αυτό άραγε? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goku21 said:

ήδη είναι πολλά τα λεφτά. δεν χρειάζονται αλλά. και δεν ξέρω αν μπορούν να κερδησουν αλλά... 

επισης ναι μεν οι 15 θα χουν πολλά λεφτά αλλά παγκόσμια ο τζίρος του ποδοσφαίρου στάδιακα θα πέσει πάρα πολύ.... τους συμφέρει αυτό άραγε? 

Δεν ξέρω τι θέλουν να πετύχουν, οι αντιδράσεις θεωρώ ότι ήταν δεδομένες και τις ήξεραν, δεν νομίζω δηλαδή ότι έπεσαν από τα σύννεφα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μόνη φορά που έχω ελπίδα ότι αυτοί που έχουν την πραγματική δύναμη, οι οπαδοί, μπορεί να δώσουν τη λύση...

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Giorgos said:

Πάντως είμαι σίγουρος ότι ο γαύρος θα την ψάξει να μπει, προφανώς όχι στους στάνταρ 15 με συμβόλαιο, αλλά θα προσπαθήσει να χωθεί. 

 

Ναι δεν θα μπει ο Ajax ή η Celtic και η Dortmund και θα μπει ο γαυρος. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×