Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Recommended Posts

Οπωσδήποτε πρέπει η ΑΕΚ να φύγει από το ΟΑΚΑ.

Δεν το θέτω ως αποτέλεσματα αφού και εκεί υπάρχουν πολύ καλά στατιστικά.

Ωστόσο ακόμα και σε καλές.θύρες η θεαση δεν είναι πολύ καλή ενώ με ιχ το πολύ περπάτημα δεν το γλιτώνεις.

Στα Φιλαδέλφεια πας πρώτα για μία καφεδια η φαγητό και σε 5-10 λεπτά βρίσκεσαι στο γήπεδο.

Επιπλέον και το περπάτημα από τη σταση ΗΣΑΠ είναι μικρότερο.

Γιατι δε λες οτι σε βολευει επειδη θα πηγαινεις με τα ποδια ρε; Μολογατε οτι κοιτατε τη βολη σας επιτελους. 

Εγω προσωπικα με τη ΝΦ ξεχναω Ρ και χαϊλικια. Παπαλα ο Ματζισα που ξερατε. Θα παρακαλω τους Μπιλλακους για ενα στασιδι στο πεταλο πλεον. 

Καταντια...

με τις 28000 δηλαδη, γινομστε ομαδα με πρεστιζ ελαφρα μεγαλυτερο απο τον Ηρακλη.

Δεν βγηκε το μαξιμαλιστικο στις γριες...

Σαν πολυ δεν χρησιμοποιειτε τελευταια τον ΗΡΑΚΛΗ ως αντιπαραδειγμα εδω μεσα; 

Για να μαζευτουμε λιγακι...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον συμφωνησουμε οτι δεν το θεμε το 28αρι τι γινεται;

 

Θα πουμε στον Μπομπ Κοζωνη να μας φτιαξει ενα μεγαλυτερο;

 

Γιατι 14 χρονια δεν εχω δει κατι αλλο στον οριζοντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες εχετε καει; Εδω ακομα δεν βγηκε η αδεια και γκρινιαζετε για χωρητικοτητες; Στοχος ειναι να μπεις αμεσα στο δικο σου γηπεδο στα δικα σου μερη. Χθες.

Το αν θα ειναι 28, 29 η 32 λιγη σημασια εχει, ειτε για σημερα ειτε για τα επομενα 20 χρονια.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Πότε χτυπησε παικτη απ το πανω ραφι η ΑΕΚ μετα το comeback ρε συ Κωστα; Ο...Σκοκο ειναι ο πανωραφατος; Εχεις στο νου σου, στο θυμικο σου, πες το οπως θες, μια αλλη ΑΕΚ, αλλης εποχης και αλλης δυναμικης. Με το Μπακασετα μπαλκονι ησουνα περσι και τον Ουγκο τον Αλμειντα. Και προπερσι πηγες...αεροδρομιο για το Νοτε. Εκει παταμε και εκει βαδιζουμε. Συζηταμε εαν και εφοσον κατορθωσουμε να ξαναπαρουμε δανεικο τον Αραουχο απο τη Λας Παλμας και θα πεσουν τσιμεντα ετσι και γινει κιολας. Με ηγετη τον Πετρο το Μανταλο εισαι και με Σιμοε-Μπο. Μεχρι εκει εισαι και εαν και εφοσον παιξεις Ευρωπη θα αυξησεις εσοδα. Απ ευθειας να ξαναγινεις η ΑΕΚ του Σερρα μιλας εσυ, με 20 εκατ. wages. Δεν γινονται αυτα, εδω μιλαμε να φτασεις 6μισι-7 και θα ανοιγεις σαμπανιες. 500ος εισαι στην Ευρωπη, εχεις να παιξεις ομιλο απ το 11, μιλαμε για 6 στον 7ο χρονο πισω. Και μας ζεχνει ενα καινουριο γηπεδο εκει που ηθελε απ την αρχη ολος ο ντουνιας λιγο κατω απ το 30; Μονο του γαυρου θα υπολειπεσαι, οι αλλοι εαν και εφοσον κανουν επεκταση, εαν και εφοσον πανε Γουδη κλπ κλπ. Διαφωνω με το ζορι για την χωρητικοτητα αλλα σεβομαι οτι εχεις αλλη ΑΕΚ στο μυαλο σου.

Μα κανείς δεν αντιλέγει ότι εν έτει 2017 είσαι ανύπαρκτος. Δεν σου μιλάμε με βάση το παρόν όμως. Όταν κάνεις ένα γήπεδο μιλάμε για ένα έργο 80ετίας όπου πολλά μπορεί να αλλάξουν. Ένα γήπεδο 28.000 θέσεων καλώς ή κακώς σε περιορίζει στο μέλλον σημαντικά. Για μένα σε ένα τέτοιο γήπεδο δεν θα γίνεις ποτέ η «ΑΕΚ του Σέρρα» που μνημονεύεις γιατί πολύ απλά δεν θα βγαίνεις οικονομικά. Ή άντε κάπου εκεί να αποτελεί το ταβάνι σου. Καλά για κάτι παραπάνω δεν το συζητάμε... Εκτός βέβαια αν μπει κανάς Άραβας ή κανάς μαφιόζος για ξέπλυμα. Και αν η ΑΕΚ του '08 θα φαντάζει ταβάνι φαντάσου πόσο χαμηλώνουμε τον πήχη της ομάδας μας, μόνοι μας.

 

Ουσιαστικά αυτό που λέμε είναι ότι ναι, προφανώς στην ΑΕΚ Μελισαννίδη που έπεσε κατηγορία, έχει μπάτζετ 5 μύρια και βλέπει ευρωπαϊκούς ομίλους με τα κυάλια το 28αρι είναι υπεράρκετο. Το θέμα είναι ότι δυστυχώς με ένα τόσο μικρό γήπεδο περιορίζεις σημαντικά τα στάνταρ για το μέλλον. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Εγω προσωπικα με τη ΝΦ ξεχναω Ρ και χαϊλικια. Παπαλα ο Ματζισα που ξερατε. Θα παρακαλω τους Μπιλλακους για ενα στασιδι στο πεταλο πλεον.

Αρχοντοπουλο θα σ'εχω. Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αρχοντοπουλο θα σ'εχω. Χαχαχαχα

Μην εισαι μαλακας. Για κανα χρονο τουλ θα τον αφησεις στα χερια μου. Θελω να με παρακαλα για εισιτηριο με τα Ψαχνα κυπελλο τεταρτη στις 04.00 κ να απαντω "δεν ξερω ρε φιλε αν μπορω. Θα το προσπαθησω παντως."

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Σ'εχει ταλαιπωρησει Μπιλακο μου ?

Οσο ολα τα αλλα μελη του κμ. Μονο κ μονο που με εκανε να βγαλω γλωσσα κ να μιλαω δεξια κ αριστερα για πρωταθλημα κ μετα να το γυριζω στην τρελιτσα, αρκει για να θελω να τον βασανισω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει εισιτήριο να φροντίσει να σκάει που και που κλαμπ. Όχι μόνο στους αγώνες να θυμόμαστε τα κλαμπ ε Ματζισιαν;

Εχετε συνδεσμο στις 40 Εκκλησιες για να ρθω; Να ξερουμε τι λεμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 30 χιλιαδες ειναι ξενερωμα οτι και να λετε.

Οσο για τα μεγεθη ομαδων, μικροτερο μεγεθος ειμαστε απο τον γαυρο, αλλα η κανονικη ΑΕΚ ειναι ανταγωνιστικη μαζι του.

Οσο για τις γριές λίγα λόγια για τα αδελφια των μπουκανερος, που κανουν κουμαντο στη Σαλονικη.Τουλαχιστον απο οτι μου λεει ο Ματζισιάν.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τον Μελ να εξασκεί τα άψογα ελληνικά του λέγοντας ότι το γήπεδο θα είναι "τριάντα ένα" και φυσικά να εννοεί 30,001...

 

Φιρστ γουρλντ προμπλεμς βέβαια, για μια ΠΑΕ μπομπκοζωνιδων αδαμιδιδων που χωρίς/για έναν καβουροτιγρη πέφτει β/γ εθνική.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο καθε αρδ τα δικα του. Οταν θα ξεκινησει η εκσκαφη θα δειξει. Να'χαμε να λεγαμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×