Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία Καλοκαίρι 2017


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

Οσοι εχουν δει τους μικρους μας ας μιλησουν ..

Δυο-τρεις  ρεπορτερ της ΑΕΚ αναφερουν πως εχει κανει πολυ καλη εντυπωση

εως τωρα 

ο μικρος ο Παρης Μπάμπης .

Ξεχωρα απο το καλτ ονοματεπωνυμο απο το οποιο παιρνω αποστασεις

τον εχει δει κανενας να μας δωσει εικονα ;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καρτέλα!

 

δεν υπαρχει ειναι 17 δεν τον εχουν καν στην β ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Δυο από τα... θύματα του διεθνούς Βόσνιου στόπερ ήταν οι Σιμόες και Χριστοδουλόπουλος ενώ στο τσακ πρόλαβε να γλιτώσει ο Γιακουμάκης... Λογικό λόγω του σκληρού των μαρκαρισματων του Βράνιες να εκνευριστούν για λίγο Λάζαρος και Σιμόες οι οποίοι όμως το ξεπέρασαν και το άφησαν να περάσει...

 

 

Ωχχ.

Προβλεπονται καυγαδες με τις τρελες του Βρανιες. Και δεν εχει σκασει και ο Λιβαγια ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν δει τους μικρους μας ας μιλησουν ..

Δυο-τρεις  ρεπορτερ της ΑΕΚ αναφερουν πως εχει κανει πολυ καλη εντυπωση

εως τωρα 

ο μικρος ο Παρης Μπάμπης .

Ξεχωρα απο το καλτ ονοματεπωνυμο απο το οποιο παιρνω αποστασεις

τον εχει δει κανενας να μας δωσει εικονα ;

 

Σας δίνω εικόνα

 

Γαλανόπουλος - Γιαννούτσος - Αντωνίου -- Μανόλο -- Πάρης Μπάμπης /  Γκριεζμάν - Γιούσης - Βλαχομήτρος.

 

 

19621164_1676497485725056_78146731848341

Link to comment
Share on other sites

Μαγκικες δηλωσεις Μπαρκα, μακαρι να τον βοηθησει το θαρρος που εχει...

 

 

 

Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ μίλησε με απίστευτη διάθεση αυτοκριτικής και δήλωσε έτοιμος να διορθώσει αυτά που πρέπει - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

 

Λένε πως εκείνος που αναγνωρίζει τα λάθη του προχωρά, βελτιώνεται και προοδεύει. Η περίπτωση του Βασίλη Μπάρκα φαίνεται πως είναι η πλέον χαρακτηριστική. Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ μίλησε από το Κίελτσε όπου βρίσκεται με απίστευτη διάθεση αυτοκριτικής κι αφού παραδέχτηκε πως είχαν πάρει τα μυαλά του αέρα, αναγνώρισε τα λάθη που έκανε την περασμένη σεζόν. Παράλληλα όμως, εμφανίστηκε αποφασισμένος να δουλέψει σκληρά, να βελτιωθεί και να καθιερωθεί στην Ένωση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

 

- Πρώτη σου σεζόν στην ΑΕΚ ήταν όπως την περίμενες, διαφορετική απ' ότι την περίμενες, υπάρχουν πράγματα που θες να διορθώσεις;

 

«Σίγουρα την περίμενα διαφορετικά. Ξεκίνησα καλά αλλά στη συνέχεια έπεσα πάρα πολύ, δεν ξέρω που οφείλεται αυτό, το ψάχνω και μέσα μου. Εκανα αρκετά λάθη, η κριτική είναι μεγάλη αλλά είναι κάτι λογικό μια και η ΑΕΚ είναι μεγάλη ομάδα. Τώρα τη δεύτερη σεζόν, σίγουρα είμαι πιο έμπειρος και περιμένω από τον εαυτό μου περισσότερα πράγματα και σίγουρα η ομάδα περιμένει περισσότερα από εμένα».

 

- Αναγνωρίζεις τα λάθη, αυτό σε κάνει πιο αισιόδοξο; Και αν έχεις εντοπίσει που έκανες τα περισσότερα λάθη ώστε να βελτιωθείς;

 

«Εννοείται ότι μαθαίνεις από τα λάθη. Ο τερματοφύλακας κάνει λάθη και αυτά φαίνονται, όλοι οι παίκτες κάνουν λάθη αλλά σε αυτή τη θέση φαίνονται πολύ περισσότερο. Σίγουρα θέλω να βελτιωθώ μια και τα περισσότερα λάθη έγιναν λόγω έλλειψης αυτοσυγκέντρωσης. Θέλω να πιστεύω ότι όλα αυτά με τη δουλειά θα φύγουν».

 

- Το επίπεδο της δουλειάς στην ΑΕΚ πως το κρίνεις όσον αφορά τους τερματοφύλακες;

 

«Πιστεύω ότι είναι αρκετά καλό. Αν δει κανείς τα λάθη που έχουμε κάνει εμείς οι τερματοφύλακες στην ΑΕΚ δεν είναι θέμα δουλειάς, είναι θέμα αυτοσυγκέντρωσης, είναι θέμα στιγμής. Κολλάει το μυαλό που λέμε. Στην ΑΕΚ βέβαια δεν πρέπει να γίνονται αυτά, αλλά συνεχίζουμε, δουλεύουμε και ελπίζω να ελαχιστοποιηθούν αυτά».

 

- Καλύτερη και χειρότερη στιγμή στη σεζόν που έφυγε;

 

«Καλύτερη στιγμή είναι το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, το οποίο πιστεύω ήταν και το τελευταίο καλό παιχνίδι που έκανα. Χειρότερη... έχω πολλές. Στον Ηρακλή, στον Παναιτωλικό, στον Πανιώνιο στα πλέι οφ. Δεν κρύβομαι, τα λάθη μου τα ξέρω. Εχω πολλά».

 

- Θεωρείς το ότι δεν είχες συνηθίσει τα προηγούμενα χρόνια να ήσουν τόσο στην... τσίτα σε επηρέασε;

 

«Επαιξαν πολλά ρόλο. Η ΑΕΚ έχει κόσμο, πήραν λίγο τα μυαλά μου αέρα, μετά το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό πίστεψα ότι ήμουν κάποιος, έκανα πολλά απανωτά λάθη. Ο χρόνος δε γυρίζει πίσω αλλά τώρα προσπαθώ να μάθω από τα λάθη που έκανα και να μην ξαναγίνουν».

 

- Είναι διαφορετικό που ήσουν σε μια ομάδα που δεχόταν αρκετές φάσεις ενώ στην ΑΕΚ δέχεσαι λιγότερες φάσεις αλλά θα πρέπει να είσαι συνεχώς σε επιφυλακή;

 

«Εντάξει σίγουρα είναι διαφορετικό. Οταν παίζεις 90 λεπτά και δέχεσαι 1-2 φάσεις είναι δύσκολο. Δεν είναι εύκολο. Είναι καλύτερο που λέει ο λόγος να δέχεσαι περισσότερες φάσεις και να είσαι συνεχώς στην τσίτα και στην προηγούμενη ομάδα μου είναι λογικό έκανα κάποια λάθη και ο κόσμος ήταν επιεικής. Στην ΑΕΚ που είναι μεγάλη ομάδα, έχει υψηλούς στόχους και τα λάθη δεν επιτρέπονται».

 

- Ησουν στην επιλογή της Εθνικής που πήγε στην Αυστραλία. Το κεφάλαιο Εθνική σε απασχολεί, είναι προτεραιότητα; Μια και έρχεται Μουντιάλ...

 

«Το Μουντιάλ είναι μεγάλος στόχος σίγουρα, από αυτούς που έχω στην καριέρα μου. Πρώτα βέβαια θα πρέπει να καθιερωθώ στην ΑΕΚ, να ελαχιστοποιήσω τα λάθη μου, να κάνω μια καλή πορεία και καλώς εχόντων των πραγμάτων να είμαι στην τριάδα της Εθνικής».

 

- Εχει σημασία για σένα το γεγονός ότι η ΑΕΚ φαίνεται να επενδύει σε Ελληνες τερματοφύλακες και να μην ψάχνει στο εξωτερικό για τη θέση;

 

«Πιστεύω ότι η Ελλάδα έχει τερματοφύλακες. Θέλει δουλειά και υπομονή η θέση γιατί θα γίνουν λάθη και παντού γίνονται λάθη. Αν είσαι σε μια ομάδα όπως είναι η ΑΕΚ πρέπει να γίνεται λίγες φορές γιατί κοστίζει βαθμούς και αυτό δεν πρέπει να γίνεται σε μια ομάδα όπως η ΑΕΚ».

 

- Από το γεγονός ότι η ΑΕΚ πλέον έχει έναν προπονητή που είχε και το προηγούμενο εξάμηνο και δουλεύετε μαζί του, αυξάνει τις πιθανότητες να πετύχει η ομάδα να κάνει πραγματικότητα το να διεκδικήσει το πρωτάθλημα;

 

«Πιστεύω ότι βάση δομής και ρόστερ είναι από τις σεζόν που έχουμε τις καλύτερες πιθανότητες να χτυπήσουμε το πρωτάθλημα. Είναι κάτι που το θέλουμε και εμείς και ο κόσμος, το ζητάμε πολλά χρόνια και φέτος είναι μια καλή ευκαιρία να το κάνουμε αυτό».

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τον τερματοφυλακα ειναι οτι κι ενα λαθος να κανει το πληρωνει κι αυτος και η ομαδα. Δεν ειναι οπως πχ ο επιθετικος που θα χασει 5 ευκαιρειες θα βαλει ενα γκολ ισως το μοναδικο και θα γινει ο πολυτιμοτερος. Και οι 2 τερματοφυλακες μας θελουν δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τον τερματοφυλακα ειναι οτι κι ενα λαθος να κανει το πληρωνει κι αυτος και η ομαδα. Δεν ειναι οπως πχ ο επιθετικος που θα χασει 5 ευκαιρειες θα βαλει ενα γκολ ισως το μοναδικο και θα γινει ο πολυτιμοτερος. Και οι 2 τερματοφυλακες μας θελουν δουλεια

Για αυτο δεν πας πουθενά χωρις σταθερό τερματοφύλακα.

Link to comment
Share on other sites

Στα λόγια κι ο Κολοβέτσιος καλός ήτανε. Και τον Σπαλιάρα τέρμα να βάλεις, τα ίδια θα λέει (θα είναι όμως πιο χρήσιμος στις ΚΜΜ).

 

Γουι αρ φακντ με τον Μπάρκα, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Λέγαμε και το χειμώνα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με το παιδί από ένα σημείο και μετά και κυρίως στο παιχνίδι στο Τζόγλειο όπου τέτοια συμπεριφορά τερματοφύλακα δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί στη ζωή μου. 

Τουλάχιστον γλυτώσαμε μια επίσκεψη σε οφθαλμίατρο γιατί ο Μπάρκας επιβεβαίωσε αυτά που είδαν τα ματάκια μας εκείνη την περίοδο. 

Μπράβο που το παραδέχτηκε, αλλά πλέον μόνο τα έργα τον σώζουν. Το γεγονός ότι ο Ανέστης τέλειωσε τη σεζόν ως πιο αξιόπιστη λύση, πρέπει να προβληματίσει πολύ το μικρό. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Πωπω επιτελους κανονικοι τσαμπουκαλεμενοι αθλητικα κορμια ποδοσφαιριστες. Λυπαμαι τον πρωτο κακομιρη που θα δημιουργησει γενικευμενη συραξη σε καποιο αγωνα. Θα πεσει πολυ ξυλο.

Link to comment
Share on other sites

Αμπεμπαμπλομ ο Βράνιες αν θα του δώσει το βαμένο ή το παρθένο γόνατο στο χέρι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×