Jump to content

"1968" ​​🎦


Recommended Posts

Guest fighter21

Πρώτη φορά προβλήθηκε τον Σεπτέμβριο του 19 πάλι στον ΑΝΤ1 όπως μας είχες ενημερώσει κι εσύ τότε. Μακάρι να το βάλουν αρκετές ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
29 minutes ago, George_D said:

Ψηφίστε στο link την αγαπημένη σας σκηνή από την ταινία-έπος «1968».

https://app.ex.co/stories/item/e402d4ce-93d9-4274-98f0-51a57f53e878?fbclid=IwAR2l8gy2-Svdw-7VfaTWVRZnEtqUY0JSjssxi41Ba4t65nmJD_F9fG6YJaY

Γιώργο ποια ψήφισες; Εγώ ακόμα δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλες πολύ δυνατές με τον τρόπο τους. Aν και προσωπική αγαπημένη ήταν το παλικάρι στο κελί που άκουγε το ματς από το ραδιόφωνο ρουφώντας το τσιγάρο ως το φίλτρο, συνολικά πιστεύω πως η σκηνή με τον Καφετζόπουλο ήταν η πιο ολοκληρωμένη και περιεκτική ως προς το μεγαλείο και την ταυτότητα της Α.Ε.Κ. Θέλω να το δω με την κοπέλα (σκανδιναβή) αλλά προβληματίζομαι με τη σκηνή που ο άλλος τάζει γάμο μη μπουν ιδέες. Γιατί χώνει και λεφτά ο Μάκης και είναι κοντά το επόμενο ευρωπαϊκό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Γιώργο ποια ψήφισες; Εγώ ακόμα δεν ξέρω. 

"Δεν μπορω αλλο ρε Γιωργο..." , η πιο δραματικη και μεγαλειωδης σκηνη.. επαιζε με καρκινο μεχρι τελους..χωρις να το ξερει κανεις

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, George_D said:

"Δεν μπορω αλλο ρε Γιωργο..." , η πιο δραματικη και μεγαλειωδης σκηνη.. επαιζε με καρκινο μεχρι τελους..χωρις να το ξερει κανεις

Και γω μεταξύ αυτής και εκείνης με τον Σπανούδη και τον Ιωνά είμαι. Αλλά και οι άλλες είναι καλές. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

36% η σκηνή-σοκ, που γυρίστηκε στην Πειραιώς

Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2021 19:43
AddThis Sharing Buttons

Share to TwitterShare to PinterestShare to E-mailShare to ΕκτύπωσηShare to Περισσότερα...

21_0.jpg

Ήταν εκ προοιμίου η επικρατέστερη, αλλά αποδείχθηκε και στην πράξη.

H σοκαριστική αποκάλυψη του Γιώργου Μόσχου (τον υποδύθηκε ο ηθοποιός Aχιλλέας Σκεύης) για την αρρώστια, που του έτρωγε στα σωθικά, στην ανάπαυλα του ημιτελικού του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Ευρώπης 1966, αναδείχθηκε ως η «αγαπημένη σκηνή» των θεατών της ταινίας-έπος «1968», στο «γκάλοπ» της ΑΕΚ BC, που έληξε σήμερα.
 

Η συγκεκριμένη σκηνή ψηφίστηκε με ποσοστό 36% στα social media της ΑΕΚ BC, και προδήλως εκτός από το δυνατά συναισθήματα για το γεγονός, που συγκλόνισε τότε την διοργανώτρια Ιταλία, αλλά και ολόκληρη την Ευρώπη, πιστώνεται η «επιτυχία» της τόσο στην σκηνοθετική δυναμική του κορυφαίου Τάσου Μπουλμέτη και των συνεργατών του, όσο και στην υποκριτική ικανότητα των ηθοποιών.
 

Αποκαλύπτεται δε, ότι το γύρισμα πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Φεστιβάλ Αθηνών, επί της οδού Πειραιώς. Ο χώρος αυτός διαμορφώθηκε βεβαίως, ώστε να προσομοιάζει σε ιταλικά αποδυτήρια Κλειστού γηπέδου της δεκαετίας του ’60. Η «στιχομυθία» Αλέξανδρου Αμερικάνου (συγγενούς του αειμνήστου Γιώργου Αμερικάνου) και Αχιλλέα Σκεύη, καθώς και η μεγάλη αγκαλιά των αθλητών, που ακολούθησε, συγκινεί.
 

Έκπληξη, η δεύτερη θέση, με το υψηλό 31%, που έδωσε ο κόσμος στη «δήλωση» του αειθαλούς πρωταθλητή της ΑΕΚ, Νίκου Μπαμπανικολού, ο οποίος «υπέγραψε» τον υπότιτλο της ταινίας: «Κερδίσαμε γιατί δεν μπορούσαμε να χάσουμε μπροστά σε 80.000 κόσμο».
 

Αναλυτικά, οι σκηνές, που «προκρίθηκαν» από την επιτροπή των ειδικών, έλαβαν τα παρακάτω ποσοστά από τον κόσμο, που ψήφισε:
 

1. «Δεν μπορώ άλλο ρε Γιώργο»                              36%

2. «Κερδίσαμε γιατί δεν μπορούσαμε να χάσουμε»     31%

3. «Θα φτιάξουμε ένα club»                                     25%

4. «Γιατί κορνάρει αυτός ρε παιδιά;»                          6%

5. «Τι λες ρε βούρλο;»                                             2%

http://www.aekbc.gr/el/articles-3641/36-h-skhnh-sok-pou-guristhke-sthn-peiraiw.htm?fbclid=IwAR0hmiSqlQ3OY2_64JM3xRrFeTrSaebEsze4K2iOvjuLgPycuMpD2eCWMQM

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unlocked this topic
  • 1 year later...

Tο βάζω εδώ

H πιο απίστευτη ανατροπή στα Eυρωπαϊκά Kύπελλα του μπάσκετ είχε τη σφραγίδα της ΑΕΚ!

https://www.bnsports.gr/mia-foto-mia-istoria/articles/652559/h-pio-apistefti-anatropi-sta-eyropaika-kypella-tou-basket-eixe-ti-sfragida-tis-aek?fbclid=IwAR2Z8CqBJb1XcsaqhDQExSgFs6bjCqqRcLz1I4270sFlyXfc6c_wMPARieY

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×