Jump to content

Ρόστερ / Συμβόλαια Π.Α.Ε. - 2017/18


The Magician
 Share

Recommended Posts

Που πηγε τελικα ο Γιαννιωτας; Το Βεργο ξερω οτι τον συζηταγανε δανεικο καπου εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

επισης επειδη προκριθικαμε γιουροπα νομιζω ανεβαινει λιγο το ποσο της μεταγραφης τσοσιτς απο τα 350 

Link to comment
Share on other sites

Και επισημως 3ο μπατζετ στη Λιγκα. 6.080.000 η ΑΕΚ ---> 6.020.000 ο Παναθηναϊκος μετα την πωληση του Ζεκα.

Μήπως με την αποχώρηση Κώστα Μανωλά, ξαναγίναμε τέταρτο μπάτζετ;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την αποχώρηση Κώστα Μανωλά, ξαναγίναμε τέταρτο μπάτζετ;

Οσο κι αν σου φαινεται περιεργο αυτη τη στιγμη ειμαστε ΑΚΡΙΒΩΣ στα ιδια. 6.020.000 η ΑΕΚ --- 6.020.000 ο Παναθηναϊκος  :o  :o  :o

Link to comment
Share on other sites

Μεταγραφικο ντεμαραζ απο τον χρεωκοπημενο κυρ Γιαννη δυσκολα θα τον βαλουμε απο κατω

Link to comment
Share on other sites

Με το 150αρι του Σιωπη τι εκανε; Δανεικο ή ξανα συνιδιοκτησια και 150 στο χιονι;

Σιλα εσυ νομιζω μου πες για νοικι ρε

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε σημερα ειπανε οτι τελικα δεν εδωσε τιποτα updte

Σιωπης δανεικος ισχυει το 150

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ ο πουστης ΠΑΝΤΑ 01.09 εχει απο 17 εως 18 wages. Το χω παρατηρησει 3 σεζον τωρα που κανουμε αυτη τη δουλεια, ξεκιναει με 17-18 και κλεινει με 15. Μοναδικη φορα που το γυρισε ητανε περσι που εκλεισε στο 13 γιατι δεν ειχε τα εσοδα και μαζεψε μονο δανεικους τον Ιανουαριο που ξεφορτωσε. Απιστευτη συνεπεια ο πουστης.

Link to comment
Share on other sites

Ο Σιώπης τόσο χάλι είναι; Να σας πω την αλήθεια εγώ τον έχω για καλόν παίχτη που άνετα στέκεται σε κάποιον από τους 3 μεγάλους.

Link to comment
Share on other sites

με υχψος 1.65 καριερα δεν κανεις

Μια χαρα 6αρι ειναι για συμπληρωμα στο ροστερ ο Σιωπης.

 

Ειδικα σε κατι Φεστιβαλ Κλωτσοπατιναδας "Αιμα και Αμμος" στην ενδοξη ελληνικη περιφερεια μια χαρα σου ξεκουραζει πχ τον Πορτογαλο.

Link to comment
Share on other sites

καλα οταν ειχε ακουστει για την εμας ειχε γινει επανασταση

Not by me.

 

Ειπα για παγκιτης αλλωστε,για τα 5-6 ματς που θα χρειαστει ανασες ο Ρομπερτ Νταουνινγκ.

 

Αν μιλαμε για Σιωπη βασικο,βαστα Τουρκο να γεμισω.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για Σιωπη βασικο,βαστα Τουρκο να γεμισω.

 

Επί τη ευκαιρία φίλε Σωματίδιε, επειδή εδώ είναι εκπομπή λόγου (κάτσε ρε Τάκη...), θα ήθελα την άποψη των τριτοδεσμιτών του χώρου, του Ζάστρο, του Σταύρου, του Αμανατίδη...

Η εντύπωσή μου είναι πως η φράση 'βάστα Τούρκο να γεμίσω' εσήμαινε κάτι αντίστοιχο με το 'τα ζώα μου αργά'.

 

Τι λέει το ΚΜ γλωσσάρι;

Link to comment
Share on other sites

Παροιμιακή φράση που έχει (πιθανόν) τις ρίζες της στην εποχή της Τουρκοκρατίας και της Επανάστασης του '21. Λέγεται για ο,τιδήποτε (πρόσωπο, πράγμα, κατάσταση) είναι υπερβολικά και εκνευριστικά αργό ή τραβάει σε μάκρος, σε σημείο που να σου σπάει τα νεύρα. Επίσης για κάποιον που έχει χαρακτηριστικά αργές αντιδράσεις, που μέχρι να κάνει κάτι τον "έχουνε πάρει αμπάριζα".

Η παρομοίωση είναι προφανής: παρομοιάζει μιά υπερβολικά αργή κατάσταση με τις μάχες που γίνονταν επί Τουρκοκρατίας με τα παλιά εμπροσθογεμή τουφέκια. Αυτά που έριχνες μία μπαταριά και μετά έπρεπε να κάνεις ολόκληρη διαδικασία για να γεμίσεις, με τη βέργα από μπροστά, και να ξαναρίξεις. Και φυσικά, εκεί ο άλλος δεν σε περίμενε να του ρίξεις. Ή την κοπάναγε και κρυβόταν, ή γέμιζε και στην μπουμπούνιζε αυτός πρώτος!

 

Link to comment
Share on other sites

Χιελμαρκ 300,000 τον χρονο δανεικος χωρις ενοικιο

Μουνιε 300,000 τον 1ο χρονο 400,000 για καθε χρονο μετα

 

twitter_4.jpg?itok=n8yuxvgP

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×