Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙIΙ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


George_D
 Share

Recommended Posts

Λέτε να σκάσει καμιά μπόμπα πριν το παιχνίδι?

Πριν όχι. 

Αν χάνουμε στο ημίχρονο, μπορεί. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ρε μαλάκα που κρεμόμαστε αγωνιστικά ως σύλλογος από τα παπάρια της Λας Πάλμας εδώ και δύο μήνες να πούμε λες και στέρεψε ο πλανήτης από επιθετικούς.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ρε μαλάκα που κρεμόμαστε αγωνιστικά ως σύλλογος από τα παπάρια της Λας Πάλμας εδώ και δύο μήνες να πούμε λες και στέρεψε ο πλανήτης από επιθετικούς.

οποιον θελαμε περναμε, απλα μας εχει πιασει ερωτας

Link to comment
Share on other sites

θα μας κλάσει 2 μάντρες ο χοντρός.

Πάμε στα δικά μας. Αντί να παρακαλάμε Παναγίες και λοιπούς θεούς (σαν τον Ντουμιτρέσκου ένα πράμα στην Μόσχα με Λοκοεξωαποδω) έπρεπε να φροντίζαμε να έχουμε κατάλληλη ομάδα ώστε να κανονίζουμε την μοίρα μας εμείς οι ίδιοι και όχι η Λάχεσις.

Θα κάνουμε και την πρώτη γκέλα στο πρωτάθλημα, θα έρθει και το πρώτο ντέρμπι και εμείς θα ασχολούμαστε με το ποιός θα έρθει και μόλις ήρθε κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ολα συνηγορούν στο οτι θα κλείσει ο Τσινο. Θέμα χρόνου

Γιατι χτυπας σε τοσα μετωπα σημερα;;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ολα συνηγορούν στο οτι θα κλείσει ο Τσινο. Θέμα χρόνου

Αλλιως κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν θα κλεισει κανεις,ο τιγρης εκανε μεταγραφες τους εποπτες που θα μας δωσουν τον τιτλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κλεισει ηδη στο γαυρο,η προταση μας ηταν για τα ματια του κοσμου.

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικο οτι εγινε προταση πριν το ματς που σου καθοριζει η εξελιξη του μεταγραφικες ενεργειες.

Link to comment
Share on other sites

 

Αραούχο: Μίλησα και χθες με τον πρόεδρο της ΑΕΚ, έχω έτοιμες 7 βαλίτσες!

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αραούχο: Μίλησα και χθες με τον πρόεδρο της ΑΕΚ, έχω έτοιμες 7 βαλίτσες!

Απίστευτες δηλώσεις του Αργεντίνου παικταρά για την ΑΕΚ

KK365

 

Ευτυχώς που υπάρχει και ο Ασλανίδης σε αυτή την ομάδα, γιατί με τον άλλον τον ψεύτη ούτε τον Φουρτάδο δε θα απασχολούσαμε ως επιλογή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αραούχο: Μίλησα και χθες με τον πρόεδρο της ΑΕΚ, έχω έτοιμες 7 βαλίτσες!

to 7 pantos einai o arithmos tou pseuth

Link to comment
Share on other sites

KK365

 

Ευτυχώς που υπάρχει και ο Ασλανίδης σε αυτή την ομάδα, γιατί με τον άλλον τον ψεύτη ούτε τον Φουρτάδο δε θα απασχολούσαμε ως επιλογή.

Ρε μητσο ελεος. Οκ καποιοι το βλεπουμε μισοαδειο το ποτηρι, δεν μπορεις να το σεβαστεις; πρεπει να τα δουμε ολα ομορφα για να το κοψεις;

Ειναι προσβλητικο να ειρωνευεσαι τις αποψεις μας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για το γεγονός ότι έπαιξε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, κόντρα στη Βαλένθια κι αν το περίμενε φεύγοντας πέρυσι δανεικός;

«Ναι, φαινόταν σχεδόν αδύνατο να επιστρέψω και να παίξω στη Λας Πάλμας όταν έφυγα για την ΑΕΚ. Η προσαρμογή μου στην Ελλάδα ήταν πολύ γρήγορη. Στο πρώτο παιχνίδι σκόραρα δυο γκολ. Μεγάλωσα πολύ εκεί, με κάθε τρόπο και αυτό μου έδωσε την ευκαιρία να επιστρέψω. Υπό αυτή την έννοια είμαι πολύ χαρούμενος και ικανοποιημένος με τη δουλειά που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό».

Τι βρήκε στην Ελλάδα και βρήκε ξανά τον καλό του εαυτό;

«Στην Ελλάδα βρήκα μια γαλήνη που την είχα σχεδόν χάσει. Και αυτή η ηρεμία με έκανε να σκεφτώ, να δω τα πράγματα που είχε χάσει. Τι ήθελα για την καριέρα και το μέλλον μου. Τώρα έχω επιστρέψει με διαφορετική νοοτροπία. Πιο ώριμος και πιο δυνατός. Ήταν μια γενική αλλαγή για μένα. Με συνόδευσαν και οι φίλοι μου στην Ελλάδα και όλα πήγαν πολύ καλά. Ήμουν ήσυχος. Επιπλέον με βοήθησε ότι οι Έλληνες φίλοι με αντιμετώπισαν με πολύ σεβασμό. Τις ημέρες των αγώνων περίμεναν 200 άτομα να φωτογραφηθούμε μαζί. Έξω από το ποδόσφαιρο πάλι δεν είχα καμία ενόχληση. Είχα μια φυσιολογική ζωή. Αυτό μου έδωσε την ηρεμία που ήθελα να επικεντρωθώ πλήρως στη δουλειά μου στο γήπεδο».

Αν είναι αλήθεια πως δεν ήθελε να επιστρέψει το καλοκαίρι και ότι προτιμούσε να μείνει στην ΑΕΚ;

«Είναι αλήθεια πως όταν ήταν να επιστρέψω, ήθελα πραγματικά να γυρίσω στην Ελλάδα και την ΑΕΚ, επειδή ο σύλλογος είχε προκριθεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ και ήταν ένα πολύ καλό κίνητρο. Αλλά όταν μπήκα στην ομάδα, ένιωσα μεγάλη αγάπη. Μια ωραία ρουτίνα εδώ με την οικογένεια. Επέστρεψα στο νησί μετά από ένα σύντομο διάλλειμα και αισθάνθηκα πολύ παράξενα. Έξω από το κλαμπ. Δεν ήταν ευχάριστα και ίσως με ωθούσε να αναζητήσω την έξοδο στις αρχές του καλοκαιριού. Αλλά τώρα είμαι πολύ συγκεντρωμένος. Θέλω να βάλω στόχους με αυτή τη φανέλα. Είχα την τύχη να βοηθήσω στην άνοδο το 2015 στην πρώτη κατηγορία και ελπίζω να ζήσουμε την εποχή που θα παίξει η Λας Πάλμας στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις».

Αν είναι πιθανό να δείξει καλό αγωνιστικό πρόσωπο τη φετινή χρονιά;

«Φυσικά και είναι δυνατόν. Σε 20 παιχνίδια στην Ελλάδα έβαλα εννέα γκολ και είχα έξι ασίστ. Ίσως το πρωτάθλημα να μην είναι στο επίπεδο που είναι το ισπανικό, αλλά είναι ισχυρό και ζουν πολύ έντονα το ποδόσφαιρο. Ήταν πολύ καλά για μένα. Τόσο πολύ ώστε ο πρόεδρος της ΑΕΚ μέχρι χθες μου τηλεφώνησε για να μου πει, ότι πρέπει να επιστρέψω εκεί και ό,τι πρέπει να ψάξω για να λύσω τα πάντα με τη Λας Πάλμας.  Όλα μπορούν να αλλάξουν πολύ. Το ποδόσφαιρο είναι έτσι. Ποτέ δεν ξέρεις πότε βρίσκεσαι σε ένα μέρος επειδή, από στιγμή σε στιγμή, όλα μπορούν να πάνε από το ένα μέρος στο άλλο. Στην περίπτωσή μου, είμαι άνετος εδώ, αλλά ξαφνικά, έρχεται ένας άλλος επιθετικός που του αρέσει περισσότερο ο προπονητής ή ο ίδιος δεν έχω τη θέση του και τυχαίνει να είναι μια τρίτη επιλογή για τη θέση».

Αν θα μείνει ή όχι στην Λας Πάλμας;

«Θα σας πω ένα μυστικό: Από τότε που ήρθα έχω επτά βαλίτσες στο γκαράζ μου! Το έκανα σε περίπτωση που μου έλεγα ότι δεν με υπολογίζουν ή αν έφευγα ξανά για την ΑΕΚ»!

 

 

http://www.aek365.com/a-538850/araouxo-milhsa-kai-xthe-me-ton-proedro-th-aek-exw-etoime-7-balitse.htm

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλακες τωρα αληθεια??

 

Ερχεται ο Τσινο?

 

Θεωρω οτι ΑΝ φυγει θα ερθει σε εμας

 

αλλα δεν δινω πανω απο 20% πιθανοτητες να φυγει 

Link to comment
Share on other sites

Κακο σεναριο βέβαια να θυσιασεις τον τρελό για τον κινεζο. Απαραίτητοι και οι δυο. Πρεπει να πας και για στοππερ γιατι με Λαμπροπουλο δεν τη βγαζεις, ποσο μαλλον αν έχεις και ευρωπαϊκά παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×