Jump to content

Recommended Posts

εντωμεταξυ ο Βελοσο πρεπει να μενει καπου στη γειτονια μου, τον εχω δει 2-3 φορες να βολταρει. αν τον ξαναπετυχω θα βγαλω σελφι αφιερωμενη στον Ζαστρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι από αυτους ειπαν ή θεωρησαν οτι ειναι "αδικημένοι";;

Ετυχε να παιξουν στην ΑΕΚ οταν αυτη ηταν χαλια, ας ηταν  "κανονική" η  ΑΕΚ  να μη τους επαιρνε ποτέ, λες και μας φορτώθηκαν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι από αυτους ειπαν ή θεωρησαν οτι ειναι "αδικημένοι";;

Ετυχε να παιξουν στην ΑΕΚ οταν αυτη ηταν χαλια, ας ηταν  "κανονική" η  ΑΕΚ  να μη τους επαιρνε ποτέ, λες και μας φορτώθηκαν αυτοί.

Δεν ξέρω για όλους, αλλά για έναν στη λίστα ξέρω πως όταν έφυγε από μας και ήταν να παίξει εναντίον μας με την καινούργια του ομάδα, έλεγε ότι θα μας κάνει διάφορα.

Μέχρι βέβαια που τον ήπιε και ησύχασε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για όλους, αλλά για έναν στη λίστα ξέρω πως όταν έφυγε από μας και ήταν να παίξει εναντίον μας με την καινούργια του ομάδα, έλεγε ότι θα μας κάνει διάφορα.

Μέχρι βέβαια που τον ήπιε και ησύχασε

 Οσοι φευγουν απο μια ομαδα και πάνε σε αλλη συχνά τετοια λένε.

Σε καθε περιπτωση δεν μας φορτωθηκαν, η ΑΕΚ τους πήρε.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση και σόρυ που σας την χαλάω.

 

Όσοι φόρεσαν τη φανέλα της ΑΕΚ στη Γ' Εθνική και στη Β' Εθνική έχουν ας πούμε άφεση αμαρτιών.

 

Για να είμαι και γενναιόδωρος θα πω ότι ίσως η ΑΕΚ τους χρωστάει.  Σε κανέναν άλλο.

 

Ας πάμε τώρα στην ουσία.

 

Είσαι παλτό.  Παλτό ολκής.  Ξαφνικά φοράς την φανέλα της Α.Ε.Κ.  Μόνο με την φανέλα έχεις 10 πόντους μπόι παραπάνω.  Για να κρατήσουν και τον κόσμο αρχίζουν και οι ΑΡΔ να γράφουν το κάτι παραπάνω να κρατήσουν τον ξενερωμένο κόσμο ζεστό.  Να είσαι κάπου στον ποδοσφαιρικό χάρτη και να μιλάς έστω και για το τόπι.  Ε, παλτό, φανέλα ΑΕΚ και ΑΡΔ τα μυαλά φουσκώνουν...

 

Οπότε θεωρώ ότι είμαστε λίγο άδικοι με δαύτους.  Επίσης μόνο που τους αναφέρουμε είναι τιμητικό.

 

Να έχουν μια καλή ζωή και να είναι ευγνώμων που φόρεσαν την φανέλα της Α.Ε.Κ.  Δυστυχώς σε δύσκολους καιρούς δεν αντιλήφθηκαν το μεγαλείο της Α.Ε.Κ. ...  Ας μάθει ο καθένας από τα λάθη του.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το θέμα δεν είναι οι ίδιοι οι παίχτες πλην κάποιων εξαιρέσεων που το μυαλό παραπήρε αέρα. Σαφώς και δεν υπάρχει λόγος ως κόσμος της ΑΕΚ να ανοίξουμε αντιπαλότητα και παρτίδες με τα παιδιά της Β και της Γ εθνικής.

 

Το μεγάλο πρόβλημα είναι η ίδια η ΑΕΚ και πιο συγκεκριμένα μερίδα κόσμου της. Αναφέρομαι στους τρικαράγκιοζες που σιχτήριζαν για την απόλυση του Δέλλα. Που διαμαρτυρήθηκαν για την αποδέσμευση του Πλατέλλα και που η ΑΕΚ παραγκώνισε τον Αραβίδη για χάρη άλλων επιθετικών. Το πρόβλημα είναι που όταν ο Αραβίδης πέρυσι 2-3 φορές μπήκε αλλαγή, κόντεψε να γκρεμιστεί το ΟΑΚΑ από τις ιαχές. Δεν ξέρω κιόλας, αλλά διατηρώ σοβαρές υποψίες ότι κάτι τέτοιο δεν έγινε ούτε για τον Θωμά Μαύρο. Είμαι βέβαιος ότι τέτοια υποδοχής ποδοσφαιριστές όπως ο Νικολαϊδης, ο Κασάπης κλπ δεν έτυχαν ποτέ. Και πήγαμε και κάναμε θεούς κάτι τέτοιους. Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα. Φέρε λίγο στο μυαλό σου τις εποχές Δέλλα πρόπερσι και ειδικότερα τότε που τον έστειλε η ΑΕΚ. Έχεις ιδέα τι γράφτηκε; Ακόμα και σελίδες που δεν είναι αθλητικές, δημοσίευσαν άρθρα στα οποία κατηγορούσαν την ΑΕΚ ότι διώχνει έναν κύριο, ένα σύμβολο της εθνικής, έναν τιτάνα του ελληνικού ποδοσφαίρου.

 

Είναι θέμα νοοτροπίας με άλλα λόγια. Και της ΑΕΚ αλλά και των αντιπάλων της. Αν ο Ολυμπιακός είχε προπονητή τον Δέλλα τότε και ήταν στην ίδια βαθμολογική θέση με εμάς, τόσο ο οργανισμός τους όσο και οι απ' έξω αντικειμενικοί, θα έλεγαν να πάει να γαμηθεί ο Δέλλας που έχει τη θρυλάρα 15 βαθμούς πίσω. Εκτέλεση σε ηλεκτρική καρέκλα. Κάτι που όμως δεν ισχύει για την ΑΕΚ. Η ΑΕΚ δεν έχει απαιτήσεις πρωταθλητισμού. Οι ρόλοι στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι : η θρυλάρα τα πρωταθλήματα και η ΑΕΚ το ήθος. Ε αυτό, κάποιοι νομίζουμε ότι πρέπει να αλλάξει. Ας γίνει ηθική ομάδα ο Αλαφούζος, ας γίνει ο πανιώνιος, ας γίνει ο Ιβάν. Εμείς θέλουμε να είμαστε ούγκανοι και να κερδίζουμε. Εδώ μας έριξε πόρτα ένας Φούντας και μετά γύρισε και παρακαλούσε να τον ξαναπάρουμε. Κι όμως διαβάσαμε κάπου ότι η θέση του Φούντα είναι στην ΑΕΚ. Όχι δεν είναι στην ΑΕΚ. Κανενός από αυτούς.

 

Καλώς υπάρχει κατ' εμέ αυτό το νήμα. Για να βλέπουμε ότι "τα παιδιά" που η ΑΕΚ κακώς δεν κράτησε, τελικά είναι μούφα. Το κακώς δεν κράτησε δε λέγεται βεβαίως για όλους, αλλά για Πλατέλλα, Αραβίδη κλπ υπάρχει έως και γενική κατακραυγή. Μια φορά πριν κάνα 6μηνο θυμάμαι τρόλλαρα στη σελίδα της ΠΑΕ στο ΦΜΠ και έγραφα "Δεν θέλουμε Αραούχο. Μπορεί να είναι όντως παιχταράς, αλλά εμείς θέλουμε Αραβίδη. Είναι δικό μας παιδί, είναι καλύτερος χαρακτήρας και σε κάθε περίπτωση προηγείται εφόσον ήταν εδώ και στη Β εθνική". Και συμφώνησε μαζί μου, όχι λίγος κόσμος. Αρκετός κόσμος διάβασε ότι η ΑΕΚ έχει υποχρέωση να βάζει βασικό τον Αραβίδη και συμφώνησε με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

H A.E.K. πως ακριβώς χρωστάει στον Πλατέλλα ας πούμε.

Ή στον Σταθάκη.

 

Τί γράφεις ρε μαλάκα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό που γράφω είναι ότι κάποτε κάναμε θεό τον Ευριπίδη τον Κατσαβό.  Παίζει ο Κατσαβός να έχει ακούσει περισσότερες ιαχές από πολλούς μεγάλους παιχταράδες στην ΑΕΚ.

 

Δεν είναι τωρινό το φαινόμενο.

 

Και παπαροαβραάμ αυτό που γράφω είναι απλό:

 

Όποιος φόρεσε το δικέφαλο είναι τιμή για αυτόν.  Το ότι κλήθηκε κάποιος να φοράει το δικέφαλο στην Β Εθνική και για να μην πεθάνουμε τον κάναμε θεό (έτσι για να υπάρχουμε στον χάρτη) και αυτός την είδε σελεμπριτάς ας μην το φορτώνουμε αποκλειστικά.

 

Ο Πλατέλλας έβαλε γκολ στις μικρές κατηγορίες και αναγκαστικά ήταν ότι καλύτερο είχες.  Πως να το κάνουμε τώρα;  Δεν κάνει για την ΑΕΚ που ονειρευόμαστε, ούτε του χρωστάμε τίποτα, ούτε αξίζει όπως λέει ο Σταύρος θεοποίηση μαζί με τον Αραβίδη.

 

Αλλά 3 χρονιά μετά που δυστυχώς αυτόν είχες να σε πάει από την Β στην Α και να μην φας 4 γκολ στο Καραϊτάβλι, να τον βρίζεις...

 

 

Εσύ στην θέση του δηλαδή δεν θα ένιωθες απογοητευμένος;

 

Σκέψου ότι στην κάθε φυλλάδα, ήταν το πρώτο όνομα... 

 

Ε, τώρα επειδή στους τυφλούς ήταν ο μονόφθαλμος δεν θα τον πω και μαλάκα.  Δεν έχω να κάνω και με κανένα Αϊνστάιν.

 

Υποτίθεται ότι στο ΚΜ έχουμε άλλη κρίση.  Δεν θα γράφαμε, απλά θα διαβάζαμε ΩΡΑ για Σπορ πριν το τάβλι στο καφενείο.

Link to comment
Share on other sites

H A.E.K. πως ακριβώς χρωστάει στον Πλατέλλα ας πούμε.

Ή στον Σταθάκη.

 

Τί γράφεις ρε μαλάκα;

Οταν επαιξε στη Γ Εθνικη, ο Πλατελας, μεταξυ αλλων παικτών, την βοηθησε να ανεβει στη Β.

Μπορουσαν πολλοι να το κανουν αυτό, αλλά ετυχε να ειναι οσοι επαιξαν εκεινη η χρονιά.

Τωρα θα μου πεις, "κανεις δεν χρωσταει σε κανεναν, ολοι τη δουλεια μας κανουμε", αλλα αυτο ισχυει σε ολα τα επίπεδα.

Προφανώς ανεβαίνοντας επίπεδο η ΑΕΚ δεν χρειαζόταν πια τον Πλατελα, στην Γ ομως τον χρειαστηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×