Jump to content

Recommended Posts

Σχετικο ασχετο.

 

Πετυχαινω στον δρομο γνωστο μου, φανατικο ΑΕΚτζη, μετα απο καιρο. Καθε φορα που τον πετυχαινω, λεμε για την ομαδα. Καθε φορα συζηταμε λιγο απο ολα. Για την διοικηση, για τον προπονητη, για παικτες, για τα παντα, μεσα σε λιγα λεπτα. Παντοτε σε αλλα συμφωνουσαμε, σε αλλα διαφωνουσαμε.

 

Ειναι η πρωτη φορα που συμφωνησαμε σε ΟΛΑ. Βασικα τον αφησα να μιλησει αυτος, να δω τι θα πει.

Ασχοληθηκε αποκλειστικα και μονο με τον Μελισσανιδη.

 

Τι για το οτι τον ενδιαφερει μονο το γηπεδο, τι για τον Λυμπεροπουλο που δεν ξερει ουτε αγγλικα, τι για το οτι δεν διεθεσε ουτε 2 μυρια απο τα εξασφαλισμενα, τι για το οτι διοικει σαν μπακαλης, τι για τον Μανταλο που σερνεται και μας δουλευει οτι δεν τον δινει με 8 μυρια (ψεμα που το λεει για υπερ του, ενω ειναι εναντιον του) κλπ. Κατεληξε κι αυτος στο οτι ας φτιαξει τουλαχιστον το γηπεδο και μην γινει καμια στραβη με την υπογειοποιηση κλπ.

Του ειπα οτι το χειροτερο δεν ειναι τα φετινα, αλλα η απογοητευση που δημιουργει για το μελλον και συμφωνησε 100%.

 

Θελω να καταληξω οτι τρελοι δεν μπορει να ειμαστε οσοι λεμε τα παραπανω, ουτε επηρεασμενοι ο ενας απο τον αλλον και υπερβολλικοι μιλαμε οτι χωρις να εχουμε ξαναμιλησει τελευταια ελεγε ακριβως αυτα που πιστευω. Και μιλαμε για τυπο που παει συνεχως γηπεδο, πηγε και Μοναχο κλπ, δλδ στηριζει, δε μπορει να του προσαψει καποιος κατι ως προς αυτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν παει ο Τσινο στο γαυρο ρε.

 

Πες τα ρε Παρακουμή.

Έχουμε εθιστεί σε 30 χρόνια σε ελληνόψυχους και γιουγκόψυχους βλακάνιους και το χουμε δεδομένο πια.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να καταληξω οτι τρελοι δεν μπορει να ειμαστε οσοι λεμε τα παραπανω, ουτε επηρεασμενοι ο ενας απο τον αλλον και υπερβολλικοι μιλαμε οτι χωρις να εχουμε ξαναμιλησει τελευταια ελεγε ακριβως αυτα που πιστευω. Και μιλαμε για τυπο που παει συνεχως γηπεδο, πηγε και Μοναχο κλπ, δλδ στηριζει, δε μπορει να του προσαψει καποιος κατι ως προς αυτο.

Δεν νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε λέει πως είστε τρελοί ή ότι ο ένας επηρεάζει τον άλλο ή ότι δεν ασχολείστε με την ομάδα.

 

Αυτό που λέμε (ή, για να είμαι ακριβής, λέω) είναι ότι βιάζεστε. Κι εγώ 100% αρνητικός είμαι με αυτά που έγιναν φέτος το καλοκαίρι και με την στελέχωση σε διάφορα πόστα της ομάδας, οπότε προφανώς δεν είστε τρελοί. Απλά αν μου έλεγε κάποιος όταν το αστέρι έβγαλε τον Simoes στο τηγάνι και μαζέψαμε 4 ότι στο τέλος της σεζόν θα παίρναμε κύπελλο, ή πως θα βγαίναμε CL την χρονιά που ξεκίνησε με τον Κετσμπάγια και θα παίρναμε πρωτάθλημα την επόμενη, δεν θα τον πίστευα.

Γι'αυτό και προσωπικά δίνω πίστωση χρόνου παρότι οι κινήσεις που γίνονται μοιάζουν (είναι; ) παρανοϊκές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως πάει πάντως το θέμα όταν φτιάξει γήπεδο θέλω σερί 5 πρωταθλήματα.

 

Υπομονή θα κάνω. Θα το βουλώσω. Για το γήπεδο.

 

Αλλά ρε μπαγάσα μετά θα τους γαμήσουμε, έτσι?

 

Θα τα βάζεις για μεταγραφές, ε?

 

Όχι? Τί είπες? Δεν άκουσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν κλεψει τον Αραουχο ο Βαγγελης, θα κανουμε ρελανς με Ερνανι που το δουλευει και δυο χρονια ο Λυμπε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν κλεψει τον Αραουχο ο Βαγγελης, θα κανουμε ρελανς με Ερνανι που το δουλευει και δυο χρονια ο Λυμπε.

????????????????

Τρομερό χτύπημα . Μήπως να πάρουμε και Τουρέ που ειναι δυσαρεστημένος στο λιμανι και θέλει να παίζει να τον βάλουμε στην θέση του Σιμοες που δεν πρεπει να παίζει κατα τας γραφας

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Αν παρει το ζωο με μουσι Αραουχο νομιζω πρεπει να παρουμε Αλεφαντο με βοηθο Καραπατη στον παγκο να τους τελειωσουμε. Κινηση ΜΑΤ.

Αν μπορουμε να φερουμε και Μπορχα νομιζω θα το κλεισουνε το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Parte iatroudh apo telh pou vazei k goal k afhste tous toure simoes...

Ιατρούδης δώσαμε προκαταβολή 300k. Εχει κλείσει η δουλειά λέμε . Πάμε για Μαζουρεκ που αρέσει στον προπονητή του Πανιώνιου εεεε της ΑΕΚ ήθελα να πω
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Και μια ερωτηση.

 

Για το τοπικ του Αραουχο ειναι στην Ποδοσφαιρικη ΑΕΚ και το τοπικ ΧΙΜΕΝΕΘ ειναι στο Ποδοσφαιρο κυρια Σταη μου?

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση.

 

Για το τοπικ του Αραουχο ειναι στην Ποδοσφαιρικη ΑΕΚ και το τοπικ ΧΙΜΕΝΕΘ ειναι στο Ποδοσφαιρο κυρια Σταη μου?

Δεν υπάρχει γιατι ... ο Μανολο Χιμένεθ ανήκει στο ποδόσφαιρο όχι μονο στην ΑΕΚ
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Αν παει ο Αραουχο στο ζωο με μουσι το τοπικ θα παει στο Ελληνικο Ροκ στις γενικες συζητησεις? :lol:

Link to comment
Share on other sites

«Πάντα ενδιαφέρει την ΑΕΚ ο Αραούχο», ανέφερε και όπως είπε είναι πιθανό να γίνει πρόταση το καλοκαίρι για τον «Τσίνο», για τον οποίο στον σύλλογο έχουν ακούσει ότι έχει κάνει «κρούση» ο Ολυμπιακός. "Η αγορά κανονίζει την τιμή" ανέφερε για τον Αργεντίνο και τα λεφτά που ζητούσε το περασμένο καλοκαίρι η Λας Πάλμας.

 

Επιπλέον, ο Κώστας Κετσετζόγλου μίλησε για την αναγκαιότητα να πάρει η ΑΕΚ το διπλό στο Αγρήνιο ενώ αναφέρθηκε και στο θέμα του χαφ εν όψει Ιανουαρίου, αλλά και του Λουτσιάνο Νάρσινγκ. "Θεωρώ ότι θα αποκτηθεί κάποιος και σύντομα" τόνισε και ανέφερε ότι θεωρει ότι το χαφ δεν θα είναι η μοναδική μεταγραφή της ΑΕΚ. Για τον Ολλανδο τόνισε οτι είναι μια κίνηση που θα έχει μεγάλο ρίσκο για την Ένωση με δεδομένο ότι ο παίκτης δεν έχει αγωνιστεί ως τώρα. 

 

http://www.aek365.com/a-624984/ketsetzoglou-panta-endiaferei-o-araouxo-sthn-aek-kseroun-gia-protash-tou-olumpiakou.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Καλό και το συναίσθημα αλλά ως συνήθως money talks 

Στην καλύτερη για αραουχο, χάνουμε πονσε. Το αποκλείω να τους δούμε και τους δύο μαζί εκτός αν κάποιο θύμα σκάσει λεφτά για κάποιον που έχουμε βιτρίνα 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ελληνικη ομαδα λενε ρωτησε την Λ.Παλμας για πακετο Αραουχο-Ματεο Γκαρσια. Κατι μου λεει οτι δεν ειμαστε εμεις...

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

Ματέο Γκαρσία θέλει ο γαύρος άρα δεν είναι και πολλή δύσκολο να φανταστούμε την ομάδα .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Quote

Ο πρόεδρος της Λας Πάλμας, Μιγκέλ Άνχελ Ραμίρεθ, μιλώντας στο gazzetta.gr για το θέμα του Σέρχιο Αραούχο και της ΑΕΚ, ξεκαθάρισε πως είναι διατεθειμένος να πουλήσει τον Αργεντινό, αλλά σε τιμή που ο ίδιος θα κρίνει δελεαστική.  

Η περίπτωση του Σέρχιο Αραούχο αποτελεί μία υπόθεση που στην ΑΕΚ θα επαναφέρουν στο προσκήνιο σε περίπτωση που δεν προχωρήσει το θέμα του Έκι Πόνσε. Άλλωστε για τον Πόνσε τα δεδομένα δεν είναι εύκολα για την Ένωση από τη στιγμή που θα πρέπει να πείσει την πλευρά του παίκτη να παραμείνει στην Ελλάδα και να μην αναζητήσει ο Αργεντινός την τύχη του σε ένα μεγάλο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μετά από μία φοβερά παραγωγική σεζόν.

Την ίδια στιγμή ο Σέρχιο Αραούχο παρουσιάζεται στα Μέσα των Καναρίων Νήσων ότι μπαίνει προς πώληση από τη Λας Πάλμας, η οποία θέλει να βάλει χρήματα στα ταμεία της το ερχόμενο καλοκαίρι. Το γεγονός μάλιστα ότι ο «Τσίνο» με την επιστροφή του στην ομάδα δεν πραγματοποίησε ανάλογες σεζόν με τις τελευταίες που είχε στην ΑΕΚ, σε συνδυασμό με το ότι έχασε έδαφος με τραυματισμούς, φέρνουν τη Λας Πάλμας να εξετάζει σοβαρά αυτό το ενδεχόμενο.

Στην ΑΕΚ γνωρίζοντας αυτά τα δεδομένα, καθώς και το γεγονός ότι ο Αραούχο θα έβλεπε με καλό μάτι την επιστροφή του στους κιτρινόμαυρους, έχουν πάντα στα πλάνα τους πιθανή κίνηση για τον Αργεντινό άσο. Αυτό το γνωρίζουν πολύ καλά στη Λας Πάλμας, ωστόσο σύμφωνα με τον πρόεδρο του συλλόγου, Μιγκέλ Άνχελ Ραμίρεθ δεν πρόκειται να δεχθούν εκπτώσεις στην πώλησή του.

Με αφορμή το θέμα Αραούχο - ΑΕΚ, ο Ραμίρεθ τοποθετήθηκε με δηλώσεις του στο gazzetta.gr, επιβεβαιώνοντας πως το καλοκαίρι είναι ανοικτός για πώληση του παίκτη. Ωστόσο, ξεκαθάρισε πως δεν είναι διατεθειμένος να τον παραχωρήσει... όσο όσο προκειμένου να βάλει απεγνωσμένα χρήματα στα ταμεία του συλλόγου, αλλά να τον πουλήσει μόνο με τους δικούς του όρους.

«Ναι, ο Αραούχο είναι προς πώληση. Όλοι οι παίκτες είναι προς πώληση. Αν μου δώσουν αυτά που εγώ θέλω τότε πωλείται ο οποιοσδήποτε. Σε διαφορετική περίπτωση παραμένει εδώ. Δεν βάζω κάποια συγκεκριμένη τιμή για την πώληση του Αραούχο. Αν κάποια ομάδα μου καταθέσει μια δελεαστική πρόταση, τότε αυτό είναι άλλο θέμα», υπογράμμισε αρχικά ο ισχυρός άνδρας της Λας Πάλμας στο gazzetta.gr, επαναλαμβάνοντας στη συνέχεια ότι δεν θα δεχθεί εκπτώσεις όπως λέγεται, αλλά ούτε και έναν νέο δανεισμό του 27χρονου επιθετικού:

«Τα Μέσα εδώ έπρεπε να πουν κάτι, το οποίο όμως δεν είναι αλήθεια. Ο Αραούχο ανανέωσε πέρυσι για πέντε χρόνια το συμβόλαιό του. Προσωπικά το βλέπω πρακτικά αδύνατο να μπορούσε οποιαδήποτε ελληνική ομάδα να μπει στη διαδικασία αγοράς για αυτόν τον παίκτη, ούτε είμαι διατεθειμένος να συζητήσω έναν δανεισμό του», ανέφερε ο Ραμίρεθ.

Κλείνοντας, ρωτήσαμε τον πρόεδρο της Λας Πάλμας για το αν θα έμπαινε στη διαδικασία να διαπραγματευτεί τουλάχιστον μια πώληση του 50% των δικαιωμάτων του Αραούχο στην ΑΕΚ, κάτι στο οποίο όμως ήταν κάθετος:

«Όχι, θα ήμασταν διατεθειμένοι να πουλήσουμε μόνο για το 100% των δικαιωμάτων του. Και αυτό, όπως είπα, με μια δελεαστική πρόταση, η οποία δεν μπορεί να είναι της τάξεως των πέντε, έξι ή επτά εκατομμυρίων ευρώ».

Ο Ραμίρεθ, όπως και στο παρελθόν, έτσι και τώρα, συνεχίζει να εμφανίζει μια σκληρή τακτικήαναφορικά με τον Αραούχο, και η τελευταία του φράση ενδεχομένως να αποτελεί και ένα διαπραγματευτικό του κόλπο. Άλλωστε δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι ο «Τσίνο» αποτελεί το αγαπημένο του παιδί στην ομάδα και μόνο τυχαίο δεν είναι το γεγονός ότι το περσινό καλοκαίρι, παρά τον υποβιβασμό της Λας Πάλμας, ο ίδιος του πρόσφερε ένα εξαιρετικό συμβόλαιο με απολαβές άνω του ενός εκατομμυρίου ευρώ τον χρόνο.

Ωστόσο, τα δεδομένα της υπόθεσης θα μπορούσαν να αλλάξουν αν ο ίδιος ο Αραούχο από τη μεριά του πίεζε στο τέλος της φετινής σεζόν τον Ραμίρεθ και τη Λας Πάλμας να τον παραχωρήσουν. Κι αυτό ίσως αποτελούσε ένα ισχυρό χαρτί σε περίπτωση που η ΑΕΚ αποφάσιζε να κινηθεί δυναμικά κάνοντας επίσημη κρούση στον σύλλογο των Καναρίων Νήσων για την επιστροφή του «Τσίνο» στην Αθήνα...
 

Αρχίσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα Αραούχο στη Λας Πάλμας: «Θέλω να πάω στην ΑΕΚ»

Ο Σέρχιο Αραούχο φέρεται να διεμήνυσε στη Λας Πάλμας πως θέλει να επιστρέψει στην ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αστον ρε σκατογυφτε να ρθει στην ομαδα της καρδιας του. οπου οι στοργικες φτερουγες του δικεφαλου θα σκεπαζουν τον αραουζο μας και θα του συγχωρουν  καθε παραστρατημα στα νυχτερινα στεκια των νοτιων προαστιων

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×