Jump to content

Recommended Posts

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Μπράβο στον Πριντεζη, μεγενθυνει την εμπειρία στο γκολ με την ξεσηκωτικη περιγραφή του και έτσι μπήκε και στο βιντεακι του Σέρχιο, στο γκολ με τον γαυρο μόνο που δεν χασμουρηθηκε ο άλλος.Αρκετα καλη και η περιγραφή του Παγκου

To.... Kama Sutra κάποιους τους χαλάει, κάποιους τους... πονάει κ αυτό είναι υπέροχο! Η κάμερα από την κερκίδα αποζημειώνει.

Link to comment
Share on other sites

Οσα δήλωσε ο Σέρχιο Αραούχο για την επιστροφή του στην ΑΕΚ, για την υποδοχή στο αεροδρόμιο και για τους στόχους του με την Ενωση

 

Την πρώτη του συνέντευξη μετά την επιστροφή του στην ΑΕΚ παραχώρησε ο Σέρχιο Αραούχο.

Ο «Τσίνο» μίλησε στην Ισπανία και στον ραδιοφωνικό σταθμό του «Cadena Ser» και δήλωσε αποφασισμένος να τα… ξανασπάσει με τη φανέλα της ΑΕΚ και να εντυπωσιάσει εκ νέου, όπως και τις προηγούμενες φορές.

 

Ο Αραούχο για την επιστροφή του στην ΑΕΚ

Αναλυτικά όσα είπε ο Σέρχιο Αραούχο

«Είμαι χαρούμενος και βρίσκομαι σε εξαιρετική φόρμα. Θέλω να τα… ξανασπάσω στην Αθήνα. Η πώλησή μου έγινε από τη μια μέρα στην άλλη. Ο σύλλογος με ενημέρωσε για τη μεταγραφή και δεν είχα άλλη επιλογή από το να αποδεχτώ την πρόταση. Δεν ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα στον σύλλογο. Ηρθα στην ΑΕΚ με λιγότερα χρήματα σε σχέση με αυτά που έπαιρνα στη Λας Πάλμας, αλλά ούτε αυτό είναι κάτι που αποτελεί πρόβλημα».

Για το αν θα επέστρεφε κάποια στιγμή στη Λας Πάλμας:

«Ποτέ δεν λες ποτέ γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή. Τώρα σκέφτομαι τα τέσσερα χρόνια που έχω μπροστά μου εδώ. Η οικογένειά μου είναι χαρούμενη, έχω μεγάλη όρεξη, αλλά ποτέ δεν θα φύγω από τα Κανάρια γιατί είναι ένα μέρος στο οποίο θέλω να ζήσω όταν αποσυρθώ από το ποδόσφαιρο».

Για τη θερμή υποδοχή του από τους οπαδούς της ΑΕΚ:

«Ο κόσμος με υποδέχθηκε στην Αθήνα με πολλή αγάπη. Η γυναίκα μου και ο γιος μου θα έρθουν στην Αθήνα και θα είμαστε χαρούμενοι. Είπα ότι έφυγα από τη Λας Πάλμας από την… πίσω πόρτα γιατί ήθελα να αποχαιρετήσω τους φίλους της ομάδας. Δεν μπόρεσα να πω αντίο στους συμπαίκτες μου γιατί έπρεπε να φύγω στη 1 το πρωί για να ταξιδέψω. Δέχομαι τα πράγματα όπως συμβαίνουν».

Για το πως αναμένει τη νέα του επιστροφή στην ΑΕΚ:

«Τώρα είμαι στην ΑΕΚ και πρόκειται να τα… σπάσω. Θα προσπαθήσω να έχω μια καλή σεζόν και να εμφανιστώ στο ίδιο επίπεδο που ήμουν και στη Λας Πάλμας. Δεν ξέρω γιατί στην Αθήνα μου δίνουν τόση αγάπη. Είμαι ευγνώμων γι’ αυτό. Εδώ θα τα… ξανασπάσω».

 

Προφανως και κραταει τα προσχηματα γιατι εκει θα ζησει μετα. Εγω κραταω την ορεξη να τα ....ξανασπασει στην ΑΕΚΑΡΑ μας. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Αναλυτικά όσα είπε ο Σέρχιο Αραούχο

«Είμαι χαρούμενος και βρίσκομαι σε εξαιρετική φόρμα. Θέλω να τα… ξανασπάσω στην Αθήνα» 

1vertis.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ο πιο δημοφιλής παίκτης στην Ελλάδα γενικά και ειδικά στις μικρές ηλικίες.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Man Of Faith said:

Αμπαλος, παλαίμαχος, δεν κανει

Οριακά το γλιτώσαμε το κάψιμο μετά την Βελεζ. Βαρέθηκα να κάνω τον δικηγόρο του.

Που για μένα και επι Καρερα αδικήθηκε, αλλά μην ξαναπιασουμε αυτή την κουβέντα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Οριακά το γλιτώσαμε το κάψιμο μετά την Βελεζ. Βαρέθηκα να κάνω τον δικηγόρο του.

Που για μένα και επι Καρερα αδικήθηκε, αλλά μην ξαναπιασουμε αυτή την κουβέντα.

Οχι να την ξαναπιασουμε που θελαμε να κρατησουμε Ολιβειρα και οχι Αραουχο. Ο ενας γουσταρει και ο αλλος ουτε που να σε φτυσει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Οχι να την ξαναπιασουμε που θελαμε να κρατησουμε Ολιβειρα και οχι Αραουχο. Ο ενας γουσταρει και ο αλλος ουτε που να σε φτυσει 

Έκανε λάθη και ο Ιταλός σε αυτο το θέμα παντως. 
Παλι καλά που τον ξανα έβγαλε στο σφυρί η Λας Παλμας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μίλτος ο Παναγιωτόπουλος χθες πρίν σκοράρει φυσικά, τον είπε "χαζογκολη"..

Κάπου εκεί σκέφτεσαι γιατί αυτός ο άνθρωπος δεν έχει βγει στη σύνταξη ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Ο Μίλτος ο Παναγιωτόπουλος χθες πρίν σκοράρει φυσικά, τον είπε "χαζογκολη"..

Κάπου εκεί σκέφτεσαι γιατί αυτός ο άνθρωπος δεν έχει βγει στη σύνταξη ακόμα.

Εχει βγει στην συνταξη. Απο την ΕΡΤ. Εχει κατι χρονια. Τωρα ολα μαυρα τα δουλευει 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gybe21 said:

Ο Μίλτος ο Παναγιωτόπουλος χθες πρίν σκοράρει φυσικά, τον είπε "χαζογκολη"..

Κάπου εκεί σκέφτεσαι γιατί αυτός ο άνθρωπος δεν έχει βγει στη σύνταξη ακόμα.

Έχει λυσσάξει ο Μιλτος να γκρινιάζει και με αυτους που δεν πρέπει. Σε πολλά έχει δίκιο παντως.

 

Link to comment
Share on other sites

Τετοια παιχτουρα ειχαμε καιρο να δουμε στα φορ.

Μονο αμπαλοι μυρωδιαδες δε μπορουν να δουν την αξια ενος τετοιου παικτη εντος και εκτος γηπεδου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εισαι πιτσιρικας και βλεπεις αθλητικα. Βλεπεις την ομαδα της ΑΕΚ να σκοραρει ο Ολιβειρα με το κεφαλοκαλαμι και βλεπεις τον Αραουχο να σκοραρει με απιθανους τροπους. 

Λογικα παιρνεις φανελα Ολιβειρα...... 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Οριακά το γλιτώσαμε το κάψιμο μετά την Βελεζ. Βαρέθηκα να κάνω τον δικηγόρο του.

Που για μένα και επι Καρερα αδικήθηκε, αλλά μην ξαναπιασουμε αυτή την κουβέντα.

Αδικήθηκε τότε από τον Καρερα για να παίζει ο Ολιβειρα, βέβαια δεν ήταν στην καλυτερη κατάσταση τότε αλλά και πάλι από αυτόν περιμέναμε στα ντέρμπι.

Ευτυχώς ξαναγύρισε και με αγορά γιατί είναι από τους παίκτες που είναι θρύλοι πλέον στην ΑΕΚ.Και για να λεμε την αλήθεια τετοιους παίκτες που δένονται με την φανέλα και είναι παικταραδες μόνο εμείς έχουμε να δείξουμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Αδικήθηκε τότε από τον Καρερα για να παίζει ο Ολιβειρα, βέβαια δεν ήταν στην καλυτερη κατάσταση τότε αλλά και πάλι από αυτόν περιμέναμε στα ντέρμπι.

Ευτυχώς ξαναγύρισε και με αγορά γιατί είναι από τους παίκτες που είναι θρύλοι πλέον στην ΑΕΚ.Και για να λεμε την αλήθεια τετοιους παίκτες που δένονται με την φανέλα και είναι παικταραδες μόνο εμείς έχουμε να δείξουμε.

Εχουν και οι αλλοι . Ακομα μνημονευουν Τζιοβανι 

Link to comment
Share on other sites

Να είναι υγιής ο παιχταρας και να τεντώνει δίχτυα.......ευτυχώς μας κάνει να χαιρόμαστε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Εχουν και οι αλλοι . Ακομα μνημονευουν Τζιοβανι 

Απίστευτος παίχτης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το βαζω εδω και οχι στο τοπικ του αγωνα, διοτι εκφραζει μια γενικοτερη κατασταση γυρω απο το πως αντιλαμβανεται ενας Αργεντινος την κατασταση της ομαδας σε αντιθεση με ολους τους υπολοιπους Ελληναρες (παικτες και μη) που απαρτιζουν τον οργανισμο. Σερχιο μαλλον σε λαθος εποχη "ετυχε" να ερθεις.

https://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/superleague1/aek-ksespase-sta-apodutiria-tou-oaka-o-araouxo/4266002

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
15 hours ago, Aussie said:

Τετοιοι παικτες δημιουργουν νεες γενιες ΑΕΚτζηδων.

 

να καρφωνει και κανεναν γαυροβαζελο ομως θελουμε, οχι μονο δημοσιες σχεσεις

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Hades said:

να καρφωνει και κανεναν γαυροβαζελο ομως θελουμε, οχι μονο δημοσιες σχεσεις

E OK δεν τα λες και ασχημα τα στατιστικα του απεναντι τους. Ειδικα οταν μιλαμε για μια ομαδα που δε μπορει αν σταυρωσει νικη σε ντερμπι. Αλλου ειναι το προβλημα, οχι ο Αραουχο.

Screenshot_45.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η φανέλα με το 11…

 

Σε μια χρονιά που πιθανότατα θα την ολοκληρώσει με τα λιγότερα γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ, ο Σέρχιο Αραούχο μοιάζει πιο πολύτιμος από ποτέ.

Διανύει την 3η του θητεία στον Δικέφαλο και την 3η χρονιά που βρίσκεται από την αρχή στον σύλλογο. Στις δύο προηγούμενες ο Αργεντινός ήταν ο βασικός φορ της Ενωσης και σε αμφότερες πέτυχε διψήφιο αριθμό τερμάτων, με τη μία να είναι το 2017-18 όταν και κατέκτησε το πρωτάθλημα. Ομως η φετινή, είναι πολύ διαφορετική για τον Αραούχο.

Στη θεωρία δεν έχει αλλάξει κάτι αφού ο Σέρχιο «δίνεται» επιθετικός, δίπλα στον Λιβάι Γκαρσία στη γραμμή κρούσης της ΑΕΚ. Στην πράξη όμως τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά, αφού κάθε άλλο βρίσκεται μέσα στο κουτί και περιμένει την μπάλα. Στα 30 του χρόνια είναι πιο fit από ποτέ και αυτό μόνο τυχαίο δεν είναι με τη συνύπαρξη με τον συμπατριώτη του τεχνικό, Ματίας Αλμέιδα.

Ο τελευταίος τον έχει τοποθετήσει σε έναν πολύ πιο περιφερειακό ρόλο και έχει πάρει από τον Αραούχο πράγματα που δεν είχαμε δει όλα αυτά τα χρόνια. Πέρα από ενέργειες σαν και την απίστευτη ραμπόνα που έκανε κόντρα στον ΠΑΟΚ, ο Αργεντινός είναι από τους βασικούς λόγους που η Ενωση δεν έχει επιτρέψει σε κανέναν αντίπαλο να χτίσει επίθεση από την άμυνά του σε αυτά τα 10 πρώτα ματς στην Super League.

«Το γκολ ήρθε από τρομερή δουλειά του Αραούχο, θεωρώ πως η πίεση απέφερε καρπούς» είπε μετά τη νίκη στην Opap Arena ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς. Πέρα από τους συμπαίκτες του ‘el chino’ την απίστευτη δουλειά του Σέρχιο αναγνωρίζει πρώτος και καλύτερος ο Αλμέιδα, οι οποίος έχει τον Αραούχο Νο2 σε λεπτά συμμετοχής σε όλη την ΑΕΚ με 763 - πίσω μόνο από τα 802 του Ντομαγκόι Βίντα.

Προβεβλημένοι σύνδεσμοιΤο πιο fun παιχνίδι της χρονιάς είναι «στον αέρα» (Vid)

Σε αυτά έχει πετύχει 3 γκολ και έχει δώσει 2 ασίστ, απολογισμός ο οποίος ναι μεν δεν είναι μεγάλος, όμως δεν είναι και μικρός. Και αυτό γιατί μόνο ένας παίκτης του Δικεφάλου έχει σκοράρει περισσότερες φορές και αυτός είναι ο Λιβάι Γκαρσία, ο πιο προωθημένος παίκτης στο σύστημα της 12 φορές πρωταθλήτριας Ελλάδας.

Ο Αραούχο έχει βάλει στο παιχνίδι του στοιχεία μοντέρνου στράικερ, που ξεκινά το pressing από το επιθετικό τρίτο και πλέον έχει τη φυσική κατάσταση να συνεχίζει όταν οι άλλοι σταματούν. Η αυτοθυσία και το fighting spirit που βγάζει ο Αραούχο είναι κάτι που φαίνεται από κάθε γωνιά της Opap Arena και οι φίλοι της ΑΕΚ δεν χάνουν την ευκαιρία να του πουν gracias.

Ο Αργεντινός μπορεί φέτος να μην φτάσει τα 12 γκολ που έχει σαν ρεκόρ στο ελληνικό πρωτάθλημα, όμως άπαντες μπορούν να αντιληφθούν ότι πιθανότατα είναι πιο πολύτιμος από ποτέ. Ο Σέρχιο κάνει τη δουλειά που κάθε προπονητής λατρεύει και το βασικότερο και πιο σημαντικό για την ΑΕΚ, είναι ότι δείχνει να το απολαμβάνει.

Στην ΑΕΚ, τη φανέλα με τον αριθμό 11 έχουν φορέσει μύθοι του συλλόγου. Ο Ντέμης Νικολαΐδης, ο Θωμάς Μαύρος. Ισως στο τέλος της καριέρας του ο Σέρχιο Αραούχο να δικαιούται κι αυτός να αφήσει το όνομά του στην ιστορία του club ως ένας από τους κορυφαίους που την τίμησαν…

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×