Jump to content

Guest amd
 Share

Recommended Posts

Κατά τη γνώμη μου για την ΑΕΚ όλη χρονιά ακούει σε δύο ονόματα. 

Τσιγκρίνσκι και Σιμόες. 

Αν αυτοί οι δύο αντέξουν, θεωρώ ότι προηγείσαι με βραχεία κεφαλή. 

Link to comment
Share on other sites

με διαφορα καλυτερο ροστερ εχει η μπουγατσα με δεδομενα οτι δεν εχει και Ευρωπη αν αυτο το ροστερ το ειχε αλλος απο τους 3 θα ηταν με διαφορα το 1ο φαβορι αλλα επειδη ειναι αφανελος και εχει τον ρουμανο στον παγκο θα παρει τα αρχιδια μου

 

ο γαυρος ειναι ξεκαθαρο φαβορι εχει πληροτητα παντου εκτος απο τους κεντρικους αμυντικους και τον φορ που πολλα θα εξαρτηθουν απο τον εμενικε

 

εμεις αφησαμε εκρεμοτητες αν ο τζισους ειναι υγιης αν ο λοπες αντεξει γιατι δεν εχω αλλο αριστερο αν ο σιμοες γινει βιονικος αν ο κονε παιξει οπως καποτε και αν το διδυμο λιβαγια αραουχο κανει οντως παπαδες θα ειμαστε εκει

 

βαζελος εχει φτιαξει στο τελος ικανοποιητικο ροστερ αλλα χωρις λυσεις στον παγκο βεβαια δεν παιζει ευρωπη αλλα εκει ολο το κλιμα ειναι στραβο και τα 2 πρωτα Χ δεν βοηθησαν να το φτιαξουν

 

Προβλεψη

 

ΟΣΦΠ 1ος

ΠΑΟΚ 2ος

ΑΕΚ 3η

Παναθηναικος 4ος

 

η διαφορα 1ου τριοτου μικροτερη απο 6 βαθμους

Link to comment
Share on other sites

Η λογική που λες για το αν ο ένας είναι υγιείς και ο άλλος αν αντέξει, ισχύει για όλους έτσι.

Γιατί θα ήθελα πάρα πολύ να δω τον Ολυμπιακό π.χ. αν του τραυματιστεί ο Ofoe ή αν δεν αντέξει ο...έξι τρακόσια τί θα κάνει.

Τό ίδιο και με τον Π.Α.Ο.Κ. π.χ., θα ήθελα να δω σε περίπτωση που πάθει καμία θλάση ο Prijovic ή αν κάποιος άλλος πάθει κάτι, τί θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι ότι πέρυσι εκνευριζόμουν απίστευτα όταν άκουγα βούλγαρους και γαύρους να λένε ότι δεν υπολογίζουμε σοβαρά την ΑΕΚ για ανταγωνιστή στο πρωτάθλημα και ότι σε κάθε περίπτωση εύκολα ή δύσκολα θα την περάσουμε.

Ακριβώς τα ίδια λένε και φέτος, ειδικά μετά το πως έκλεισαν χθες τα ρόστερ. ΟΚ καλός ο Αραούχο λένε, αλλά μέχρι εκεί είσαι. Προφανώς εκτός ΑΕΚ κανένας δεν θεωρεί ότι παίχτες όπως ο Μάνταλος θα οδηγήσουν μια ομάδα στο πρωτάθλημα. Μερικές φορές έχει σημασία τι πιστεύουν και οι άλλοι για σένα. Υπάρχει λόγος που δεν σε υπολογίζουν και που δεν σε φοβούνται.  Ίσως δηλαδή η ΑΕΚ να είναι όντως ομάδα που δεν έχει ρόστερ ικανό να σε κάνει να πεις ότι "αυτοί είναι το φαβορί".

 

Μάλλον δεν είμαστε φαβορί, μάλλον είμαστε τρελό αουτσάιντερ και μπορώ να πω ότι από χθες έχω ξενερώσει με το πως έκλεισαν τα ρόστερ. Ίσως και λόγω δαμονής, αλλά αυτή η διαφορά στα εκατομμύρια μεταξύ ημών και του βου, με ενοχλεί πάρα πολύ. 1-2-3-4-5-10 χρονιές ε κάποια στιγμή δεν θα είναι τόσο αστείο το γεγονός ότι αυτοί έχουν πανάκριβο ρόστερ σε σχέση με την ΑΕΚ. Αλλάζουν ισορροπίες δεκαετιών μαλάκα τίγρη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι ετσι ρε φιλε πως να το κανουμε, αν τραυματιστει ο οφοε θα παει χαφ ο φορτουνης και θα μπει ο μαριν η θα παιξει ο μαρτινς 

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι ετσι ρε φιλε πως να το κανουμε, αν τραυματιστει ο οφοε θα παει χαφ ο φορτουνης και θα μπει ο μαριν η θα παιξει ο μαρτινς 

Όχι έτσι ακριβώς είναι.

Ποιός Martins ρε μαλάκα, σα να λέω οτι θα παίξει ο Τζανετόπουλος.

Και στην Α.Ε.Κ. αν τραυματιστεί ο Τζίζους, θα παίξει ο Cosic π.χ. ή ο Λαμπρόπουλος.

Αν τραυματιστεί ο Simoes, θα παίξει ο Cosic.

 

Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο να κλαιγόμαστε εμείς τί θα γίνει ΑΝ τραυματιστεί κάποιος δικός μας, και να μην ισχύει το ίδιο και για τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες σοβαρα εχετε πραγματικη εικονα των

Ελ Καντουρι
Μαουριτσιο
Λεβεκ
Ζαμπρανο

??

αν ναι οκ, απλα μου κανει εντυπωση. δεν ξερω ουτε ενα ονομα

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω βραχεία κεφαλή συνυπολογίζω και άλλα πράγματα πέρα από το ένας προς έναν των παικτών. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι ότι πέρυσι εκνευριζόμουν απίστευτα όταν άκουγα βούλγαρους και γαύρους να λένε ότι δεν υπολογίζουμε σοβαρά την ΑΕΚ για ανταγωνιστή στο πρωτάθλημα και ότι σε κάθε περίπτωση εύκολα ή δύσκολα θα την περάσουμε.

Ακριβώς τα ίδια λένε και φέτος, ειδικά μετά το πως έκλεισαν χθες τα ρόστερ. ΟΚ καλός ο Αραούχο λένε, αλλά μέχρι εκεί είσαι. Προφανώς εκτός ΑΕΚ κανένας δεν θεωρεί ότι παίχτες όπως ο Μάνταλος θα οδηγήσουν μια ομάδα στο πρωτάθλημα. Μερικές φορές έχει σημασία τι πιστεύουν και οι άλλοι για σένα. Υπάρχει λόγος που δεν σε υπολογίζουν και που δεν σε φοβούνται.  Ίσως δηλαδή η ΑΕΚ να είναι όντως ομάδα που δεν έχει ρόστερ ικανό να σε κάνει να πεις ότι "αυτοί είναι το φαβορί".

 

Μάλλον δεν είμαστε φαβορί, μάλλον είμαστε τρελό αουτσάιντερ και μπορώ να πω ότι από χθες έχω ξενερώσει με το πως έκλεισαν τα ρόστερ. Ίσως και λόγω δαμονής, αλλά αυτή η διαφορά στα εκατομμύρια μεταξύ ημών και του βου, με ενοχλεί πάρα πολύ. 1-2-3-4-5-10 χρονιές ε κάποια στιγμή δεν θα είναι τόσο αστείο το γεγονός ότι αυτοί έχουν πανάκριβο ρόστερ σε σχέση με την ΑΕΚ. Αλλάζουν ισορροπίες δεκαετιών μαλάκα τίγρη.

Κουβαλάς και εσύ το σταυρό σου εκεί πάνω με τους βλαμμένους. 

Βέβαια 3 χρόνια τα ίδια λένε, αλλά τίποτα δεν δικαιολογεί όσα λένε και όσα είδαμε στο χορτάρι αυτά τα χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι έτσι ακριβώς είναι.

Ποιός Martins ρε μαλάκα, σα να λέω οτι θα παίξει ο Τζανετόπουλος.

Και στην Α.Ε.Κ. αν τραυματιστεί ο Τζίζους, θα παίξει ο Cosic π.χ. ή ο Λαμπρόπουλος.

Αν τραυματιστεί ο Simoes, θα παίξει ο Cosic.

 

Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο να κλαιγόμαστε εμείς τί θα γίνει ΑΝ τραυματιστεί κάποιος δικός μας, και να μην ισχύει το ίδιο και για τους άλλους.

 

σορρυ αλλα δεν συμφωνουμε τι να κανουμε τωρα εσυ δεν εχεις εναλλακτικες οι αλλοι εχουν εγψ ετσι το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και χθες,το ειπε και σημερα ο αμιντι.

 

Η καλη ενδεκαδα της μπουγατσας φορωντας φανελα ΑΕΚ ή βαζελου κανει φιεστα απο Οκτωβρη.

Με τη φανελα της μπουγατσας,μια ισοπαλια αρκει για να προσγειωνονται μαλαματινες στο προπονητικο.

 

Ο γαυρος ειναι ξεκαθαρο φαβορι για μενα.Πληρης,ενω η τεραστια καβα του επιτρεπει τον Γεναρη αν κλωτσαει το πραγμα να κανει 1-2 κινησεις υψηλου επιπεδου.

 

Βαζελος ειναι αλλη φαση φετος,καμια σχεση με πρωταθλητισμο.

 

Εμας δεν μας σχολιαζω.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα δεν συμφωνουμε τι να κανουμε τωρα εσυ δεν εχεις εναλλακτικες οι αλλοι εχουν εγψ ετσι το βλεπω

Είναι πολλά ρε Μήτσο. 

Είναι ας πούμε και ποιος θα τολμήσει να ανοίξει το ροτέισον. 

Πέρσι ο Ίβιτς κώλωσε π.χ. και ο ΠΑΟΚ έσκασε και ήρθε το Γενάρη ο Χιμένεθ, τους έβαλε όλους και ενώ είχες δεδομένο θέμα φυσικής κατάστασης με τα καραγκιοζιλίκια του Κετσπάγια, στο τέλος φαινόσουν η πιο φρέσκια ομάδα. 

Εμείς π.χ. ξέρουμε ότι ακόμα και Ευρώπη να μην παίζαμε ο Μανώλης θα τους έβαζε όλους.

Οι βούλγαροι το ξέρουν;

Συνεπώς καλό το βάθος και οι εναλλακτικές, μόνο όμως όταν παίζουν. 

Link to comment
Share on other sites

γαυρος-παοκ εχουν τα καλυτερα ροστερ.

 

μετα εμεις και Αλαφουζος.

 

σε συνδυασμο με το οτι εμεις και οι γαυροι θα ειμεθα κουρασμενοι, νομιζω οτι θα παιχτει μεταξυ γαυρου και παοκ, ισως να παιχτει και πολυ ασχημα.

 

λαμβανοντας υπ'οψιν και τα υπολοιπα (προπονητες, παρασκηνιο, φανελες, δορυφοροι, κλιμα καθε ομαδας κλπ), εξακολουθω να πιστευω οτι γαυρος και παοκ αργα ή γρηγορα θα ξεφυγουν απο τους αλλους 2.

εμεις στην καλυτερη περιπτωση πιστευω οτι απλα θα ακολουθησουμε τον πρωτο για αρκετα μεγαλυτερο διαστημα απο τον 1 μηνα (που το ακολουθουμε τα τελευταια χρονια).

 

 

 

κατα την εκτιμηση μου τον πρωταθλητισμο τον χανουμε για τα 2-3 μυρια που δεν εδωσε ο Μελισσανιδης απο τα εσοδα της ομαδας, κατι που δεν με βρισκει καθολου συμφωνο γιατι δεν μας ειχε πει ποτε οτι θα ξεζουμιζει τα εσοδα της ομαδας για να βγει το πλανο του για το γηπεδο. καναμε αμαν για να εχουμε περισσοτερα εσοδα απο τους αλλους και αυτος παει και τα σπρωχνει(?) σε κατι που υποτιθεται εχει λυμενο ανεξαρτητως απο αυτα.

γνωμη μου ε?

 

 

και τελος οι πιθανοτητες που δινω για τον καθενα, ετσι οπως την κοβω την δουλεια. για πρωταθλημα παντα.

 

γαυρος 45%

μπαογκ 35%

ΑΕΚ 12%

βαζελος 8%

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ειπα

 

1.οσφπ

2 παοκ

3. αεκ 

 

με διαφορα κατω των 6 βαθμων αρα θεωρω οτι ειναι θα ειναι ολα ρευστα 

 

ειπα επισης οτι η μπουγατσα ειναι αφανελοι και με κακο προπονητη αρα δεν τους βλεπω να το περνουν

 

ο γαυρος απο περσι ενισχυθηκε αρκετα μπορει να του βγουν ολοι στραβοι ομως στα χαρτια ενισχυθηκε και εχει μεγαλο βαθος

 

ε ολα τα αλλα στο χορταρι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως αν κάναμε εμείς χθες το φίνις που έκανε ο τσετσένος σήμερα η πλατεία συντάγματος θα είχε μετονομαστεί σε πλατεία καβλωμένων αεκτζήδων γυμνιστών και η δεκελείας σε λεωφόρο ενωσίτικου σπέρματος.Προφανώς και το ρόστερ μας έχει πολλά "αν",του λείπει ποιότητα και εναλλακτικές σε συγκεκριμένες κρίσιμες θέσεις και επίσης του λείπει η εμπειρία της διαχείρησης πίεσης και άγχους.Εμείς είναι ευκολο να λέμε ότι πάμε για πρωτάθλημα αλλά πλην του ουκρανού που έχει περάσει από την μπάρτσα όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν μυρωδιά από πρωταθλητισμό-αμφιβάλλω αν κανείς από τους ξένους που έχουμε έχουν ποτέ διεκδικήσει έστω ένα κύπελλο στην καριέρα τους.Είναι ωραίο να λέμε ότι οι μπουγάτσες είναι αφάνελοι αλλά ακριβώς το ίδιο λένε και για μας οι γαύροι αν και δεν χρειάζεται να μας πουν οι πούστηδες κάτι για το οποίο συζητάμε μεταξύ μας χρόνια τώρα.Ότι στην κρίσιμη στιγμή-αν προκύψει-τα ποδαράκια των παιχταράδων μας θα λυγίσουν.Αν θέλει η ΑΕΚ να διεκδικήσει κάτι σοβαρό φέτος ο μόνος δρόμος είναι να το πάει στα μουλωχτά από την αρχή μέχρι το τέλος και η τύχη να είναι 1000% με το μέρος μας.Αυτά και έχει ο θεός.

Edited by Gorgar21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι εκτιμήσεις των περισσοτέρων συγκλίνουν με μικροδιαφορές. 

Έχουμε πολλά νέα δεδομένα φέτος (π.χ. ΕΠΟ), πολλά που επανήλθαν (π.χ. πορτοκαλάδες) και πολλά που θα προκύψουν στην πορεία. 

Το συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι τσιτάτα ανοιξιάτικα του τύπου, κράτα τον Αραούχο να τους ξεκωλιάσω του χρόνου, δεν στέκουν γιατί δεν παίζεις μόνος σου. 

Κρατάς τον Αραούχο για να είσαι +1 λέβελ τουλάχιστον από εκεί που τελείωσες. 

Link to comment
Share on other sites

.Αν θέλει η ΑΕΚ να διεκδικήσει κάτι σοβαρό φέτος ο μόνος δρόμος είναι να το πάει στα μουλωχτά από την αρχή μέχρι το τέλος και η τύχη να είναι 1000% με το μέρος μας.Αυτά και έχει ο θεός.

Από τύχη καλά ξεκινήσαμε όπως φάνηκε και στο Γιάννενο.

Link to comment
Share on other sites

Από τύχη καλά ξεκινήσαμε όπως φάνηκε και στο Γιάννενο.

Τα δοκάρια για μας δεν μετράνε αν δεν παίζουμε τόταλ φούτμπολ με τουλάχιστον 80-20 κατοχή και 40 τελικές προς την αντίπαλη εστία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκάρια για μας δεν μετράνε αν δεν παίζουμε τόταλ φούτμπολ με τουλάχιστον 80-20 κατοχή και 40 τελικές προς την αντίπαλη εστία.

Στην κατοχή το πήγαμε καλά. 

40 τελικές δεν βγαίνουν ούτε με τις σωστές πάσες. 

Μπορείς ας πούμε να παίξεις τη μπάλα που έπαιξε ο γαύρος στις δύο πρώτες αγωνιστικές; Ούτε στα πιο τρελά σου όνειρα. 

Link to comment
Share on other sites

οι βαθμοι μετρανε Τολη μου, κανεις δεν θυμαται τιποτα στο τελος 

Εγώ θυμάμαι πάντως ότι η ΠΑΟΚΑΡΑ πέρσι έπαιξε την καλύτερη μπάλα. 

Link to comment
Share on other sites

για κανα διμηνο επαιξε καλη μπαλα μετα ηρθαν οι μελισσες

Δεν το έπιασες. 

Δεν πειράζει. 

Πάρε-βάλε ήταν.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

οι βαθμοι μετρανε Τολη μου, κανεις δεν θυμαται τιποτα στο τελος 

Μόνο ο πούστης ο γκόργκαρ έχει μνήμη ελέφαντα εδώ μέσα και την ώρα που εσείς θα μετράτε τους βαθμούς εγώ θα σας λέω για τα δοκάρια. :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • nikos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×