Jump to content

HNK Rijeka - A.E.K (Europa League): 14/09, 20:00, Cosmote Sport 2


felman
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Ανέστης
      0
    • Μπακάκης
      5
    • Λόπες
      1
    • Βράνιες
      2
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Μάνταλος
      3
    • Λιβάγια
      19
    • Μπακασέτας
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      27
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Βράνιες
      1
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      11
    • Κλωναρίδης
      15
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      1
    • Αραούχο
      0


Recommended Posts

Οι της αμυνας πολυ καλοι κ οι 4.

Το διδυμο γιοχανσον σιμοες κακο. Ο σουηδος αθλιος κ ο πορτογαλος για τα δεδομενα του ηταν κακος. Ισως μου φανηκε ετσι γιατι δεν ειχε αλλον διπλα του.

Ο μανταλος συμπαθητικος.

Κλωναριδης ασχολιαστος.

Οικοδομος αν εξαιρεσεις το γκολ μετριος κ κουρασμενος.

Λιβαγια αλλη κλαση.

Μπακασετας οκ ψιλοβοηθησε.

Οι αλλοι δεν κρινονται, αν κ ο αραουχο τις θελεις τις παναγιτσες του.

Μεγαλη νικη, αλλα το ματσακι μπορουσες να το καθαρισεις νωρις κ να το πας ξεκουραστα κ χαλαρα. Σημασια βεβαια εχουν μονο οι 3 βαθμοι. Αλλους 7 τωρα κ ειμαστε κομπλε.

koitate na deite to mouni.

vghke 1os sto pko 1h fora k grafei sentonia...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω το θυμαμαι τολη. Να μπει ο αγαπουλας να μας πει.

Μηπως το μπερδευεις με το γουδη(κ καλα βαζελογειτονιες); που κ εκεινος νομιζω ηταν σφ οχι 21 απλα ειχαν πολυ καλες σχεσεις με r.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε στου Γουδή ειχε η Θυρα 21 μεχρι σχετικα προσφατα.

Ο Χολαργος εχει οριτζιναλ ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ξανακουσει. Μου κανει εντυπωση γιατι η θυρα 21 ουτως αλλως στα 90ς  αρχισε σιγα σιγά να χανει δυναμη αλλα αφου το λες θα ναι ετσι.

Οχι μόνο στον χολαργό αλλά και στο γουδί.

Ψάχ'το.

Link to comment
Share on other sites

όλο, μα όλο το παιχνίδι, καθώς και η μέχρι τώρα χρονιά, συνοψίζεται στον πανηγυρισμό του Λάζαρου, μαζί με τον Μανόλο.

 

Vamos Bien!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο στον χολαργό αλλά και στο γουδί.

Ψάχ'το.

Τι να ψαξω;; Για το Γουδι ειναι πασιγνωστο.

Για το Χολαργο μαλλον κανεις λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω το θυμαμαι τολη. Να μπει ο αγαπουλας να μας πει.

Μηπως το μπερδευεις με το γουδη(κ καλα βαζελογειτονιες); που κ εκεινος νομιζω ηταν σφ οχι 21 απλα ειχαν πολυ καλες σχεσεις με r.

Στο γουδί 100% θ21.

Είχε τύχει σε ένα φιλικό με την κρύσταλ πάλας να είμαι μαζί τους.

Στον χολαργό το ξαναψάχνω γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στο γουδί 100% θ21.

Είχε τύχει σε ένα φιλικό με την κρύσταλ πάλας να είμαι μαζί τους.

Στον χολαργό το ξαναψάχνω γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.

Ναι οκ. Σου ειπα δεν ειμαι σιγουρος για το αν ηταν 21 ή σφ. Χολαργος παντως δεν μου λεει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στον Χολαργό προσπάθησαν καποια παιδια να στεγασουν κλαμπ το καλοκαιρι του 93, ειχαν ερθει και οι χατζηχρηστος μαζί με τον "Ραμπο" από Περιστέρι σε μια συγκεντρωσούλα, το θυμαμαι γιατι ειχα φιλους απο Χολαργό. Για χρόνια ανέβαιναν πανό οριτζιναλ χολαργος αλλα δεν στεγαστηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Στο γουδί 100% θ21.

Είχε τύχει σε ένα φιλικό με την κρύσταλ πάλας να είμαι μαζί τους.

Στον χολαργό το ξαναψάχνω γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.

θου 21 htan palia

hmoun mazi me to mano mosxa.

eixa paei k sto club

kai eixe kales sxeseis me r

 

ps hmoun k sto filiko me thn 3h crystal pallas me ian right

Edited by CHRIS
Link to comment
Share on other sites

θου 21 htan palia

hmoun mazi me to mano mosxa.

eixa paei k sto club

 

ps hmoun k sto filiko me thn 3h crystal pallas me ian right

Ειχε βαλει και γκολαρα ο πουστης ο right. Οτι θυμομαστε χαιρομαστε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε στην τελευταια τους φαση τη χρήση Αβρααμικής γλώσσας που χρησιμοποιεί ο Ούρος ο Τσόσιτς στον γίγαντα Γιάννη Άνεστη. Το ιδιο συνέβει κάποια στιγμή και στο πρώτο ημίχρονο με τον καμικάζι. Άβερελ ξύπνα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

 

Η βραδιά της εκτόξευσης της ΑΕΚ

από Μιχάλης Τσόχος

Ο Μιχάλης Τσόχος γράφει για τον θρίαμβο της Κροατίας, που έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση στους «32» και βλέπουμε. Μέχρι και 100 θέσεις ανόδου στην βαθμολογία της UEFA για την Ενωση…

 

Από το καλοκαίρι φαινόταν ότι η ΑΕΚ χτίζει με στέρεο τρόπο, βάζει τις βάσεις, για να κάνει την απολύτως για αυτήν απαραίτητη υπέρβαση. Η ΑΕΚ το καλοκαίρι ήξερε δύο πράγματα. Το πρώτο ότι ευρωπαϊκά ξεκινά από το μηδέν, το δεύτερο ότι θα είχε διπλή ευκαιρία για να επιστρέψει στη φάση των ομίλων μία ευρωπαϊκής διοργάνωσης, χάρη στην πρωτιά της στα περσινά πλέι οφ του ελληνικού πρωταθλήματος.

 

Η ΑΕΚ την άρπαξε την ευκαιρία και την έκανε την πρώτη υπέρβασή της αποκλείοντας από τους ομίλους της Μπριζ, αλλά δεν έμεινε εκεί. Δεν αισθάνθηκε ότι την έκανε την δουλειά και λειτούργησε ως μεγάλη ομάδα που δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω. Η κλήρωση την έφερε σε τέτοια θέση που θα μπορούσε να διεκδικήσει την πρόκριση και στους 32, να παίξει δηλαδή και την Ανοιξη στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Δεν είναι απλό, δεν είναι μικρό. Πανευρωπαικά αμφιβάλλω, για να μην γράψω ότι είμαι σίγουρος ότι δεν θα βρεθεί ομάδα με την βαθμολογία της ΑΕΚ, (ξεκίνησε κάτω από την θέση 200) και να βρεθεί να παίζει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις στα νοκ άουτ της Ανοιξης.

 

Βεβαίως η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε ακόμη, δεν την έκανε την δουλειά, αλλά εκείνο που έκανε, είναι να μπει σε θέση φαβορί. Πλέον η Ενωση χρειάζεται να κάνει το απλό, δύο νίκες στο ΟΑΚΑ με Αούστρια και Ριέκα και οι εννιά πόντοι θα είναι πιθανότατα αρκετοί για να την στείλουν στα νοκ άουτ. Και θα έχει μία ακόμη ευκαιρία αν πάει κάτι στραβά, στην Βιέννη με την Αούστρια και μπόνους τα δύο ματς με την Μίλαν, αυτά που θα την κάνουν να νιώσει ξανά σπουδαία, ξανά όσο μεγάλη είναι.

 

Η ΑΕΚ με την πρόκριση επί της Μπριζ και με το νίκη στην Ριέκα μεγαλώνει αφάνταστα ως μέγεθος. Δύο νίκες που αν γίνουν τα αυτονόητα στη συνέχεια θα φέρουν στα ταμεία της ίσως και πάνω από 10 εκατομμύρια ευρώ, δύο νίκες που της επιτρέπουν να σκέφτεται ότι μετά τα ματς με την Μίλαν, μπορεί στα τέλη του Φλεβάρη να παίξει άλλα δύο με την Αρσεναλ για παράδειγμα, να μεγαλώσει κι’ άλλο. Αυτές οι βραδιές είναι που θα στείλουν στο ΟΑΚΑ εκτός από 50 χιλιάδες κόσμο και δεκάδες σκάουτερ που θα ξαναβάλουν στα μπλοκάκια τους το όνομα ΑΕΚ, αυτές είναι οι βραδιές που θα εκτοξεύσουν την αξία του Μάνταλου, του Σιμόες, του Βράνιες (τι δώρο είναι αυτός για την ΑΕΚ), αυτές είναι οι βραδιές που οι φίλοι της θα έχουν να θυμούνται για πολλά χρόνια.

 

Εκτός όμως από όλα αυτά η ΑΕΚ θα χτίσει πάνω στην φετινή χρονιά, τις επόμενες. Ναι δεν φτάνει μία σεζόν για να την κάνει ισχυρή, αλλά η πρώτη σεζόν είναι η δύσκολη, αυτή που σε ξαναβάζει στον χάρτη. Η ΑΕΚ πιθανότατα θα χρειάζεται άλλη μία τέτοια του χρόνου για να τινάξει από πάνω της το μαύρο παρελθόν της. Για να καταλάβετε το μέγεθος της επιτυχίας, η ΑΕΚ αν φτάσει στους 32 θα είναι πιθανότατα η ομάδα με την μεγαλύτερη άνοδο στην Ευρώπη φέτος. Όταν ξεκινούσε η σεζόν ήταν κάτω από την θέση 200, με πρόχειρους υπολογισμούς η πρόκριση στους 32 θα σημαίνει ότι θα φτάσει περίπου στη θέση 100! Σχεδόν εκατό, ίσως και περισσότερες θέσεις ανόδου στην ειδική βαθμολογία της UEFA. Δεν πρόκειται για επιστροφή πρόκειται για εκτόξευση…

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε η Θ21 στο Γουδι; Κριμα, γιατί ηταν πολλα χρόνια εκεί.. Αυτο εννοω οτι επιτακτικά η ΑΕΚ πρέπει να αυξήσει οπαδικη βάση κ τετοιες βραδιες βοηθάνε εστω κ λιγο.

Link to comment
Share on other sites

θου 21 htan palia

hmoun mazi me to mano mosxa.

eixa paei k sto club

 

ps hmoun k sto filiko me thn 3h crystal pallas me ian right

Εκείνο το καλοκαίρι είχαμε παίξει κολλητά με σέφιλντ γουένσντει και κρίσταλ πάλας νομίζω καλοκαίρι 92.

Κρις γουόντλ με χαίτη όλα τα λεφτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το καλοκαίρι είχαμε παίξει κολλητά με σέφιλντ γουένσντει και κρίσταλ πάλας νομίζω καλοκαίρι 92.

Κρις γουόντλ με χαίτη όλα τα λεφτά.

otan vrethoume tha sou po istories apo keino to mats

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το καλοκαίρι είχαμε παίξει κολλητά με σέφιλντ γουένσντει και κρίσταλ πάλας νομίζω καλοκαίρι 92.

Κρις γουόντλ με χαίτη όλα τα λεφτά.

Δεν εχει σημασια αλλα με Κρισταλ Παλας παιξαμε καλοκαιρι του 91, και μετα κολλητά με παοκ και ηρακλη στη φιλαδελφεια, την  χρονιά Γενερακη.

Link to comment
Share on other sites

Πως εχουμε γινει ετσι...

(ευκολη) νικη με λαρισα, διπλο για ομιλους γιουροπα, διπλο με λαμια και νικη με γαβρο και αυστρια σερι...

Μου φαινεται τοσο απιθανο να παει ετσι... τοσο μη ΑΕΚ των τελευταιων χρονων...

Πως εχουμε γινει ετσι...

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×