Jump to content

Α.Ε.Κ. - απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου (5η αγ): 24/9, 20:30, NS1


SpiRos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη   

47 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Aνέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      39
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      7
    • Αϊντάρεβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      15
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      16
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      3
    • Γκάλο
      9
    • Μπακάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Κλωναρίδης
      33
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      1
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0


Recommended Posts

καμια σχεση ο ντεμης ο παιχτης

με τον νικολαιδη τον παραγοντα 

 

ο 2ος εκανε ισοτιμο συνομιλητη τον κοκκαλη πραγμα ασυγχωρητο το αν μπορουσε η δεν μπορουσε μου ειναι αδιαφορο εγω ξερω οτι απο το 2004 μεχρι το 2009 καθε φορα που σφαζομασταν στο γονατο και σφαζομασταν καθε χρονια δεν μιλησε δεν σηκωσε ποτε την φωνη του δεν εκανε τιποτα να προστατεψει την ιδια την ΑΕΚ, ο ανθρωπος που οταν ηταν παιχτης οταν αδικιθηκε εφτασε να αποχωρησει απο την εθνικη ελλαδος οποτε να μην μπερδευουμε τον ΝΤΕΜΗ σαν παιχτη με τον νικολαιδη σαν παραγοντα ειναι 2 διαφορετικοι ανθρωποι

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

καμια σχεση ο ντεμης ο παιχτης

με τον νικολαιδη τον παραγοντα 

 

ο 2ος εκανε ισοτιμο συνομιλητη τον κοκκαλη πραγμα ασυγχωρητο το αν μπορουσε η δεν μπορουσε μου ειναι αδιαφορο εγω ξερω οτι απο το 2004 μεχρι το 2009 καθε φορα που σφαζομασταν στο γονατο και σφαζομασταν καθε χρονια δεν μιλησε δεν σηκωσε ποτε την φωνη του δεν εκανε τιποτα να προστατεψει την ιδια την ΑΕΚ, ο ανθρωπος που οταν ηταν παιχτης οταν αδικιθηκε εφτασε να αποχωρησει απο την εθνικη ελλαδος οποτε να μην μπερδευουμε τον ΝΤΕΜΗ σαν παιχτη με τον νικολαιδη σαν παραγοντα ειναι 2 διαφορετικοι ανθρωποι

 

έλα όμως που δεν είναι δύο διαφορετικοί άνθρωποι, αλλά ο ίδιος άνθρωπος

που διαμαρτυρήθηκε και σήκωσε τη φωνή του αμέτρητες φορές (αλλά τα ξεχνάμε), που έτρωγε ξυραφάκια, ροχάλες και πέτρες π.χ. στο κοκκαλισκάκη από τους επιστήμονες (μετά από εκείνο το ματς κυπέλλου που μας έκλεψαν με το οφσαιντ του ασουνσάο), που θα δινε και την ψυχή του να κερδίζαμε εκείνο το ματσάκι με Ιωνικό και να σηκώσει ένα πρωτάθλημα έστω ως πρόεδρος (και μερικοί αστείοι λένε ότι το έστησε), που είναι ακόμα στα δικαστήρια μαζί τους για όσα είχε δηλώσει μετά το ματς της τεσσάρας και το Βάλνερ, και τόσα άλλα...

έλα όμως που οι διαμαρτυρίες (ποιές διαμαρτυρίες μωρέ? κλαίω..)  ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΝ, και για να δεις προκοπή εδώ στην Ελλάδα πρέπει αναγκαστικά να μπλεχτείς με τα σκατά και με τον κάθε μητρόπουλο ....όπως τα είχε  πει αναλυτικά και σε εκείνη τη συνέντευξή του όπου περιέγραφε τη συνάντησή τους..

που όταν έλεγε "δε θέλω να πάρει η ΑΕΚ ΣΤΗΜΕΝΟ πρωτάθλημα",τα αρδάκια το μετέφραζαν "δε θέλω πρωτάθλημα"... έτσι ακριβώς και με το "όσοι θέλουν ΠΕΤΣΙΝΑ πρωταθλήματα, να γίνονται ολυμπιακοί και παναθηναϊκοί".

δεν έκανε φυσικά κανέναν κόκκαλη ισότιμο συνομιλητή, απλά πίστεψε (κακώς) πως ίσως θα μπορούσε να βγάλει άκρη με τα παιδιά τους,  πετράκη, τζίγκερ κλπ... 

και έλα τώρα, μην τρελαθούμε το ξέρεις καλά ότι αν δεν έφευγε (ή καλύτερα αν δεν τον καθάριζαν στεγνά οι πετράκηδες) δεν υπήρχε ούτε μία στο μύριο να πέσει η ΑΕΚ...

 

τεσπα , ο καθένας με τις απόψεις του... η ουσία είναι μία . Κι εγώ που τον γουστάρω θα προτιμούσα ΤΊΓΡΗ στην ΑΕΚ. Απλούστατα γιατί με τον Ντέμη θα είχες αιωνίως ταβάνι τη 2η θέση (αφού μονίμως θα τον έκλεβαν, οπως κι έγινε από το 04 έως το 08 )

ενώ με Τίγρη σαφέστατα μπορείς να πιστεύεις και να ελπίζεις και για την ΠΡΩΤΗ και το πρωτάθλημα ...

Link to comment
Share on other sites

πουτσες μπλε εκανε ο κοντος σαν παραγοντας με κυριοτερες στιγμες το 2004 και το 2008 

 

καλη καρδια που λενε αλλα εγω δεν πηγαινα στου Ρεντη για κουβεντουλα ευτυχως που εχουμε μνημη και τα θυμομαστε 

 

εινγουει παμε παρακατω

Link to comment
Share on other sites

Γαμήσαμε τον γαύρο, κάναμε μια νίκη σταθμό, γυρίσαμε ενα 0-2 σε 3-2 σε λιγότερο από ενα ημίχρονο, κάναμε μια ανατροπή που θα δυσκολευόμασταν ακόμα και στις χρυσές μας εποχές, τους διαλύσαμε την ψυχολογία, και γυρνάμε τη συζήτηση  στο τι έγινε ή δεν εγινε επί Ντέμη.

Δεν πάμε παρακάτω που λέει και ο αμιντίς;;

Link to comment
Share on other sites

Ο Ντέμης όχι απλά δεν πάλεψε, αντιθέτως με τη στάση του ξέπλυνε το σύστημα Κόκκαλη. Ότι δηλαδή δικαίωμά τους να μας σφάζουν εφόσον κι εμείς απέχουμε πολύ από το να γίνουμε Άγιοι. Μη ξεχνάμε και τα τρία πρωταθλήματα της ΑΕΚ τη δεκαετία του 90, που ήταν βρώμικα. Αυτά πρώτη φορά από ΑΕΚτζήδες ακούστηκαν την περίοδο Νικολαϊδη, ούτε οι γαύροι δεν είχαν τέτοια επιχειρήματα.

H fotografia pou pinei cafe apo koupa tou kefala to prwto trimino san proedros , mas gamise

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τα προσπάθησε ο Ντέμαρος, απλά ΔΕΝ μπορούσε, ΔΕΝ γινόταν απέναντι στην κοκκαλοπαράγκα και ήταν καταδικασμένος να αποτύχει.

δηλαδή εδώ δε μπορούσε ολόκληρος βαρδινογιάννης και τόσοι άλλοι απέναντι στη λαίλαπα κόκκαλη και είχαν συμβιβαστεί με τη δεύτερη θέση, και θα μπορούσε ο Ντέμης, χωρίς δικά του λεφτά?

και 4 τους έριξε στην κεφάλα (η μεγαλύτερη ήττα τους στην Ελλάδα τα τελευταία 30 χρόνια) και κλαμένους στον Γκαγκάτση για να πάρουν χάρτινο τους έστειλε (η μεγαλύτερη κηλίδα της ιστορίας τους και κάτι που δε θα ξεχαστεί ποτέ των ποτών).

το να μιλάει ο καθένας  (για να μην πω ο κάθε πουθενάς) για οτιδήποτε αντιολυμπιακό απέναντι στον ΓΑΥΡΟΦΑΓΟ Ντέμαρο (που τους γάμαγε μόνος του και με μισό πόδι μες στο γήπεδο) με ξεπερνάει, και είναι δείγμα  του γιατί έφτασε εκεί που έφτασε η ΑΕΚ...

Και φυσικά χαίρομαι γιατί ξέρω ότι αργά ή γρήγορα ο ΤΙΓΡΑΡΟΣ θα πάρει εκδίκηση ΚΑΙ για τον Ντέμη

kala ok , 

 

 

n kaki diaxeirisi kai n kakodiaxeirisi einai ta megalutera deigmata tou ti pige strava

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε μλκ, η φωτο τον εχει σταυροποδι διπλα στον Τακη κ τον Πετρο Κοκκαλη, ενω παραδιπλα ειναι ο πατηρ. Το ποτηρι που λες ειναι στο ποδι απο τον παγκο. Καλλιστα μπορουσε να κραταει το ποτηρακι και να μη φαινεται ο κεφαλας. Αλλα αυτο ειναι στο πατωμα. Σε ενα ματς που η ομαδα της ακαδημιας ειχε νικησει τον γαυρο 4-3. Πουστικη φωτο δηλαδη.. Πιο πολυ με πειραξε το παρε-δωσε με τον κατσαριδα_7 παρα αυτη.

Αλλα τεσπα, τι κερδισε κ αυτος απο το ολο στορυ? Μονο εχασε στην κυριολεξια.

oi gavroi ton traviksan kai kukloforisan tin foto 

 

o kontos exase oti kerdisan autoi 

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης βρίσκεται σταθερά κοντά στην ομάδα και με τη φυσική του παρουσία, ειδικά πριν από τα σημαντικά παιχνίδια. Το αφεντικό της ΠΑΕ βρέθηκε στα Σπάτα στην τελευταία προπόνηση της ομάδας, ενώ επισκέφτηκε τα αποδυτήρια μετά τη λήξη του αγώνα για να ανακοινώσει τα πριμ. Όμως, υπήρξε ακόμη μια επίσκεψή του στην ομάδα. Αυτή που έγινε πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, προκειμένου να τους... φτιάξει.

«Είναι ένα ματς από αυτά που δεν τα κερδίζουν τα συστήματα. Τα κερδίζουν το πάθος και η ψυχή βασικά και μετά έρχονται τα συστήματα. Θέλω από σας να μην ανεχτείτε μέσα σας και την σκέψη ακόμη πως μπορούν να φύγουν από δω αυτοί νικητές. Θέλω να το σβήσετε από το κεφάλι σας σαν ενδεχόμενο πως μπορεί να μην τους κερδίσετε... Μετά το ματς, όταν θα έχουμε κερδίσει, οι αρχηγοί σας μπορούν να μου πουν ότι θέλουν», είπε ο Μελισσανίδης στους παίκτες.

 

http://www.aek365.com/a-545087/den-thelw-oute-na-skefteste-oti-mporei-na-mh-tou-kerdisete.htm

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×