Jump to content

AC Milan - AEK (Europa League): 19/10, 22:05, Cosmote Sport 2


Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Ανέστης
      25
    • Γκάλο
      0
    • Λόπες
      4
    • Βράνιες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τζανετόπουλος
      1
    • Σιμόες
      1
    • Γιόχανσον
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      30
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      2
    • Λόπες
      0
    • Βράνιες
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Τζανετόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      2
    • Χριστοδουλόπουλος
      3
    • Μάνταλος
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      1
    • Μπακασέτας
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Δεν υστέρησε κανένας
      19


Recommended Posts

Guest Saxon21

Κρατα παικτες για τον ατρομητο βλακα ισπανε,βαλε αλλον τερματζη να φαει τα ντορτια γιατι ο ανεστης θα καταρρευσει ψυχολογικα.

Link to comment
Share on other sites

Στη φάση των ομίλων κι εφόσον περνάνε 2, σε παίρνει να θεωρήσεις μερικά ματς χαμένα. Το συγκεκριμένο είναι το μόνο ματς που μπορείς να πεις ότι δε μπορώ να αποφύγω την ήττα οπότε ας πάει στο διάολο, ας μη τα δώσω όλα. Εξάλλου αν γουστάρεις ευρωπαϊκή πορεία, πάρε διπλό στη Βιέννη και κοίτα να πάρεις τη Ριέκα στην Αθήνα. Κάνε αυτά και θα σου βγει. Άσε λοιπόν τους ηρωισμούς στο Μιλάνο. Δεν θα ήταν κακό ένα διπλό εκεί μέσα αλλά εδώ μιλάμε για μια ομάδα που οι παίχτες της παίζουν έναν αγώνα και μετά είναι ψόφιοι. Εδώ έχεις κενό 15 μέρες μπροστά σου και κάνεις ροτέησον. Κατά συνέπεια εφόσον δεν έχεις βασική 11άδα -γιατί αυτό είναι το συμπέρασμα μέχρι στιγμής, ότι δηλαδή βασική 11άδα στην ΑΕΚ δεν υπάρχει- κάνε τις κινήσεις που πρέπει για μάξιμουμ απόδοσης με τον Ατρόμητο. Στο Μιλάνο είτε έτσι, είτε αλλιώς στο τέλος θα χάσεις. Χάσε αξιοπρεπώς και ως προς την Ευρώπη πάρε 2 νίκες κι αν μπορείς κι ένα Χ με τη Μίλαν στην Αθήνα. Ξέρουμε όμως πολύ καλά ότι με τη Ριέκα θα κάνεις γκέλα, γιατί ΑΕΚ είσαι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3-5-2 με ανεστη γκαλο βρανιες γιοχανσον γιαννουτσο λοπεζ στον αξονα γαλανοπουλο αινταρεβιτς σιμοες και μπροστα αραουχο λιβαγια 

 

κραταω μανταλο λαζαρο μπακακη για την Δευτερα 

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανεις ροτεισον την πεμπτη θα βλαστημησεις την Δευτερα 

 

ο λαζαρος ο μανταλος ειναι πολυ φορτωμενοι παλι προτιμω να βγαλουν Ατρομητο με δυναμεις παρα να το πληρωσουμε την Δευτερα , ο σπανος φετος εει φτιαξει εξαιρετικη ομαδα 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ολος ο πλανητης που κανει; Γιατι κατι μπαρτσελονες, κατι ρεαλ ακομα κ σε παιχνιδια με μικρες ομαδες πχ γαυρο τους βασικους κατεβαζουν. Αντε να ξεκουρασουν 1,2 παιχτες στα μεγαλα κεφια.

Για να μην μιλησω για ατλετικο ή ομαδες μουρινιο που δεν βγαινει βασικος ουτε σε φιλικο επιδειξης στην ταιβαν.

 

Εκνευριζομαι αφανταστα με αυτο το θεμα.Σερνονται οι μουλοι στην αρχη της χρονιας "βαρια τα ποδια, υπαρχει κοπωση απο την προετοιμασια". Σερνονται στην μεση της σεζον "υπαρχει κοπωση, βαρυ το προγραμμα".Φτανεις προς το τελος της χρονιας με ενα παιχνιδι την εβδομαδα "υπαρχει κοπωση, περασαν μεγαλη σεζον".

Ρε δεν πατε να γαμηθειτε μαλακιστηρια. Επαγγελματιες αθλητες ειστε.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και από όλες τις πλευρές να κάνεις ροτέισον σε ματς με Μίλαν, ματς το οποίο θα προσέξει περισσότερος κόσμος στην Ευρώπη. Για τέτοια ματς υφίστασαι ως κλαμπ.

Αγωνιστικά, σιγά το φόβητρο που είναι η Μίλαν αυτή τη στιγμή για να θεωρήσουμε de facto το τρίμπαλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1-2 παιχτες θα ξεκουρασεις και εσυ αλλα το κανουμε θεμα τωρα, για 2 παιχτες συζηταμε αλλα οκ το τοσο θα το κανουμε ΤΟΣΟ

 

υγ. καλα ο μουρινιο ειδικα φετος σε καθε τριαδα αγωνων αλλαζει σταθερα 2-3 παιχτες στην 11αδα του

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

1-2 παιχτες θα ξεκουρασεις και εσυ αλλα το κανουμε θεμα τωρα, για 2 παιχτες συζηταμε αλλα οκ το τοσο θα το κανουμε ΤΟΣΟ

Μπορει να μην ξεκουρασει κ κανεναν. Θεωρητικη συζητηση κανουμε.

Το θεμα μου ειναι οτι δεν γινεται μεσα Οκτωβρη να εχει αναγκη επαγγελματιας ποδοσφαιριστης απο ξεκουραση. Δεν ειναι δυνατον αυτο, δεν δικαιολογειται.

Δεν δικαιολογειται ο Χριστοδουλοπουλος περσυ να ειναι 30λεπτος, φετος 60λεπτος ή ξερω γω να μην μπορει 3 παιχνιδια στην σειρα. Δεν δικαιολογειται ο Κονε να κανει μινι προετοιμασια. Να μην εχεις ρυθμο λογω ελειψης προπονησεων οκ, αλλα να μην εχεις φυσικη κατασταση εισαι για διακοπη συμβολαιου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν πιανεις αυτο που λεω ρε μπιλ

 

εγω σου λεω οτι εχεις παιχτες που λογο ευπαθειας η λογο φορτου ειναι στα κοκκινα και μου το γυρνας ειναι επαγγλεματιες να αλλαξουν επαγγλεμα ε τι να πουμε παρακατω 

 

να συγκρινουμε την εκγυμναση που κανει ο λαζαρος και ο καθε λαζαρος στην Ελλαδα με την εκγυμναση που κανει η Ρεαλ η Μπαρτσελονα η Μαντσεστερ να τους συγκρινουμε σαν αθλητες ? ε πως τοτε λεμε τι γινεται σε αλλες χωρες 

Link to comment
Share on other sites

το δικιο ειναι στην μεση κατ'εμε.

 

απο την μια ειναι ματς ιστορικο (ποσα χρονια εχεις να παιξεις με τοσο μεγαλη ομαδα? απο το 2006 παλι με τους ιδιους), απο την αλλη δεν ειναι συνηθισμενοι τετοιου επιπεδου παικτες σε τετοιους ρυθμους, ωστε να αποδωσουν και τωρα και την Δευτερα οπως πρεπει.

 

εγω θα εκανα ροτεησον οπως παντα ομως με μετρο, δλδ τον Μανταλο θα τον ξεκινουσα, αλλα με σκοπο να τον βγαλω καποια στιγμη, τον Λαζαρο σιγουρα παγκο (ισως αλλαγη κανα 20 λεπτο στο τελος) και θα μοιραζα χρονο μεταξυ Λιβαγια και Αραουχο (ετσι κι αλλιως ειναι απο τα ελαχιστα ματς που ισως ειναι υπερβολη να παιξεις και με τους 2). Οι υπολοιποι μεσα κανονικα.

 

Δλδ

Ανεστης

Μπακακης (Γκαλο) Βρανιες Γιοχανσον Λοπες

Σιμοες Γαλανοπουλος

Πατιτο Κλωναριδης Μανταλος

Αραουχο

 

και αλλαγες αναλογα και με την εξελιξη Λιβαγια, Λαζαρος

 

σε παρακαλω Χιμενεθ λυπησου με, ΟΧΙ Αινταρεβιτς και Μπακασετα. Και ΝΑΙ σε μια ευκαιρια στον Πατιτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θυμάμαι παλαιότερα ότι ο Ντέμης έπαιζε κάθε Κυριακή. Και αν θυμάμαι και σωστά έπαιζε και στο κύπελλο, έπαιζε και στην Ευρώπη. Ο Σαβέφσκι το ίδιο. Ο Κασάπης κοκ. Φέτος, πέραν κάποιων εξαιρέσεων (πχ ο Μάνταλος) οι περισσότεροι είναι σε φάση παίζω 90, είμαι πάγκο 90.

Επίσης, καλός χρυσός και παιχτούρα ο Λάζαρος. Οι αντοχές του όμως είναι θέμα. Καλά για τον Κονέ ό,τι και να ειπωθεί είναι λίγο. Ο άλλος δηλώνει ποδοσφαιριστής, κοντεύει να τελειώσει ο Οκτώβρης και ακόμα κάνει προετοιμασία. Για να έρθει, να παίζει 20λεπτα και μετά να ψοφάει ξέρω γω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το δικιο ειναι στην μεση κατ'εμε.

 

απο την μια ειναι ματς ιστορικο (ποσα χρονια εχεις να παιξεις με τοσο μεγαλη ομαδα? απο το 2006 παλι με τους ιδιους), απο την αλλη δεν ειναι συνηθισμενοι τετοιου επιπεδου παικτες σε τετοιους ρυθμους, ωστε να αποδωσουν και τωρα και την Δευτερα οπως πρεπει.

 

εγω θα εκανα ροτεησον οπως παντα ομως με μετρο, δλδ τον Μανταλο θα τον ξεκινουσα, αλλα με σκοπο να τον βγαλω καποια στιγμη, τον Λαζαρο σιγουρα παγκο (ισως αλλαγη κανα 20 λεπτο στο τελος) και θα μοιραζα χρονο μεταξυ Λιβαγια και Αραουχο (ετσι κι αλλιως ειναι απο τα ελαχιστα ματς που ισως ειναι υπερβολη να παιξεις και με τους 2). Οι υπολοιποι μεσα κανονικα.

 

Δλδ

Ανεστης

Μπακακης (Γκαλο) Βρανιες Γιοχανσον Λοπες

Σιμοες Γαλανοπουλος

Πατιτο Κλωναριδης Μανταλος

Αραουχο

 

και αλλαγες αναλογα και με την εξελιξη Λιβαγια, Λαζαρος

 

σε παρακαλω Χιμενεθ λυπησου με, ΟΧΙ Αινταρεβιτς και Μπακασετα. Και ΝΑΙ σε μια ευκαιρια στον Πατιτο.

 

Δεν μας έχουν δείξει δείγματα κούρασης οι Αραούχο Λιβάγια νομίζω. Επίσης, αυτοί οι 2 ειδικά καλό είναι να παίξουν για ψυχολογικούς πρώτα λόγους. Πρόκειται για παίχτες που ήρθαν στην ΑΕΚ μπας και σώσουν την καριέρα τους και την κρατήσουν σε υψηλό επίπεδο. Σε τέτοια ματς νομίζω ότι τους βάζεις όπως και να 'χει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θυμάμαι παλαιότερα ότι ο Ντέμης έπαιζε κάθε Κυριακή. Και αν θυμάμαι και σωστά έπαιζε και στο κύπελλο, έπαιζε και στην Ευρώπη. Ο Σαβέφσκι το ίδιο. Ο Κασάπης κοκ. Φέτος, πέραν κάποιων εξαιρέσεων (πχ ο Μάνταλος) οι περισσότεροι είναι σε φάση παίζω 90, είμαι πάγκο 90.

Επίσης, καλός χρυσός και παιχτούρα ο Λάζαρος. Οι αντοχές του όμως είναι θέμα. Καλά για τον Κονέ ό,τι και να ειπωθεί είναι λίγο. Ο άλλος δηλώνει ποδοσφαιριστής, κοντεύει να τελειώσει ο Οκτώβρης και ακόμα κάνει προετοιμασία. Για να έρθει, να παίζει 20λεπτα και μετά να ψοφάει ξέρω γω.

 

δεν ειναι ολοι οι παιχτες ιδιοι ουτε ολες οι θεσεις ιδιες δυστυχως εχεις παιχτες που βγαζουν μεγαλυτερη ευπαθεια στα συνεχομενα ματς ο λαζαρος ειναι χαρακτηριστικος απο οτι φαινεται και ο λοπες ισως. ενιγουει για να μην μακρυγορουμε η τεχνολογια πλεον δινει την δυνατοητα στους γυμναστες να ξερουν καθε μερα σε τι κατασταση ειναι οι παιχτες και σε καθε λεπτο μεσα στο ματς αρα θα παρουν και τις καταλληλες αποφασεις 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×