Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

On 11/15/2021 at 8:37 PM, tony_montana said:

Στον ιδιωτικό τομέα, ο εργοδότης μπορεί να σε απολύσει γιατί..... έτσι,με μια δικαιολογία της πλάκας.

Όχι ακριβώς. Χωρίς αποζημίωση και χωρίς αιτιολόγηση μπορεί να σε απολύσει μόνο αν σε απασχολεί λιγότερο από 12 μήνες. Σε διαφορετική περίπτωση -ανάλογα και με την σύμβαση εργασίας βέβαια- θα πρέπει να καταβάλει και αποζημίωση και να υπάρχει υπαρκτός λόγος. Διαφορετικά, ο εργαζόμενος έχει την δυνατότητα να κάνει ενέργειες και όργανα για να απευθυνθεί. Επειδή δουλεύουμε στον ιδιωτικό τομέα δεν σημαίνει ότι ζούμε στον 19ο αι (τουλάχιστον όχι ακόμα), ούτε ότι κάνουμε κουπί σε γαλέρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κατα τυχη επεσα την προηγουμενη εβδομαδα στις ειδησεις του ΣΚΑΙ και ειδα την Σια την Κοσιωνη να ασχολειται με την επο και να εχει και αποψη. Μετα εγινε του Βεργη και τωρα αυτα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει μέρες που το έχει γυρίσει το... ψάρι ο ΣΠΟΡ ΦΜ. Απλά ήρθε η ώρα πλέον να γίνει απροκάλυπτο. Πάλι πάτο θα πιάσουν βέβαια κ θα κλαίνε, αλλά επιλογές είναι αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές λεω ότι τελικά αυτοί έχουν ξευτιλιστεί χειρότερα από μας τοτε με την πεσαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να ξεσηκωθούνε.

Αφού ήταν τόσο μαλακές να διώξουν την οικογένεια , άμα φύγει ο Αλαφούζος η πτώση είναι κοντά .

Στο τέλος πιστεύω θα κάνουν και μια ανακαίνιση στη λεωφόρο και κομπλέ .

 

Ρουλης της Αθήνας 

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι εχουν και αλλα θεματα ... 

Εκεί που η Πολιτεία ήρθε να δώσει οριστικές λύσεις σε ήσσονος σημασίας περιπτώσεις, στο δικό μας πρόβλημα υπάρχει φανερή κωλυσιεργία χωρίς δισταγμό.

Τελικά ήρθε και η χαριστική βολή. Προέρχεται από τον Υπουργό Επικρατείας Γεώργιο Γεραπετρίτη με τον νέο νόμο του που ούτε λίγο ούτε πολύ φέρνει στο γήπεδό μας ΣΥΝΙΔΙΟΚΤΗΤΗ τον Δήμο Αθηναίων.

Δικαιολογία:

“Ότι μόνο έτσι θα υπάρξει οικονομική υποστήριξη από την Ευρωπαϊκή Ένωση”.

Προφανώς η αιτιολογία αυτή είναι απαραίτητη για την μετάθεση ευθυνών και ως λόγος των καθυστερήσεων .

Αυτό φανερώνει:

Πρώτον ότι ουσιαστικά στόχος είναι μόνο η αντιμετώπιση του ποδοσφαιρικού Προβλήματος

και

Δεύτερον η απόσπαση της Λεωφόρου (από τον ΠΑΟ υπέρ της Πολιτείας) να γίνει έναντι μηδενικού τιμήματος που και αυτό θα καταβληθεί από την Ευρώπη.

Αποτέλεσμα των παραπάνω είναι να προχωρά ο σχεδιασμός εκείνου που άφησε τον Πειραιά χωρίς Στίβο ή τσιμέντωσε ένα πάρκο.

Ενός εγκλήματος – ταφόπλακα του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ ΑΟ.

Του Συλλόγου που άνοιξε τον δρόμο της χώρας όχι μόνο στο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και το ΜΠΑΣΚΕΤ αλλά δημιούργησε και τις προϋποθέσεις ανάπτυξης όλων των Ολυμπιακών Αθλημάτων στην Εποχή μας.

Εμείς, επίσημοι εκφραστές των Παλαιμάχων Πρωταθλητών του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ όλων των Αθλητών κάθε Σπορ της Πρωτεύουσας ταυτιζόμαστε με τις κραυγές διαμαρτυρίας όλων των Αθηναίων και απαιτούμε την συνέχεια της Αθλητικής Ιστορίας εδώ στο Κέντρο του Ελληνικού Πολιτισμού.

Για το ΔΣ της Ένωσης των Παλαιμάχων Πρωταθλητών του Παναθηναϊκού ΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρως καλά δεν ξεσηκώνεσαι. Ο Αλαφού δεν είναι χαζός. Αυτές οι δουλειές θέλουν τάϊσμα στα σωστά άτομα. 

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί με το γήπεδο. Αυτοί θέλουν να τους φτιάξουν το γήπεδο και και εγκαταστάσεις για όλα τα αθλημα τσάμπα , να τους το δώσουν σαν ιδιοκτήτες όλα και να βγάζουν και κερδοι από τα εμπορικά. Ενώ εκείνοι θα δώσουν μια σκατουλα οικόπεδο που δεν του ανοίκει κιόλας ( κάτι σα επικαρπια έχουν όχι ιδιοκτησία από ότι έχω καταλάβει) Προφανώς δεν γίνονται όλα μαζί. 

Και φωνάζουν για εμάς που πήραμε κάτι λίγο για να γίνει πιο ορθογώνιο το οικόπεδο και το πληρώσαμε κατά 70% τουλάχιστον με ίδια κεφάλαια και χωρίς να φτιάξουμε εμπορικα. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Τα έχουμε ξαναπεί με το γήπεδο. Αυτοί θέλουν να τους φτιάξουν το γήπεδο και και εγκαταστάσεις για όλα τα αθλημα τσάμπα , να τους το δώσουν σαν ιδιοκτήτες όλα και να βγάζουν και κερδοι από τα εμπορικά. Ενώ εκείνοι θα δώσουν μια σκατουλα οικόπεδο που δεν του ανοίκει κιόλας ( κάτι σα επικαρπια έχουν όχι ιδιοκτησία από ότι έχω καταλάβει) Προφανώς δεν γίνονται όλα μαζί. 

Και φωνάζουν για εμάς που πήραμε κάτι λίγο για να γίνει πιο ορθογώνιο το οικόπεδο και το πληρώσαμε κατά 70% τουλάχιστον με ίδια κεφάλαια και χωρίς να φτιάξουμε εμπορικα. 

Για αυτό θα πάρουν τα @@ μου και θα παίζουν είτε στο ΟΑΚΑ , είτε στην λεωφόρο .

Προσωπικά προτιμώ το δεύτερο . 

Μακάρι μια ζωή εκεί 

Link to comment
Share on other sites

Βεργης

Την περασμένη Παρασκευή, λοιπόν, ολοκλήρωσα την εκπομπή στις 12 το μεσημέρι και στις 14.47 δέχτηκα ένα τηλεφώνημα στο οποίο μου ανακοινώθηκε ότι ο κ. Ιωάννης Αλαφούζος ζήτησε την ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ μου από τον σταθμό. Αντιλαμβάνεστε ότι έπεσα από τα σύννεφα.

Αμέσως, φυσικά, ρώτησα «για ποιο λόγο;». Μου μεταφέρθηκε ότι ο κ. Αλαφούζος είπε «Έχουμε πόλεμο και ο κύριος Βέργης έχει διαλέξει το άλλο στρατόπεδο».

Χρειάστηκαν λίγα δευτερόλεπτα για να συνέλθω. Αμέσως αναρωτήθηκα στον συνομιλητή μου «ποιος έχει πόλεμο με ποιον και σε ποιο στρατόπεδο ανήκω εγώ;». Προφανώς δεν μπορούσα να πάρω απάντηση, καθώς αυτή δύναται να τη δώσει ΜΟΝΟ ο «εμπνευστής» όλων των παραπάνω, όπως μου μεταφέρθηκαν, δηλαδή ο κ. Ιωάννης Αλαφούζος.

 

Στη συνέχεια έμαθα ότι ο κ. Αλαφούζος, μεταξύ άλλων, είχε δηλώσει… δυσαρεστημένος από εμένα για τον τρόπο που η «Live» αντιμετώπισε πρωτοσέλιδα το θέμα τής, προ ολίγων ημερών, επίθεσης στο αυτοκίνητο του προέδρου εφετών κ. Αθανάσιου Κουτρίκη.

Καθόσον θυμάμαι, η εφημερίδα δεν ανήκει στον κ. Αλαφούζο, αλλά στον κ. Φιλιππάκη. Ούτε είχα προσληφθεί στον ΣΠΟΡ FM 94,6 με κάποια… υπόσχεση στον κ. Αλαφούζο ότι «θα περνάω θέσεις του» στη «Live Sport». Πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικά Μέσα. Και αυτό οφείλω να πω ότι επί 6,5 χρόνια το είχε σεβαστεί ο κ. Αλαφούζος.

Από εκεί και πέρα: το βράδυ της Παρασκευής εστάλη στο σπίτι μου με δικαστικό επιμελητή εξώδικη καταγγελία της σύμβασής μου με τον ΣΠΟΡ FM 94,6. Αντιλαμβάνεστε τη… βιασύνη του κ. Αλαφούζου να με διώξει μετά από τόσα χρόνια, παρόλη την επιτυχία της συγκεκριμένης εκπομπής. ΟΚ, δικό του είναι το μαγαζί. Οι παραγωγοί, πάντως, κρίνονται από τις ακροαματικότητες. Εκτός αν ο κ. Αλαφούζος έχει διαφορετική άποψη…

Υπάρχει όμως ένα μεγάλο «αλλά». Επί της ουσίας –και επειδή είμαι σίγουρος ότι ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να δοθεί απάντηση, στο εξώδικο που κοινοποιείται σήμερα, ποιος ήταν ο λόγος της απόλυσής μου– ρωτάω ευθέως αν ΜΠΟΡΕΙ ο κ. κ. Ιωάννης Αλαφούζος να πει στον κόσμο τρία πράγματα:

Με ποιον έχει πόλεμο αυτή την εποχή;

Στο πλευρό ποιανού πολεμάει;

Σε ποιο στρατόπεδο με κατατάσσει;

Εγώ ξέρω ότι είμαι στο δημοσιογραφικό στρατόπεδο. Γι’ αυτό άλλωστε ο κ. Αλαφούζος έλεγε όλα αυτά τα χρόνια ότι ήμουν «ένας από τους πιο έντιμους δημοσιογράφους». Ίσως τώρα οι «φίλοι» του τον έπεισαν για το αντίθετο. Έχει αποδειχθεί στην πράξη, στα ποδοσφαιρικά δρώμενα, ότι δεν χρειάζεται ιδιαίτερο ζόρι για να αλλάξει γνώμη…

Να βοηθήσω λίγο τη μνήμη του κ. Αλαφούζου. Μήπως πολεμάει την ΕΠΟ και τον Δημήτρη Μελισσανίδη, ο οποίος έχει στηρίξει τη συγκεκριμένη διοίκηση; Μήπως πολεμάει ΧΕΡΙ ΧΕΡΙ, όπως έγραψε χθες στο αποκαλυπτικό ρεπορτάζ του στη «LIVE» ο Σάββας Λιβάνιος, με τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλη Μαρινάκη, για την ανατροπή της σημερινής διοίκησης της ΕΠΟ και τον διορισμό Προσωρινής Διοικούσας Επιτροπής;

Πόσο σύμπτωση είναι το γεγονός ότι για τα θέματα του Γ. Δημητρίου και της ΕΛΕΕΙΝΗΣ επίθεσης στο αυτοκίνητο του εφέτη, τα ρεπορτάζ του ΣΚΑΪ και του MEGA ήταν σαν «αδέλφια» τις προηγούμενες ημέρες;

Πόσο σύμπτωση είναι ότι οι επιθέσεις στη διοίκηση της ΕΠΟ γίνονται κατά κύματα και ο «λαγός» Αυγενάκης πιέζει FIFA και UEFA να διορίσουν Προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή;

Με… κατατάσσουν ο κ. Αλαφούζος και οι «φίλοι» – «συνεργάτες» του στο «στρατόπεδο ΕΠΟ και Μελισσανίδη»; Αν ναι, τότε ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΩ να μου κάνει δήλωση ότι πίσω από την αλήτικη επίθεση στο αυτοκίνητο του κ. Κουτρίκη υποπτεύεται ή θεωρεί ότι μπορεί να βρίσκεται είτε η διοίκηση της ΕΠΟ είτε ο Μελισσανίδης. Και αν δεν το βάλω πρώτο θέμα στη «LIVE» να με ξεφωνίσει στο πανελλήνιο.

Έχει τα κότσια ο κ. Ιωάννης Αλαφούζος να πει ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ αυτά που μου μεταφέρθηκαν ως απόψεις του και αιτία της απόλυσής μου; Γιατί εγώ, όπως βλέπετε, ΔΗΜΟΣΙΑ γράφω. Και αναρωτιέμαι…

Για να τελειώνουμε: Θα συνεχίσω να κάνω τη δουλειά μου έντιμα και σταράτα όπου κι αν εργάζομαι. Και σε όποιον αρέσει. Σε όποιον δεν αρέσει; Ας παίζει… άσο ημίχρονο, διπλό τελικό!

«Κολλητός» όμως δεν επρόκειτο ΠΟΤΕ να γίνω με ανθρώπους που με είχαν κλείσει στο ασανσέρ, που με είχαν «κατακρεουργήσει» στο γήπεδο, που με λοιδορούσαν με κάθε τρόπο –και επίσημα–, που έβλεπαν δίχως καμία αντίδραση να γεμίζουν τοίχοι με αισχρά συνθήματα εις βάρος μου. Αυτά τα «στρατόπεδα» – «συμμαχίες» – κολλητιλίκια είναι μόνο για εκείνους που η θέση και η άποψή τους αλλάζει σαν τα μακό μπλουζάκια.

Την καλημέρα μου σε όλους. Και συγγνώμη ξανά που σας απασχόλησα με κάτι προσωπικό.

*πηγή: livesport

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, George_D said:

τον παναθηναικο τον διοικουν γαυροι.. φανταστειτε να γινοταν το αντιθετο...

φαντασου να γινοταν..και το αντιθετο ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός καταθέτει αγωγή για συκοφαντική δυσφήμηση κατά του υπηρεσιακού προπονητή της ΑΕΛ, Μιχαήλ Ζιώγα, στο χθεσινό ματς Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ, αφού μετά τη λήξη της αναμέτρησης έκανε λόγο για διαιτησία που θύμισε της εποχές της «πράσινης κυριαρχίας του παρελθόντος» όπως δήλωσε χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ Δημάτε, μην ξεχάσεις να ξαναδημοσιεύσεις καμιά συγνώμη στον Μάριο Οικονόμου επειδή "πιθανόν να τον αδικήσαμε" ως ΑΕΚ.

Αλλά λογικό αφού όσο πιο ΑΕΚάκι, τόσο πιο εύκολοι οι μισθοί για τους κλόουν.

Link to comment
Share on other sites

https://www.zougla.gr/zouglaport/port_various/article/idou-ke-ta--pistiria-gia-ton-gavro-alafouzo 😂  Δεν άντεξε κ εκδηλώθηκε. Στο μεταξύ αν ακούσεις περιγραφή αγώνα του Βάζελου στον ΣΠΟΡΤ ΦΜ με τον Νικολογιάννη αν δεν κάνω λάθος, η αντίπαλη ομάδα πρέπει να τελειώσει με 5 παίκτες κ γίνονται πάντα μεγάλες σφαγές εναντίον της βαζέλας. Που έχει πάρει 10 πέναλτι στα τελευταία ματς. Ο σταθμός μαθηματικά θα οδηγηθεί εκεί που τον πήγαν οι Χελάκηδες δηλ στον πάτο, αυτή την φορά οριστικά-μακάρι-. Όσο για τους βαζέλες ίσως μέσα στην δεκαετία τους πασάρουν κανένα κυπελάκι ΑΝ μπορέσουν όπως έκανε κάποτε ο Θείος  με τους Β κ τον Μπατατούδη. Απολαυστικό. Ξέχασα είναι κ το γηπεδο που θα φτιαξχαχαχαχαχαχα, με τον Βαγγέλα ΠΘ χαχαχαχααχαχαχα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CHⓇIS said:

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός καταθέτει αγωγή για συκοφαντική δυσφήμηση κατά του υπηρεσιακού προπονητή της ΑΕΛ, Μιχαήλ Ζιώγα, στο χθεσινό ματς Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ, αφού μετά τη λήξη της αναμέτρησης έκανε λόγο για διαιτησία που θύμισε της εποχές της «πράσινης κυριαρχίας του παρελθόντος» όπως δήλωσε χαρακτηριστικά.

ΜΑΓΕΙΑ!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμβιβάλω για τα εγκλήματα που εκανε ο βάζελος αλλά το παραπάνω βίντεο ειναι γαυρικο και μιλάει για κάποια πράσινη παράγκα από το 97' και μετά που για κάποιο λόγο έδινε τα πρωταθλήματα στον Ολυμπιακό. Όλα τα πέναλτι τα παραπάνω που πηρε ο βάζελος που καποια είναι όντως αρκουδες τα έπαιρνε ο γαύρος σε ενα χρόνο. Το πέναλτι μάλιστα που κερδιζει ο Βύντρα στο χαριλάου (19:50) είναι το γνωστό ''Εγκλημα κατά της Ελλάδας'' που είπε ο Μαρινάκης και πάνω σε αυτό βασίστηκε η παράγκα νούμερο δύο η οποία ήταν αν είναι δυνατόν χειρότερη από την προηγούμενη γιατί δεν ήθελε μόνο να  βγάλει πρωταθλητή τον ολυμπιακό αλλά παραλληλα ήθελε να αφανίσει όλο τον ανταγωνισμό και να ελέγξει τα πάντα γύρω της. 

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • Papatsakalos21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×