Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Περίεργο μέρος για το γήπεδο , Πολυκάρπου , Αγίας Άννης δίπλα σε Ρέντη Αιγάλεω .

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

66.7 ναι θα βγάλουν 😛😛😛

Quote

μέχρι τις 22:20 είχαν καταμετρηθεί 1000 ψήφοι εκ των οποίων οι 680 ήταν υπέρ του “ΝΑΙ”.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, blanco21 said:

Η εξασφαλισμένη χρηματοδότηση που γράφουν τα site από που προερχεται αραγες;

https://www.google.com/amp/s/www.protothema.gr/sports/article/1216987/egrithike-i-hrimatodotisi-upsous-115-ek-euro-tou-gipedou-ston-votaniko/AMP/

Τράπεζες μάλλον, όπου θα ανήκει κ το όλο έργο κ η εκμετάλλευση λογικά ή μέσω ευρωπαϊκών προγραμμάτων. Θα δούμε βέβαια γιατί τα λεφτά είναι πολλά  κ οι.... κορμοράνοι έχουν φωλιές σε όλη την Αττική ως γνωστόν. 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ακόμα ότι οι δικαστές έλαβαν υπόψη τους κορμορανους του Αλέξη ε?

Εξάλλου,  Έχω Μενδωνη .Δεν φοβάμαι τιποτΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή για όποιον ξέρει είναι χαβούζα .

Τώρα πώς και πόσο θα αναβαθμιστεί , θα δείξει .

Η πόσο επιτυχημένο θα είναι το mall πχ. 

 

Πάντως φεύγουν ξεκάθαρα από Αθήνα.

 

Σαν να κάναμε εμείς γήπεδο Αγιά Βαρβάρα η Ίλιον πχ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Η περιοχή για όποιον ξέρει είναι χαβούζα .

Τώρα πώς και πόσο θα αναβαθμιστεί , θα δείξει .

Η πόσο επιτυχημένο θα είναι το mall πχ. 

 

Πάντως φεύγουν ξεκάθαρα από Αθήνα.

 

Σαν να κάναμε εμείς γήπεδο Αγιά Βαρβάρα η Ίλιον πχ 

και που αλλου να πηγαινανε μεσα στην αθηνα... χωροι δεν υπαρχουν για γηπεδα...

Link to comment
Share on other sites

SportFM: Γήπεδο Παναθηναϊκού: Τι περιλαμβάνει αναλυτικά το έργο της Διπλής Ανάπλασης

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/superleague1/gipedo-panathinaikou-ti-perilambanei-i-dipli-anaplasi/4267616

 

Δεν ξερω πώς θα κάτσει η περιοχή, πώς θα παει το πραγμα με τα έσοδα (όπως και με τα δικά μας βέβαια, αφού δεν μας ενημερώνει και κανείς) , αν πραγματι θα προχωρησει γρήγορα,  αλλά αν (τους) το φτιάξουν σε λίγα χρονια όπως λενε, αυτοί θα τα βρουν όλα έτοιμα (και όχι μονο γήπεδο ποδοσφαίρου) κι εμεις σχεδον βάλαμε ποδοσφαιρικό λουκέτο για  πολύ λιγότερα πραγματα.

Έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά έτσι κι αλλιως θέλει και πολλή μελέτη το θέμα. Εγώ πχ μια ματια έχω ρίξει.

Επισης τα «σε 3-4 χρονια» στην Ελλάδα τα ξέρουμε.


Εδώ έχει καποια επιχειρηματα των υπέρ και των κατά 

https://www.sport24.gr/football/gipedo-panathinaikoy-votanikos-vs-leoforos-ta-epicheirimata-kathe-pleyras.9577436.amp.html

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Καλά έτσι κι αλλιως θέλει και πολλή μελέτη το θέμα. Εγώ πχ μια ματια έχω ρίξει.

Επισης τα «σε 3-4 χρονια» στην Ελλάδα τα ξέρουμε.


Εδώ έχει καποια επιχειρηματα των υπέρ και των κατά 

https://www.sport24.gr/football/gipedo-panathinaikoy-votanikos-vs-leoforos-ta-epicheirimata-kathe-pleyras.9577436.amp.html

 

οσοι θελουν λεοφωρο παντως τα επιχειρηματα τους ειναι οτι οι οροι του βοτανικου θα μπορουσαν να ειναι καλυτεροι, δηλ στεκονται στα μειον της συμβασης, δεν υπαρχει κατι που να ειναι ουσιαστικα υπερ της λεοφωρου περαν του συναισθηματικου

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nikos said:

Τώρα διάβασα ότι τα κονδύλια από Ε.Ε. που θα προσμετρηθούν για την κατασκευή, έχουν σφικτό ορίζοντα το 2025. Κοινώς αν δεν απορροφηθούν μέχρι τότε δεν θα υπάρχουν μετά. Πιστέυω για 8-10 μήνες μέχρι τις εκλογές θα... πουλήσει αρκετά το θέμα, θεωρητικά, κ μετά αντίο ζωή, θα το φάνε οι... κορμοράνοι. Παλέψαμε αλλά κάποιοι μας έβαλαν εμπόδια, θα μπορούσε να είναι κ άρθρο του ΤΤ. Μόνο που οι πολιτικοί είναι επαγγελματίες σε αυτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς , ότι κόστος είχαν υπολογίσει πέρυσι , το ξεχνάνε και πάνε για τουλάχιστον 25 με 30% περισσοτερο.

Το μέρος που πάνε είναι περίεργο 

Έχουν οπαδική βάση κέντρο και βόρεια.

Φεύγουν πολύ μακρυά

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξέρω την Αθήνα τόσο ώστε να έχω άποψη, αλλά νομίζω ότι αν τελικά γίνει το γήπεδο τους εκεί (χλωμό μεν, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να κάνουν γήπεδο) παίζουν με τη φωτιά. Γήπεδο στο πουθενά δεν μπορεί να σου δώσει πολλά πράγματα, από την άλλη, η λεωφόρος είναι ένα γήπεδο που δημιουργεί ταβάνι στην ομάδα. Εξάλλου περισσότερο τους θυμάμαι στο ΟΑΚΑ παρά εκεί. Αν ήμουν βαζελας παίζει να υποστήριζα τη λύση του ΟΑΚΑ ως μόνιμου γηπέδου, αν το πάλευαν θα τους το παραχωρούσαν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Δεν την ξέρω την Αθήνα τόσο ώστε να έχω άποψη, αλλά νομίζω ότι αν τελικά γίνει το γήπεδο τους εκεί (χλωμό μεν, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να κάνουν γήπεδο) παίζουν με τη φωτιά. Γήπεδο στο πουθενά δεν μπορεί να σου δώσει πολλά πράγματα, από την άλλη, η λεωφόρος είναι ένα γήπεδο που δημιουργεί ταβάνι στην ομάδα. Εξάλλου περισσότερο τους θυμάμαι στο ΟΑΚΑ παρά εκεί. Αν ήμουν βαζελας παίζει να υποστήριζα τη λύση του ΟΑΚΑ ως μόνιμου γηπέδου, αν το πάλευαν θα τους το παραχωρούσαν νομίζω

Θα το κάνουν αργά η γρήγορα .

Πιστεύω το συγκεκριμενο μέρος θα είναι όπως το νέο γήπεδο της Άρσεναλ .

Ναι μεν ωραίο γήπεδο , ναι μεν κοντά στο κέντρο , γενικώς ναι μεν ... Αλλά .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εν τω μεταξυ οταν εμεις ειχαμε εκφρασει ενδιαδερον για  το τενις (οσο φιλοδοξο εως απιθανο και να ηταν το σχεδιο μετατροπης σε κλειστο), ο προεδρος της ομοσπονδια ειχε βγει και ειχε πει "οχι το θελουμε για να διοργανωσουμε γκραντ σλαμ στο μελλον"....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κατάφεραν να κάνουν τη χειρότερη Β ομάδα από τους 4ης . Εκτός ότι είναι σχεδόν στη ζώνη του υποβιβασμού στη λιβάδια ( εκεί που εμεις φέραμε 2-2 και ξεκινήσαμε 2-0) στο 11 έχει δεχθεί 2 γκολ και 2 δοκάρια... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • Papatsakalos21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×