Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

@George_D ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ !!!

Το δικό μου ποστ για το θέμα το μεταφέρατε από το "Περιστέρι - ΑΕΚ" στο "Α1" κι εδώ τους αφήνετε να "αλωνίζουν" σε θρέντ που καθαρά λέει :

 

 

Quote

 

Ποδόσφαιρο

 

Οτιδήποτε σχετικό με άλλες ποδοσφαιρικές ομάδες

 

 

Απαιτείται Δικαιοσύνη και Ισονομία !!!

Όχι "παιδιά" και "αποπαίδια" στον ΚουΜου(ν)ιστικό Χώρο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest vorras21

η βαζελα ποδοσφαιρικα πρεπει να αφανιστει για καμποσα χρονια ακομα ωστε τα παιδια στην αττικη να επιλεγουν την ΑΕΚ σαν διπολο με τον γαυρο ωστε να αποκτησουμε μεγαλυτερη δυναμικη στην αττικη.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vorras21 said:

η βαζελα ποδοσφαιρικα πρεπει να αφανιστει για καμποσα χρονια ακομα ωστε τα παιδια στην αττικη να επιλεγουν την ΑΕΚ σαν διπολο με τον γαυρο ωστε να αποκτησουμε μεγαλυτερη δυναμικη στην αττικη.

Αυτο προυποθετει η ΑΕΚ να παιρνει κουπες κ να πρωταγωνιστει.

Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωση του Άλεφ απασχολεί τον Παναθηναϊκό, όπως μετέδωσε ο ΣΠΟΡ FM 94.6.

Ο Βραζιλιάνος αμυντικός χαφ, ο οποίος αγωνίστηκε με τη φανέλα της ΑΕΚ στην περασμένη σεζόν χωρίς η Ένωση να κάνει χρήση της οψιόν για τη συνέχεα της συνεργασίας τους, ανήκει στην Μπράγκα με συμβόλαιο το οποίο λήγει στις 30 Ιουνίου 2020.

Ο Παναθηναϊκός θέλει να ενισχυθεί στον άξονα και ο 24χρονος Άλεφ θεωρείται από την τεχνική ηγεσία μια ιδιαίτερα αξιόλογη περίπτωση.

Η περίπτωσή του μπορεί να προχωρήσει με τη μορφή του δανεισμού. Στην Κύπρο βέβαια υπάρχουν δημοσιεύματα που τον θέλουν να βρίσκεται κοντά στον ΑΠΟΕΛ, ωστόσο ο παίκτης ακόμη δεν έχει υπογράψει και κανείς δεν γνωρίζει εάν ο επόμενος σταθμός στην καριέρα του θα είναι στην Ελλάδα ή την Κύπρο.

 

Ο Λυμπε εκανε την πασα?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο μπασκετικος βαζελος ειναι ενα πιστο αντιγραφο της ποδοσφαιρικης ΑΕΚ.Οι ομοιοτητες ειναι τρομακτικες.Τρακης-Τιγρης ο τζαμπας ζει.Πιτινο-Χιμενεθ που πας και μπλεκεις ρε μλκ με τα λαμογια,Πεδουλακης-Ουζουνιδης κορυφαιος ελληνας προπονητης,Ντενμον-Καιπερς,τον ανακοινωσαν αυτος λεει δεν εχει υπογραψει,Παππας/Μανταλος κουτσος ηγετης μονος ψαχνει.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ολοκληρώθηκε η συνάντηση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου με τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας, Κυριάκο Μητσοτάκη

https://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/ikanopoihmenos-o-giannakopoylos-apo-to-rantevou-me-ton-mhtsotakh.5545671.html

Προχωραει ο dpg το project...

Link to comment
Share on other sites

πριν μια δεκαετια βοηθησαν τον παοκ τα μουνια με μεταγραφες παιχτων με χρημα απλησιαστο για τα ελληνικα δεδομενα

2 μυρια ΤΟΤΕ για τον Μελισση ειχε δωσει ο βαζελος

τωρα ξεπληρωνουν τα χρεη οι βουλγαροι με δανεικους

φανταζομαι και με καμια αγορα στο αμεσο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα τανε να τους παίρναμε μπουζούκη και χατζηγιοβάννη πακέτο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Καλα θα τανε να τους παίρναμε μπουζούκη και χατζηγιοβάννη πακέτο

Και τι να τους κάνεις. Παίχτες για κανονική ΑΕΚ δεν είναι. Δανεικούς θα τους έδινα 

Link to comment
Share on other sites

απο την συνεντευξη Γιαννακοπουλου

 

 

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1370058/giannakopoylos-votanikos-20-ekat-eyro-apo-ton-kosmo-kai-mpaino-stin-pae-vid

 

 

Μέσα στον επόμενο χρόνο θα πρέπει να γίνουν τα εξής: 

Η πολιτεία να θωρακίσει τον Βοτανικό.

Στη συνέχεια να δημιουργηθεί μία οικονομική βάση μίνιμουμ 20 εκατ. ευρώ μέχρι να μπούμε στον Βοτανικό. Δεν γίνεται οι επιφανείς Παναθηναϊκοί να τους ενδιαφέρει μόνο πως θα πάρουν μία τσάμπα πρόσκληση για να δουν το ματς με τον Ολυμπιακό.

Αφού γίνουν τα παραπάνω θα ζητήσω από τον Γιάννη Αλαφούζο να παραχωρήσει τις μετοχές στον Ερασιτέχνη. Έχω αποφασίσει να αναλάβω τα χρέη.

Χωρίς γήπεδο όμως δεν αναλαμβάνω καμία ΠΑΕ. Έτσι, δίνεται η ευκαιρία να αποτελέσει και εκείνος μέρος της ιστορίας. Από την πλευρά μου θα δωρίσω της μετοχές της ΚΑΕ που ανέρχονται στα 25 εκατ. ευρώ. Όχι μία χρεοκοπημένη ομάδα. Αν για μία ακόμα μία φορά δεν υπάρχει ανταπόκριση την 1η Ιουλίου θα παραχωρήσω το μάνατζμεντ της ΚΑΕ μέχρι να πωληθεί. Κουράστηκα να είμαι ο μόνος που παλεύει. Θεωρώ πως αυτά είναι επαρκή κίνητρα για να αναστηθεί ο μεγαλύτερος σύλλογος της Ελλάδας. Δεσμεύομαι ότι αν καταφέρουμε να διασφαλίσουμε όλα αυτά, θα ηγούμαι της προσπάθειας αυτής. Μετά θα προκηρύξω εκλογές και ο πρόεδρος θα εκλέγεται από τον κόσμο του στα πρότυπα της Μπαρτσελόνα και των άλλων μεγάλων ομάδων. Ήδη έχει γίνει η προεργασία και σύντομα θα σας παρουσιαστεί. Αυτά θα είναι τα χρήματα για την μεταβατική περίοδο μέχρι να μπούμε στο σπίτι μας. Τι έχουμε δει τα τελευταία χρόνια; Προέδρους να εμπλέκονται σε δικογραφίες, να ρίχνουν την ομάδα τους για ένα καπρίτσιο. Στην τελική σημασία έχει ο κόσμος και όχι οι μετοχές. Μόνο έτσι θα ξαναζήσουμε στιγμές όπως το Άμστερνταμ, το Μιλάνο, το Άμστερνταμ. Μόνο έτσι θα ξαναγίνει πράξη το πρωταθλητή σε όλα τα σπορ παντοτινέ. Θα έχω ήσυχη τη συνείδησή μου πως θα έχω κάνει ό,τι περνάει από το χέρι μου για την ομάδα που αγαπώ».

Ακολούθησαν οι ερωτήσεις από τους εκπροσώπους των ΜΜΕ.

Για την αίσθηση που έχει σχετικά με την αντίδραση του κυρίου Αλαφούζου:
«Με τον κύριο Αλαφούζο έχω να μιλήσω πάνω από έναν χρόνο. Δεν έχουμε ανταλλάξει καμία άποψη. Έχει πει δημοσίως ότι ψάχνει να απεμπλακεί από αυτό που λέγεται Παναθηναϊκός. Θα πρέπει ο κόσμος να κινητοποιηθεί, η πολιτεία να φροντίσει για το έργο και το τελευταίο κομμάτι είναι ο κύριος Αλαφούζος να παραχωρήσει τις μετοχές του».

Για το αν έχει πάρει μηνύματα πως το πλάνο μπορεί να πετύχει:
«Αρχικά είναι δύο διαφορετικές περίοδοι. Τότε δεν υπήρχε το πλάνο του γηπέδου. Θέλω να πιστεύω πως είτε κάποιος έχει ένα ευρώ, είτε ένα εκατ. ευρώ θα βοηθήσει. Είναι Παναθηναϊκός συναγερμός».

Για το τι συμβαίνει αν προχωρήσει το γήπεδο αλλά δεν μαζευτεί το ποσό:
«Δεν μπορεί κανείς να είναι βέβαιος για τη δική μου συμμετοχή».

Για το πότε γίνεται η πρόταση στον Γιάννη Αλαφούζο:
«Υπάρχει σειρά προτεραιότητας για τα τρία πράγματα που ανέφερα».

Για το από ποιον έγινε ο πόλεμος στο Athens Alive:
«Όταν δεν έχεις αποδείξεις δεν γίνεται να μιλήσεις. Έχω υποψίες αλλά θα τις κρατήσω για τον εαυτό μου».

Για το τι άλλαξε στο μυαλό του για τον Βοτανικό:
«Θεωρούσα πάντα πως το ΟΑΚΑ είναι καλύτερη λύση. Δεν μπόρεσε να προχωρήσει το Athens Alive. Δεν ήταν η πρώτη μου επιλογή ο Βοτανικός αλλά είναι η πιο ρεαλιστική».

Για το τι πήγε στραβά αυτά τα 11 χρόνια και ο Παναθηναϊκός βρέθηκε στη σημερινή κατάσταση:
«Αυτά πρέπει να ρωτήσετε τον κύριο Πατέρα που τα κατασπατάλησε. 11 χρόνια μετά συνεχίζουμε να πληρώνουμε τη δική του κακοδιαχείριση».

Για το τι ζήτησε ο Ρικ Πιτίνο:
«Με τον κύριο Πιτίνο είχαμε συμφωνήσει σε όλα. Όταν επέστρεψε στην Αμερική μου ανέφερε κάποιους πολύ σημαντικούς οικογενειακούς λόγους και αυτό ήταν απόλυτα σεβαστό».

Για το γήπεδο μπάσκετ στο πρότζεκτ του Βοτανικού:
«Ο κύριος Μπακογιάννης από την πρώτη στιγμή ήταν πολύ ένθερμος. Το πως θα γίνει είναι κάτι με το οποίο θα ασχοληθεί η ομάδα εργασίας. Όπως είπα αυτό είναι που θα ακολουθηθεί».

Για τον κόσμο που θα χωρούν οι εγκαταστάσεις:
«Μπορώ να σας πω ότι γήπεδο του ποδοσφαίρου θα πάει στις 38.000 και το μπάσκετ στις 15.500».

Για το αν έχει γίνει κρούση σε πιθανούς συμπαίκτες:
«Σήμερα γίνεται η κρούση, σήμερα βγαίνουμε και εξηγούμε τι ζητάμε από τον κόσμο».

Για τη χρηματοδότηση του γηπέδου:
«Η χρηματοδότηση του γηπέδου είναι καλυμμένη 100%. Περισσότερες λεπτομέρειες θα σας εξηγήσουμε με τον κύριο Μπακογιάννη σε κοινή συνέντευξη Τύπου».

Για τις μετοχές:
«Ο Ερασιτέχνης θα είναι η Μάνα του Λόχου και από εκεί και πέρα θα είναι υπάρχουν υπεύθυνοι για το κάθε τμήμα».

Για το αν έχει επικοινωνήσει με άλλους επιφανείς Παναθηναϊκού:
«Έχω συζητήσει με ανθρώπους που ήταν μέτοχοι. Έχω φιλία με τον κύριο Νίκα, καλή επικοινωνία με τον Γιάννη Βαρδινογιάννη. Δεν πιστεύω πως άνθρωποι που αγαπούν τον Παναθηναϊκού δεν θα βοηθήσουν στην Αναγέννησή του».

Για το αν έχει κάνει επαφή με τράπεζες:
«Όλοι οι εμπλεκόμενοι θέλουν αυτό το έργο να προχωρήσει».

Για το αν θα μιλήσει με τον Γιάννη Αλαφούζο:
«Ως πρόεδρος του Ερασιτέχνη πρέπει να μιλήσω μαζί του. Θα πρέπει να μην είμαστε στα όρια του υποβιβασμού. Θα πρέπει να πάρουμε άδεια συμμετοχής στην Ευρώπη και η ομάδα να είναι μεγάλο μέγεθος και φανέλα που τη σέβεται όλη η Ευρώπη»

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια την κανει με ελαφρια απο την καε σιγα σιγα...

ΜΑΚΗ ΟΡΜΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥΣ 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δηλ οι βαζελοι περιμεναν να πει οτι θα μπει στην παε και αυτος λεει οτι δεν μπορει να ειναι μονος ακομα και στο μπασκετ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, George_D said:

δηλ οι βαζελοι περιμεναν να πει οτι θα μπει στην παε και αυτος λεει οτι δεν μπορει να ειναι μονος ακομα και στο μπασκετ?

Ηρωικη εξοδος, μου θυμιζουν διαφορα παλια δικα μας.Οχι πως δεν θα τα ξαναζησουμε κι εμεις, αλλα τουλαχιστον να εχουν μπει τα πραγματα σε μια σειρα, για να υπαρχει ευκολη μεταβαση στην επομενη μερα.

Ευκαιρια παντως να παρει μπροστα και το μπασκετ, τον πιστευω τον Αγγελοπουλο ακομα και στα Λιοσια που πηγε την ομαδα.Μονο για μπαναρισματα απο την FIBA να μην ακουω.

Παντως ο Γιαννακοπουλος αυτα με την συνδρομη του κοσμου τα ειχε ξαναπει και παλιοτερα, και ο κοσμος τον εχει σαν θεο και σαν μονη σωτηρια του ζελα.Τουλαχιστον ο δικος μας ποτε δεν ζητησε συνδρομη του κοσμου και τρωει και το αναθεμα.Που να ζητουσε κιολας.

Αυτα δημιουργει το μπασκετ.Νομιζουμε οτι τα ιδια μοντελα με τα ιδια χρηματα μπορουν να λειτουργησουν και στο ποδοσφαιρο.

Παντως αν δεν βρεθει ακρη με το γηπεδο για τον βαζελο, δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.Αληθεια κανα παικτη πηρανε;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε γράψει από παλιά πως με έναν Μελισσανίδη ο ΠΑΟ θα είχε γήπεδο πολύ πιο έγκαιρα καθώς από νομικά και πολιτικά στον Βοτανικό οι διαδικασίες ήταν πιο εύκολες και άμεσες. Και τώρα αν βρεθεί κάποιος να τρέξει τις εξελίξεις θα γίνει.

Σε ό,τι αφορά τον παρορμητικό Γιαννακόπουλο, έχει και ρεαλισμό. Στο μπάσκετ π.χ. στηρίζεται πολύ σε χορηγίες, εισιτήρια διαρκείας κλπ παλεύοντας να το διατηρήσει ανταγωνιστικό.

Ωστόσο από τα μνημόνια και μετά η εγχώρια φαρμακοβιομηχανία δεν διανύει ανθηρή περίοδο ενώ από την άλλη το μπάσκετ είναι ακριβό άθλημα έστω για την 8αδα της ευρωλίγκα και λόγω εφορίας ακόμα πιο ακριβό. Αναπόφευκτα θα υπάρξει κάποια διόρθωση αν δεν εμφανιστεί κάποιος μεγαλοεπιχειρηματίας.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Aλλος ενας που θελει να κανει το διαχειριστη

Φταει το οτι δεν μενουν μαλλον σε πολυκατοικιες και το εχουν αχτι ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Aλλος ενας που θελει να κανει το διαχειριστη

τελικα ολοι υιοθετουν το "οικονομικο μοντελο τιγρεως"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Φταει το οτι δεν μενουν μαλλον σε πολυκατοικιες και το εχουν αχτι ?

Μα ειναι δυνατον;Ο τυπος ζηταει γηπεδο και 20εκ για να ασχοληθει λεει και με την ΠΑΕ.Δεν θα γινεις τιγραρος ποτε Γιανακοπουλε

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George_D said:

τελικα ολοι υιοθετουν το "οικονομικο μοντελο τιγρεως"

Παντα ανοιγε τον δρομο η ομαδα μας.

Παντα ανοικτη στο καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Μα ειναι δυνατον;Ο τυπος ζηταει γηπεδο και 20εκ για να ασχοληθει λεει και με την ΠΑΕ.Δεν θα γινεις τιγραρος ποτε Γιανακοπουλε

Θα τον αναλαβει ο αντιστοιχος Μικρος και Ατροπος αυτον ??

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Θα τον αναλαβει ο αντιστοιχος Μικρος και Ατροπος αυτον ??

Δεν υπαρχει αντιστοιχο ΚΜ τους εφαγε ο τρακης

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • Papatsakalos21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×