Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Εγώ απλά λέω ότι ο κόσμος μας δεν ειχε συμμετοχή στην πεσαδα, πέραν κάποιων λίγων, πχ αυτών που μπήκαν μέσα με Πανθρακα.

Θυμαμαι ότι πήγαινα τοτε γήπεδο και το κλίμα ήταν αγωνίας λες και διεκδικουσαμε το πρωτάθλημα.

Απο εκεί και περα το αν είναι καλύτερα η πεσαδα ή το πολλά χρονια Ξανθη, είναι στην υποκειμενική κρίση του καθενός (πχ εγώ προτιμώ πεσαδα), αλλά ξαναλέω ότι 

1) εμεις δεν αποφασίζουμε 

2) δεν θα γινόμασταν Ξάνθη, εννοώ θα πέφταμε αγωνιστικά, αν όχι το 2013, το 2014. Αν μπορούσαμε να συμμετάσχουμε και να κόβουμε εισιτήρια δλδ.

Η διαφορα με τον βαζελο είναι ότι ο Αλαφούζος έχει βάλει λεφτα που πχ ο Μελισσανίδης δεν θα έβαζε ούτε σε 3 ζωές, ενώ σε εμας οι Παππα-Νοτιάδες τοτε έπαψαν κάποια στιγμή να βάζουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Αλαφούζος αν σκεφτείς ότι έχει βάλει τόσα χρήματα όλα αυτά τα χρόνια, μάλλον είναι τελείως αποτυχημένος ο δικός μας ο "τζαμπας" τουλάχιστον πήρε ένα πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια, έστω και με βοήθεια τύχης, και φτιάχνει και γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

δεν θα γινόμασταν Ξάνθη, εννοώ θα πέφταμε αγωνιστικά, αν όχι το 2013, το 2014. Αν μπορούσαμε να συμμετάσχουμε και να κόβουμε εισιτήρια δλδ.

Θυμάμαι πάντως εκείνη τη χρονιά που βλέπαμε τα μπάτζετ και η ΑΕΚ αν δεν κάνω λάθος είχε το τέταρτο μπάτζετ στην κατηγορία. Δηλαδή τα οικονομικά σου δεν ήταν ακριβώς για να πέσεις, απλά έπαιρναν για τον πούτσο παίχτες. Οκ μετά έστηναν και ματς.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stavros 9-11 said:

Θυμάμαι πάντως εκείνη τη χρονιά που βλέπαμε τα μπάτζετ και η ΑΕΚ αν δεν κάνω λάθος είχε το τέταρτο μπάτζετ στην κατηγορία. Δηλαδή τα οικονομικά σου δεν ήταν ακριβώς για να πέσεις, απλά έπαιρναν για τον πούτσο παίχτες. Οκ μετά έστηναν και ματς.

Και τώρα ο βάζελος το τέταρτο πρέπει να έχει άλλα συζητάμε αν θα κινδυνέψει . Αν δεν υπάρχουν παίκτες να σηκώσουν τη φανέλα τους πλακώνει .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πάντως ο Αλαφούζος αν σκεφτείς ότι έχει βάλει τόσα χρήματα όλα αυτά τα χρόνια, μάλλον είναι τελείως αποτυχημένος ο δικός μας ο "τζαμπας" τουλάχιστον πήρε ένα πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια, έστω και με βοήθεια τύχης, και φτιάχνει και γήπεδο. 

Ισχύει. Το ιδιο και ΠαππαΝοτιαδες.

Βεβαια από την άλλη άλλο να διοικείς πλερωνοντας χρέη κι άλλο να κανεις τον λογιστή εσόδων-εξόδων μετά από ζερο.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Epitaph21 said:

Εντάξει, δεν θα πέσει αγωνιστικά.

Γιατί εμείς πέσαμε αγωνιστικά ? Είχαμε φτάσει και 12η καποια στιγμή με μικρή διαφορα απο 7 θέση και μετά έγιναν τα όργια για να <<πέσουμε>> .

Βαθμολογία στη 21 αγωνιστική .

ScreenHunter 166.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά κέρδισε ο σκουλικιάρης βαζελες στο βικελίδης!!! , ατρόμητο στο περιστέρι!!!! και τρίπολη με 5άρα !!!! και εμείς χάσαμε 6 βαθμούς με πανθρακικό και ο βάζελος μας κέρδισε εντός για να θυμηθούμε και κάποια πράγματα που δεν πρέπει να ξεχνάμε . 

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε να πέσει η ΑΕΚ από τη στιγμή που ψηφίστηκε ο νόμος για την εκκαθάριση των ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Ισχύει. Το ιδιο και ΠαππαΝοτιαδες.

Βεβαια από την άλλη άλλο να διοικείς πλερωνοντας χρέη κι άλλο να κανεις τον λογιστή εσόδων-εξόδων μετά από ζερο.

Προφανώς δεν είναι το ίδιο αλλά τώρα μιλάμε για το αποτέλεσμα, όχι για τις συνθήκες. Ο Μελ. το χε ξεκαθαρίσει ότι δεν θα ρίσκαρε ποτέ να αναλάβει με χρέη, και ας πήγαινε και φούντο η ομάδα, όπως τελικά πήγε. Παρότι είναι καβούριας μου φαίνεται υπερβολικό  ότι κάνει απλά τον διαχειριστή, ο αδαμιδης ήταν διαχειριστης. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Παρότι είναι καβούριας μου φαίνεται υπερβολικό  ότι κάνει απλά τον διαχειριστή, ο αδαμιδης ήταν διαχειριστης. 

Δε νομίζω ότι έχει κάποια διαφορά με τον Αδαμίδη, αν αφήσουμε το γήπεδο έξω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Προφανώς δεν είναι το ίδιο αλλά τώρα μιλάμε για το αποτέλεσμα, όχι για τις συνθήκες. Ο Μελ. το χε ξεκαθαρίσει ότι δεν θα ρίσκαρε ποτέ να αναλάβει με χρέη, και ας πήγαινε και φούντο η ομάδα, όπως τελικά πήγε. Παρότι είναι καβούριας μου φαίνεται υπερβολικό  ότι κάνει απλά τον διαχειριστή, ο αδαμιδης ήταν διαχειριστης. 

Έσοδα 100 - έξοδα 99.

Δικα του λόγια.

υγ. Οι συνθήκες διαμορφώνουν το αποτέλεσμα ομως. Επι Αδαμιδη πανηγύριζα κάτι προκρίσεις στο Γιουρόπα επειδή δεν θα καταστρεφόμασταν (και ισως  να περίσσευαν και κάτι ψιλά για μεταγραφες). Αυτά τώρα τα έχει λυμένα ο τζαμπας.

Link to comment
Share on other sites

Από το 2015 δεν ζούμε και εποχή αδαμιδη, άσχετα αν την ονειρευομασταν πολύ καλύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Από το 2015 δεν ζούμε και εποχή αδαμιδη, άσχετα αν την ονειρευομασταν πολύ καλύτερη. 

Ως προς ποιά άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάρει πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια, έστω ΚΑΙ με την βοήθεια της τύχης, στην Ευρώπη κάναμε μια αξιοπρεπή πορεία στο γιουροπα και παίξαμε ομίλους τσου λου έστω και αν σε αυτούς πατωσαμε. Επί αδαμιμη μπαίναμε ομίλους γιουροπα μόνο και μόνο επειδή ήμασταν στους ισχυρούς και ύστερα πατωναμε, για τσου λου ούτε συζήτηση. Όσο για να χτίσουμε γήπεδο ήταν και αυτό επιστημονική φαντασία, ένα θέμα που δεν βλέπω γιατί να το αφήσουμε απ έξω. 

Δεν βλέπω μεγάλη σχέση με εποχή αδαμιδη. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Έχουμε πάρει πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια, έστω ΚΑΙ με την βοήθεια της τύχης, στην Ευρώπη κάναμε μια αξιοπρεπή πορεία στο γιουροπα και παίξαμε ομίλους τσου λου έστω και αν σε αυτούς πατωσαμε. Επί αδαμιμη μπαίναμε ομίλους γιουροπα μόνο και μόνο επειδή ήμασταν στους ισχυρούς και ύστερα πατωναμε, για τσου λου ούτε συζήτηση. Όσο για να χτίσουμε γήπεδο ήταν και αυτό επιστημονική φαντασία, ένα θέμα που δεν βλέπω γιατί να το αφήσουμε απ έξω. 

Δεν βλέπω μεγάλη σχέση με εποχή αδαμιδη. 

Νόμιζα ότι η συζήτηση γίνεται για τον τρόπο διαχείρισης της ΠΑΕ. Ναι, τα αποτελέσματα άλλα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Νόμιζα ότι η συζήτηση γίνεται για τον τρόπο διαχείρισης της ΠΑΕ. Ναι, τα αποτελέσματα άλλα. 

Και τα αποτελέσματα σχετίζονται με τον τρόπο διαχείρισης. Το ότι είναι καβούριας δεν σημαίνει και ότι δεν έχει βάλει ούτε ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά λέω ότι πρωτάθλημα δεν θα έπαιρνε αυτος αν κουβαλαγε χρέη, βασικα δεν θα εμφανιζόταν καν, άρα η μονη σύγκριση που μπορεί να γινει με τον Αδαμιδη είναι στην χρηματοδότηση, όπου και οι δυο είναι στο μεδεν.

Απο εκεί και περα βέβαια υπάρχει το γήπεδο, που όπως το παει θα το φτιάξει σε 10 χρονια και με ενέσεις από τα έσοδα της ΠΑΕ, αλλά και πάλι γειασαν του μάγκα ως προς αυτο, μένει στην ιστορία μονο με αυτο.

υγ. Ραγιο το ξαναλέω, ο ίδιος το έχει πει ότι κάνει διαχείριση. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Και τα αποτελέσματα σχετίζονται με τον τρόπο διαχείρισης. Το ότι είναι καβούριας δεν σημαίνει και ότι δεν έχει βάλει ούτε ευρώ. 

Πάλι πιάνεις 2 διαφορετικά πράματα. Όσον αφορά την δεύτερη πρόταση, δε νομίζω ότι έχει βάλει ευρώ από την τσέπη του στην ΠΑΕ. (και καλά κάνει αν ρωτάς εμένα)

Link to comment
Share on other sites

Eν τω μεταξύ οι οργανωμένοι ζήτησαν από τον Αλαφούζο να δώσει τις μετοχές στον ερασιτέχνη. Ο γιαννακοπουλος άραγε να βρίσκεται πίσω από τις τελευταίες εξελίξεις? 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σίγουρα τη πουτσα που θα φάνε και απέχουν για να μην τη νιώσουν έντονα γιατί είναι σκληροι καργκιολιδες οι βαζελο. 

Υγ διευκρινιζουν ότι απέχουν μόνο από αυτόν τον αγώνα. Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SpiRos said:

Πάλι πιάνεις 2 διαφορετικά πράματα. Όσον αφορά την δεύτερη πρόταση, δε νομίζω ότι έχει βάλει ευρώ από την τσέπη του στην ΠΑΕ. (και καλά κάνει αν ρωτάς εμένα)

Διαφορετικά αλλά που το ένα επηρεάζει το άλλο. Παντως στην αρχή με ρώτησες ποιες είναι οι διαφορές με την εποχή αδαμιδη γενικά άρα τα αποτελέσματα και το χτίσιμο του γηπέδου συμπεριλαμβάνονται σε αυτές. Νομίζω ότι αν δεν ειχε βάλει ούτε ευρώ όχι πρωτάθλημα και γήπεδο δεν θα χαμε δει αλλα θα χρωσταγαμε και της μιχαλούς. Αν πάλι δεχτούμε, που μου φαίνεται υπερβολή, ότι με απλή διαχείριση έσοδα έξοδα είχε αυτα τα αποτελέσματα τότε δεν είναι και τόσο άσχετος με το αντικείμενο ή ξεμωραμένος όσο γράφεται. 

Link to comment
Share on other sites

Κολοβετσιος ουτε σε αυτον τον Παο μπορει βασικος.

Σκεφτειτε οτι καποτε πηραμε κυπελλο με αυτον.

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • Papatsakalos21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×