Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Just now, nikos said:

Τελικα μονο ενας δεν εχει δωσει λεφτα για κανεναν λογο.

Να δουμε(;) αν θα δωσει εστω το δεκαρικο-δεκαπενταρι για το γηπεδο.

Δεν μπορεί πλέον αφού καταργήθηκε το παραχωρητήριο στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ λόγω των χρημάτων της περιφέρειας.

Άρα εφόσον δεν υπάρχει το παραχωρητήριο στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ και ο Μελισσανίδης δεν έχει μετοχές στην ΑΕΚ ΑΑΕ, δεν υπάρχει τρόπος να βάλει τα 10-15m που θέλει για το γήπεδο.

Είδες πως την πάτησε ο καημένος;

:D 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

Ατυχια..

Τον έστησαν οι καργιόληδες οι Συριζαίοι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντησει ανεκδοτο πλεον το γηπεδο των βαζελων.Ουτε κανω τον κοπο να πατησω στα αρθρα.Για πειτε,τι τους λεει αυτη τη φορα ο τρακης;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Εχει καταντησει ανεκδοτο πλεον το γηπεδο των βαζελων.Ουτε κανω τον κοπο να πατησω στα αρθρα.Για πειτε,τι τους λεει αυτη τη φορα ο τρακης;

Καλα και το δικο μας ειχε καταντησει ανεκδοτο αλλα τωρα γινεται και κοιτα να δεις επειδη δεν μπορουσαμε να ζουμε χωρις ανεκδοτα, τωρα κοροιδευουμε αυτον που το φτιαχνει, οπως και αν το φτιαχνει.

Γενικα μιλαω.

Οσο για τους βαζελους ναι ισχυει αυτο που λες.Ας αποφασισουν πρωτα που θελουν να το κανουν, τους μονους μηνες λενε ΟΑΚΑ και alive και τους ζυγους Βοτανικο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XAMΠOΣ said:

Σαν καπακι τουαλετας ειναι.

Τουαλετα ειναι τοτεναμ.

Βαλε στη φωτο ενα γιουεςμπι να δεις.κουτι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

900.000 για 4 παικτες ειναι το μεταγραφικο μπατζετ του ζελα για το μεταγραφικο παζαρι.

Οχι οτι δινουμε πολλα περισσοτερα ? αλλα λετε ο Νταμπιζας να βαλει τα γυαλια στον Λυμπε;

Παντως φετος πιστευω οτι ο ζελας θα εχει ζορια.

Link to comment
Share on other sites

Καλα φετος δεν καναν ρεκορ στα διαρκειας αυτοι στο μπασκετ;Και ο τρακαρος τους εφερε Γκιστ Λασμε που ειναι 175 χρονων συνολο

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνανε και δεν πήγαν. Να πάνε να δούνε τί? Με πόση διαφορά θα πάρουν τον Προμηθέα? Το ελληνικό μπάσκετ, δυστυχώς, οι δύο της ευρωλίγκα το διέλυσαν. Και όσο κι αν φωνάζουμε κι εμείς σαν ΑΕΚ, μην ξεχνάμε ότι, δυστυχώς, ο πρώτος που ήθελε διοργάνωση κλειστή με εγγυημένα συμβόλαια και πήγε στην τότε uleb ήταν ο Φιλίππου. Για να επανέλθουμε στα δύο αιώνια σιχάματα, προκάλεσαν ασφυξία στις άλλες ομάδες με τα εγγυημένα συμβόλαια που έχουν, διέλυσαν τον ανταγωνισμό και από ένα πρωτάθλημα που είχε πολλούς πρωταγωνιστές μείνανε δύο που κάθε χρόνο παίζουν τελικούς και πολλές φορές δεν τελειώνουν και τα παιχνίδια τους. Φέτος ειδικά το τερμάτισαν. Διακομώδισαν το άθλημα με αυτά που έκαναν, ειδικά την τελευταία αγωνιστική. Στην Ευρώπη έχουν γίνει της σφαλιάρας, ε ας κάτσει ο Τράκης με τους κάφρους που γουστάρουν Ολυμπιακό στην Α2 και στριγκάκια στον πάγκο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανένας βάζελος με γαύρο στην Α2.

Και θα αποδυναμωθεί ακόμα περισσότερο στην Ευρωλίγκα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Λολ 25 ευρω διαβαζω το χε χαχαχαχχαχα

Αυτο 25 ευρω και κανει και παραπονα.

Το ριξαμε λεει οσο πιο χαμηλα λεω και γω τα βαλε κανα πενταευρο και μετα διαβαζω 25.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1989 generation said:

Καλά κάνανε και δεν πήγαν. Να πάνε να δούνε τί? Με πόση διαφορά θα πάρουν τον Προμηθέα? Το ελληνικό μπάσκετ, δυστυχώς, οι δύο της ευρωλίγκα το διέλυσαν. Και όσο κι αν φωνάζουμε κι εμείς σαν ΑΕΚ, μην ξεχνάμε ότι, δυστυχώς, ο πρώτος που ήθελε διοργάνωση κλειστή με εγγυημένα συμβόλαια και πήγε στην τότε uleb ήταν ο Φιλίππου. Για να επανέλθουμε στα δύο αιώνια σιχάματα, προκάλεσαν ασφυξία στις άλλες ομάδες με τα εγγυημένα συμβόλαια που έχουν, διέλυσαν τον ανταγωνισμό και από ένα πρωτάθλημα που είχε πολλούς πρωταγωνιστές μείνανε δύο που κάθε χρόνο παίζουν τελικούς και πολλές φορές δεν τελειώνουν και τα παιχνίδια τους. Φέτος ειδικά το τερμάτισαν. Διακομώδισαν το άθλημα με αυτά που έκαναν, ειδικά την τελευταία αγωνιστική. Στην Ευρώπη έχουν γίνει της σφαλιάρας, ε ας κάτσει ο Τράκης με τους κάφρους που γουστάρουν Ολυμπιακό στην Α2 και στριγκάκια στον πάγκο.

ΥΠάρχει μία διαφορά. ΠλΕρώνουν. Ο Γιαννακόπουλος βέβαια έχει και χορηγίες και τα διαρκείας αλλά το 2012 δεν άφησε τον ΠΑΟ σύξυλο όπως ο Φιλίππου την ΑΕΚ . Και δεν είναι ότι τον βοήθησε ως ασπίδα ο ΠΑΟ, μια χαρά την πάτησε η φαρμακοβιομηχανία ελέω μνημονίου με τον Γιαννακόπουλο ευκαιριακά βέβαια το 2015 να είναι από τους ελάχιστους επιχειρηματίες υπέρ του ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. Όποιος πλΕρώνει και δεν αφήνει την ομάδα του να καταρεύσει αλλά διατηρεί τα σκήπτρα, τον σέβομαι παρότι με απωθεί με πολλά ξεσπάσματα του. Και η ευρωλίγκα δεν είναι Τσάμπιονς Λίγκ να στάζουν εκατομμύρια ευρώ ούτε ποδόσφαιρο να κάνεις πωλήσεις εισπράττοντας έσοδα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bluesman said:

ΥΠάρχει μία διαφορά. ΠλΕρώνουν. Ο Γιαννακόπουλος βέβαια έχει και χορηγίες και τα διαρκείας αλλά το 2012 δεν άφησε τον ΠΑΟ σύξυλο όπως ο Φιλίππου την ΑΕΚ . Και δεν είναι ότι τον βοήθησε ως ασπίδα ο ΠΑΟ, μια χαρά την πάτησε η φαρμακοβιομηχανία ελέω μνημονίου με τον Γιαννακόπουλο ευκαιριακά βέβαια το 2015 να είναι από τους ελάχιστους επιχειρηματίες υπέρ του ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. Όποιος πλΕρώνει και δεν αφήνει την ομάδα του να καταρεύσει αλλά διατηρεί τα σκήπτρα, τον σέβομαι παρότι με απωθεί με πολλά ξεσπάσματα του. Και η ευρωλίγκα δεν είναι Τσάμπιονς Λίγκ να στάζουν εκατομμύρια ευρώ ούτε ποδόσφαιρο να κάνεις πωλήσεις εισπράττοντας έσοδα.

 

To θέμα είναι να διατηρείς τα σκήπτρα με σοβαρό ανταγωνισμό. Ο πατέρας του μεγάλωσε την ομάδα επειδή έπαιρνε τίτλους σε ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και στην Ευρώπη. Ο Τράκης στην Ευρώπη έχει να πάει σε final-4 κάτι χρόνια, ενώ στην Ελλάδα παίζει μπάλα με μόνο αντίπαλο το γάβρο και φουλ διαιτησία υπέρ του. Την έριξε επίπεδο την ομάδα του, όχι φυσικά όσο ο Φιλίππου που την έριξε Β εθνική και της βούτηξε μέχρι και τα κύπελλα από τα γραφεία της...

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

To θέμα είναι να διατηρείς τα σκήπτρα με σοβαρό ανταγωνισμό. Ο πατέρας του μεγάλωσε την ομάδα επειδή έπαιρνε τίτλους σε ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και στην Ευρώπη. Ο Τράκης στην Ευρώπη έχει να πάει σε final-4 κάτι χρόνια, ενώ στην Ελλάδα παίζει μπάλα με μόνο αντίπαλο το γάβρο και φουλ διαιτησία υπέρ του. Την έριξε επίπεδο την ομάδα του, όχι φυσικά όσο ο Φιλίππου που την έριξε Β εθνική και της βούτηξε μέχρι και τα κύπελλα από τα γραφεία της...

Την έριξε σίγουρα αλλά ο ΠΑΟ νομίζω έχει υψηλό προϋπολογισμό. Τα έξοδα συμβολαίων νομίζω είναι υψηλά και με μεγαλύτερη εφορία. Δεν θυμάμαι τι έξοδα συμβολαίων είχε π.χ. το 2011.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τον διατηρεί ανταγωνιστικό στην ευρώπη έστω σε επίπεδο 8αδας και έναντι του Ολυμπιακού που λίγο τον αμφισβήτησε επιτυγχάνει διαρκώς νίκες. Δεν μπορεί να ανταγωνιστεί ΤΣΣΚΑ, Φενερ, Ρεάλ αλλά θα είναι πάντα παρόν στους 8 έστω και αν δεν αρκεί προφανώς στους παναθηναϊκούς. Εμένα αυτό που δεν μου αρέσει είναι η κυκλοθυμική συμπεριφορά και η χυδαιότητα π.χ. με τον Σπανούλη τότε στα αποδυτήρια. ΑΠλώς είναι έξυπνος, παρόλη την παρορμητικότητα του έχει ρεαλισμό, βρίσκει χορηγίες, συγκεντρώνει διαρκείας καθώς είναι αποκούμπι το μπάσκετ για τους παναθηναϊκούς και φροντίζει να διατηρεί την κατάσταση μέχρι ενός σημείου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Την έριξε σίγουρα αλλά ο ΠΑΟ νομίζω έχει υψηλό προϋπολογισμό. Τα έξοδα συμβολαίων νομίζω είναι υψηλά και με μεγαλύτερη εφορία. Δεν θυμάμαι τι έξοδα συμβολαίων είχε π.χ. το 2011.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τον διατηρεί ανταγωνιστικό στην ευρώπη έστω σε επίπεδο 8αδας και έναντι του Ολυμπιακού που λίγο τον αμφισβήτησε επιτυγχάνει διαρκώς νίκες. Δεν μπορεί να ανταγωνιστεί ΤΣΣΚΑ, Φενερ, Ρεάλ αλλά θα είναι πάντα παρόν στους 8 έστω και αν δεν αρκεί προφανώς στους παναθηναϊκούς. Εμένα αυτό που δεν μου αρέσει είναι η κυκλοθυμική συμπεριφορά και η χυδαιότητα π.χ. με τον Σπανούλη τότε στα αποδυτήρια. ΑΠλώς είναι έξυπνος, παρόλη την παρορμητικότητα του έχει ρεαλισμό, βρίσκει χορηγίες, συγκεντρώνει διαρκείας καθώς είναι αποκούμπι το μπάσκετ για τους παναθηναϊκούς και φροντίζει να διατηρεί την κατάσταση μέχρι ενός σημείου.

Από του χρόνου οι χορηγίες θα μειωθούν, όπως και τα εισιτήριά του, και λογικά θα κατεβάσει και το budget. Ούτε εμένα μου αρέσει καθόλου ο συγκεκριμένος. Είναι σαν το γιο του Σαββίδη, εριστικός, πουλάει οπαδιλίκι και ψάχνει μόνιμα εχθρούς. Τον βολεύει που δεν υπάρχει ποδοσφαιρικός βάζελος και το παίζει βαζελάρχης, αλλά τη φετινή ιστορία πιστεύω θα την πληρώσει. Όπως και τις γελοιότητες με το Athens alive...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 1989 generation said:

Από του χρόνου οι χορηγίες θα μειωθούν, όπως και τα εισιτήριά του, και λογικά θα κατεβάσει και το budget. Ούτε εμένα μου αρέσει καθόλου ο συγκεκριμένος. Είναι σαν το γιο του Σαββίδη, εριστικός, πουλάει οπαδιλίκι και ψάχνει μόνιμα εχθρούς. Τον βολεύει που δεν υπάρχει ποδοσφαιρικός βάζελος και το παίζει βαζελάρχης, αλλά τη φετινή ιστορία πιστεύω θα την πληρώσει. Όπως και τις γελοιότητες με το Athens alive...

Ο γιος του Σαββιδη ειναι μαλακας. Ο Γιαννακοπουλος δεν ειναι τπτ απ'αυτα που περιγραφεις, ειναι απλα αρρωστος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μούφα το Athens alive, το κατάλαβε και στράφηκε σε Βοτανικό. Και εγω θεωρώ ότι το πάρτι τελειώνει, λέγεται δε και ότι οι Αγγελόπουλοι έχουν απλήρωτους παίκτες(ηχητικό Πρίντεζη, καταγγελία στην ευρωλίγκα), μεγάλη αναταραχή προμηνύεται, θαυμάσια κατάσταση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sepultura21 said:

Ο γιος του Σαββιδη ειναι μαλακας. Ο Γιαννακοπουλος δεν ειναι τπτ απ'αυτα που περιγραφεις, ειναι απλα αρρωστος

Και ο πατέρας του άρρωστος ήταν αλλά δεν έβαζε στριγκάκια στους πάγκους...Απλά δε σέβεται, όπως δε σέβεται και ο άλλος ο ποκοπίκος στη Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τους είπε γενικά ο Γιαννακόπουλος. Το 25 ευρώ βέβαια το φθηνότερο είναι υπερβολή. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 1989 generation said:

To θέμα είναι να διατηρείς τα σκήπτρα με σοβαρό ανταγωνισμό. Ο πατέρας του μεγάλωσε την ομάδα επειδή έπαιρνε τίτλους σε ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και στην Ευρώπη. Ο Τράκης στην Ευρώπη έχει να πάει σε final-4 κάτι χρόνια, ενώ στην Ελλάδα παίζει μπάλα με μόνο αντίπαλο το γάβρο και φουλ διαιτησία υπέρ του. Την έριξε επίπεδο την ομάδα του, όχι φυσικά όσο ο Φιλίππου που την έριξε Β εθνική και της βούτηξε μέχρι και τα κύπελλα από τα γραφεία της...

Δεν ήταν τόσο ανταγωνιστικό το πρωτάθλημα την περίοδο 2003-2009 που είχε την πολλή μεγάλη ομάδα ο Παναθηναικός. 

Το ελληνικό πρωτάθλημα έτσι κι αλλιώς δεν δίνει έσοδα (ή είναι αμελητέα για αυτό το επίπεδο), διαφορετικά ούτε ο οσφπ θα διάλεγε την α2.

Από άλλα πράγματα κρίνεται το αν ρίξει το μπάτζετ ή όχι.

Στην ευρώπη -κλειστή λίγκα- δεν μπορεί να ανταγωνιστεί διότι τα ποσά με τους Ρώσους και τους Τούρκους έχουν πλέον ξεφύγει. Ότι μπόρεσαν οι Αγγελόπουλοι και πήγαιναν σε Φ4 ήταν παράδοξο και θαύμα -με έξυπνες κινήσεις σαν του κύριου Δημήτρη- τώρα που τελείωσε ο πολύ μεγάλος Σπανούλης ουσιαστικά έχει και ο οσφπ ταβάνι τους 8 με μία μικρή καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • Papatsakalos21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×