Jump to content

Moυντιάλ 2018


George_D
 Share

Nικητής Παγκοσμίου Κυπέλλου  

45 members have voted

  1. 1. Ποιά εθνική ομάδα πιστεύτε οτι θα κατακτήσει το Μουντιαλ του 2018?

    • Αγγλία
      1
    • Αργεντινή
      13
    • Βραζιλία
      3
    • Γαλλία
      6
    • Γερμανία
      5
    • Ισπανία
      6
    • Ουρουγουάη
      2
    • Πορτογαλία
      0
    • Άλλη
      9


Recommended Posts

Κοίτα έναν μαλάκα γαμώ το σπίτι του γαμώ.

Με τον άχρηστο τον Higuain γαμώ ότι του έχει μείνει αγάμητο.

Link to comment
Share on other sites

καλα εγκλημα που δεν εχει ικαρντι 

 

μιλαμε με διαφορα ο τοπ φορ σε φορμ της Αργεντινης 

Link to comment
Share on other sites

Πολυτογραφήσου Ιταλός ρε Μάουρο να τα γαμήσουμε όλα. 

Καλό ρόστερ, πάλι με το καυλί στο χέρι θα μείνουν. 

Link to comment
Share on other sites

 

H τελική επιλογή της Αργεντινής. Μέσα ο Ντιμπάλα, έξω ο Ικάρντι

 

Goalkeepers: Sergio Romero (Manchester United/ENG), Franco Armani (River Plate/ARG), Wilfredo Caballero (Chelsea/ENG)

 

Defenders: Gabriel Mercado (Sevilla/ESP), Cristian Ansaldi (Torino/ITA), Nicolás Otamendi (Manchester City/ENG), Federico Fazio (Roma/ITA), Marcos Rojo (Manchester United/ENG), Nicolás Tagliafico (Ajax/NED), Marcos Acuña (Sporting CP/POR)

 

Midfielders: Lucas Biglia (Milan/ITA), Ever Banega (Sevilla/ESP), Giovani Lo Celso (Paris Saint-Germain/FRA), Manuel Lanzini (West Ham United/ENG), Eduardo Salvio (Benfica/POR), Ángel Di Maria (Paris Saint-Germain/FRA), Maximiliano Meza (Independiente/ARG), Cristian Pavón (Boca Juniors/ARG), Javier Mascherano (Hebei Fortune/CHN)

 

Forwards: Lionel Messi © (Barcelona/ESP), Paulo Dybala (Juventus/ITA), Gonzalo Higuain (Juventus/ITA), Sergio Agüero (Manchester City/ENG)

 

33037357_2146099318958561_69490938504009

 

Ενα σχολιο περι αργεντινικων ισπανικών. Το τερμα στην ισπανια λεγεται porteria και ο τερματοφυλακας portero.

Στην αργεντινή ομως το τερμα το λενε arco, που στην κυριολεξία σημαινει τοξο ή αψίδα. Και ο τερματοφυλακας arquero, αυτος που φυλαει την αψιδα :P

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Oυτε ενα σχολιο?? και υποτιθεται οτι η πλειοψηφια του ΚΜ υποστηριζει αλμπισελεστε στο μουντιαλ

False.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τις ημέρες που ήμουν Ελλάδα, μετά από άφθονη ποδοσφαιροκουβέντα κατέληξα στο που θα έβαζα τα λεφτά μου.

 

Βασικό μου δόγμα είναι ότι δεν θα το πάρει κάποια από τις κλασσικές δυνάμεις.

 

Γερμανία που υποστηρίζω δεν το βλέπω με τίποτα. Και απίθανο να υπερασπιστεί τίτλο, αλλά και η ομάδα πέρασε το πηκ της.

 

Η Βραζιλία δεν έχει ακόμα την ομαδάρα που είναι ικανή να το σηκώσει στην Ευρώπη.

 

Η Ισπανία ούτε για πλάκα πλέον.

 

Η Γαλλία έχει πραγματικά πάρα πολύ καλή ομάδα. Το φαβορί ίσως, τους αποκλείω λόγω του παραπάνω δόγματος.

 

Η Πορτογαλία καλή χρυσή, αλλά όχι και μουντιάλ.

 

Το Βέλγιο σε άλλη μια διοργάνωση που είναι δυνατό φαβορί πίσω από τις μεγάλες. Αλλά δεν βλέπω να έχει το μέταλλο που χρειάζεται. Και πού πας χωρίς Ναϊνγκολάν;

 

Την Αργεντινή δεν μπορώ να την πάρω στα σοβαρά ούτε τώρα, μη με ρωτάτε για να μην σας πω.

 

Άλλες νοτιοαμερικάνικες δεν τις βλέπω για υπέρβαση παρόλο που υπάρχουν αξιόλογες ομάδες, ΟυρΑγουάη πχ.

 

Τα λεφτἀ μου, με μια απόδοση γύρω στο 30-35 στην αγορά θα τα έβαζα λοιπόν... στην Κροατία.

 

Για να δούμε! :D Έχω μπει σε ρυθμούς μουντιάλ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Aδη περιμενω τη προταση σου. Θα παιξω 1000 ευρω στην ομαδα που θα υποδειξεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Mas ekane ypodeikseis na paiksoume kai ta spitia mas sthn PSG na shkosei to CH L ta Xristougena pou mas perasan. Na ton akoute ton Adh

Link to comment
Share on other sites

ισπανια

 

Κατάλαβα. Θα περάσει Πορτογαλία και Μαρόκο από τον όμιλο. :D

Link to comment
Share on other sites

Η σέξι εκδοχή του Μουντιάλ: Bodypainting με τις φανέλες των Εθνικών ομάδων

mundial02.jpg

Το πρότζεκτ-έργο τέχνης από τον «δάσκαλο» Τζιοβάνι Ζίτρο που «προετοιμάζει» το κλίμα ενόψει της μεγάλης αθλητικής διοργάνωσης.

Κατά τη διάρκεια του Μουντιάλ στη Ρωσία είναι δεδομένο ότι θα γίνουν δεκάδες αφιερώματα στη… σέξι πλευρά της διοργάνωσης. Εικόνες με Ρωσίδες καλλονές, που θα ανταγωνίζονται τις λατίνες και τις Σκανδιναβές στην εξέδρα, θα κάνουν το γύρο του κόσμου, ενώ τα αφιερώματα στις συζύγους και τις συντρόφους των ποδοσφαιριστών θα κοσμούν τις αντίστοιχες στήλες. Υπάρχει όμως και μία εκδοχή πιο… σέξι. Μία εκδοχή που εμπνεύστηκαν καλλιτέχνες, χρησιμοποίησαν για καμβά αισθησιακά γυναικεία κορμιά και τα «έντυσαν» με body-painting στα χρώματα που έχουν οι φανέλες των Εθνικών ομάδων.

Όλα αυτά ήταν ένα πρότζεκτ που εμπνεύστηκε καλλιτεχνική εταιρεία στην Μπογκοτά της Κολομβίας. Από το Περού ως την Ολλανδία, από το Βέλγιο ως τη Βραζιλία και από την Ιαπωνία έως την Αγγλία και την Αίγυπτο, το ποδόσφαιρο φανερώνει την πιο σέξι πλευρά του, με μία «11άδα» που κανείς δεν θα είχε αντίρρηση να τη δει σε… δράση στον αγωνιστικό χώρο.

Καλλιτέχνης του υπέροχου «έργου τέχνης», είναι ο «δάσκαλος» του body-painting Giovanni Zitro, ο οποίος έχει σχεδιάσει και τα κοστούμια για το παιχνίδι της πρεμιέρας του Μουντιάλ στο στάδιο Λουζνίσκι, στις 14 Ιουνίου, μεταξύ της διοργανώτριας Ρωσίας και της Σαουδικής Αραβίας.

Το καλλιτεχνικό πρότζεκτ του Τζιοβάνι Βίτρο ξεκίνησε στις 10 Μαΐου, με τίτλο: 35 ημέρες πριν το Μουντιάλ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5-6 χρόνια η Ουρουγουάη ήταν στις 3-4 καλύτερες ομάδες στον κόσμο, όχι μόνο λόγω κατάταξης στο Μουντιάλ του 2010, αλλά και λόγω διάρκειας. 

Έχει αρκετή πείρα, κάποιες καλές περιπτώσεις νέων και έναν πανεύκολο όμιλο για να μην περάσει. 

Ίσως δούμε μια τελευταία παράσταση υψηλού επιπέδου από τα παλιοσείρια. 

Link to comment
Share on other sites

Ουραγουαη χωρις Αρεβαλο Ριος, δεν είναι ουραγουαη!

Και επειδή χρωστάω πρόβλεψη, να πω ότι φέτος είναι η μοναδική χρονιά που δεν έχω καταλήξει κάπου. Γιατί με την πρόβλεψη μου βλέπω πάντα και στοιχηματικες αποδόσεις. Και δε με καλύπτει κάτι. Αν πόνταρα τα λεφτά μου θα πόνταρα στο 10 του Βελγίου ή για πιο ορθολογικο ποντάρισμα στη Γερμανία. Αλλά φέτος δεν το πιστεύω. Απλά ποσταρω για τον φίλο George d

Link to comment
Share on other sites

Βέλγιο, μιλάμε για ρόστερ τρόμου, αλλά φανέλα και μυαλά Λεβαδειακού. 

Ικανοί όπως το έχουν αποδείξει, για το χειρότερο πρώτα και το καλύτερο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εχουν φθασει και στους 4 καποτε.

Κατα τα αλλα ακομα δεν εχει εξηγηθει με ποιο τροπο επηρεαζει η φανελα την αποδοση :P

Link to comment
Share on other sites

Βελγιο και Κροατια συγκαταλεγονται στα μεγαλα αουτσαιντερ της διοργανωσης. Ενα 20αρι εγω θα το ριχνα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βελγιο και Κροατια συγκαταλεγονται στα μεγαλα αουτσαιντερ της διοργανωσης. Ενα 20αρι εγω θα το ριχνα.

Οι Βέλγοι είναι σόφτ και οι Κροάτες τρελοί για δέσιμο. 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάτε εδώ ροστεράρα που θα πάει άκλαυτη λόγω ψυχασθένειας. 

 

 

 

Η 23άδα της Εθνικής Κροατίας:

Τερματοφύλακες: Κάλινιτς, Σούμπασιτς, Λιβάκοβιτς

Αμυντικοί: Βρσάλικο, Τσόρλουκα, Βίντα, Στρίνιτς, Γεβντάι, Λόβρεν, Καλέτα-Τσαρ, Πίβαριτς

Μέσοι: Μπρόζοβιτς, Ράκιτιτς, Μόντριτς, Μπάντελ, Κόβασιτς, Μπράνταριτς

Επιθετικοί: Ρέμπιτς, Πιάτσα, Κράμαριτς, Νίκολα Κάλινιτς, Πέρισιτς, Μάντζουκιτς
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×