Jump to content

Παναιτωλικός - Α.Ε.Κ. (Κύπελλο, Φάση των 16, 1ο ματς): 20/12, 19:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη   

17 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      1
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Κονέ
      1
    • Λόπες
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      6
    • Αραούχο
      8
    • Γιακουμάκης
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      2
    • Γκάλο
      1
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Τσινγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Κονέ
      1
    • Λόπες
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      8
    • Μπακασέτας
      1
    • Αραούχο
      1
    • Γιακουμάκης
      0
    • Κλωναρίδης
      1
    • Αϊντάρεβιτς
      0


Recommended Posts

Δεν νομίζω να το περίμενε κανείς. Το ρεζουμέ είναι οτι η ομάδα είναι πολύ καλή και απλά αγχώνεται μεχρι να βάλει το πρώτο (ή να φάει το πρώτο). Μετά τα παιχνίδια ξεκλειδώνουν, μοιάζει λες και φεύγει ένα αόρατο βάρος απο πάνω τους και γεμίζουν αυτοπεποίθηση όταν σκοράρουν πρώτοι. Οταν το φάνε πάλι, "απενοχοποιούνται" σε φάση "είμαστε καλοί ρε πάμε να τους γαμήσουμε, έγινε η μαλακία, δεν θα μας πει και κανείς τίποτα"

 

Η ΑΕΚ πιο πολύ απο όλα δεν έχει ανάγκη απλούς παίχτες να γεμίσει το ρόστερ αλλά παιχτες με χαρακτήρα πρωταθλητή. Αυτό που λείπει στην ομάδα για να απογειωθεί είναι η αυτοπεποίθηση και η εμπιστοσύνη στους εαυτούς τους οτι πράγματι είναι οι καλύτεροι

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το περίμενε κανείς. Το ρεζουμέ είναι οτι η ομάδα είναι πολύ καλή και απλά αγχώνεται μεχρι να βάλει το πρώτο (ή να φάει το πρώτο). Μετά τα παιχνίδια ξεκλειδώνουν, μοιάζει λες και φεύγει ένα αόρατο βάρος απο πάνω τους και γεμίζουν αυτοπεποίθηση όταν σκοράρουν πρώτοι. Οταν το φάνε πάλι, "απενοχοποιούνται" σε φάση "είμαστε καλοί ρε πάμε να τους γαμήσουμε, έγινε η μαλακία, δεν θα μας πει και κανείς τίποτα"

 

Η ΑΕΚ πιο πολύ απο όλα δεν έχει ανάγκη απλούς παίχτες να γεμίσει το ρόστερ αλλά παιχτες με χαρακτήρα πρωταθλητή. Αυτό που λείπει στην ομάδα για να απογειωθεί είναι η αυτοπεποίθηση και η εμπιστοσύνη στους εαυτούς τους οτι πράγματι είναι οι καλύτεροι

Έτσι, τελευταία χρονιά που κάναμε πρωταθλητισμό ήταν τη χρονιά του Ριβάλντο που και τουαλέτα όταν πήγαινε φώναζε ότι θα πάρουμε το πρωτάθλημα

 

Γι' αυτό γουστάρω παίκτες σαν το Λιβάγια και τον Βράνιες, γιατί μαζί με την τρέλα τους έχουν και θράσος και κοχόνες για πρωταθλητισμό

Τέτοιους παίκτες θέλει η ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου άρεσε σαν ιδέα και κάτι που, έχω την εντύπωση οτι, δοκίμασε ο Μανόλο προς το τέλος και ελπίζω να μην φάω κράξιμο. Τον Αιντάρεβιτς δεν θέλω να τον βλέπω αλλά δεν νομίζω να αμφισβητεί κάποιος οτι μπάλα ξέρει και μάλιστα πολύ. Για 6 ή 8 δεν κάνει παρά μόνο σε αγώνες με μεγάλη κατοχή εντός έδρας κατα τη γνώμη μου.

Σήμερα φάνηκε να τον δοκιμάζει σε μια θέση 9-10 δίνοντας του το ρόλο του "στηρίγματος" λόγω της ικανότητας του να παίζει τη μπάλα σε μικρό χώρο. Δηλαδή σαν τον παίχτη που θα "ακουμπήσουν" οι περιφερειακοί μεσοεπιθετικοί, παίζοντας το 1-2 σε κλειστό χώρο. Ισως είναι μια καλή σκέψη ενάντια σε σφιχτές άμυνες, να κινείται εκεί γύρω απο τους επιθετικούς γιατί εχει και την κάθετη μπαλιά δεδομένα και την 40αρα άσχετα αν παίζει όλο παράλληλα και πίσω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ψόφο στον σπικερ που είπε κι όλας όταν έγινε η αλλαγή ότι "δεν θα γίνει κακός" για το που πρέπει κανονικά να παίζει ο διάσημος διεθνής αλβανός Αστριντ Αινταρεβιτς.

 

Μλκ θα το έλεγε αυτό κάνεις στον Τάκη τον Λεμονή;

ΟΛΟΥΣ τους έχει γαμησει τη μανούλα ο Χιμενεθ;

 

Μανώλο συνέχισε έτσι. ΝΒΑ ομάδα και ασαλιωτα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×