Jump to content

Μεταγραφή Τούρκου ποδοσφαιριστή στην ΑΕΚ - Απόψεις


Μεταγραφη Τούρκου παίκτη στην ομάδα της ΑΕΚ   

25 members have voted

  1. 1. Συμφωνείτε με την ενεδεχόμενη μεταγραφή Τούρκου παίκτη στην ομάδα της ΑΕΚ? Αιτιολογήστε την απαντηση σας και σε ποστ

    • Ναι
      21
    • Όχι
      4


Recommended Posts

Προφανώς μιλάμε σε γενικότερο πλαίσιο και όχι για τον ποδοσφαιριστή που έχει ακουστεί.

Ναι, όπως για κάθε παίκτη που είναι ικανός και δεν βρίσκω λόγο για το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα "ΝΑΙ" αν και η ερωτηση ειναι διατυπωμενη λαθος.

Θα επρεπε να λεει "εχετε προβλημα με" και οχι "συμφωνειτε με".

Προσωπικα μου ναι παντελως αδιαφορη η εθνικοτητα των παιχτων μας εκτος αν μιλαμε για Βοσνιους.

Γενικα οι Τουρκοι ειναι πιο αληταραδες στο γηπεδο απο κατι Ελληνες φλουφληδες.

Αυτη την αισθηση εχω.

Αυτα ως προς το αγωνιστικο.

Ως προς το εθνικο τωρα, η ΑΕΚ τα οποια εθνικα θεματα εχει ιστορικα, τα εχει με την Οθωμανικη αυτοκρατορια.

Οποτε θα επρεπε να μην εχουμε παιχτες γενικα απο χωρες που ανηκαν καποτε σε αυτη.

Η Τουρκια ειναι μεν διαδοχος της Οθωμανικης αυτοκρατοριας αλλα δεν θυμαμαι να χαμε κανενα χοντρο επεισοδιο ως club με Τουρκους.

Προφανως υπαρχουν βλαμμενοι απεναντι, παντως εκει δεν ειναι και τοσο ταμπου να παιξει Ελληνας παιχτης.

Δεν βρισκω στα σοβαρα τωρα, καποιο προβλημα με το να ρθει ενας Τουρκος μισθοφορος.

Δεν πιστευω σε ελληνοτουρκικη φιλια σε επιπεδο κρατων, σε προσωπικο παλι εχω βεβαια ενα φιλο και μια γνωστη απο απεναντι μισουν Ερντογαν και λατρευουν Αθηνα και Κρητη, πινουν τις ουισκαρες τους στα αρχιδια τους ολα.

Εννοειται σε μουναρα Τουρκαλα δεν θα ελεγα οχι.

Βεβαια πολλοι οπαδοι της ΑΕΚ, ισως εχουν προσφυγικες ριζες και αρα εχουν μεγαλυτερη ευαισθησια με τους μεμετηδες.

Εγω παντως αμα ερθει και ειναι παιχτουρ η σηκωσει πρωταθλημα παιρνω και φανελα του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ζούμε στην εποχή της παγκοσμιοποίησης (δυστυχώς) και δε χρειάζεται κάθε φορά η ΑΕΚ να πρωταγωνιστεί στη γραφικότητα. Αν έρθει τέτοιος και είναι καλός θα δικαιούται να αγαπηθεί όπως όλοι, αν είναι Κλωναριδης να ακούσει για το πώς ο Αλλάχ τον παίρνει από πίσω τρώγοντας χοιρινό

Link to comment
Share on other sites

εγω ειπα οχι, σημειολογικα κυριως, θα προτιμουσα να μην παρουμε τουρκο.

μπορει να ναι μμια χαρα παιδι ο συγκεκριμενος και παιχταρας.

Δε προκειται να τον αποδοκιμασω λογω εθνικοτητας.

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα με την μεταγραφή ποδοσφαιριστή από χώρα-στρατηγικό μέλος του ΝΑΤΟ. είναι συμμαχοι, είναι φίλοι, και είναι οι καλύτεροι πελάτες στα airbnb και στις ταβέρνες μας.

 

στα σοβαρά, κανένα πρόβλημα με οποιαδήποτε εθνικότητα

Link to comment
Share on other sites

Με 5000 κοσμο στο οακα δεν γαμησε κανεις.Επιβαλλεται ενα ανοιγμα προς τον μεσο Τουρκο φιλαθλο αν θελουμε να παει η ομαδα μπροστα.Αμεση αντικατασταση του 1/3 των Ισπανοφωνων παικτων με Τουρκους και τα υπολοιπα θα τα αναλαβει το τμημα μαρκετινγκ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×