Jump to content

Α.Ε.Κ. - κούλης (Κύπελλο, προημιτελικός, ρεβάνς): 7/02, 19:30, Cosmote Sport 1HD


mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Βράνιες
      26
    • Τσιγκρίνσκι
      1
    • Σιμόες
      1
    • Κονέ
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Μασούντ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      2
    • Αραούχο
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      23
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Γκάλο
      1
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κονέ
      14
    • Μπακασέτας
      0
    • Μασούντ
      14
    • Λιβάγια
      3
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλο
      0


Recommended Posts

Σήμερα πρέπει να έχουν τελειώσει τα πανηγύρια στα Σπάτα. 

Πιο σημαντικό παιχνίδι και από το χθεσινό για όλους τους λόγους με τελευταίο το αγωνιστικό. 

Νικάς, τους ρίχνεις στο πηγάδι με την γκρίνια, αποκλείεσαι, χαλάς το σημερινό κλίμα. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χθεσινό, μέσα μου θα δεχόμουν έναν "στρατηγικό" αποκλεισμό και θα τα έδινα όλα για όλα στο πρωτάθλημα. Όμως ο Χιμένεθ απ' ότι φαίνεται δεν καταλαβαίνει από τέτοια και λογικά θα τους γαμήσει τον αδόξαστο. Οι γαύροι θα θελήσουν να βγάλουν αντίδραση, έχω όμως σοβαρές αμφιβολίες για το αν μπορούν να το κάνουν πια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Eκπληκτικη βδομαδα αυτη. Νικη χτες στο μπουρδελοσπιτο τους, ανακοινωση απο μερα σε μερα της εταιρειας που θα κατασκευασει το ναο και νικη-προκριση στο κυπελλο..

Link to comment
Share on other sites

1-0 στο 20 και μετά πάρτι . Αν δεν έρθει υπομονή οχι γκρίνια απο εξέδρα, κρατάμε καλά το 0 στην άμυνα και ευκαιρίες για γκολ θα έχουμε .

Πιο πονηρό ματς από το χθεσινο . ο Λάζαρος άφησε τα πνεμονια του στο καραιταβλι άρα δεν βλέπω να ξεκινάει και χει ξεκουραστο λοπες .ο σιμοες δεν θα αντεξει δευτερο σερι ματς να τρεχει σαν πουστης αρα διπλα του γαλανο .

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που σφύριξε λήξη ο Παπαπέτρου χθες βράδυ, μια σκέψη τριβελίζει το μυαλό μου.

Τι θα μπορούσε να συμβεί ΑΝ το ματς της Τετάρτης αντί στο "ψυγείο" ΟΑΚΑ, διεξαγόταν στη Νέα Φιλαδέλφεια είτε την παλιά είτε την ΑγιαΣοφιά .....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1-0 στο 20 και μετά πάρτι . Αν δεν έρθει υπομονή οχι γκρίνια απο εξέδρα, κρατάμε καλά το 0 στην άμυνα και ευκαιρίες για γκολ θα έχουμε .

Πιο πονηρό ματς από το χθεσινο . ο Λάζαρος άφησε τα πνεμονια του στο καραιταβλι άρα δεν βλέπω να ξεκινάει και χει ξεκουραστο λοπες .ο σιμοες δεν θα αντεξει δευτερο σερι ματς να τρεχει σαν πουστης αρα διπλα του γαλανο .

 ισως επειδη ειναι πονηρο ματς λογω 0-0 στον πρωτο αγωνα, να ηταν καλυτερα το 1-0 μετα το 70..

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί κεντρο δεν αντέχουν πολλή λόγο κορμιων ,ηλικίας και φυσικής κατάστασης του άρα με σιμοες γαλανό θα τους βγαλουμε οφ απο το πρώτο ημίχρονο απλά δίπλα τους πρέπει να είναι ο μπακασετας η/και λιβαγια για να μην μας παρουν το κεντρο με τη δυναμη/υψους ( εδω ηταν η χρησιμοτητα κονε στο 8 και μπακασετα σε ρόλο χαφ στο καραιταβλι)

Link to comment
Share on other sites

Οι γαύροι θα κατέβουν πεθαμένοι. Δεν παίζει να την παλέψουν μετά τα δύο τελευταία μεταξύ μας παιχνίδια. Νίκη

Θα βγάλουν αντίδραση Νίκο, όπως θα έβγαζες και εσύ αν ήταν αντίστροφα τα πράγματα. 

Το θέμα είναι πόσο θα διαρκέσει χρονικά στο παιχνίδι αυτή η αντίδραση και πως θα διαχειριστεί η ΑΕΚ το ματς. 

Τελείως ψυχρά τους κάνουν δύο αποτελέσματα και μας κάνει ένα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη ίσως είναι ευκαιρία για 6άρα. Δεν μας πάνε τα μεγάλα λόγια σαν ΑΕΚ, όμως αντικειμενικά είναι ευκαιρία.

Κοίτα Σταύρο. 

Στοιχηματατζήδες, γκάλοπ στα σάιτ, δηλώσεις γραφικών κτλ θα βγάζουν και 99% ΑΕΚ για μεθαύριο. 

Δεν το πιστεύω και το μόνο που θέλω είναι να μην το πιστέψουν ο Μανόλο και οι παίκτες. 

Δε θα είναι το 91ο λεπτό του χθεσινού ματς, αλλά το 1ο λεπτό του επαναληπτικού. 

Παίζουν το εγωισμό τους, τη χρονιά τους, τα πάντα. 

Το ίδιο θα τους σκοτώσει το 1-0, το ίδιο το 6-0.

Καθαρά αγωνιστικά δεν έχεις να φοβηθείς κάτι, αλλά αυτά τα παιχνίδια είναι και πέρα από τα αγωνιστικά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Πριν μερικά χρόνια, όταν ξεκινούσε η ΑΕΚ από την Γ΄Εθνική και ήδη κάποιοι είχαν αρχίσει να ασχολούνται πολύ μαζί μας, είχα πει να μη βιάζονται, να έχουν υπομονή και να μη φοβούνται τόσο πολύ ήδη, γιατί εγώ θα τους ειδοποιούσα πότε θα έπρεπε να αρχίσουν να ετοιμάζονται και να φοβούνται… Δεν το έχω ξεχάσει και θυμίζω λοιπόν απόψε (σ.σ βράδυ Κυριακής) πως ακόμη δεν έχω καν ειδοποιήσει… Ακόμη δεν το έχω πει καν ότι πρέπει να αρχίσουν να φοβούνται…", ήταν ακριβώς η αποκλειστική δήλωση του Δ. Μελισσανίδη, που μεταφέρουμε σήμερα. 

Πουστο-Τσατάλης πριν λίγο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο σε τίποτα. Παρ' όλα αυτά να πω ότι τόσο στον πρώτο γύρο, όσο και χθες ομολογώ ότι κάπου με σόκαρε το πόσο κακή ομάδα είναι ο γαύρος κι ας προηγήθηκε. Δεν ξέρω για το μέλλον, αλλά δεν θυμάμαι να έχουμε βρει τόσο κακό γαύρο και σε τόσο κακή κατάσταση τα τελευταία χρόνια.

 

Γαύροι να μπουκάρουν και να τις παίζουν με τα ΜΑΤ στην έδρα τους, Μαρινάκης να κλαίει για τις αδικίες, ΧΑ να αποθεώνουν Θεοδωράκη, μιλάμε για κοσμογονία. Γίνε ο λύκος που θα χαρεί στην αναμπουμπούλα.

Link to comment
Share on other sites

ισως επειδη ειναι πονηρο ματς λογω 0-0 στον πρωτο αγωνα, να ηταν καλυτερα το 1-0 μετα το 70..

Δεν χρειάζεται να βγεις μαζικά αλλά να εκμεταλλευτούμε ψυχολογία , μομεντουμ κόσμο κτλ ώστε να γίνει πιο εύκολο το μάτς στη συνέχεια αλλά το σημαντικό είναι το 0 στην άμυνα .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο σε τίποτα. Παρ' όλα αυτά να πω ότι τόσο στον πρώτο γύρο, όσο και χθες ομολογώ ότι κάπου με σόκαρε το πόσο κακή ομάδα είναι ο γαύρος κι ας προηγήθηκε. Δεν ξέρω για το μέλλον, αλλά δεν θυμάμαι να έχουμε βρει τόσο κακό γαύρο και σε τόσο κακή κατάσταση τα τελευταία χρόνια.

 

Γαύροι να μπουκάρουν και να τις παίζουν με τα ΜΑΤ στην έδρα τους, Μαρινάκης να κλαίει για τις αδικίες, ΧΑ να αποθεώνουν Θεοδωράκη, μιλάμε για κοσμογονία. Γίνε ο λύκος που θα χαρεί στην αναμπουμπούλα.

Δε λέω ότι δε θέλω 6-0, 7 προέβλεψα στο Π&Ο. 

Αλλά θέλω αυτό που θα γίνει μεθαύριο υπέρ της ΑΕΚ, να τους τσακίσει την αλαζονεία για τα επόμενα πολλά χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν το παιχνίδι πρωταθλήματος με τον πούστη ανέβασα το "Bela Lugosi's Dead" από Bauhaus (undead undead undead).

Είπα πως αν η νίκη του '89 ήταν rock, η χτεσινή θα ήταν goth.

Για αυτό το παιχνίδι ανεβάζω αυτό (ξανά goth φυσικά αλλά με άλλη διάθεση).

 

 

Some people get by
With a little understanding
Some people get by
With a whole lot more
I don't know
Why you gotta be so undemanding
One thing I know
I want more
I want more
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο σε τίποτα. Παρ' όλα αυτά να πω ότι τόσο στον πρώτο γύρο, όσο και χθες ομολογώ ότι κάπου με σόκαρε το πόσο κακή ομάδα είναι ο γαύρος κι ας προηγήθηκε. Δεν ξέρω για το μέλλον, αλλά δεν θυμάμαι να έχουμε βρει τόσο κακό γαύρο και σε τόσο κακή κατάσταση τα τελευταία χρόνια.

 

Γαύροι να μπουκάρουν και να τις παίζουν με τα ΜΑΤ στην έδρα τους, Μαρινάκης να κλαίει για τις αδικίες, ΧΑ να αποθεώνουν Θεοδωράκη, μιλάμε για κοσμογονία. Γίνε ο λύκος που θα χαρεί στην αναμπουμπούλα.

 

Επιστροφή στην κανονικότητα του κούλη λέγεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×