Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

η ΑΕΚ με 5αδα

 

σιμοες - γαλανο - μοραν - κονε - χολζχαουζερ φτιανχει εξαιρειτκο κεντρο

 

+ οτι εχει πλεον εξαιρετικη αμυνα + οτι εχει εξαιρετικα μπακ 

 

αν κρατησεις την ιδια επιθεση δηλαδη λιβαγια - αραουχο - γιακουμακη 

 

και αγορασεις ενα ακομα πλαγιο μπροστα και μεσοεπιθετικα εχεις

 

μανταλο - λαζαρο - μασουντ - μπακασετα + μια ακομα λυση

 

εισαι κομπλε για Ελλαδα ευρωπη νευροκοπι

 

Αυτοί που περιγράφεις είναι 23 παίχτες. 2 τερματοφύλακες, 4 πλαγια μπακ, 4 στοπερ, 5 κεντρώοι, 5 μεσοεπιθετικοί, 3 φορ. Γίνεται αντί του Μοράν να ζητήσω Λουντ, Κουρμπέλη (πασπαρτου στόπερ και κέντρο) και έναν ακόμα εξτρέμ;  

Link to comment
Share on other sites

Τι το ωραίο και καλό έχει ο λουντ και αρέσει σε πολύ κόσμο εδώ μέσα?

Εγω ειμαι και αμπαλος βέβαια ρωτάω

 

Είναι 24, παίζει στην Εθνική του, μπορει να παίξει και σε σχήμα με 3 και σε σχήμα με 2 στο κέντρο, μαρκάρει, πασάρει καλά και πατάει περιοχή. Σε 3 χρόνια στην Ελλάδα έχει 11 γκολ και 8 ασίστ. Τα στατιστικά αυτά δεν τα έχει κανένας κεντρώος της ΑΕΚ αν εξαιρέσεις τον Γιόχανσον (1 γκολ λιγότερο), όμως με 30 παιχνίδια παραπάνω σε σχέση με τον Λουντ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι το ωραίο και καλό έχει ο λουντ και αρέσει σε πολύ κόσμο εδώ μέσα?

Εγω ειμαι και αμπαλος βέβαια ρωτάω

Περιέργως, συμφωνώ με τον ομοφυλόφιλο από πάνω.

Τί Lod ρε μαλάκες, σοβαρά μιλάμε τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που περιγράφεις είναι 23 παίχτες. 2 τερματοφύλακες, 4 πλαγια μπακ, 4 στοπερ, 5 κεντρώοι, 5 μεσοεπιθετικοί, 3 φορ. Γίνεται αντί του Μοράν να ζητήσω Λουντ, Κουρμπέλη (πασπαρτου στόπερ και κέντρο) και έναν ακόμα εξτρέμ;  

 

δεν μαρεσει καθολου ο λουντ αθεσος και χωρις κανενα σοβαρο συν

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε χρειάζεται και άλλος εξτρέμ αλλα αν έρθει ο εξτρέμ των 800.000 βολευομαι και με το βασιλαντωνοπουλο για μπακ-χαφ-εξτρέμ ανάλογα το ματς .Στο 3-4-3 του Μανόλο είναι ιδανικός . Τον ψιλοειδα και σήμερα και μου ξανά άρεσε .Μια πλευρά μόνος του απο την άμυνα μέχρι την επίθεση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κατά τη γνώμη μου εκτός του λουντ και ο Κουρμούλης υπέρτιμημένος είναι . Είχαμε Γιόχανσον και τώρα θέλουμε κουρμπελη ? Αν μπορούσαμε να το πάρουμε με ενα λογικό κόστος οκ αλλα πλέον δεν εχει νόημα .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τον λουντ αν τον παίρναμε πρώτοι ναι. τώρα να τον παρουμε που θα θέλει και πιο πολλά λεφτά δεν λέει. σαν vfm παικτης λέει, αλλα δεν θα είναι πια vfm πλεον. 

Μοράν μια χαρά παίκτης είναι, την θέση του αινταρεβιτς θα πάρει στο ρόστερ και είναι τρελό upgrade

Link to comment
Share on other sites

Είναι 24, παίζει στην Εθνική του, μπορει να παίξει και σε σχήμα με 3 και σε σχήμα με 2 στο κέντρο, μαρκάρει, πασάρει καλά και πατάει περιοχή. Σε 3 χρόνια στην Ελλάδα έχει 11 γκολ και 8 ασίστ. Τα στατιστικά αυτά δεν τα έχει κανένας κεντρώος της ΑΕΚ αν εξαιρέσεις τον Γιόχανσον (1 γκολ λιγότερο), όμως με 30 παιχνίδια παραπάνω σε σχέση με τον Λουντ

Αν τα κάνει ολα αυτα ο λουντ, παω πασο, γνώμη δεν εχω άλλωστε ούτε λόγο να σε αμφισβητήσω.

Αλλα υποτίθεται τους πήραμε τον χουλτ που παίζουν στην ίδια πλευρά και είναι καλύτερος (σαν όνομα έστω)

Τωρα αν ο μεγας λυμπε κρίνει ότι πρέπει να έρθει και κάνει και στον μανολο ας γίνει ο γάμος

Ετσι και αλλιως και σκατα να πιάσει ο τιγραρος χρυσάφι γίνονται

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κάνει ολα αυτα ο λουντ, παω πασο, γνώμη δεν εχω άλλωστε ούτε λόγο να σε αμφισβητήσω.

Αλλα υποτίθεται τους πήραμε τον χουλτ που παίζουν στην ίδια πλευρά και είναι καλύτερος (σαν όνομα έστω)

Τωρα αν ο μεγας λυμπε κρίνει ότι πρέπει να έρθει και κάνει και στον μανολο ας γίνει ο γάμος

Ετσι και αλλιως και σκατα να πιάσει ο τιγραρος χρυσάφι γίνονται

 

Βρε συ, δεν παιζουν στην ίδια θεση Λουντ και Χουλτ.

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε χρειάζεται και άλλος εξτρέμ αλλα αν έρθει ο εξτρέμ των 800.000 βολευομαι και με το βασιλαντωνοπουλο για μπακ-χαφ-εξτρέμ ανάλογα το ματς .Στο 3-4-3 του Μανόλο είναι ιδανικός . Τον ψιλοειδα και σήμερα και μου ξανά άρεσε .Μια πλευρά μόνος του απο την άμυνα μέχρι την επίθεση.

 

Είναι λίγο τεμπελάκος αμυντικά ή μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο τεμπελάκος αμυντικά ή μου φαίνεται;

Οπως το ειδα εχει τα θεματακια του και στην άμυνα και στην επίθεση γι'αυτο και δεν τον κράτησε ο μανολο . Δεν βοηθάει και η ηλικία του αλλα μου αρέσει το πάνω κάτω και το ποσο Καλα ανεβασματα κανει και οι γρηγορες επιστροφές του. Είναι χρήσιμος παίκτης όταν παίζεις όπως φέτος ο μανολο με το μπακακη αριστερα και το γκαλο στα 31 να κανει σερι ματς σε ελλαδα ευρωπη κυπελο. Δεν ξέρουμε αμα υπαρξουν του χρονου τέτοιες συνθήκες αλλα ενας παικτης με χαμηλό συμβόλαιο που δείνει λύσεις σε 3 θέσεις νομίζω το κρατας στο ροστερ . Κάπου αξουσα οτι το ζήτησαν πίσω το ιανουαριο για να δώσει ανάσες σε γκαλο αλλά η λαμια δεν τον αφησε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

gia mena o xoult einai h kaluterh metagrafh pou exoume kanei k pisteyo oti tha to doume sth synexeia

Ο χουλτ είναι ο λόγος που δεν σπαμε τα πληκτρολόγια . Τωρα αν δεν τον είχαμε θα μένανε με 2 δεξι μπακ . και σαν παίκτης είναι μια χαρά και πολλή καλό deal για την ΑΕΚ .

Link to comment
Share on other sites

θα τοποθετηθω εν ευθετω τυγχανει και το ξερω το παλικαρι

Γνωρίζεις κατι; Σωστά μου το μετέφεραν; Δεν ανανεώνει για αυτό λεει και ειναι και ο λόγος που παίζουν πολλοί πιτσιρικάδες αλλά οχι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Εγώ έμαθα Νεα Δειλινά

παει ο Μπουζούκης.

 

 

Ουτε εναν μπουζουκη δεν μπορει να κλεισει ο τιγρης,δεν πειραζει,κλωναριδης εις τους αιωνες των αιωνων νεα φιλαδελφεια και μονον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×