Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

μιλαμε παντα για μπατζετ συμβολαιων εδω ποτε για μεταγραφων 

 

για μεταγραφες θες ενα ταλαρο οπως σωστα λες 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

αρα μιλαμε για ελευθερο Αυστριακο (οπως θα ειναι ετσι κι αλλιως απο το καλοκαιρι) και ελευθερο πλαγιο με συμβολαιο 800 και ισως και κατι παραπανω αν υπαρξει κατι καλυτερο μιας και μιλαμε για το πρωτο ονομα της ομαδας βασει μισθου...

Link to comment
Share on other sites

αρα μιλαμε για ελευθερο Αυστριακο (οπως θα ειναι ετσι κι αλλιως απο το καλοκαιρι) και ελευθερο πλαγιο με συμβολαιο 800 και ισως και κατι παραπανω αν υπαρξει κατι καλυτερο μιας και μιλαμε για το πρωτο ονομα της ομαδας βασει μισθου...

 

800 παίρνουν οι ουχο - λιβαγια 

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε παντα για μπατζετ συμβολαιων εδω ποτε για μεταγραφων 

 

για μεταγραφες θες ενα ταλαρο οπως σωστα λες 

Μωρέ για ό,τι και να μιλάμε εδώ εμείς και τα 2 πρέπει να καλυφθούν από τα ταμεία της ομάδας. 

Και δεν αντιλέγω, ότι η ποδοσφαιρική λογική επιτάσσει αυτό το οποίο λες

Θα γίνει όμως; Γιατί έχει αποδειχτεί πολλές φορές ότι η λογική του Μελλισανίδη είναι αρκετές φορές διαφορετική

Link to comment
Share on other sites

800 παίρνουν οι ουχο - λιβαγια 

νομιζα οτι ηταν στα 700 οι δυο τους...

 

οπως και να εχει, αν εχεις αποφασισει να πας στα 800, μπορεις να ανεβεις και παραπανω για κατι εξαιρετικο...

 

ευχομαι να δουλευεται απο τωρα η περιπτωση μιας και τα συμβολαια που ενδιαφερουν ειναι γνωστο ποτε ληγουν...

Link to comment
Share on other sites

ο κονε θα παει στα 4 απο 2,5

ο σιμοες στα 6 απο τα 3,5

ο λαζαρος στα 4,5 απο τα 2,8

ο ουκρανος στα 3,5 απο τα 3

 

Μακάρι το μπάτζετ της ομάδας να πάει και 10 αλλα δεν έχουν λογικές τέτοιες αυξήσεις.

Για τον Ουκρανό οκ λογικό και μάλλον μικρή είναι η αύξηση με την αξία του .

Για το σιμοες λογικό και αυτό με βάση τη προσφορά ,την αξια του και το ποσο σημαντικός είναι για την ομάδα αλλά και επειδή πιστεύω μπορεί να βρει τέτοιο συμβόλαιο στην αγορά .

Ο λαζαρος γιατί τέτοια αύξηση ( μεχρι τα 400 και είναι και αρκετά λόγο προσφοράς) όταν πλέον είναι 31 . το εφάπαξ θα του δώσουμε? Αυτός δεν έλεγε θα συμφωνήσουμε σε 1 λεπτό για το συμβόλαιο .

Ο κονε γιατί τέτοιο συμβόλαιο? Απο την εικόνα του , την μεταπωλητικη αξία ( τριανταρισε ) , την επίδραση του στην ομαδα ?

Εγω θα ανανέωσα αμεσα και μπακακη με γενναία αύξηση και λοπες , μπαρκα , μπακασετα που τα συμβόλαια του λήγουν το 19 .

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ για ό,τι και να μιλάμε εδώ εμείς και τα 2 πρέπει να καλυφθούν από τα ταμεία της ομάδας. 

Και δεν αντιλέγω, ότι η ποδοσφαιρική λογική επιτάσσει αυτό το οποίο λες

Θα γίνει όμως; Γιατί έχει αποδειχτεί πολλές φορές ότι η λογική του Μελλισανίδη είναι αρκετές φορές διαφορετική

 

Γιατι θεωρεις οτι ειναι διαφορετικη? η ΑΕΚ δειχνει με συνεπεια καθε χρονο μια αυξηση στο μπατζετ συμβολαιων 

 

απο τα 3,5 της 1ης χρονιας στα 5,5 της 2ης και στα 7 της 3ης  

 

Στις μεταγραφες πλεον εχεi τα εσοδα να μπορεσει να ξοδεψει 4 εκατομμυρια , φετος ξοδεψες 2 εκατομμυρια.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το μπάτζετ της ομάδας να πάει και 10 αλλα δεν έχουν λογικές τέτοιες αυξήσεις.

Για τον Ουκρανό οκ λογικό και μάλλον μικρή είναι η αύξηση με την αξία του .

Για το σιμοες λογικό και αυτό με βάση τη προσφορά ,την αξια του και το ποσο σημαντικός είναι για την ομάδα αλλά και επειδή πιστεύω μπορεί να βρει τέτοιο συμβόλαιο στην αγορά .

Ο λαζαρος γιατί τέτοια αύξηση ( μεχρι τα 400 και είναι και αρκετά λόγο προσφοράς) όταν πλέον είναι 31 . το εφάπαξ θα του δώσουμε .Αυτός δεν έλεγε θα συμφωνήσουμε σε 1 λεπτό για το συμβόλαιο .

Ο κονε γιατί τέτοιο συμβόλαιο? Απο την εικόνα του , την μεταπωλητικη αξία ( τριανταρισε ) , την επίδραση του στην ομαδα ?

Εγω θα ανανέωσα αμεσα και μπακακη με γενναία αύξηση και λοπες , μπαρκα , μπακασετα που τα συμβόλαια του λήγουν το 19 .

 

 

ο μπακακης το καλοκαιρι υπεγραψε νεο συμβολαιο

ο λαζαρος ηρθε με λιγα λεφτα και εχει προσφερει πολλα συμφωνα με διοικηση και προπονητη θεωρουν οτι δεν βρισκεις πλαγιο που να κανει αυτα που κανει ο λαζαρος με 4-4,5 ενω αποκλειεται να ειναι ελληνας

τα ιδια πανω κατω με τον κονε που ξαναλεω αυτην τη στιγμη εχει κερδισει κατακρατος τον ιδιο τον χιμενεθ.

Link to comment
Share on other sites

Για το μπακακη λάθος νόμιζα οτι ειχε 2ετες συμβόλαιο χωρίς οψιόν ,τώρα το είδα έχει συμβόλαιο μέχρι το 20 (2+1) αρα η ανανέωση μπορεί να γίνει και το επόμενο καλοκαίρι αν και το αξίζει και ισως είναι καλύτερα να το κάναμε φέτος με μια μικρή αύξηση .

Link to comment
Share on other sites

Ο κονε 400χιλ αν δεν εχει τραυματισμους τα αξιζει.Ο λαζαρος τα 450χιλ με αυτα που κανει φετος ειναι λιγα.Ο τσιγκρι τα αξιζει και αυτος.Σιμοες ελπιζω να ανανεωσει γρηγορα .Τα 600χιλ ειναι λιγα για αυτον.Ο βρανιες πρεπει να ανανεωσει με καμια 600αρα.Παιχτικα θα μπορουσε να παιρνει και 1-1,5 μυριο τωρα αν δεν ηταν βλακας σαν χαρακτηρας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνει ο Κονέ στην ΑΕΚ. Στη θέση του, στα λεφτά που αναφέρονται και στο ρόλο του μπορείς να βρεις παίχτες που είναι στην άνοδο της καριέρας τους και όχι στη δύση της.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θα αμοίβεται ο Κονέ παραπάνω από μητσοΤσιγκρίσκι...?    Τί ακριβώς βλέπουν όλοι αυτόι που εμάς μας ξεφεύγει...?

 

Αν επαληθευτούν αυτά τα φιλολογικά, προσωπικά θα μου λείψει ο Γιόχανσον... αλλά μάλλον ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να δωθεί πολύς χρόνος στο Γαλανόπουλο...

 

Μεγάλο στοίχημα να λιγδώσει ο Μιμης το άντερο του μουρλου... για να τον κρατήσουμε και να είμαστε άρχοντες πίσω...

 

Γενικά "πινελιές" θέλει το ρόστερ για να ανέβει και να πιάσει επίπεδο τίμιου, μαχητικού φτωχομπινεδιάρη του τσ.λιγκ... 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά "πινελιές" θέλει το ρόστερ για να ανέβει και να πιάσει επίπεδο τίμιου, μαχητικού φτωχομπινεδιάρη του τσ.λιγκ... 

Aυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Livaja έχει υπογράψει από το καλοκαίρι συμβόλαιο μέχρι το 2021, εαν η Α.Ε.Κ. τον αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το καλοκαίρι βλέπουμε. Μια χαρα κινησεις θα γινουν. Τωρα σημασια εχει το πρωταθλημα.

Εχω Λυμπε το καλοκαιρι ειμαι κουλ

Link to comment
Share on other sites

Ο Livaja έχει υπογράψει από το καλοκαίρι συμβόλαιο μέχρι το 2021, εαν η Α.Ε.Κ. τον αγοράσει.

Σε ρωτησαμε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θεωρεις οτι ειναι διαφορετικη? η ΑΕΚ δειχνει με συνεπεια καθε χρονο μια αυξηση στο μπατζετ συμβολαιων 

 

απο τα 3,5 της 1ης χρονιας στα 5,5 της 2ης και στα 7 της 3ης  

 

Στις μεταγραφες πλεον εχεi τα εσοδα να μπορεσει να ξοδεψει 4 εκατομμυρια , φετος ξοδεψες 2 εκατομμυρια.

Το ότι είναι διαφορετική το στηρίζω στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου όπου ενώ ήμασταν και στους 3 στόχους για εξτρέμ πήραμε τον... κανένα και για αντικαταστάτη του Γιόχανσον ένα παίκτη που με το ζόρι μπαίνει αποστολή

Όπως επίσης στο γεγονός ότι έχουμε να πάρουμε σοβαρό παίκτη στα χαφ από το '15

 

Anyway, προφανώς και η διοίκηση έχει κάνει και πολλά καλά, αφού η ομάδα βρίσκεται σε ανοδική πορεία, απλώς μου έχει δώσει την εντύπωση ότι προτιμά να πηγαίνει σε λύσεις χαμηλού σχετικά κόστους, ακόμη κι αν αυτό κρύβει αγωνιστικό ρίσκο

Με αυτή την έννοια μια αύξηση 2 εκατομμυρίων περίπου στο μισθολόγιο συν το ξόδεμα 5-6 εκατομμυρίων για μεταγραφές θα μου προκαλέσει εντύπωση. Θεωρώ ότι πλέον έχει φτάσει η ώρα. Μακάρι να σκέφτεται έτσι και ο Μελλισανίδης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω Λυμπε το καλοκαιρι ειμαι κουλ

Εγω ξερω οτι καθε  χρονο ειμαστε καλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ να πάει να γαμηθεί το κωλόπαιδο με τις μαλακίες που έκανε, αλλά τέτοιο στόπερ δεν υπάρχει στη Λίγκα

Αν Μανόλο και Μελλισανίδης ξέρουν ότι μπορούν να τον τιθασεύσουν πρέπει να μείνει

Ακόμη και για πώληση να μιλάμε πάντως, τα 2Μ είναι αστείο ποσό

 

 

Συμφωνώ, αλλά έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου, συν είναι μεγάλο σούργελο το άτομο. Στάνταρ θα δημιουργήσει θέμα και του χρόνου, το αργότερο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου, συν είναι μεγάλο σούργελο το άτομο. Στάνταρ θα δημιουργήσει θέμα και του χρόνου, το αργότερο.

Κοίταξε και γω το ίδιο, αλλά μετά την εμφάνιση στο Κύπελλο τσιμπιόμουνα να δω αν είναι πραγματικότητα αυτά που έκανε

Γι αυτό λεω να το δουν η διοίκηση με τον προπονητή, αυτοί θα ξέρουν κάτι παραπάνω και θα μπορούν να κρίνουν καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην διαβαζει ο Μελ το forum...

 

θα τον εχει πιασει ιλιγγος με τα νουμερα που αραδιασαμε...

 

πλακα κανουμε Μιμη... μικρα παιδια ειμαστε...

 

μην μας ακους...

Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ με 5αδα

 

σιμοες - γαλανο - μοραν - κονε - χολζχαουζερ φτιανχει εξαιρειτκο κεντρο

 

+ οτι εχει πλεον εξαιρετικη αμυνα + οτι εχει εξαιρετικα μπακ 

 

αν κρατησεις την ιδια επιθεση δηλαδη λιβαγια - αραουχο - γιακουμακη 

 

και αγορασεις ενα ακομα πλαγιο μπροστα και μεσοεπιθετικα εχεις

 

μανταλο - λαζαρο - μασουντ - μπακασετα + μια ακομα λυση

 

εισαι κομπλε για Ελλαδα ευρωπη νευροκοπι

Link to comment
Share on other sites

δεδομενο το εχω

Ασε και δεν θα πεσει η γαμιολα η λας λεβαδειακας. Και αν δεν πεσει θα ζητανε παλι τα κερατα τους

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×