Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Ρε σεις, δε νομίζω ότι με το Μανώλη υπάρχει αυτή η λογική. 

Σαν θεωρία τα ρεπά είχαν πρωτοεμφανιστεί επί Πογέτ, εν μέρει όχι άδικα, αλλά ο Μανώλης δεν έχει τέτοια, όλοι παίζουν και μπορούν να παίξουν σε κάθε κρισιμότητας παιχνίδι. 

 

Εννοω οτι θελουμε κινησεις σαν του Χουλτ.Που οκ ξερεις οτι δεν θα μας πιασει ζαλαδα αν λειψει η αυτος η ο Λοπεζ.Αν ο οικοδομος για παραδειγμα ειναι τραυματιας η ντεφορμε και δεις Κλωναριδη δεν θα σε πιασει κομπος στο στομαχι;Το ιδιο ισχυει και με Σιμοες.

Link to comment
Share on other sites

Η συνταγή από ότι φαίνεται θα είναι ίδια στήριξη στο ρόστερ , ποιοτική αναβάθμιση , αύξηση μπάτζετ μέχρι 20% με πιθανότητα υπέρβασης για παίκτη διαφοράς και τα κλειδιά στο Μανόλο λυμπε .

Τον ιανουαριο ήρθε χουλτ σούπερ λύση αριστερά και με τα δικα τους οικονομικά δεδομένα , Μοράν απο πριμιερα για να καλύψει κενο αφού ο κονε ουσιαστικά στηρίχτηκε και Μασούντ που δεν βγήκε μεν αλλά δεν ήταν λαθος σαν κίνηση Ιανουαρίου . Θα μπορούσαμε καλύτερα αλλα με βάση το μπατζετ που είχαν απο οτι φαίνεται αλλα και τις επιλογές το λες οκ.

Συμφωνώ και λέω ότι δεν πρέπει να αγνοούμε και κάποιες παραμέτρους που είναι εξίσου κρίσιμες με ένα συμβόλαιο 800.000 π.χ. .

Δηλαδή αποδείχτηκε πολύ σημαντικό το ότι το ρόστερ στην προετοιμασία πέρσι ήταν σχεδόν συμπληρωμένο.

Επίσης αποδείχτηκε πολύ σημαντική η ομοιογένεια που προέκυψε από τον σταθερό προπερσινό κορμό και βέβαια ο ίδιος προπονητής. 

 

Όλα αυτά τη στιγμή που ο γαύρος πάει πάλι για ξήλωμα-ράψιμο από την αρχή, ο ΠΑΟΚ ακόμα και αν πέσει στα μαλακά θα έρθει αντιμέτωπος με την ομάδα μιας χρήσης που έφτιαξε και ο Ατρόμητος από τις ομάδες της 4αδας θα χάσει σίγουρα 4 παίκτες καν δώσει τον Κυβρακίδη, 5. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να φύγει και ο Μοραν και ο Αινταρεβιτς και ο Μασουντ. Στη θεση των δύο πρώτων να έρθουν ο Λουντ με τον Χολζχαουζερ. Ο Λουντ έχει το προτερημα οτι παίζει και σε κέντρο με 2 και με 3. Στο 4-3-3 αυτή τη στιγμή δεν έχει αριστεροπόδαρο 8αρι η ομάδα. Ο Αινταρεβιτς δεν μπορεί να παίξει εκεί. Συμφωνω με τον αμίντι οτι η ομάδα θα έχει 5, αλλά στην ουσία θα είναι 4 με τον Κονέ να έχει ψιλοθεματάκια τραυματισμών. Επίσης σε αλλη μια ανάλογη χρονιά υψηλών απαιτήσεων και ρυθμών και δεδομένου οτι ο προπονητής κάνει συχνό rotation ακόμα και 6 σηκώνει εκεί. Στο 6 μπορείς να καθιερώσεις Σιμόες, Γαλανόπουλο, στο 8 να έχεις Κονέ, Λουντ, Χολζχαουζερ και μπορείς να έχεις και έναν Κουρμπέλη πχ πασπαρτού για 6αρι και 5ο στόπερ. Γιατί και στόπερ με 4 δεν μπορείς να πας πάλι με δεδομένες τις ευπάθειες Τσοσιτς, Τσίγκρι.

Ακόμα πιστεύω η απόκτηση Λουντ και 2 εξτρεμ, θα δώσει ακόμα περισσότερες επιλογές στο στρατηγό Μανόλο, να παίξει και με 4-3-3 και με 4-2-3-1 με εξτρεμ. Δεν ειναι μόνο θέμα ποσότητας δηλαδή ή να έχεις καλούς παίχτες για μένα. Είναι μεγάλο ζήτημα πιστεύω στο μοντέρνο ποδόσφαιρο να έχεις παίχτες με διαφορετικά χαρακτηριστικά για θεματα τακτικής και σχηματισμών

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι θελουμε κινησεις σαν του Χουλτ.Που οκ ξερεις οτι δεν θα μας πιασει ζαλαδα αν λειψει η αυτος η ο Λοπεζ.Αν ο οικοδομος για παραδειγμα ειναι τραυματιας η ντεφορμε και δεις Κλωναριδη δεν θα σε πιασει κομπος στο στομαχι;Το ιδιο ισχυει και με Σιμοες.

Ο Κλωναρίδης ήταν θεωρητικά κίνηση χαμηλού ρίσκου πέρσι, αλλά δε βγήκε. 

Ο Χούλτ στη λογική Πογέτ θα ήταν "ρεπά", στη λογική Χιμένεθ είναι "μπες και παίξε Τούμπα" .

Link to comment
Share on other sites

σπαταλη ειναι οταν κατι πληρωνεις απο την τσεπη σου οχι οταν στην ουσια δεν πληρωνεις τιποτα

 

και οι 2 ηταν επιλογες χιμενεθ παντως και οχι λυμπεροπουλου αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα 

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα θα μας βγει λογω Μουντιαλ

+150xil είναι το κέρδος σου στο ταμείο.

Βέβαια το άχαστο στο κίεβο σου στοίχησε 2εκ αλλά δεν είναι ώρα να ανεβάζουμε πιέσεις.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Κλωναρίδης ήταν θεωρητικά κίνηση χαμηλού ρίσκου πέρσι, αλλά δε βγήκε. 

Ο Χούλτ στη λογική Πογέτ θα ήταν "ρεπά", στη λογική Χιμένεθ είναι "μπες και παίξε Τούμπα" .

 

Παρεξηγηθηκε η εκφραση.Δεν εννουσα οτι ο Χιμενεθ το βλεπει ετσι.Ας πουμε χρειαζομαστε παικτη στο 6.Η λογικη της διοικησης θα ηταν να βρουμε εναν φτηνοτερο του Σιμοες ο οποιος θεωρειται βασικος.Η δικια μου η λογικη θα ηταν να παρω εναν παικταρα εκει δυνητικα βασικο και αν χρειαστει ας καθεται παγκο ενας απο τους δυο.

Link to comment
Share on other sites

σπαταλη ειναι οταν κατι πληρωνεις απο την τσεπη σου οχι οταν στην ουσια δεν πληρωνεις τιποτα

 

και οι 2 ηταν επιλογες χιμενεθ παντως και οχι λυμπεροπουλου αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα 

Αυτός ο ερνάνι που μας έχουν ζαλίσει τον πούτσο από τον δεκέμβρη είναι κόλλημα λύμπε ή μανώλη?

Link to comment
Share on other sites

Παρεξηγηθηκε η εκφραση.Δεν εννουσα οτι ο Χιμενεθ το βλεπει ετσι.Ας πουμε χρειαζομαστε παικτη στο 6.Η λογικη της διοικησης θα ηταν να βρουμε εναν φτηνοτερο του Σιμοες ο οποιος θεωρειται βασικος.Η δικια μου η λογικη θα ηταν να παρω εναν παικταρα εκει δυνητικα βασικο και αν χρειαστει ας καθεται παγκο ενας απο τους δυο.

Δεν καθόταν και αυτός ο Ζέκα μέχρι το Δεκέμβρη στον βάζελο...  :lol:

Στο 6 σου βγήκε ο μικρός που δεν είναι 8 με τίποτα. 

Στο 6 έκανε σπουδαία παιχνίδια. 

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΟΥΠΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 24 ΧΡΟΝΙΑ..... ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΑΜΠΛ..... ΜΙΑ ΣΤΡΑΒΟΚΛΩΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 16 ΤΟΥ ΓΙΟΥΡΟΠΑ.... ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ..... ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΤΖΕΤ ΦΑΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ????? 

 

ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ????

 

ΕΛΕΟΣ.... ΝΟΙΩΣΤΕ... ΑΓΑΠΗΣΤΕ 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ena tou mAndalou me atromaxto

k ena tou masoud sto kievo

Από την στιγμή που παίρνεις κούπα του μάνταλου το λες και κλάιν μάιν.

Του πέρση όμως θα σε στοιχειώνει σε φάση στυλ λοκομοτίβ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν καθόταν και αυτός ο Ζέκα μέχρι το Δεκέμβρη στον βάζελο...  :lol:

Στο 6 σου βγήκε ο μικρός που δεν είναι 8 με τίποτα. 

Στο 6 έκανε σπουδαία παιχνίδια. 

 

Εκανε καλα παιχνιδια,ειδικα σε οσα χρειαζοταν να τρεξει πολυ και να καλυψει χωρους.Αλλα οκ μικρος ειναι λειπει η σταθεροτητα και το καθαρο μυαλο πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Εκανε καλα παιχνιδια,ειδικα σε οσα χρειαζοταν να τρεξει πολυ και να καλυψει χωρους.Αλλα οκ μικρος ειναι λειπει η σταθεροτητα και το καθαρο μυαλο πολλες φορες.

20 χρονών είναι. 

Σαν 8αρι μου έσπαγε τα αρχίδια γιατί έχει πολύ αργή σκέψη και δεν έβλεπε γήπεδο. 

Σαν 6αρι δεν παραβλέπω ότι κατάπιε μόνος του το κέντρο του γαύρου μέσα στο Καραϊσκάκη και δεν ξέρω πολλούς 20χρονους που το έχουν πετύχει αυτό σε όποια κατάσταση και αν είναι ο γαύρος. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κωστη δηλαδη αν η χρονια ηταν μια απο τα ιδια ...τι θα γινοταν εδω μεσα???

δε παλεβετε ρε μπρο τοση γκρινια οταν περιμενεις την φιεστα .....

24 ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.... ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ 

Link to comment
Share on other sites

20 χρονών είναι. 

Σαν 8αρι μου έσπαγε τα αρχίδια γιατί έχει πολύ αργή σκέψη και δεν έβλεπε γήπεδο. 

Σαν 6αρι δεν παραβλέπω ότι κατάπιε μόνος του το κέντρο του γαύρου μέσα στο Καραϊσκάκη και δεν ξέρω πολλούς 20χρονους που το έχουν πετύχει αυτό σε όποια κατάσταση και αν είναι ο γαύρος. 

 

Ενταξει χωρις να θελω να μειωσω τον Γαλανοπουλο,σιγα το κεντρο του γαυρου φετος γελανε και οι πετρες με τους Ταχτσιδοζιλεδες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κωστη δηλαδη αν η χρονια ηταν μια απο τα ιδια ...τι θα γινοταν εδω μεσα???

δε παλεβετε ρε μπρο τοση γκρινια οταν περιμενεις την φιεστα .....

24 ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.... ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ 

 

Ποιος γκριναζει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κωστη δηλαδη αν η χρονια ηταν μια απο τα ιδια ...τι θα γινοταν εδω μεσα???

δε παλεβετε ρε μπρο τοση γκρινια οταν περιμενεις την φιεστα .....

24 ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.... ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ

 

Ποια φιέστα Γιανναρε; Στην Θεσσαλονίκη βουίζει το 3-0 και -10 της ΑΕΚ :D

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει χωρις να θελω να μειωσω τον Γαλανοπουλο,σιγα το κεντρο του γαυρου φετος γελανε και οι πετρες με τους Ταχτσιδοζιλεδες.

Ναι το έγραψα, αλλά άλλοι πιο έμπειροι έκλασαν με τους Ταχτσιδοζιλεδες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικό άσχετο . Εμείς καλά τα λέμε αλλά στη παε βλέπουν και νούμερα συμβολαίων γιατί δεν υπάρχει τσετσενος να σπρώχνει καθε χρόνο 20εκ σε όποια μαλάκια κάνουν στις μεταγραφές . Οταν θέλουμε εξτρεμαρα των 800.000 και να μείνουν λιβαγια αραουχο θα έχουμε Μοράν των 200.000 στα χαφ

Φέτος τσιμπισαμε το 10αρι απο ουεφα και απο οτι φαίνεται του χρόνου με τι νεο πλαίσιο στη Ευρώπη και το πρωτάθλημα θα ξεκινήσουμε από 3-4 εκ αλλά τα λεφτά της βγ πήγαν σωστά στο γηπεδο στην επιστροφή κάνανε υπέρβαση οικονομική λόγο χαμηλού τηλεοπτικού τότε και ο ισολογισμος δείχνει ότι θα πρέπει να αποπληρωσουμε και ενα άτοκο δάνειο 4 εκ νομίζω ( σε ποιον δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

, ή αν θα παρουμε τον νεο Σκοκο ξερω γω.

ΓΥΡΝΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΣΥ..... ΝΕΟ ΣΚΟΚΟ ΛΕΕΙ ... ΟΧΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είμαι στο μουντ του Γιάννη, θα ήθελα απλώς φέτος να είμαστε πιο υπομονετικοί στις κρίσεις μας και για τους παλιούς και για τους νέους που θα έρθουν, γιατί μπορεί να μας διαβάζουν στο λόμπυ κάποιου ξενοδοχείου στο Κίελτσε το καλοκαίρι ο Λιβάγια, ο Μπακασέτας και ο Μπακάκης και να πιάνουν την κοιλιά τους από τα γέλια κοιτώντας και κλείνοντας το μάτι στον Κλωναρίδη, τον Μοράν και τον Χολσχάουζερ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΟΥΠΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 24 ΧΡΟΝΙΑ..... ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΑΜΠΛ..... ΜΙΑ ΣΤΡΑΒΟΚΛΩΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 16 ΤΟΥ ΓΙΟΥΡΟΠΑ.... ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ..... ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΤΖΕΤ ΦΑΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ????? 

 

ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ????

 

ΕΛΕΟΣ.... ΝΟΙΩΣΤΕ... ΑΓΑΠΗΣΤΕ 

 

Γιάνναρε το καλοκαίρι θα έχουμε τσουρέκια και καλά θα κάνουμε, ετοιμάσου! :D

Όταν αρχίσουν τα ματς όμως μόνο αγάπη για την ομάδα. Αυτό λέω από πέρσι και ανέκαθεν. 

Link to comment
Share on other sites

Γιάνναρε το καλοκαίρι θα έχουμε τσουρέκια και καλά θα κάνουμε, 

Θα γελάνε στο Κίελτσε μαζί μας.

:)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×