Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ξάνθη (22η αγ.): 18/2, 17:15, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

19 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Γκάλο
      2
    • Χουλτ
      0
    • Βράνιες
      15
    • Τσινγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μοράν
      0
    • Μπακασέτας
      2
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      18
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσινγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μοράν
      2
    • Μπακασέτας
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Λιβάγια
      6
    • Αραούχο
      3
    • Κλωναρίδης
      4
    • Αϊντάρεβιτς
      3
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Ντροπή σου...κάποτε έδινες υποσχέσεις

 

https://www.youtube.com/watch?v=VxEEajTnuQg

Άλλες, ωραιες εποχες τοτενες.

Εγω ημουν μ αυτους που ηθελαν και τους τρεντυ και τις λεσβιες και τα κοριτσακια.

Και το μονη ξανα τραγουδησα και στα παρτυ το εβαζα, και στα χασαποσερβικα επαιζα το λαιβ "αποψε στις ακρογιαλιες" με τη βανδή να φωνάζει "μες στη σκεπαστή"

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Όποιος γουστάρει πάει γήπεδο.

Είναι πολύ απλό το πράγμα.

 

Δέχομαι ότι πολλοί μπορεί να έχουν και οικονομικό θέμα (όπως αυτόν τον μήνα π.χ. με πολλά εντός έδρας, κάνεις και επιλογή για το πότε θα πας).

Επίσης δέχομαι και αυτόν που δεν πάει στο Ο.Α.Κ.Α. και θέλει να πάει σε ένα καφέ να δει το ματσάκι.

Δέχομαι επίσης και αυτόν που δεν πάει για οποιονδήποτε λόγο.

 

Ποιός (αυτός! 1-0) θα κρίνει τον άλλον, και στην τελική γιατί να τον κρίνει;

Και ποιός (αυτός! 2-0) θα πει στον μη γηπεδικό να μην... κρίνει γιατί δεν πατάει γήπεδο;

Τί λέτε ρε;

Εγώ δεν γουστάρω να πηγαίνω στο Ο.Α.Κ.Α. και θέλω να γκρεμιστεί και τώρα αν γίνεται, είμαι λιγότερο Α.Ε.Κ.τζης από τον 15χρονο που έχει πάει φέτος σε όλα και ανεβάζει 100 Insta stories;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γουστάρει πάει γήπεδο.

Είναι πολύ απλό το πράγμα.

 

Δέχομαι ότι πολλοί μπορεί να έχουν και οικονομικό θέμα (όπως αυτόν τον μήνα π.χ. με πολλά εντός έδρας, κάνεις και επιλογή για το πότε θα πας).

Επίσης δέχομαι και αυτόν που δεν πάει στο Ο.Α.Κ.Α. και θέλει να πάει σε ένα καφέ να δει το ματσάκι.

Δέχομαι επίσης και αυτόν που δεν πάει για οποιονδήποτε λόγο.

 

Ποιός (αυτός! 1-0) θα κρίνει τον άλλον, και στην τελική γιατί να τον κρίνει;

Και ποιός (αυτός! 2-0) θα πει στον μη γηπεδικό να μην... κρίνει γιατί δεν πατάει γήπεδο;

Τί λέτε ρε;

Εγώ δεν γουστάρω να πηγαίνω στο Ο.Α.Κ.Α. και θέλω να γκρεμιστεί και τώρα αν γίνεται, είμαι λιγότερο Α.Ε.Κ.τζης από τον 15χρονο που έχει πάει φέτος σε όλα και ανεβάζει 100 Insta stories;

Ναι, εισαι

 

Οι μονοι λογοι που δικαιολογουνται ειναι τα φραγκα και (σοβαρες) υποχρεωσεις.

 

Ολα τ'αλλα ειναι παπαριες καμαρωτες

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Άλλες, ωραιες εποχες τοτενες.

Εγω ημουν μ αυτους που ηθελαν και τους τρεντυ και τις λεσβιες και τα κοριτσακια.

Και το μονη ξανα τραγουδησα και στα παρτυ το εβαζα, και στα χασαποσερβικα επαιζα το λαιβ "αποψε στις ακρογιαλιες" με τη βανδή να φωνάζει "μες στη σκεπαστή"

Λεσβιες κ γω γουσταρα. Μου θυμιζαν εμενα κ αΜβρααμ νεραϊδα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όποιος γουστάρει πάει γήπεδο.

Είναι πολύ απλό το πράγμα.

 

Δέχομαι ότι πολλοί μπορεί να έχουν και οικονομικό θέμα (όπως αυτόν τον μήνα π.χ. με πολλά εντός έδρας, κάνεις και επιλογή για το πότε θα πας).

Επίσης δέχομαι και αυτόν που δεν πάει στο Ο.Α.Κ.Α. και θέλει να πάει σε ένα καφέ να δει το ματσάκι.

Δέχομαι επίσης και αυτόν που δεν πάει για οποιονδήποτε λόγο.

 

Ποιός (αυτός! 1-0) θα κρίνει τον άλλον, και στην τελική γιατί να τον κρίνει;

Και ποιός (αυτός! 2-0) θα πει στον μη γηπεδικό να μην... κρίνει γιατί δεν πατάει γήπεδο;

Τί λέτε ρε;

Εγώ δεν γουστάρω να πηγαίνω στο Ο.Α.Κ.Α. και θέλω να γκρεμιστεί και τώρα αν γίνεται, είμαι λιγότερο Α.Ε.Κ.τζης από τον 15χρονο που έχει πάει φέτος σε όλα και ανεβάζει 100 Insta stories;

eipame esy eisai prostateyomeno eidos

natoura k etsi....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιός (αυτός! 1-0) θα κρίνει τον άλλον, και στην τελική γιατί να τον κρίνει;

Και ποιός (αυτός! 2-0) θα πει στον μη γηπεδικό να μην... κρίνει γιατί δεν πατάει γήπεδο;

 

Ηξερες οτι θα σου βάζαμε δυο γκολάκια και τα πρόλαβες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι λογοι που πιστευω δεν εχεις κοσμο στο γηπεδο ειναι:

1) η απαξιωση που εχει πεσει στην ομαδα απο το 09 και μετα.

2)ολες οι χρονιες σου απο το 08 και μετα ειναι αδιαφορες σε ελλαδα και ευρωπη.Ο κοσμος κουραστηκε.

3)Προπαγανδα κατα του μελ και της ΑΕΚ απο το 90% των σαιτ.(ακουγα ΑΕΚτζη της προαλλες στο ραδιο χθες και ελεγε ο παοκ μπαλαρα εμεις μονο τυχη και παθος και τετοια η στο γηπεδο πχ με οποιον και να μιλησεις ο μελ ο τσιγκουνης δεν κανει τιποτα κτλ..)

4)Απογοητευση (για το γηπεδο που ακομα δεν,για τις πρωτες χρονιες μελ που τον γλενταγε ο μαρινακης.)

5)β,γ

7)Αυτα που ακουγονται για τον σαββιδη...

8)εχει χαθει η πιστη του κοσμου στην ομαδα (σιγα σιγα θα ρθει παλι)

9)η οικονομικη κριση,οχι αναγκαστικα οτι καποιος δεν εχει 5€ για εισητιριο (το 30% των ανεργων ακομα και αυτο)αλλα κυριως χανει την ορεξη του κοσμος που δυσκολευεται ,να ασχοληθει...

10)πιο σημαντικο η χουντα του γαυρου που σε κλεβει 25 χρονια τωρα με οποιν τροπο θελει.

Αυτο με τους αθηναιους ειναι αστειο...Στηριζουν οσο και οι ΑΕΚτζηδες της επαρχιας απλα ολος ο οργανισμος ΑΕΚ 9χρονια τωρα απλα κοιμαται δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Σταύρος. Ο Αθηναιος δεν μπορεί να καταλάβει πως νιώθει ο επαρχιώτης για την ΑΕΚ, τις θυσίες του, τον πόνο του και χιλια αλλά δυο. Μεγαλώσαμε στα σχολεία και ακόμα με πρωταθληματικη ΑΕΚ μέτριομασταν στα δάχτυλα του ενός χεριού, τρόπος του λέγειν. Κάναμε το σκατο μας παξιμάδι σαν φοιτητές, τρώγαμε μια βδομαδα μακαρόνια και ρύζι και κάπνιζαμε εφημερίδα του ενός ευρώ, τα Leader και τα Rocket για να μας περισσέψει το 50αρι για να ανέβουμε για τον αγώνα. Τα μισά λεωφορείο, 10-15 ευρώ το εισιτήριο και οτι μείνει τσιγάρα, καφέ, νερό και κατι στο χέρι. Πολλές φορές και οχι ολα.

 

Το οτι δεν γεμίζει το ΟΑΚΑ λοιπόν, ειναι ευθύνη κυρίως του πασετεμπακια Αθηναίου οπαδού. Μακάρι να γίνει το γήπεδο στη ΝΦ σύντομα και για αυτό το λόγο. Γιατι ο πασατεμπακιας Αθηναιος θα βρει και αλλο λογο να βρεθεί στα πέριξ του γηπέδου. Να πιει έναν καφέ, να φαει ενα πιτόγυρο, να πιει μια μπυρα και στο μεταξύ να δει και τον αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε γαμιουνται οι Αθηναιοι ΑΕΚτζηδες ειδικα οι κατω των 30 που 25 χρονια τωρα τρωνε στην μαπα την χουντα και περιτριγυριζονται και απο γαυρους παντου.

Ενω στην ηρωικη Σαλονικα πχ που χουν να κανουν με ΠΑΟΚ-Αρης-Ηρακλης (γαμημενοι και οι τρεις) θελει να σαι σκληρος καργιολης για να σαι ΑΕΚτζης.

auto pesto otan tha se psaxoun

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εισαι

Οι μονοι λογοι που δικαιολογουνται ειναι τα φραγκα και (σοβαρες) υποχρεωσεις.

Ολα τ'αλλα ειναι παπαριες καμαρωτες

 

εγω πιστευω οτι τα φραγκα δεν ειναι λογος και ειδικα στην αεκ του οακα για να καταλαβαινομαστε...απλα δεν υπαρχει κοσμος που να βλεπει μπαλα πλεον και φαινεται σε ολες τις ομαδες , μιλαμε για το πιο σαπιο προιον εδω και ποσα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

auto pou thelo na po einai

oti dn mporo na katalavo opoion

asxoleitai 24 7 me AEK k dn paei ghpedo eno mporei

Τα ίδια ίσχυαν και για πάρα πάρα πάρα πολύ κόσμο και το καλοκαίρι του 2002;

Γιατί και εκείνοι ασχολούνταν 365/7/24 με την Α.Ε.Κ., αλλά γήπεδο για παράδειγμα δεν πήγαιναν.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ίσχυαν και για πάρα πάρα πάρα πολύ κόσμο και το καλοκαίρι του 2002;

Γιατί και εκείνοι ασχολούνταν 365/7/24 με την Α.Ε.Κ., αλλά γήπεδο για παράδειγμα δεν πήγαιναν.

re mlk

exo filous pou dn pane ghpedo

k exoun kapoio logo, sovaro omos

kai to sevomai

Link to comment
Share on other sites

auto pou thelo na po einai

oti dn mporo na katalavo opoion

asxoleitai 24 7 me AEK k dn paei ghpedo eno mporei

Κανεις δεν κάνει χάρη σε κανέναν και κανείς δεν παρακολουθεί την ΑΕΚ από "υποχρέωση".

Αλλά εχει δικιο οτι ειναι κουλό καποιος που ασχολειται συνεχεια και μενει Αθήνα να μην πηγαινει.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ίσχυαν και για πάρα πάρα πάρα πολύ κόσμο και το καλοκαίρι του 2002;

Γιατί και εκείνοι ασχολούνταν 365/7/24 με την Α.Ε.Κ., αλλά γήπεδο για παράδειγμα δεν πήγαιναν.

kai na to kano pio liana

g mena dn einai logos to oti tha exei kryo

h to oti mporei na vrexei etc

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να ακουω το "προτιμω να παω σε καφε να δω την ΑΕΚ να παιζει εντος εδρας".

Μπορω να καταλαβω καποιον που τρεχει ολη την βδομαδα κ του εχει βγει η παναγια (για 35+ μιλαω ε) και θελει να κατσει σπιτι να αραξει.

Αλλα το να σηκωθεις να πας να δεις μαζι με αλλους μαλακες την ΑΕΚ στην τηλεοραση σε καφετερια μαζι με ενα καρο αλλους απιστους, ε δε μπορει να το συλλαβει ο νους μου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ μαλάκα, άλλο λέω.

Προφανώς και οι αντίστοιχοι...Αβραάμ που δεν πάνε γήπεδο για τους λόγους που έχω χιλιοαναλύσει, θα είναι ελάχιστοι.

Ήξερα πολλούς που είπαν τότε ότι "ΤΕΛΟΣ", αλλά δεν άντεξαν. Πόσοι να έχουμε μείνει οι...κολλημένοι; 10; 20; #arxeidia, και πολλούς λέω.

Κι εμένα με χαλάει να βλέπω νέα παιδιά, κόσμο νέο, που θα έπρεπε να είναι γήπεδο καυλωμένος (ειδικά φέτος) να είναι μαζί με τον κολλημένο (εμένα) και να βλέπει από την τηλεόραση τον αγώνα. Κι εγώ θέλω να τον πιάσω και να του πω τι κάνεις ρε μαλάκα εδώ; Αλλού έπρεπε να είσαι.

Δεν θα κάτσω να του πω όμως ότι είναι λιγότερο Α.Ε.Κ. από εμένα.

 

Τέλος πάντων, το πρόβλημα δεν είναι της Α.Ε.Κ., είναι γενικό.

Και μην ξεχνάτε ότι αλλιώς μεγαλώσανε οι σημερινοί 50ρηδες, αλλιώς οι σημερινοί 40ρηδες, αλλιώς οι σημερινοί 30ρηδες κ.ο.κ.

Νομίζω πως η τελευταία γενιά που έζησε και μεγάλωσε με το γήπεδο όπως...έπρεπε, είναι η δική μου η γενιά. Τα σημερινά 13-16χρονα, χεν έχουν καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

-Οταν θα φροντισουν στην Λιγκα να τραβηξουν προς τα πανω ομαδες με κοσμο (Ολυμπιακος, ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, Αρης, ΟΦΗ, ΑΕΛ, ΠΑΣ, Παναχαικη, Πανιωνιος)

-Οταν θα φροντισουν στην Λιγκα να επιτρεψουν τις μετακινησεις (λεει ο Αβρααμ παραπανω πως αυτος ηταν η τελευταια γενια που εμαθε το γηπεδο σωστα - ε στο Ελλαντα πλεον σου απαγορευουν με νομο ας πουμε να πας σε αλλο γηπεδο)

-Οταν θα αποφασισουν και οι ΠΑΕ (η τελος παντων οσες θελουν και τον τελευταιο που ισως εχει διαθεση να πληρωσει εισιτηριο) τι κοσμο θελουν στα γηπεδα (θελουν οικογενειες; θελουν χουλιγκανους; θελουν και τους δυο; )και θ τους αντιμετωπισουν ως πελατες προσφεροντας τους αυτα που προσφερουν σε ολο τον σοβαρο κοσμο

-Και τελος οταν καταλαβουμε και εμεις πως οι καιροι εχουν αλλαξει, πως οταν το μαγαζι δεν μαζευει πελατες δεν φταιει ο πελατης που ειναι μαλακας αλλα το μαγαζι και πως δεν γινεται να πουλησεις προιον 90s στον σημερινο 15χρονο

Τοτε ΙΣΩΣ και να βελτιωθει η κατασταση

Μεχρι τοτε 5-10-15 χιλιαδες κοσμος/γηπεδο ειναι νορμαλ για χωρα 10εκ κατοικων, με 9 χρονια κρισης και με δεδομενο πρωταθλητη 19/21 χρονια (τοσο καθηστερημενος λαος ειμαστε)

Ο Ντεμης παντως τον δρομο για να μαζεψεις κοσμο τον εδειξε πχ

 

ΥΓ: Σχετικα με το κρυο τωρα. Αυτοι που ναι να πανε θα πανε ειτε με ζεστη ουτε με κρυο. Πολλοι ομως που παιζει να ερχονται γηπεδο με καμια αδερφη/γκομενα ψιλοουδετερες αμα κανει κρυο η βρεχει, ε δεν θα τις φερουν. Οποτε πεφτει κοσμος. Μην κανουμε πως δεν καταλαβαινουμε δηλαδη

 

ΥΓ: Οταν η ΑΕΚ φτιαξει το γηπεδο, καλο θα ηταν να καλλιεργησει την πεποιθηση πως εισιτηριο δεν παιζει να βρεις αν δεν βιαστεις να κλεισεις και αν εχεις διαρκειας να σε βαζει στο τρυπακι να πρεπει να ενημερωνεις 3-4 μερες πριν αν δεν πας Κυριακη γηπεδο για να εκδιδεται εισιτηριο στην θεση σου. Γενικα αυτο που λεμε "πιστη" κινει τα παντα. Απο οικονομιες μεχρι στρατους. Ιστορικα. Οποτε αν επενδυσει στην "πιστη" η ΠΑΕ σε διαφορα θεματα οπως και στα εισιτηρια σταδιακα κερδισμενη θα βγει. Αν παλι κοβει 10 και δηλωνει 6 ειναι μια επιλογη και αυτη. Τα ιδια ισχυουν και για την Λιγκα. Αμα ο Αστερας εχει πιστη πως ισως σηκωσει Κυπελλο κατι θα γινει. Αλλα μαλλον θα το σηκωσει ο Ολυμπιακος. Επισης φετος εγω και μαλλον αλλοι 5-6 στην Ελλαδα πρεπει να πιστευουμε πως δεν θα το σηκωσει ο Ιβαν. Ζουμε σε ενα φοβερο πρωταθλημα που απο την αρχη της χρονιας ολοι λενε δεξια αριστερα πως ειναι δοσμενη η κουπα και αναρωτιομαστε γιατι φετος ΟΛΗ Η ΛΙΓΚΑ γραφει ιστορικα χαμηλα σε εισιτηρια. Ε γιατι αραγε; Λογικα θα φταιει ο Αθηναιος ΑΕΚτζης, ο Αθηναιος Βαζελος, ο Αθηναιος γαυρος και ο Θεσσαλονικιος ΠΑΟΚτζης (αυτος αραγε γτ δεν γεμιζει το γηπεδο φετος?).

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να ακουω το "προτιμω να παω σε καφε να δω την ΑΕΚ να παιζει εντος εδρας".

Μπορω να καταλαβω καποιον που τρεχει ολη την βδομαδα κ του εχει βγει η παναγια (για 35+ μιλαω ε) και θελει να κατσει σπιτι να αραξει.

Αλλα το να σηκωθεις να πας να δεις μαζι με αλλους μαλακες την ΑΕΚ στην τηλεοραση σε καφετερια μαζι με ενα καρο αλλους απιστους, ε δε μπορει να το συλλαβει ο νους μου

 

Αυτο. Μου βγαινει μια ασυνειδητη ξενερα να παω γηπεδο τα ΣΚ. Θες γιατι πιπωνομαι 10-12 ωρες καθε μερα στη δουλεια, θες γιατι πλεον παω πεταλο και σχεδον δεν βρισκω γνωστη φατσα, θες γιατι το ΟΑΚΑ ΓΑΜΙΕΤΑΙ σαν γηπεδο, θες ολα αυτα μαζι? Νιωθω οτι εχω παθει οπαδικο κορεσμο.

 

Το εχω πει πολλες φορες, θα το ξαναπω οσο και αν δεν αρεσει σε καποιους. Την χρονια της πεσαδας και ειδικα στο ματς με τον Πανθρακικο μεσα μου κατι εσβησε. Αυτο σε συνδιασμο με το οτι μεγαλωνω με εχει αλλαξει.

 

Πιστευω οτι οταν εχεις μεγαλωσει σαν οπαδος απο τα 12 στην Σκεπαστη και εχεις γεμισει την ζωη σου με εκδρομες σε καθε πουτσογηπεδο της Ελλαδος, καβλαντες, σκηνικα και τραβηγματα δεν μπορεις ξαφνικα να γινεις ο φιλαθλος της 5 και της 7. Ειναι μεγαλη η αλλαγη.

 

Αν ειχα κανα πιτσιρικι ισως το εβλεπα αλλιως, δεν ξερω. Θα τραβιομουν για αυτο, και θα το επαιζα μαλακομπαμπας. Ουτε αυτο το εχω. Φανταζομαι τον εαυτο μου 50αρη να τριγυρναω με στριφτο και φλαι μπουφαν στο μελλοντικο πεταλο και αναγουλιαζω.

 

Παθαινω κριση ηλικιας? Θελει η ΑΕΚ να με κανει οικογενειαρχη φιλαθλο?

 

Θελω να ξαναγινω 15 και να πεταω πετρες στο παρκακι στους ζελες, 20 να κανω εκδρομη με σπασμενα τζαμια απο Καλαματα μεχρι Σαλονικα, 25 και να κλεβω Ιταλικα Μακντοναλντς με τους Πατρινους αλλα δεν μου βγαινει πλεον. Δεν μου βγαινει ομως και να κανω το μαλακοκαβλη της παλιας θυρας 3. Μαλλον ειμαι ακομα καπου ενδιαμεσα. Αν χτιστει η Αγια Σοφια ισως αλλαξω μυαλα. Μεχρι τοτε θα τρωω φρικες ον και οφ.

 

Ήξερα πολλούς που είπαν τότε ότι "ΤΕΛΟΣ", αλλά δεν άντεξαν. Πόσοι να έχουμε μείνει οι...κολλημένοι; 10; 20; #arxeidia, και πολλούς λέω.

 

arxeidaki με στοχοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

-Οταν θα φροντισουν στην Λιγκα να τραβηξουν προς τα πανω ομαδες με κοσμο (Ολυμπιακος, ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, Αρης, ΟΦΗ, ΑΕΛ, ΠΑΣ, Παναχαικη, Πανιωνιος)

-Οταν θα φροντισουν στην Λιγκα να επιτρεψουν τις μετακινησεις (λεει ο Αβρααμ παραπανω πως αυτος ηταν η τελευταια γενια που εμαθε το γηπεδο σωστα - ε στο Ελλαντα πλεον σου απαγορευουν με νομο ας πουμε να πας σε αλλο γηπεδο)

-Οταν θα αποφασισουν και οι ΠΑΕ (η τελος παντων οσες θελουν και τον τελευταιο που ισως εχει διαθεση να πληρωσει εισιτηριο) τι κοσμο θελουν στα γηπεδα (θελουν οικογενειες; θελουν χουλιγκανους; θελουν και τους δυο; )και θ τους αντιμετωπισουν ως πελατες προσφεροντας τους αυτα που προσφερουν σε ολο τον σοβαρο κοσμο

-Και τελος οταν καταλαβουμε και εμεις πως οι καιροι εχουν αλλαξει και πως οταν το μαγαζι δεν μαζευει πελατες δεν φταιει ο πελατης που ειναι μαλακας αλλα το μαγαζι

Τοτε ΙΣΩΣ και να βελτιωθει η κατασταση

Μεχρι τοτε 5-10-15 χιλιαδες κοσμος/γηπεδο ειναι νορμαλ για χωρα 10εκ κατοικων, με 9 χρονια κρισης και με δεδομενο πρωταθλητη 19/21 χρονια (τοσο καθηστερημενος λαος ειμαστε)

Ο Ντεμης παντως τον δρομο για να μαζεψεις κοσμο τον εδειξε πχ

Γεματο ΟΑΚΑ σε ντερμπι με οπαδους και των δυο ομαδων δεν γινεται, με οσα θα συνεβαιναν και ας τα εχουμε ζησει ως "σωστο οπαδισμο".

Την εποχη που επιπρεποντουσαν οι μετακινησεις και ηταν 70%-30% στα ντερμπι τα εισιτηρια αρχισε να μειωνεται ο κοσμος στα γηπεδα.

Μιλαμε για διαχρονικο φαινομεμο πλεον, με πολλές αιτιες, πριν πολλά χρόνια ξεκινησε η ταση προς τα κατω και αναστραφηκε λίγες χρονιές.

Link to comment
Share on other sites

Η απαγορευση μετακινησεων, εβγαλε το γηπεδο απο την εβδομαδιαια ρουτινα των κατω των 25 ετων.

Πλεον θες γηπεδο; ΜΟΝΟ ΟΑΚΑ. 2 φορες το μηνα. Συν το τζερτζελο που χανεται με τις μετακινησεις.

Ζουμε σε χωρα που μετακινησεις δεν επιτρεπονται.

Που διοργανωνουμε τελικους Κυπελλου χωρις κοσμο.

Που διοργανωνουμε τελικους Κυπσλλου με μαθητες (λολ).

Γενικα ζουμε σε χωρα που το φωναζει πως ΔΕΝ θελει ο κοσμος να παει γηπεδο.

Και εμεις λεμε γιατι δεν κοβει 30.000 κοσμο το ΟΑΚΑ καθε Κυριακη.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τους πολλούς που μετακινουνται στην επαρχια

Οσο για Αθηνα, πριν τρια χρονια πχ επαιξαν ΑΕΚ ολυμπιακος με 65 χιλιαδες κοσμο στο Ολυμπιακο Σταδιο.

Αν ειχαν επιτρεψει μετακινηση γαυρων και ειχαν δωσει 70%-30% τα εισιτηρια, ουτε οι μισοι δεν θα πηγαιναν παρότι θα ειχε οπαδους και των δυο ομάδων και οχι μονο λόγω "νεκρων ζωνων".

Γενικα δεν προκυπτει απο καπου οτι η απαγορευση μετακινησεων φταιει για την μειωση της προσελευσης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ας πουμε στο Λαμια-ΠΑΟΚ η στο Ξανθη-ΑΕΚ η στο Κερκυρα-Ολυμπιακος η στο ΠΑΣ-Παναθηναικος θα μαζεψει περισσοτερα εισιτηρια τωρα που απαγορευτηκαν οι μετακινησεις μαχαιρι;

Εγω λεω πως αν εδιναν σε καθε ΠΑΕ το δικαιωμα να διαθεσει οπου και οπως θελει το γηπεδο της, τα γηπεδα της επαρχειας για αρχη γεματα θα ηταν.

Σε οτι εχει να κανει με το παιχνιδι στο ΟΑΚΑ.

Μαζεψες 65,000 αποκλειστηκες με γκολ χερι, σου εκαναν χειρονομιες οι Κασαμηδες, μπουκαρες μεσα (65,000 κοσμος ηρθε να ξαναδει μπουκα μετα τον Πανθρακικο), η ΠΑΕ δεν νομιζω να εκοψε κανεναν κωλο και φυσικα δεν τον ξαναδες αυτο τον κοσμο ποτε εκτοτε.

Επισης αυτο με τις κενες εδρες, αλλη μαλακια αλλα θα την πιασουμε ξερω γω οταν για αρχη επιτραπουν οι μετακινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τους πολλούς που μετακινουνται στην επαρχια

Οσο για Αθηνα, πριν τρια χρονια πχ επαιξαν ΑΕΚ ολυμπιακος με 65 χιλιαδες κοσμο στο Ολυμπιακο Σταδιο.

Αν ειχαν επιτρεψει μετακινηση γαυρων και ειχαν δωσει 70%-30% τα εισιτηρια, ουτε οι μισοι δεν θα πηγαιναν παρότι θα ειχε οπαδους και των δυο ομάδων και οχι μονο λόγω "νεκρων ζωνων".

Γενικα δεν προκυπτει απο καπου οτι η απαγορευση μετακινησεων φταιει για την μειωση της προσελευσης.

Για μένα φταίει, γιατί ο οπαδικός πυρήνας δεν μένει ενεργός

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×