Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

22 minutes ago, felman said:

Poso sovaro einai afto? Poso kairo pernei h therapeia? 

Ο νεαρός Σλοβένος στόπερ ξεκίνησε θεραπεία και ο πρώτος υπολογισμός είναι για τουλάχιστον δύο εβδομάδες. Κάτι που σημαίνει πως δεν υπολογίζεται για το ξεκίνημα του πρωταθλήματος, αλλά ούτε και για τα ευρωπαϊκά ματς της ΑΕΚ.  Η οποία μένει γι΄ αυτά τα ματς με Τσιγκρίνσκι, Σβάρνα και Χνιντ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ζιγκα Λατσι

Για τον τραυματισμό του και πώς νιώθει;

«Αισθάνομαι καλύτερα. Μετά τη διακοπή νομίζω θα μπορώ να συμμετέχω κανονικά με την ομάδα. Να κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη προπόνηση για να βοηθήσω κι εγώ απ’ την πλευρά μου την ομάδα».

Link to comment
Share on other sites

Πιο συγκεκριμένα, ο Γκαρσία υποβλήθηκε σήμερα σε μαγνητική και έχει υποστεί θλάση 2ου βαθμού στους οπίσθιους μηριαίους στο αριστερό πόδι. Κάτι που σημαίνει ότι θα βρίσκεται εκτός δράσης για τουλάχιστον 6 με 8 βδομάδες. Μάλιστα, η ζημιά θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερη, αλλά λόγω του καλού μυϊκού συστήματος που έχει απέφυγε χειρότερο τραυματισμό. βαρια θλαση ο γκαρσια

Link to comment
Share on other sites

Γαμω την καταδικη μας. Εντωμεταξυ αυτο που με εχει πικρανει περισσοτερο ειναι οτι, η φαση που τραυματιζεται μπορει να γινοταν και γκολ στην εξελιξη της (αδειασε τον αμυντηκο και εφευγε σε κενο χωρο.) και στα καπακια τρωμε το γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Θλάση δεύτερου βαθμού στους οπίσθιους μηριαίους του αριστερού ποδιού έδειξε η μαγνητική στην οποία υποβλήθηκε ο Λιβάι Γκαρσία. Επιβεβαιώθηκε λοιπόν και επίσημα η σοβαρότητα του τραυματισμού του παίκτη στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο. Ο Γκαρσία θα χρειαστεί από έξι έως και οκτώ εβδομάδες για να επιστρέψει.

Αυτό που τονίζουν οι γιατροί είναι πως με δεδομένο ότι πρόκειται για βαριά θλάση η ζημιά είναι η λιγότερη δυνατή και λόγω του πολύ δυνατού μυικού συστήματος του παίκτη η περίοδος αποθεραπείας θα είναι μικρότερη.

 

Πρόκειται για ένα τεράστιο αγωνιστικό πλήγμα για την ΑΕΚ καθώς χάνει έναν παίκτη του οποίου τα πρώτα δείγματα γραφής είχε δείξει ότι μπορεί να προσφέρει πάρα πολλά.

 

 

 

 

εγω περιμενα ακομα χειροτερα παντως.... οχι οτι δεν θα λειψει σε πολλα ματς βεβαια

Link to comment
Share on other sites

2+2 βδομαδες ειναι οι 2 διακοπες, αν παει καλα η αποθεραπεια θα λειψει ουσιαστικα για 2 εως 4 βδομαδες υποχρεωσεων, αντε λιγο παραπανω μεχρι να ειναι 100%

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λοιπόν, εκτός από τα παιχνίδια πρωταθλήματος, θα χάσει και τα μισά παιχνίδια του ομίλου με Μπράγκα εκτός (22/10), Λέστερ εντός (29/10) και Ζόρια εκτός (5/11) και θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει το ματς με τους Ουκρανούς στο ΟΑΚΑ στις 26 Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Εντάξει και δεύτερου να επαθε δικαιολογείτε η  αντίδραση του. Όσοι έχουν πάθει θλάση καταλαβαίνουν. 

Και πρώτου πονάει πολύ εκεί. Τέλοσπαντων μακάρι να γυρίσει υγιής.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Έχω πάθει στην γάμπα εν ώρα αγώνα μπάσκετ. Τσιρίζεις.

Ετσι, γιατι σε καποιους φανηκαν υπερβολικες οι φωνες του Λιβαι.

Και λιγες ηταν θα πω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×