Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

Ρε μαγκες επειδη την Πεμπτη εκανα κι εγω επεμβαση για χιαστους, δεν το αφηνετε αυτο το θεμα?

Και γενικοτερα ευχες για χιαστους και τετοιου ειδους προβληματα ας μην δινουμε. Ειναι σκατοψυχο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, parakmiakos said:

Ρε μαγκες επειδη την Πεμπτη εκανα κι εγω επεμβαση για χιαστους, δεν το αφηνετε αυτο το θεμα?

Και γενικοτερα ευχες για χιαστους και τετοιου ειδους προβληματα ας μην δινουμε. Ειναι σκατοψυχο.

Ολα καλα φιλε?

 

Πανω σε καθετο το παθες?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκα μεσα  σ ολα φετος να παιξω σε πρωταθλημα 5χ5 με την εταιρια μου. Πριν 2 μηνες μου γυρισε το γονατο και ακουσα το κρακ. Αλλα ο πονος ηταν ελεγχομενος και περναγε μερα με τη μερα. Για 2 μηνες επαιζα κικ μποξ, ετρεχα και εκανα και βαρη χωρις ενοχληση. Την προηγουμενη Δευτερα (αφου ειχα παει σε ενα χασαπη ορθοπεδικο και μου χε πε οτι μπορω να παιξω μπαλα γτ ειχα απλα μια διαταση στον εσω πλαγιο) μπηκα να δοκιμασω το ποδι μου και στα 10'' ξαναγυρισε. Τεταρτη εκανα μαγνητικη εδειξε οτι ειχα ολικη ρηξη στον προσθιο χιαστο και Πεμπτη μπηκα για την επεμβαση. Ευτυχως απ την πρωτη μερα το παταω με πατεριτσες και το γυμναζω κανονικα για να επανελθει.

Απλα εχοντας περασει ολο αυτο καταλαβαινεις λιγο καλυτερα τους αθλητες που το εχουν βιωσει κι οι ιδιοι και επιπλεον δεν θες να το ζησει και κανενας αλλος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης απο οσα ξερω απο κοντινα μου ατομα, το θεμα ειναι κυριως ψυχολογικο τουλαχιστον για τους ποδοσφαιριστες.Διοτι απεχουν απο την ''δουλεια'' τους για 6 μηνες και οταν περασει αυτος ο καιρος παντα μπαινουν διστακτικα και φοβουνται μην το ξαναπαθιυν ειτε στο ιδιο ειτε στο αλλο ποδι.

Μαλακιες οι ευχες για χιαστους σε αλλους κλπ. Μονο και μονο να σκεφτεις οτι νιωθεις το γονατο σου να φευγει μονο του και το νιωθεις τοσο ελαφρυ σε σημειο να μην το ελεγχεις...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, parakmiakos said:

Κατεβηκα μεσα  σ ολα φετος να παιξω σε πρωταθλημα 5χ5 με την εταιρια μου. Πριν 2 μηνες μου γυρισε το γονατο και ακουσα το κρακ. Αλλα ο πονος ηταν ελεγχομενος και περναγε μερα με τη μερα. Για 2 μηνες επαιζα κικ μποξ, ετρεχα και εκανα και βαρη χωρις ενοχληση. Την προηγουμενη Δευτερα (αφου ειχα παει σε ενα χασαπη ορθοπεδικο και μου χε πε οτι μπορω να παιξω μπαλα γτ ειχα απλα μια διαταση στον εσω πλαγιο) μπηκα να δοκιμασω το ποδι μου και στα 10'' ξαναγυρισε. Τεταρτη εκανα μαγνητικη εδειξε οτι ειχα ολικη ρηξη στον προσθιο χιαστο και Πεμπτη μπηκα για την επεμβαση. Ευτυχως απ την πρωτη μερα το παταω με πατεριτσες και το γυμναζω κανονικα για να επανελθει.

Απλα εχοντας περασει ολο αυτο καταλαβαινεις λιγο καλυτερα τους αθλητες που το εχουν βιωσει κι οι ιδιοι και επιπλεον δεν θες να το ζησει και κανενας αλλος.

Tora omos me xiasto mporei na se zhthsei k h AEK.

Ps perastika man

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, parakmiakos said:

Κατεβηκα μεσα σ ολα φετος να παιξω σε πρωταθλημα 5χ5 με την εταιρια μου. Πριν 2 μηνες μου γυρισε το γονατο και ακουσα το κρακ. Αλλα ο πονος ηταν ελεγχομενος και περναγε μερα με τη μερα. Για 2 μηνες επαιζα κικ μποξ, ετρεχα και εκανα και βαρη χωρις ενοχληση. Την προηγουμενη Δευτερα (αφου ειχα παει σε ενα χασαπη ορθοπεδικο και μου χε πε οτι μπορω να παιξω μπαλα γτ ειχα απλα μια διαταση στον εσω πλαγιο) μπηκα να δοκιμασω το ποδι μου και στα 10'' ξαναγυρισε. Τεταρτη εκανα μαγνητικη εδειξε οτι ειχα ολικη ρηξη στον προσθιο χιαστο και Πεμπτη μπηκα για την επεμβαση. Ευτυχως απ την πρωτη μερα το παταω με πατεριτσες και το γυμναζω κανονικα για να επανελθει.

Απλα εχοντας περασει ολο αυτο καταλαβαινεις λιγο καλυτερα τους αθλητες που το εχουν βιωσει κι οι ιδιοι και επιπλεον δεν θες να το ζησει και κανενας αλλος.

 

Περαστικά αδελφέ . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 hour ago, parakmiakos said:

Κατεβηκα μεσα  σ ολα φετος να παιξω σε πρωταθλημα 5χ5 με την εταιρια μου. Πριν 2 μηνες μου γυρισε το γονατο και ακουσα το κρακ. Αλλα ο πονος ηταν ελεγχομενος και περναγε μερα με τη μερα. Για 2 μηνες επαιζα κικ μποξ, ετρεχα και εκανα και βαρη χωρις ενοχληση. Την προηγουμενη Δευτερα (αφου ειχα παει σε ενα χασαπη ορθοπεδικο και μου χε πε οτι μπορω να παιξω μπαλα γτ ειχα απλα μια διαταση στον εσω πλαγιο) μπηκα να δοκιμασω το ποδι μου και στα 10'' ξαναγυρισε. Τεταρτη εκανα μαγνητικη εδειξε οτι ειχα ολικη ρηξη στον προσθιο χιαστο και Πεμπτη μπηκα για την επεμβαση. Ευτυχως απ την πρωτη μερα το παταω με πατεριτσες και το γυμναζω κανονικα για να επανελθει.

Απλα εχοντας περασει ολο αυτο καταλαβαινεις λιγο καλυτερα τους αθλητες που το εχουν βιωσει κι οι ιδιοι και επιπλεον δεν θες να το ζησει και κανενας αλλος.

Περαστικα ρε συ. Το εχω περασει κι εγω αυτο και καταλαβαινω τι περνας. Για να το πατας δεν εκανες και μηνισκο να φανταστω, το οποιο ειναι πολυ καλο για αργοτερα. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Περαστικα ρε συ. Το εχω περασει κι εγω αυτο και καταλαβαινω τι περνας. Για να το πατας δεν εκανες και μηνισκο να φανταστω, το οποιο ειναι πολυ καλο για αργοτερα. 

Οχι. Μονο προσθιο χιαστο ειχα ρηξη. Ολοι οι αλλοι συνδεσμοι και ο μηνισκος ειναι μια χαρα. 

Σκεψου οτι καμια 15αρια ωρες μετα την επεμβαση, αρχισα να κανω ασκησεις στον τετρακεφαλο και να το περπαταω με πατεριτσες.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, parakmiakos said:

Κατεβηκα μεσα  σ ολα φετος να παιξω σε πρωταθλημα 5χ5 με την εταιρια μου. Πριν 2 μηνες μου γυρισε το γονατο και ακουσα το κρακ. Αλλα ο πονος ηταν ελεγχομενος και περναγε μερα με τη μερα. Για 2 μηνες επαιζα κικ μποξ, ετρεχα και εκανα και βαρη χωρις ενοχληση. Την προηγουμενη Δευτερα (αφου ειχα παει σε ενα χασαπη ορθοπεδικο και μου χε πε οτι μπορω να παιξω μπαλα γτ ειχα απλα μια διαταση στον εσω πλαγιο) μπηκα να δοκιμασω το ποδι μου και στα 10'' ξαναγυρισε. Τεταρτη εκανα μαγνητικη εδειξε οτι ειχα ολικη ρηξη στον προσθιο χιαστο και Πεμπτη μπηκα για την επεμβαση. Ευτυχως απ την πρωτη μερα το παταω με πατεριτσες και το γυμναζω κανονικα για να επανελθει.

Απλα εχοντας περασει ολο αυτο καταλαβαινεις λιγο καλυτερα τους αθλητες που το εχουν βιωσει κι οι ιδιοι και επιπλεον δεν θες να το ζησει και κανενας αλλος.

Ποιός να τον σύστησε άραγε ???? :ph34r::D

Καλή και γρήγορη ανάρρωση Παρακουμέα μου !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Saxon21

Ο τσιγκρισκι θα τραυματιστει μονος του στην προθερμανση για τον τελικο κυπελου και θα τεθει εκτος αποστολης,καθολου απιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εν τω μεταξυ και στους 2 τελικους ο Τσιγκρι ηταν ο χειροτερος παικτης της ΑΕΚ, μετα τον Μανταλο. Και οι 2 αυτοι βασικα ποτε δεν αποδιδουν με μπαοκ αντιπαλο, να το κοιταξουν στην ΠΑΕ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×