Jump to content

Ντέμης Νικολαΐδης


Recommended Posts

θυμάμαι το 03 στη μελενίκου με αφόρητη ζέστη, απέξω έρημη πόλη λόγω των διαδηλώσεων για σύνοδο gκάτι στη χαλκιδική και τον ντέμη να δίνει την θρυλική συνέντευξη.την επόμενη μέρα είχε βγει η σκορ νομίζω με τον ντέμη πλάτη να υποκλίνεται (στη σκεπαστή μάλλον) και τίτλο "όσα η αγάπη ονειρεύεται, τ αφήνει όνειρο η ζωή".ακόμα κάποιες φορές συγκινούμαι όταν τα θυμάμαι,πως περάσαν ρε πούστη τα χρόνια.

τώρα που το ξαναβλέπω, δυνατή υποψηφιότητα για πιο γκέι ποστ του 2013

 

g8 φιλε. Την επομενη χρονια ηρθαμε κι εμεις στην εξωτικη Θεσσαλονικη. Κλασσικος ο καφες εκεινα τα χρονια στη μελενικου.

 

Τη θρυλικη συνεντευξη τη θυμαμαι και γω. Οντως κομματακι συγκινητικη, με τα σαουντρακ της και με τα ολα της.

 

Βγαλτε συναισθημα ρε, ωραιες ηταν εκεινες οι εποχες.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα στον κοντο .

 

Στον ΠΑΙΚΤΗ που εμεις οι γεννημενοι το 80' ειχαμε φανελες του , γεμιζαμε τους τοιχους με αφισες του , καυλωναμε οταν τον βλεπαμε , πανηγυριζαμε με τις γκολαρες του και ηταν ο νο1 στις καρδιες μας.

 

Κριμα που η προεδρια του τον εριξε τοσο στα ματια μας.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια δύσκολη περίοδο της ομάδας ... μια περηφάνια και μια μαγκιά, μου την έβγαλε. Εδώ και χρόνια έχω χαλαστεί γιατί σαν ποδοσφαιριστή πίστεψα πολύ στην Αεκοσύνη και τον τσαμπουκά του. Με πίκρανε πολύ. Ας είναι. Χρόνια πολλά ρε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ατομο δεν θυμαμαι ΜΙΑ φορα να το εχω κρινει με βαση τη λογικη.ΜΙΑ ομως..

 

Για καθε γκολ και σκαρφαλωμα στα καγκελα,μου ερχεται στο μυαλο ενα ''αλλο κακοδιαχειριση,αλλο κακη διαχειριση''.

Σαν παλια γκομενα.

Χρονια πολλα.Και μακρια απο την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαζε μια "εναλλακτικίλα" ο Ντέμης όσο ήταν ποδοσφαιριστής ή τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνονταν. Ως 13χρονο παιδάκι δεν υπήρχε άλλη επιλογή από το να τον κάνω θεό όταν ήρθε στην ΑΕΚ. Ήταν μεγάλος παίχτης. Ξενέρωσα με την πάρτη του το 2002 όταν παίξαμε τον "τελικό πρωταθλήματος" απέναντι στα σιχάματα όπου είχα την απαίτηση από τον Ντέμη να το καθαρίσει μόνος του. Τα της προεδρικής του θητείας είναι πολύ πρόσφατα... Προσωπικά τον έχω ξεχάσει. Δεν έχω αλλάξει γνώμη γύρω από το ότι ο τύπος ήταν εγκληματίας, παρ' όλα αυτά έναν τόπο στην οργή τον έχω δώσει. Θα ήταν άλλωστε φαιδρό στην ΑΕΚ του βάτραχου να μην έχει θέση ο Ντέμης από "ηθικής" άποψης.

Σε βλέπει ο Τοχούρογλου και τρέμει...

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα στον κοντο .

 

Στον ΠΑΙΚΤΗ που εμεις οι γεννημενοι το 80' ειχαμε φανελες του , γεμιζαμε τους τοιχους με αφισες του , καυλωναμε οταν τον βλεπαμε , πανηγυριζαμε με τις γκολαρες του και ηταν ο νο1 στις καρδιες μας.

 

Κριμα που η προεδρια του τον εριξε τοσο στα ματια μας.

 

Αυτα (πανω-κατω, γιατι εγω ειμαι πιο μεγαλος). Συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στον εφηβικό ήρωα. Για μας δεν υπήρχε άλλος τότε, ήταν μόνο αυτός. Ήταν κομμάτι ζωής. Κηλίδα η προεδρική του θητεία, εφιαλτική. Με την αποχώρησή του είδαμε και χειρότερα βέβαια.

 

Θα ήταν άλλωστε φαιδρό στην ΑΕΚ του βάτραχου να μην έχει θέση ο Ντέμης από "ηθικής" άποψης.

 

Συμφωνώ σ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για μένα ο Ντέμης θα ναι πάντα αυτός που πιτσιρικάς περίμενα πριν τα ματς της ΑΕΚάρας έξω από τον ΝΑΟ, να τον δω από κοντά. Πολλά λάθη, αλλά λάθη κάνουν όσοι δρουν, και αυτός έδρασε παραπάνω από όσο έπρεπε. Πάντως τα αισθήματα τότε που τα κάρφωνε στους Gay δεν τα αλλάζω ούτε τα ξεχνώ. Θεωρώ πως κάποτε καλό θα ήταν να επιστρέψει κοντά στην ομάδα. Καμία σχέση με το εμετικό βατράχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν θα ηθελα να τον ξαναδω ουτε ζωγραφιστο, εκτος αν ηταν ο μονος που ενδιαφεροταν διοικητικα.

 

Εγώ πάλι δεν θα θελα καμία του εμπλοκή με διοικητικά κτλ. Αλλά θα τον ήθελα στο γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά του ανοίξατε και thread;

ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;

 

Υ.Γ. Ούτε για "χρόνια πολλά" δεν του αξίζει να του ευχηθώ.

 

αυτο . αντε με τον ...

Edited by Sepultura21
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα γραψει για τον πιστολερο; Χρονια πολλα Ντεμαρε (εστω και ετεροχρονισμενα) που κρατησες ψηλα το αεκτζηδικο φρονημα ως ποδοσφαιριστης και εβαλες τα στηθη σου μπροστα ως παραγοντας για να μη διαλυθει η ομαδα. Παρεξηγημενος εφυγες αλλα θα περασουν τα χρονια και θα γραφτεις κι εσυ στην ιστορια ως ο ανθρωπος που εφερε τον κοσμο στο γηπεδο. Νομοτελειακα καποια στιγμη θα επιστρεψεις, στην επομενη κριση και στο επομενο κενο ηγεσιας θα σε αναζητησει ο οργανισμος που ουδεποτε εμαθε να φτιαχνει παραγοντες και ανακυκλωνει τα ιδια προσωπα. Να'σαι γερός και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.:drinks:

Edited by Sepultura21
Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια λενε οι κρυφοβασιλικοι ξερω γω "δε τον θελω στα πολιτκα δρωμενα, αλλα ας ερθει στην βουλη να βγαλει ενα λογο ρε παιδι μοΥ"

 

Αφού έχει γυρίσει ο Κωτσος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα γραψει για τον πιστολερο; Χρονια πολλα Ντεμαρε (εστω και ετεροχρονισμενα) που κρατησες ψηλα το αεκτζηδικο φρονημα ως ποδοσφαιριστης και εβαλες τα στηθη σου μπροστα ως παραγοντας για να μη διαλυθει η ομαδα. Παρεξηγημενος εφυγες αλλα θα περασουν τα χρονια και θα γραφτεις κι εσυ στην ιστορια ως ο ανθρωπος που εφερε τον κοσμο στο γηπεδο. Νομοτελειακα καποια στιγμη θα επιστρεψεις, στην επομενη κριση και στο επομενο κενο ηγεσιας θα σε αναζητησει ο οργανισμος που ουδεποτε εμαθε να φτιαχνει παραγοντες και ανακυκλωνει τα ιδια προσωπα. Να'σαι γερός και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.:drinks:

 

[video=youtube;mvvVPZwH0P0]

 

Οπωπωπωωωωωω, Ντεμη τρομερεεεεεεε.....οοοοοωωωωωωωωωωωωωω Ενωση Ολε

 

Πως θα γινει ρε φιλε να βρουμε ολοκληρο το δισκο? Νομιζω λεγοταν Στηβ Γκικας αυτος και ειχε βγαλει ολοκληρο δισκο με τετοιες κομματαρες. Τον ειχα σε κασσετα!

 

Στυλιανοπουλε κανε τα κουμαντα σου, στηριζομαι πανω σου. Ψαχνω ειδικα ενα κομματι που νομιζω οτι λεγοταν ''Θυρα21'' με ρεφραιν που πηγαινε σε σλοου τεμπο ''συγκρατησου, Σωκρατη, συγκρατησου, γιατι κι αλλα γκολακια θα φας....ΑΕΚαρα το Θρυλο λυπησου, προσεξε τον πολυ τον πονας''

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχάσω ποτέ, ότι είδε ματς δίπλα μας στην Σκεπαστή. Στο τέλος μοίρασε και αυτόγραφα στα αποκόμματα των εισιτηρίων.

 

Σαν αρχηγός ομάδας και σαν διοίκηση απέτυχε. Ειδικά το θέμα των οπαδών το χειρίστηκε λάθος... τόσο λάθος...

 

Τα λάθη συγχωρούνται. Οφείλει όμως σε κάποιους να πάει να τα πει. Τίμια και ειλικρινά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το προβλημα δεν ηταν τα λαθη του, να εξηγουμαστε. Λαθη θα εκανε ο οποιοσδηποτε ηταν στην θεση του.

 

Απλα πιστευω οτι οταν καποιος παιρνει εξουσια, δειχνει τον πραγματικο του χαρακτηρα. Ε, τον εδειξε, και δεν μου αρεσε καθολου.

Και δεν μιλαω για τους οργανωμενους, ουτε που με νοιαζει τι σχεση ειχε μαζι τους.

 

Αυτα τα ολιγα και δεν ασχολουμαι αλλο, με τον πρωην προεδρο Νικολαιδη. Ετσι κι αλλιως ανυπαρκτος ειναι.

Μαζι του πλεον ασχολουνται σοβαρα μονο κατι γραφικοι σε αλλο φορουμ.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχάσω ποτέ, ότι είδε ματς δίπλα μας στην Σκεπαστή. Στο τέλος μοίρασε και αυτόγραφα στα αποκόμματα των εισιτηρίων.

 

Σαν αρχηγός ομάδας και σαν διοίκηση απέτυχε. Ειδικά το θέμα των οπαδών το χειρίστηκε λάθος... τόσο λάθος...

 

Τα λάθη συγχωρούνται. Οφείλει όμως σε κάποιους να πάει να τα πει. Τίμια και ειλικρινά.

 

 

Τι να πει ας πουμε και με ποιο αντικρυσμα? Απο περιεργεια ρωταω.

 

Δεν ειναι ο Μπαγιεβιτς ο Νικολαιδης. Ουτε ειχε ποτε παρομοια εκτοπισμα σαν προσωπικοτητα στον ΑΕΚοκοσμο ουτε (αντικειμενικα) μπορει να καταλογισει σε αυτον ακομα και ο πιο πορωμενος αντιντεμικος οσα καταλογιστικαν στο Σερβο μετα το '96. Προσπαθησε, απετυχε, δε νομιζω οτι μπορουν να του καταλογιστουν κακες προθεσεις, ας επιστρεψει κι αυτος στο καδρο των αγαπητων παλαιμαχων της ομαδας χωρις να σκαλιζουμε το παρελθον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα έχω να πω για τον Νικολαΐδη.

Δε μπορεί να έχεις μεγαλώσει σε αυτό που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο, να έχεις βγάλει δισεκατομμύρια από το ελληνικό ποδόσφαιρο, να ξέρεις από παιδί του δημοτικού τα τριγύρω... του ελληνικού ποδοσφαίρου και όταν γίνεσαι παράγοντας να το γυρνάς στις ουτοπίες και τις φρουτοπίες.

Για όλα τα άλλα που τον αφορούν, ακόμα δεν έχω αποκρυσταλλωμένη άποψη.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D locked, pinned, unpinned and featured this topic
  • George_D locked this topic
  • George_D unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×