Jump to content

Ντέμης Νικολαΐδης


Recommended Posts

  • 4 months later...
«Ποτέ μη λες ποτέ», είπε σε συνέντευξή του ο Ντέμης σε ενδεχόμενο επιστροφής του στην ΑΕΚ, ενώ υπογράμμισε πως δεν βλέπει την ώρα να ξεκινήσει η σεζόν να πάει τον γιο του στο γήπεδο!

 

Ανοιχτό στο ενδεχόμενο να επιστρέψει κάποια στιγμή στην ΑΕΚ αφήνει για πρώτη φορά μετά την αποχώρησή του το 2008 ο Ντέμης Νικολαϊδης! «Ποτέ μη λες ποτέ», είπε στην προοπτική να γυρίσει ο Νικολαϊδης, λοιπόν, σε συνέντευξή που παραχώρησε στην «Καθημερινή της Κυριακής» ενώ δήλωσε ανυπόμονος να πάει με τον γιο του στο γήπεδο στο ξεκίνημα της σεζόν.

 

«Έχω μάθει ποτέ να μη λέω ποτέ. Από τότε που έφυγα από την ΑΕΚ έχω αρνητισμό, όχι προς την ομάδα μου, προς το ελληνικό ποδόσφαιρο. Από την άλλη πλευρά, περνάνε τα χρόνια και όλα μαλακώνουν. Πάντως σήμερα κάτι τέτοιο δεν είναι στις σκέψεις μου. Αντιθέτως, δεν βλέπω την ώρα να ξεκινήσει η σεζόν, να πάω τον γιο μου στο γήπεδο», τονίζει στο χαρακτηριστικό απόσπασμα. Θυμίζουμε πως αρκετές φορές μέσα στις προηγούμενες σεζόν ο Νικολαϊδης είχε έρθει στο ΟΑΚΑ να δει την ΑΕΚ, αλλά φρόντισε να μην τον δουν... πολλά μάτια.

 

Για την πορεία του από ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ στον προεδρικό θώκο: «Το να βλέπω τον κόσμο να παραληρεί ήταν η μεγαλύτερη χαρά μου. Αυτό δεν πληρώνεται ποτέ. Γι’αυτό έπαιζα μπάλα. Μετά έγινα πρόεδρος. Γιατί; Πάλι χαρά. Πάλι είχε να κάνει με τον κόσμο. Όταν έφυγα από την ΑΕΚ έφτιαξα εταιρία συναυλιών. Κι εδώ ο παράγοντας “κόσμος.” Σε σχέση με την ΑΕΚ το λάθος μου ήταν ότι δεν ήμουν διπλωμάτης κι αυτό μου κόστισε. Θωρούσα ότι επειδή τα κίνητρά μου ήταν καθαρά, είχαν όλοι την υποχρέωση να με καταλαβαίνουν με την πρώτη. Το θεωρούσα αυτονόητο. Τραγικό λάθος. Γιατί μετά, μπαίνοντας στη θέση τους είδα την εξής εικόνα: Έναν τύπο που παρατάει την καριέρα του στο ποδόσφαιρο απορρίπτει ένα συμβόλαιο στην Ατλέτικο, γίνεται πρόεδρος στην ΑΕΚ και βάζει και δύο εκατομμύρια από τα λεφτά του. Και όλα αυτά για την ψυχή της μάνας του. Ήταν αφέλειά μου να πιστεύω ότι όλοι αυτονόητα θα καταλάβαιναν τις καλές μου προθέσεις».

 

Για τα επεισόδια στο ΑΕΚ-Ατρόμητος όπου μίλησε κατόπιν στην Αστυνομία απαντάει ξεκάθαρα πως δεν θα το έκανε ξανά: «Όχι. Έπεσα σε παγίδα. Παραπλανήθηκα. Απλώς δεν βγήκα ποτέ να το πω. Τώρα πια ξέρω ότι δεν πρέπει να φτάνω στο σημείο, εγώ, ολομόναχος να βγαίνω σαν τον Δον Κιχώτη και να κάνω κάτι τέτοιο. Θα πρέπει πρώτα η πολιτεία να ασχοληθεί, ώστε να είμαι υποχρεωμένος να ακολουθήσω τους κανόνες που θα έχουν τεθεί συντεταγμένα»

Θεμιστοκλέας.

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδικη ομαδα παγκοσμιως που συζηταει για επιστροφη στα διοικητικα ενος αφραγκου. Λες και το προβλημα της ΑΕΚ ειναι ο διαχειριστης και οχι τα λεφτα.

Αλλα οκ, παντα πρεπει να συζηταμε για επιστροφες σε αυτη την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

ε αφου γυρισε 3 φορες και εγινε ιδρυτης το αμφιβιο, αφου ηρθαν οι δρακουμελ τυπου Στρατου, ας φερουμε πισω και αυτον.

Τελικα ο ΧΧ εφταιγε και δε το ξεραμε. Ο μονος που δεν επιστρεφει ειναι..

 

ποσο αληθινος βγαινει το μουσι μετα απο αυτη την συνεντευξη του κοντου ..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ο άνθρωπος έτρωγε πόλεμο για τον ύμνο και για το ηλεκτρονικό εισιτήριο. Δεν ήταν "διπλωμάτης" σαν το Θανόπουλο, τον Αδαμίδη και τον Δημητρέλο να μην τον πειράζει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

το μουσι δικαιωνεται μοναχα για τ οτι ο κοντος την ειχε δει..

το μουσι μετα εκανε τις δικες του μαλακιες ως προεδρος ερα και οχι μονο , μη τα μπερδευουμε .

Link to comment
Share on other sites

εκανε λαθη σαν προεδρος αλλα ενταξει νομιζω δικαιουται ενα ποστο στην ομαδα, αν κρινει ο τιγρης. Μπορει να εφυγε απο τα διοικητικα σαν αποτυχημενος αλλα ενταξει σαν παικτης δεν προδωσε ποτε. Επεσε και σε μαυρα διοικητικα χρονια (ενικ, τροχανας, ψωμιαδης, κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Δεν προχωραει λεμε. Μην ταλαιπωρειστε. Κουβεντα για την κουβεντα το καταλαβαινω.

Παρακατω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ο Ντεμης θελει να επανελθει αλλα η Δεσποινα τον προειδοποιησε “Μεiνε μακριά! Μην ασχoληθεiς ξανά με τo πoδoσφαιρo”

 

http://www.filathlos.gr/showbiz/183440-nteme-meine-makria-tes-poia-chorizei-bande-nikolaide

Ασε μας ντεμοκουκλιτσα μου. Και το λεω ενω ημουν ντεμικος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • George_D featured this topic
  • George_D locked, pinned, unpinned and featured this topic
  • George_D locked this topic
  • George_D unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×