Jump to content

Recommended Posts

δεν βλεπω το deleted,

αλλα φανταζομαι βρισια.

Δεν με αγγιζει στο ελαχιστο,

ειδικα απο πληκτρολογιο.

Αν σε ενοχλει αυτο που εγραψα,

κριμα αλλα αδιαφορο μου περναει.

Κάτι            σου έγραψα. Πουτσα μου τι σε αγγίζει και τι όχι, σάλτα ________ που θα μας πεις και παράρτημα των Βουλγάρων. _________

Edited by The Magician
κοφτε το
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει εχει αφησει ψυχοπαθεια η 20ετια Κοκκαλη στους 40+ δεν εξηγειται αλλιως.

Περσι πεταξαμε ΤΡΙΜΠΑΛΟ στην ταπεινη Μπριζ (ξανατσεκαρετε αν θελετε το τοτε ροστερ της σημερα) φεραμε 0-0 με 10 εκει και σιγα τι εγινε. Την ιδια ωρα η μπαουγκαρα τον επινε απο την Οστερσουντ. Αλλα ΟΚ ο παοκ αξιζε το πρωταθλημα.

Με βαση το παραπανω, ειναι σαφες πως στην ψυχοσυνθεση του ΑΕΚτζη ο φετινος παοκ παει για τελικο CL φετος.

Εγω θα πω κατι.

"Με ενα παιχνιδι λιγοτερο" κανεις δεν πηρε πρωταθλημα ουτε μπηκε ομιλους CL.

Ο παοκ ειναι παοκ και αυτο δεν αλλαζει.

Θα αποκλειστουν σαδιστικα στην ρεβανς ενω εμεις θα προκριθουμε με δυο νικες.

Βεβαια οτι και να γινει θα διαβαζουμε για την Μπαγερν της Μακεδονιας αλλη μια χρονια μεχρι να κανουμε το ριπιτ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω όταν εσύ πας λίγο πιο μακριά από το ΟΑΚΑ για να δεις την ΑΕΚ. Πρώτα αυτό και μετά μαθήματα ΑΕΚοφροσυνης. Θα μας μάθει ΑΕΚ ο κάθε πουθενάς εδώ μέσα.

Ξανασάλτα __________ και βάλε και το ΑΕΚόμετρο στον κώλο σου.

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό το "πλακωνεστε και αντιδικειτε για τον παοκ" φαβορί για Όσκαρ αστοχίας.

Για κανέναν παοκ δεν γινεται κουβέντα.

Για την ΑΕΚ γίνεται !!!!!

Εκτός και αν είναι υποχρεωτικό να παραδεχθούμε όλοι οτι η ομάδα ενισχύθηκε αγωνιστικα εκεί που πονούσε, βελτίωσε το ροστερ της, πήρε προπονητή αυτόν που ονειρευόμασταν όλοι πέρσι και πάμε να τους γαμησουμε όλους ακομα μια φορά.

Καλό το σανό, αλλά καταπινεται δύσκολα.

Ακομα κι εδώ στο SDNA της Κιτρινόμαυρης ... γαυροσύνης !!!

Καληνύχτα από μενα και ονειρα γλυκά σε ολους ....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν εχεις δει οτι ο Μπάρκας ειναι πεσμένος κατω σαν κλαμμενο μουνι και οι υπόλοιποι ριχνουνε μπινελικια ο ενας στον αλλονε "τι μαλακια καναμε και το φαγαμε" και μονο ο Λαμπρόπουλος σηκώνει το χέρι και τρέχει στον επόπτη ?

Αν ημουνα στο pc θα σου εβαζα και φωτογραφία.

Ε σιγουρα δεν το καταλαβαν ολοι...που να ξερει ο μπαρκας οτι ο μαουριτσιο ξεκηναει κινηση απο οφσαιντ?

Link to comment
Share on other sites

Ξανασάλτα γαμήσου και βάλε και το ΑΕΚόμετρο στον κώλο σου.

Εγώ ΑΕΚομετρα δεν έβαλα ποτέ σε κανέναν, χρόνια είμαστε εδώ μέσα. Αλλά να μιλάς εσύ μωρέ; Εσύ; Βρε α να πούμε που θα μας κάνεις έλεγχο και τι γράφουμε.

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ξανακοιταω να δω οτι ειναι Κιτρινομαυρο,

εχω καιρο να γραψω αλλα ειτε εχετε παει το τρολ σε αλλα επιπεδα,

και δεν το παιρνω καν χαμπαρι,

ειτε εχει γινει παραρτημα του SDNA το ΚΜ.

 

Κοίτα, κάποιοι θέλουμε να μιλάμε ποδοσφαιρικά και όχι ΜΟΝΟ οπαδικά.

Γενικά δεν νομίζω να είναι αναγκαστικό να συζητάμε όλοι με όλους, αφού δεν ζητάμε τα ίδια πράγματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μία είναι η ξεκάθαρη εικόνα. Πολύ καλύτερη ομάδα η Μπενφίκα αλλα το πήγαν λίγο στο σορολόπ. Κορδελάκια, τακουνάκια, μαγκίτσες, γύρω γύρω όλοι, όλο κλο κλο και απο ουσία τίποτα. Πιστεύω την υποτίμησαν λίγο τη φάση και το πλήρωσαν. Ναί είχαν 4-5 ξεκάθαρες ευκαιρίες να σκοράρουν αλλά πιστεύω οτι δεν ήταν σοβαροί. Αν ήταν σοβαροί ήτνα για τρίμπαλο. Ας πρόσεχαν όμως, έτσι είναι το ποδόσφαιρό. Τώρα τρέχουν. Και τρέχουν γιατί με το 1-1 θες γκολ οπωσδήποτε. Εχουν ποιότητα να βάλουν σίγουρα αρκεί να είναι σοβαροί

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για ______ σου έγραψα. Πουτσα μου τι σε αγγίζει και τι όχι, σάλτα που θα μας πεις και παράρτημα των Βουλγάρων. 

Ρε μαγκακο του space και του backspace,

μπαινω εδω περα και διαβαζω για καθαρα γκολ του βαρελα,

και για χαρτινα πρωταθληματα.

Απο το πληκτρολογιο παταω 10 Ζαμπιδηδες,

ασε τις παναγιες και τα "ντου" 12χρονου,

και γραψε που ειμαι η λαθος ή μην μου απαντας καθολου.

Ουτε πολυ συχνα γραφω,

αλλα σε 500 ποστ δεν εχω επιτεθει σε κανεναν εδω μεσα,

τωρα εσυ τι κομπλεξιες τραβας και σε ενοχλησε αυτο που εγραψα,

μονο εσυ μπορεις να το ξερεις.

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκακο του space και του backspace,

μπαινω εδω περα και διαβαζω για καθαρα γκολ του βαρελα,

και για χαρτινα πρωταθληματα.

Απο το πληκτρολογιο παταω 10 Ζαμπιδηδες,

ασε τις παναγιες και τα "ντου" 12χρονου,

και γραψε που ειμαι η λαθος ή μην μου απαντας καθολου.

Ουτε πολυ συχνα γραφω,

αλλα σε 500 ποστ δεν εχω επιτεθει σε κανεναν εδω μεσα,

τωρα εσυ τι κομπλεξιες τραβας και σε ενοχλησε αυτο που εγραψα,

μονο εσυ μπορεις να το ξερεις.

Που είδες ρε για χάρτινα πρωταθλήματα και καθαρά γκολ του Βαρελα εδώ μέσα; Μήπως διάβασες να γκρινιάζουν γι αυτό σε φάση υπερβολής και κατάλαβες ότι γράφουμε τέτοια εδώ μέσα; Είσαι τελείως; Τόσο καιρό διαβάζεις ΚΜ δεν έχεις καταλάβει τι είμαστε;

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σ' αυτά που λες. Είναι πολύ δυνατοί όπως έχει αποδειχθεί με συνεχείς προκρίσεις μέχρι τώρα, έχουν εξαιρετικούς παίκτες σε όλες τις γραμμές, βγάζουν φάσεις για πλάκα ακόμη και όταν δεν τους πηγαίνει το παιχνίδι και αποκλείω να διασυρθούν ακόμη και αν αποκλειστούν.

Για μένα ήταν 60-40 πριν το πρώτο ματς και τώρα το πήγαν στο 50/50. Και είναι 50/50 επειδή μετά από τόσα χρόνια που βλέπω ποδόσφαιρο, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι είναι χειρότερο να παίζεις το 2ο ματς εντός έδρας στα νοκ άουτ. Εκεί κρίνεται η πρόκριση, είναι πιο κρίσιμο ματς και το εκτός έδρας γκολ μετράει διπλό. Αλλιώς θα έδινα ξεκάθαρο φαβορί τον Ραζβάν.

Η Μπενφίκα δεν φοβίζει κανένα, όπως έχω πεί εδώ και καιρό. Είναι μία ομάδα που πέρυσι ξεφτιλίστικε στους ομίλους αντιμετωπίζοντας Γιουνάιτεντ, ΤΣΣΚΑ, Βασιλεία, όχι τίποτα μεγαθήρια, τερματίζοντας με 0 (ΜΗΔΕΝ) βαθμούς, τέρματα 1-14 (ΕΝΑ - ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ), μαζεύοντας 5αρού από την Βασιλεία και δεν έχει αλλάξει πολύ σε πρόσωπα. Η Μπενφίκα ήτο χειρότερη και από τον Ολυμπιακό του Χάσι και του Λεμονή πέρυσι στο Τσάμπιονς Λιγκ. Κοντολογίς, η Μπενφίκα είναι μία ομάδα η οποία παίζει εδώ και χρόνια στους ομίλους, αλλά παρουσιάζεται κάθε χρόνο συνεχώς χειρότερη. Αυτή η πτώση νομοτελειακά κάποια στιγμή θα καταλήξει σε αποκλεισμό και αγαπητοί μου αναγνώστες, ναί, αυτός ο αποκλεισμός θα συμβεί φέτος.

Όσο για τον οργανισμό της Μπενφίκα, μιάς και το είπες, μιλάμε για μία ομάδα η οποία με καλύτερους παίκτες από τους φετινούς και σε καλύτερο αγωνιστικό φεγγάρι για αυτούς γενικότερα, λιώνανε σαν τα κεράκια στο Καραισκάκη πλειστάκις.

Αυτά, καθαρά ποδοφαιρικά και με τις λίγες γνώσεις που έχω για το άθλημα.

Το θεμα ειναι φιλε μου οτι πριν κρινουμε τη Μπενφικα πρεπει να κρινουμε ποιον ειχε απεναντι η Μπενφικα. Και δεν ειχε την ΑΕΚ ας πουμε, αλλα την ομαδα που περσι αποκλειστηκε απο την Εστερσουντ και σεντονι δεν εχει δει ποτέ να τεντωνεται στη Μικρας Ασιας. Εχει πεσει η Μπενφικα αλλα ειχε απέναντι μια ομαδα με μηδενικη εμπειρια σαν οργανισμος που προσπαθει να την αγορασει με τα λεφτα του Σαββιδη. Τα εχουμε πει, 28-32 παικτες, καλοπληρωμένοι και μεσα στη χλιδα. Μηδεν χτίσιμο, μηδεν προοπτικη. Αλλα ο Ρωσος τωρα το θελει το χερι στο βαζο με το μελι γιατι 5 χρονια που πηγαινε με "πλανα" κατεληξε να πληρωνει το Νινη και το Τζιωλη με 500αρικα. Πιο "ποδοσφαιρικο" είναι το μοντελο ΑΕΚ, απειρως πιο μεγαλος παραγοντας είναι ο τιγρης και δεν υπαρχει συγκριση ότι σε 5 χρονια ξερω γω η ΑΕΚ θα υπαρχει και θα πρωταγωνιστεί ενώ ο ΠΑΟΚ αν αυριο το πρωι πει ο Ρωσος "φευγω" θα γινει σαν τη Ροστοφ. 

 

Καθαρα ποδοσφαιρικα όμως, να σταθω στο ότι ο Ρουμανος διαβασε λαθος το ματς και διορθωσε στην πορεια. Ηταν τυχερος, βρεθηκε σε καλη μερα και ο Πασχαλακης μετα την τρικυμια του πρωτου δεκαλεπτου που δεν στεκοτανε στα ποδια του και τσιμπησε το Χ με σκορ που του δινει την ευχερεια να στρωσει πλανο για τη ρεβανς. Εκει θεωρω ότι πρεπει να βρει 2 γκολ γιατι θα φαει σιγουρα 1. Αν βρει 3 τοτε θα περασει όπως με το Ρωσο. Αλλα δεν είναι κάθε μερα Πασχα. Καπως ετσι το βλεπω εγω αγωνιστικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ποστ θα μεταφερθούν στο Μίρλα 18-19?

 

Α ρε Μίμη, κρίση ταυτότητας περνάμε σαν είδος που δεν καταλαβαίνουμε πως τα καταφέρνεις με πορδές και βάφεις τα αυγά χρυσά.

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό το "πλακωνεστε και αντιδικειτε για τον παοκ" φαβορί για Όσκαρ αστοχίας.

Για κανέναν παοκ δεν γινεται κουβέντα.

Για την ΑΕΚ γίνεται !!!!!

Εκτός και αν είναι υποχρεωτικό να παραδεχθούμε όλοι οτι η ομάδα ενισχύθηκε αγωνιστικα εκεί που πονούσε, βελτίωσε το ροστερ της, πήρε προπονητή αυτόν που ονειρευόμασταν όλοι πέρσι και πάμε να τους γαμησουμε όλους ακομα μια φορά.

Καλό το σανό, αλλά καταπινεται δύσκολα.

Ακομα κι εδώ στο SDNA της Κιτρινόμαυρης ... γαυροσύνης !!!

Καληνύχτα από μενα και ονειρα γλυκά σε ολους ....

ουτε ειναι υποχρεωτικο να πουμε οτι η ΑΕΚ πηρε το πρωταθλημα με τακτικές κοκκαλισταν ουτε για ενα ρόλο και ενα πιστολι ε ;

 

τωρα ασχετα με ολα αυτα τις παναγιες που γράφει ο σταυρος οταν τις ριχνανε αλλοι για αλλους ητανε θεμα τοτε και χαλουσε η εικονα του κμ και έτρεχαν καποιοι να υπερασπιστούν την ελευθερια αποψεων

 

λαθος τα λεω δεν νομιζω ε δυστυχως εχω τεραστια μνημη και θυμαμαι ακριβως τι ειχε γραφτει αλλα τοτε στα αρχιδια μας αφου επικροτουμε την ελευθερία αποψης λαι σκέψης

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα ......ειμαστε 

 

Υ.Γ. Τιγρη φερε Σκοκο ή Αραουχο ή εστω Φέρτολι 

Φερε καποιους τελος παντων γιατι το Μιρλα θα φτασει Vol.XXII

Edited by Vargas21
Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Πέρσι η μπενφίκα στον όμιλο της μάζεψε 0 βαθμούς. Με γιουνάιντετ τσσκα μόσχας και βασιλεία. Με την βασιλεία έχασε στο νταλούζ 0-2 και στην ελβετία 5-0.Με την τσσκα έχασε στην λισαβόνα 1-2 και στην μόσχα 2-0. Η σέλτικ σε όμιλο με παρί μπάγερν και άντερλεχτ ,τερμάτησε τρίτη με 3 βαθμούς απο τη νίκη 0-3 μέσα στο βέλγιο. Στο παιχνίδι της ΑΕΚ με την σέλτικ όσο ήσουν σε καλή φυσική κατάσταση τους είχες, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετά το 70' που βγήκε μεγάλη κούραση σου κάνανε αυτοί φάσεις. Όλο το ζουμί όπως έγραψα και πιο πάνω είναι η φυσική κατάσταση, αυτή την στιγμή σε θέματα ταχυδύναμης και αντοχής είναι πιο πάνω. Αυτό είναι θέμα δουλειάς του τίμ που έχεις. Και βέβαια και τι ενίσχυση θα κάνεις απο εδώ πέρα, δεν μπορείς να παίζεις με τον μπακασέτα και με τα μπάκ σου ώς εξτρέμ. Αν διώξεις τον μοράν και τον αιντάρεβιτς και φέρεις 2 χάφ καλά και του πάρεις με τον σιμόες το κέντρο τότε έχεις πολλές ελπίδες. Το θέμα είναι ότι τα χάφ του παοκ ο μαυουρίτσιο και ο μπλούμ παίρνουν απο 1.1-1.2εκ το χρόνο.Το θέμα είναι θα φέρεις εσύ χάφ ικανά να του πάρουν το κέντρο;;ή θα φέρεις πάλι με 3 και 60 μήπως και σου βγούν λαχεία.

Link to comment
Share on other sites

Που είδες ρε για χάρτινα πρωταθλήματα και καθαρά γκολ του Βαρελα εδώ μέσα; Μήπως διάβασες να γκρινιάζουν γι αυτό σε φάση υπερβολής και κατάλαβες ότι γράφουμε τέτοια εδώ μέσα; Είσαι τελείως; Τόσο καιρό διαβάζεις ΚΜ δεν έχεις καταλάβει τι είμαστε;

κοιτα τυπος ρε,

γραφει και το        σαν προσβολη.

Εγραψα "ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΤΡΟΛ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ."

3 προτασεις ηταν και καταφερες να αγνοησεις την μια για να βγαλεις την "μαγκια" σου.

Προφανως και καταλαβαινω οτι παιζει και πλακα εδω μεσα,

για αυτο και αναρωτηθηκα.

Αν το θεωρουσα οντως βουλγαροφορουμ, 

θα εγραφα ενα "γαμω τον παοκ σας μουνια,"

και τελος.

Και αν θυμαμαι καλα δεν εισαι και κανα παιδακι,

οποτε σιγουρα καταλαβαινεις οτι "υπερεβαλα,"

στο "παραρτημα του SDNA."

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Δειτε παοκ εσεις και συγχιστειτε

και αφηστε χρηστες

να πληρωνουν τρια ενοικια

να καταφερνουν να χωρισουν απολαμβανοντας 20χρονα μουνακια απο Δανια

να πινουν πρωτεινες ολο τον χρονο για να γαμανε χοντρες σαν την Κελι Μπρουκ

και γενικα να απολαμβανουν το καλοκαιρακι.

Θελετε να πλακωθειτε κυριοι;

Καλο χειμωνα απο εμενα 22 Αυγουστου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

παραμονη αγωνα που μπορει να μας φερει στους ομιλους του τσου λου, πλακωνομαστε για την αρμαδα του ρουμανου και στο αντιστοιχο δικο μας τοπικ εχει πεσει ερημια κι ο χαρος.

τελικα μηπως ειμαστε εμεις οι κομπλεξικοι?

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Για όσα έγιναν σήμερα: "Δεν υπάρχει πέναλτι, ας ξεκαθαρίσουμε αυτό. Δεν θα παίξουμε παιχνίδια, δεν υπάρχει πέναλτι.

Η Μπενφίκα είχε το πέναλτι, 2-3 μεγάλες ευκαιρίες, αλλά όταν προσπερνάς όλα αυτά και δέχεσαι αυτό το γκολ, είναι δύσκολο. Στο δεύτερο ημίχρονο, είχαμε έναν παίκτη που άλλαξε την ροή του αγώνα και στο τέλος μπορούμε να πούμε ότι χάσαμε την νίκη. Η Μπενφίκα ήταν καλή σήμερα, είχε ευκαιρίες αλλά κι εμείς ισοσταθμίσαμε την κατάσταση και στο τέλος είχαμε και την ευκαιρία ενδεχομένως να πάρουμε το ματς".

Edited by Vargas21
Link to comment
Share on other sites

παραμονη αγωνα που μπορει να μας φερει στους ομιλους του τσου λου, πλακωνομαστε για την αρμαδα του ρουμανου και στο αντιστοιχο δικο μας τοπικ εχει πεσει ερημια κι ο χαρος.

τελικα μηπως ειμαστε εμεις οι κομπλεξικοι?

 

Η κακοδαιμονια φταιει.Αν ειχαν φαει 3-4 οπως επρεπε ουτε 10 ποστ δεν θα ειχαν γινει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ουτε ειναι υποχρεωτικο να πουμε οτι η ΑΕΚ πηρε το πρωταθλημα με τακτικές κοκκαλισταν ουτε για ενα ρόλο και ενα πιστολι ε ;

 

τωρα ασχετα με ολα αυτα τις παναγιες που γράφει ο σταυρος οταν τις ριχνανε αλλοι για αλλους ητανε θεμα τοτε και χαλουσε η εικονα του κμ και έτρεχαν καποιοι να υπερασπιστούν την ελευθερια αποψεων

 

λαθος τα λεω δεν νομιζω ε δυστυχως εχω τεραστια μνημη και θυμαμαι ακριβως τι ειχε γραφτει αλλα τοτε στα αρχιδια μας αφου επικροτουμε την ελευθερία αποψης λαι σκέψης

Άποψη ότι είμαστε Βούλγαροι δεν θα κάτσω να τη συζητήσω ούτε με τον άλλον που δεν τον ξέρω ούτε με τον Μητσακλα ούτε με κανέναν. Αν ο άλλος δεν σέβεται τον χώρο που γράφει, πρόβλημα του αλλά ευγένειες δεν έχει. Προφανώς δεν είμαστε ΑΕΚ μόνο όταν λέμε πόσο ομαδάρα έχουμε, είμαστε και όταν λέμε οτι δεν έχουμε. Ούτε είναι υποχρεωτικό να λέμε μαλακίες για να αποδείξουμε ότι είμαστε ΑΕΚ.

 

Περιεργη άποψη έχεις για την ελευθερία των απόψεων. Όποιος δε συμφωνεί μαζί μας είναι Βούλγαρος, γενικά παίζει πολύ η φάση ότι ΕΓΩ είμαι ΑΕΚ και όποιος διαφωνεί μαζί μου δεν είναι. Ναι οκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×