Jump to content

Recommended Posts

Οποιος δεν είναι στα κάγκελα με ΝΟΥΔΟΥ απλά γελάει με Κουλη σήμερα, εγώ αυτό λεω παντως.

Οκ έχει πιο σοβαρά προβλήματα η χώρα από την μπάλα, αλλά δειχνει επίπεδο κυβέρνησης.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Το χωνεψε το φαγοποτι ο Τιγρης; Που ειναι χαμενος;

Κλειδωσε την ΕΠΟ χτες ο Τιγρης πουτσα του ολα. Πρωτη φορα στην ιστορια μας θα χουμε δικια μας ΕΠΟ 100% εχουμε την ευκαιρια επι ημερων μας να παρουν ολοι απο ενα Πρωταθλημα για να αποδειξουμε πως δεν ειμαστε σαν τους αλλους ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sepultura21 said:

 

Aυτο τσαμπα το γραφεις. Η κυβερνητικη ανακοινωση ειναι ξεκαθαρη και ειλικρινεστατη. Δεν μιλαει ...δικολαβιστικα, μιλαει ξεκαθαρα για δρασεις ετσι ωστε να μην απειληθει η κοινωνικη ειρηνη.

Αυτο ειναι ασχετο με την κυβερνηση ομως,

ειναι θεμα γαυρου και κας.

 

Ο Κουλης χεστηκε πανω του απο τον Γκαγκατση,

δηλαδη ενταξει, πρωθυπουργος της χωρας.

Τον Βασιλομπιλαρο να ειχες πρωθυπουργο,

θα επαιρνε εχθες τηλεφωνο μεθυσμενος στον θωμαιδη,

και θα ελεγε "τι λες μωρη πουτανα;"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Βασικά μη γράφεις εδώ μέσα με τέτοιο ύφος. "Χθες" ήρθες, δεν σε ξέρουμε, δεν μας ξέρεις. Άραξε.

Το υφος μπορει να ενοχλει. Το παραδεχομαι. Έτσι ειμαι όμως. Δεν ειναι επιτιδευγμενο.

Εν τελει σε φορουμ οπαδων γραφω. Σιγα που θελετε και δαντελα. Δηλαδη, τι, πληγωνεστε (δεν νομιζω οτι εχω βρισει καποιον);

 

Και bottom line οταν μου γραφει κάποιος οτι γραφω βλακιες, οκ, το δεχομαι, αποψη του, αλλα εγω οταν λεω οτι γραφει σαχλαμαρες ειμαι ο κακος επειδη δεν με ξερετε;

 

Κάποιοι μπορει να μην γραφουν ή να αντιλαμβανονται ή να γνωριζουν τα πραγματα όπως οι υπολοιποι. Εν τελει διωχνετε οσους δεν γουσταρετε. απλο και καλη καρδια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Είπαμε η κυβέρνηση μετρήθηκε και βγήκε λίγη στο ποδόσφαιρο. Εκτός αν στον νομό περάσουν και την αθώωση χοντρού. Οπότε win win situation  για τους 2 γαβρους 

Η λέξη «εκτός» λαθος ομως. Λίγη ο,τι και να γίνει από εδώ και περα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Κλειδωσε την ΕΠΟ χτες ο Τιγρης πουτσα του ολα. Πρωτη φορα στην ιστορια μας θα χουμε δικια μας ΕΠΟ 100% εχουμε την ευκαιρια επι ημερων μας να παρουν ολοι απο ενα Πρωταθλημα για να αποδειξουμε πως δεν ειμαστε σαν τους αλλους ?

Με σφαγες της ΑΕΚ κιολας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, flavius said:

Εν τελει σε φορουμ οπαδων γραφω. Σιγα που θελετε και δαντελα. Δηλαδη, τι, πληγωνεστε (δεν νομιζω οτι εχω βρισει καποιον);

ΠΩΣ ΤΟΝ ΠΕΤΣΟΚΟΨΕΣ ΕΤΣΙ ΠΩΣ;

Link to comment
Share on other sites

Σενάριο που μπορεί να βγει και αληθινό 

Τιμωρείται με αφαίρεση βαθμών ο παοκ και βγαίνει εκτός μάχης τίτλου. Ο οργανισμός μπαοκ βράζει για την αδικία, ενώ και ο αυθεντικός γαυρος ρίχνει λάδι στην φωτιά, κατηγορώντας την κυβέρνηση κουλη για ατολμία. Μέσα σε αυτό το πολεμικό  κλίμα γίνεται το ντέρμπι των δύο γαυρων στην Τούμπα, το οποίο τιναζεται στον αέρα, ενώ ο κυρ Σάββας φυσικά παίρνει την ομάδα και φεύγει χαιρετοντας τους αρδ. Οι βου τιμωρούνται με νέα αφαίρεση βαθμών και μεις τελικά βγαίνουμε δεύτεροι, με αντεπίθεση στα πλει οφ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σας διαβάζω εδώ και κάποιους μήνες και γράφω πρώτη φορά. Σπουδάζω νομική και θέλω να πω σχετικά με την αναδρομικότητα των νόμων πως πρακτικά μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν, πέρα απο ποινικούς και φορολογικούς νόμους. Σας στέλνω όπως το βρήκα σε ένα σαιτ δικηγορικού γραφείου πυκνογραμμένα αλλά και ολοκληρωμένα:

Το άρθρο 2 του Αστικού Κώδικα εκφράζει τη γενικότερη αρχή του δικαίου περί μη αναδρομικότητας των νόμων, που αποβλέπει στην κατά το δυνατό βεβαιότητα των δικαιωμάτων, ασφάλεια των συναλλαγών και σταθερότητα δικαίου, η οποία (αρχή) όμως δεν κατοχυρώνεται από το Σύνταγμα και έτσι η διάταξη αυτή (ΑΚ 2) δεν έχει αυξημένη τυπική ισχύ. Επομένως, ο νομοθέτης δεν εμποδίζεται κατ’ αρχήν να προσδώσει στο νόμο αναδρομική δύναμη, με μόνο περιορισμό τη μη προσβολή συνταγματικώς προστατευμένων δικαιωμάτων.

Στο νόμο μπορεί να δοθεί αναδρομική δύναμη ρητώς ή σιωπηρώς (έμμεσα), όταν δηλαδή από την έννοια και τον σκοπό του συνάγεται νομοθετική βούληση περί αναδρομικής ισχύος του, ώστε να ρυθμιστούν και περασμένα γεγονότα ή σχέσεις του παρελθόντος. Εξαιρέσεις από το επιτρεπτό της αναδρομικής ισχύος του νόμου προβλέπονται στο Σύνταγμα   (Σ 7 §1, 78 §2).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Η λέξη «εκτός» λαθος ομως. Λίγη ο,τι και να γίνει από εδώ και περα.

Ρε ξεβρακωθηκε οσο δεν παει ο Κουλης με αυτο.

Αν ηταν ντροπιαστικο αυτο που εκανε ο Τσιπρας με το γκανι,

αυτο ειναι χ1000 ξεφτιλα.

 

Σε τραμπουκιζουν ρε λεκε οι τρικαραγκιοζες ποδοσφαιροπαραγοντες;

Εισαι αρχηγος 200ετους κρατους με ποσα ανοικτα διπλωματικα μετωπα,

και σε τρομαζει το συστημα προπαγανδας του ποακ...;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητη νομικης χρηστη @AD21καλως μας ηρθες. Ενδιαφερουσα η πρωτη σου παρέμβαση στο forum. Τι ετος σπουδαζεις; Και απο ποιο site βρηκες τις πληροφορίες; Πηγη δεν βαζετε οι φοιτητες νομικης;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Φοιτητη νομικης χρηστη @AD21καλως μας ηρθες. Ενδιαφερουσα η πρωτη σου παρέμβαση στο forum. Τι ετος σπουδαζεις; Και απο ποιο site βρηκες τις πληροφορίες; Πηγη δεν βαζετε οι φοιτητες νομικης;

Φοιτητικές εργασίες χωρίς αναφορά πηγής. Μα τι μαθαίνουν στα πανεπιστήμια; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Φοιτητη νομικης χρηστη @AD21καλως μας ηρθες. Ενδιαφερουσα η πρωτη σου παρέμβαση στο forum. Τι ετος σπουδαζεις; Και απο ποιο site βρηκες τις πληροφορίες; Πηγη δεν βαζετε οι φοιτητες νομικης;

https://www.taxlaw.gr/kladoi-dikaiou/astiko-dikaio/anadromiki-ischys-tou-nomou/ Εντάξει παιδιά με το μαλακό, ήταν το τρακ της πρώτης φοράς και αποσυντονίστηκα. Τέταρτο έτος είμαι ωστόσο αυτά για την αναδρομική ισχύ τα μαθαίνουμε από το πρώτο έτος. Ειδικά σε αυτήν την περίπτωση που δεν έχει ξεκινήσει καν η δίκη ενώπιον του αθλητικού δικαστή και όταν ξεκινήσει λογικά θα έχει ψηφιστεί ο ευμενέστερος νόμους με την αφαίρεση βαθμών αντί υποβιβασμού, πιστεύω δεν θα υπάρχει λόγος ανησυχίας για τη μπαοκάρα και τη μπαοκάρα β'. Τώρα όσον αφορά το CAS, δεν έχω άποψη

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikos said:

Οποιος δεν είναι στα κάγκελα με ΝΟΥΔΟΥ απλά γελάει με Κουλη σήμερα, εγώ αυτό λεω παντως.

Οκ έχει πιο σοβαρά προβλήματα η χώρα από την μπάλα, αλλά δειχνει επίπεδο κυβέρνησης.

Σοβαροτατο ειναι το θεμα και βασικα ξεπερναει τη μπαλα. Αν πουλας εκδουλευση σε καποιους με τοσο οφθαλμοφανη τροπο σε θεματα με τα οποια ασχολειται τοσος κοσμος, σκεψου τι γινεται πισω απ'τις καμερες,σε θεματα που δεν απασχολουν αμεσα σχεδον κανενα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bukowski said:

Γενικα ρε μην την ψαχνετε. Στο ΚΑΣ θα προσφυγουν οσοι εχουν έννομο συμφερον δηλαδη οσοι πεσουν. Εκει μονο θα την φαει ο ΠΑΟΚ αν ειναι.

Ε, νταξ, το χουμε, ευκολα. Θυμασε καθε φορα που πεφτει καποιος λαοφιλης (στυλ Αρη) και κανα 2μηνο γελαμε με τους οπαδους του που ζητουν αναδιαρθρωση?Ε, τωρα θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×