Jump to content

Recommended Posts

@fighter21 οσο σε εριξαν καποτε με.την υποθεση δωροδοκιας θα σε εριχναν και τωρα. Η ουσια ειναι πως η ΑΕΚ επεσε μονη της. Και ο Ολμπιακος στο μπασκετ πχ μονος του επεσε. Ε ΟΚ αν ο αλλος θελει να πεσει, τι να σωσεις;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fighter21 said:

Βέβαια όταν είχε η κυβέρνηση απέναντι πχ ΑΕΚ και Λάρισα προτίμησε να ξεφτιλιστεί αλλάζοντας αναδρομικά το νόμο για να πάρει το πρωτάθλημα η Λάρισα.

Αν επρόκειτο για γαύρους βορρά και νότου απλά θα εφάρμοζε τον νόμο.

Αυτή είναι η διαφορά.

Επίσης σε άλλο παράδειγμα η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ προτίμησε να ρισκάρει την αυτοδυναμία το 15 που τελικά πράγματι την έχασε για ελάχιστους ψήφους για να κάνει το χατίρι του Βασιλόπουλου και μιας μερίδας κολημένων παρά να στηρίξει το γήπεδο της ΑΕΚ.

Σε τέτοια υπόληψη μας έχουν όλοι τους.

Για την Λαρισα, ουτε το εζησα ουτε το εχω ψαξει.

Γενικοτερα σε αυτες τις περιπτωσεις νομιζω οτι μετραει ποιος εχει την πιο δυνατη διοικηση ή ποιος εχει την πιο προθυμη διοικηση.

Οπως πχ στο πρωταθλημα του 2018 που προσπαθησανε με πιστολια, δικαστες και υπουργους να σε ληστεψουν,

και δεν το καταφεραν γιατι ειχες διοικηση.

 

Οσο για τον Βασιλοπουλο, αν διαβασεις αποψεις χρηστων που μπορει να τη ζουν και λιγο πιο "απο μεσα" την ομαδα,

θα δεις οτι μια χαρα του βγηκε του Μελισσανιδη η ολη αργοπορια που εφερε ο Βασιλοπουλος.

Και αυτο αναποδεικτο ειναι και δεν θα μπορουσε να ειναι κατι αλλο,

αλλα ουτε το θεμα της υπογειοποιησης ειχε λυσει, ουτε το θεμα της χρηματοδοτησης,

δεν θυμαμαι κανεις βεβαια να εκανε κριτικη για την αργοπορια του Μελισσανιδη στα συγκεκριμενα θεματα,

ομαδικως βριζαμε τον Βασιλοπουλο.

 

Οσο εκρινε την αυτοδυναμια του ΣΥΡΙΖΑ το γηπεδο της ΝΦ, μπορω να σου βρω αλλες 1000 θεσεις του κομματος,

που ισως να εκριναν την αυτοδυναμια.

Εντελως μπακαλιστικο να λεμε οτι αυτο το εκρινε εν τελει.

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που πραγματικα ψηφιζει με βαση το ποδοσφαιρο,

ισως τα σκουπιδια της Καμαρας, και για αυτους δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
10 hours ago, nedved21 said:

Για την Λαρισα, ουτε το εζησα ουτε το εχω ψαξει.

Γενικοτερα σε αυτες τις περιπτωσεις νομιζω οτι μετραει ποιος εχει την πιο δυνατη διοικηση ή ποιος εχει την πιο προθυμη διοικηση.

Οπως πχ στο πρωταθλημα του 2018 που προσπαθησανε με πιστολια, δικαστες και υπουργους να σε ληστεψουν,

και δεν το καταφεραν γιατι ειχες διοικηση.

 

Οσο για τον Βασιλοπουλο, αν διαβασεις αποψεις χρηστων που μπορει να τη ζουν και λιγο πιο "απο μεσα" την ομαδα,

θα δεις οτι μια χαρα του βγηκε του Μελισσανιδη η ολη αργοπορια που εφερε ο Βασιλοπουλος.

Και αυτο αναποδεικτο ειναι και δεν θα μπορουσε να ειναι κατι αλλο,

αλλα ουτε το θεμα της υπογειοποιησης ειχε λυσει, ουτε το θεμα της χρηματοδοτησης,

δεν θυμαμαι κανεις βεβαια να εκανε κριτικη για την αργοπορια του Μελισσανιδη στα συγκεκριμενα θεματα,

ομαδικως βριζαμε τον Βασιλοπουλο.

 

Οσο εκρινε την αυτοδυναμια του ΣΥΡΙΖΑ το γηπεδο της ΝΦ, μπορω να σου βρω αλλες 1000 θεσεις του κομματος,

που ισως να εκριναν την αυτοδυναμια.

Εντελως μπακαλιστικο να λεμε οτι αυτο το εκρινε εν τελει.

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που πραγματικα ψηφιζει με βαση το ποδοσφαιρο,

ισως τα σκουπιδια της Καμαρας, και για αυτους δεν ειμαι σιγουρος.

Για τη Λάρισα αν δεν πιστεύεις εμένα μπορείς να ρωτήσεις  και άλλους Αεκτζήδες που το έζησαν. Μιλάμε για το μεγαλύτερο σκάνδαλο μέχρι εκείνη την εποχή. Ο νόμος ήταν ξεκάθαρος χωρίς παραθυράκια και η μόνη λύση ήταν να αλλάξει με αναδρομική ισχύ όπως και έγινε. Και δεν ήταν θέμα δυνατής διοίκησης. Δεν ευνόησαν ούτε τον γαύρο, ούτε τον βάζελο που είχαν δύναμη εκείνη την εποχή. Για τη Λάρισα μιλάμε.

Το 18 μπορεί να είχαμε πιο ισχυρή διοίκηση απο αυτή στα τέλη της δεκαετίας του 80 αλλά δεν το πήραμε λόγο διοίκησης, δηλαδή λόγο Μελ. Να σου θυμίσω ότι η κλοπή είχε γίνει απο την Κυριακή το ξημέρωμα με την άθλια απόφαση Σκουτέρη για ένα παράπτωμα που είχε επαναληφθεί ένα χρόνο πριν στον αγώνα του παοκ με τον βάζελο. Χρειαζόταν τεράστιο στήσιμο για να παρουσιαστεί σκεπτικό αθώωσης για το ίδιο ακριβώς παράπτωμα. Και η δική μας αντίδραση καλώς ή κακώς ήταν σχεδόν ανύπαρκτη διοικητικά.

Απλά ο παοκ τότε δεν μπορούσε να μας κερδίσει με τίποτα και ακολούθησε η απίστευτη βλακεία του Σαββίδη με το ένοπλο ντου. Ο αντίκτυπος αυτής της ενέργειας ξεπέρασε τα σύνορα της χώρας και δεν μπορούσε στο καπάκι να ακολουθήσει δεύτερη απόφαση σκάνδαλο με αθώωση παρά το γεγονός ότι η ποινή ήταν και πάλι χάδι αφού προβλεπόταν μέχρι και υποβιβασμός.

Όσο για τον Σύριζα και όλα τα κόμματα διαχρονικά βλέπουμε πόσο ασήμαντο θεωρούν το πολιτικό κόστος αφού τρέχουν πανικόβλητοι να αλλάξουν τους νόμους όταν πρόκειται για άλλους. Στο θέμα του γηπέδου της ΑΕΚ δεν μιλούσαμε για διεκδίκηση τίτλου και δεν είχαν εμπλοκή τα συμφέροντα καμιάς άλλης ομάδας για να υπάρχει έστω μια δικαιολογία για τον πόλεμο στην ομάδα μας και μάλιστα προεκλογικά. Και ας αφήσουμε τις ιστορίες συνωμοσίας ότι συνεννοηθήκαμε με τον κάθε Βασιλόπουλο για να αργήσει το έργο. Ο Βασιλόπουλος και κάποια τσιράκια του αγωνίστηκαν για να μην γίνει καθόλου το γήπεδο. Τα λεφτά που έχει βάλει ο Μελ μέχρι σήμερα θα μπορούσε να τα είχε βάλει και 2 χρόνια πριν. Ηταν μάλιστα τότε και πιο βαθιά η οικονομική κρίση και ίσως να του κόστιζε και λιγότερο.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fighter21 said:

Για τη Λάρισα αν δεν πιστεύεις εμένα μπορείς να ρωτήσεις  και άλλους Αεκτζήδες που το έζησαν. Μιλάμε για το μεγαλύτερο σκάνδαλο μέχρι εκείνη την εποχή. Ο νόμος ήταν ξεκάθαρος χωρίς παραθυράκια και η μόνη λύση ήταν να αλλάξει με αναδρομική ισχύ όπως και έγινε. Και δεν ήταν θέμα δυνατής διοίκησης. Δεν ευνόησαν ούτε τον γαύρο, ούτε τον βάζελο που είχαν δύναμη εκείνη την εποχή. Για τη Λάρισα μιλάμε.

Το 18 μπορεί να είχαμε πιο ισχυρή διοίκηση απο αυτή στα τέλη της δεκαετίας του 80 αλλά δεν το πήραμε λόγο διοίκησης, δηλαδή λόγο Μελ. Να σου θυμίσω ότι η κλοπή είχε γίνει απο την Κυριακή το ξημέρωμα με την άθλια απόφαση Σκουτέρη για ένα παράπτωμα που είχε επαναληφθεί ένα χρόνο πριν στον αγώνα του παοκ με τον βάζελο. Χρειαζόταν τεράστιο στήσιμο για να παρουσιαστεί σκεπτικό αθώωσης για το ίδιο ακριβώς παράπτωμα. Και η δική μας αντίδραση καλώς ή κακώς ήταν σχεδόν ανύπαρκτη διοικητικά.

Απλά ο παοκ τότε δεν μπορούσε να μας κερδίσει με τίποτα και ακολούθησε η απίστευτη βλακεία του Σαββίδη με το ένοπλο ντου. Ο αντίκτυπος αυτής της ενέργειας ξεπέρασε τα σύνορα της χώρας και δεν μπορούσε στο καπάκι να ακολουθήσει δεύτερη απόφαση σκάνδαλο με αθώωση παρά το γεγονός ότι η ποινή ήταν και πάλι χάδι αφού προβλεπόταν μέχρι και υποβιβασμός.

Όσο για τον Σύριζα και όλα τα κόμματα διαχρονικά βλέπουμε πόσο ασήμαντο θεωρούν το πολιτικό κόστος αφού τρέχουν πανικόβλητοι να αλλάξουν τους νόμους όταν πρόκειται για άλλους. Στο θέμα του γηπέδου της ΑΕΚ δεν μιλούσαμε για διεκδίκηση τίτλου και δεν είχαν εμπλοκή τα συμφέροντα καμιάς άλλης ομάδας για να υπάρχει έστω μια δικαιολογία για τον πόλεμο στην ομάδα μας και μάλιστα προεκλογικά. Και ας αφήσουμε τις ιστορίες συνωμοσίας ότι συνεννοηθήκαμε με τον κάθε Βασιλόπουλο για να αργήσει το έργο. Ο Βασιλόπουλος και κάποια τσιράκια του αγωνίστηκαν για να μην γίνει καθόλου το γήπεδο. Τα λεφτά που έχει βάλει ο Μελ μέχρι σήμερα θα μπορούσε να τα είχε βάλει και 2 χρόνια πριν. Ηταν μάλιστα τότε και πιο βαθιά η οικονομική κρίση και ίσως να του κόστιζε και λιγότερο.

 

Δεν ειναι οτι δεν σε πιστευω για την Λαρισα, απλα λεω οτι δεν ξερω επι του θεματος για αυτο δεν εκφερω αποψη.

 

Το 2018 το πηραμε γιατι ειχαμε την καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα με ελαχιστες ηττες και πολλες μεγαλες εμφανισεις σε Ελλαδα-Ευρωπη.

Το οτι δεν καταφερανε να στο κλεψουν ειναι εργο Μελισσανιδη, οχι οτι πηραμε το πρωταθλημα.

Εχει ξαναγινει η συζητηση για το 2018 και την συμβολη του Μελισσανιδη,

προσωπικα θεωρω τουλαχιστον ουτοπικο να λεμε οτι η κυβερνηση που ακυρωσε αποτελεσμα δημοψηφισματος και το δικαστικο συστημα που αθωωσε τον Φλωρο,

ειχε καποιον ηθικο φραγμο να χαρισει πρωταθλημα στον πιστολερο οπως ειχαν σχεδιασει απο την αρχη της χρονιας.

Κανονικοτατα μπορουσε να ακολουθησει καπακι δευτερη αποφαση σκανδαλο και θα κοιμονταν πολυ ελαφρα το βραδυ οι υπευθυνοι.

Το οτι η αντιδραση της διοικησης ηταν "σχεδον ανυπαρκτη" που βασιζεται;

Γιατι μιλαμε για πολιτικο παρασκηνιο, δεν ειναι κατι που μπορει να επικοινωνηθει, 

μονο εκ του αποτελεσματος μπορουμε να κρινουμε και το αποτελεσμα λεει,

"μεγαλομαφιοζος, υπουργοι και δικαστες κατα σου δεν καταφερανε να σε κλεψουν."

Εσυ λες οτι δεν το καταφερανε γιατι "τους επιασαν οι ντροπες,"

εγω λεω οτι εβαλε και το χερακι του ο Μελισσανιδης.

Αποψεις.

 

Δεν ειπα πουθενα οτι υπηρξε καποια συνεργασια του Μελισσανιδη με τον Βασιλοπουλο, ειπα οτι τον βολεψε η κατασταση,

και του εδωσε τον χρονο που χρειαζοταν για να λυσει καποια θεματα στα οποια αργοπορουσε.

Ο Μαρινακης και ο Ολυμπιακος ειχαν και εχουν συμφερον να μη κανει γηπεδο η ΑΕΚ και το πολεμανε/πολεμησαν ενεργα.

Ποια λεφτα εχει βαλει ο Μελισσανιδης για το γηπεδο; Τα 15εκ που ειχε υποσχεθει, τα οποια τελικα ειναι τα 15εκ του Τσ. Λ;

Δηλαδη τα 15εκ που υποσχεθηκε τελη του 2013 και μπηκανε το 2018 μετα απο μια 4ετια βρισιματος στον Βασιλοπουλο,

χωρις την παραμικρη αναφορα στις υποσχεσεις του Μελισσανιδη;

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Η ανεπαρκής αντίδραση της διοίκησης της ΑΕΚ που αναφέρω αφορά μόνο στο σκάνδαλο με την απόφαση Σκουτέρη.

Αν γινόταν κάτι αντίστοιχο εναντίον των γαύρων βορρά και νότου θα καταλάβαινες αμέσως τη διαφορά.

Από κει και πέρα μετά από αυτή την απόφαση εγώ δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα έμενε ατιμώρητη και η διακοπή αγώνα με ντου του προέδρου ομάδας. Ξεπερνάει κάθε όριο στησίματος. Δεν θα το ανεχόταν αυτό ούτε η ΟΥΕΦΑ.

Μετά το ντου ο Μελ έκανε ακριβώς αυτό που έπρεπε. Δηλαδή δεν επέτρεψε στην ομάδα να συνεχίσει τον αγώνα παρά τις πιέσεις.

Αλλά όχι ότι χρειαζόταν και παρέμβαση του Μελ στη συνέχεια για να μην αθωωθεί ο γαύρος του βορρά. 

Αν όμως πράγματι μας έκλεβαν με διπλή απόφαση σκάνδαλο το πρωτάθλημα του 18 εγώ τουλάχιστον δεν θα ασχολιόμουν ποτέ ξανά με τέτοιο μπουρδέλο που θέλει να λέγεται Ελληνικό πρωτάθλημα.

Γιατί έχουμε φάει πολλές σφαλιάρες σαν ομάδα από τις διάφορες παράγκες και τις έχουμε ανεχθεί αλλά υπάρχουν και κάποια όρια.

Όσο για τα λεφτά του γηπέδου ο Μελ έχει βάλει μέχρι σήμερα μόνο δικά του χρήματα και όχι τα 15 του CL. 

Τα 15 έχει επίσημα ανακοινωθεί ότι θα χρησιμοποιηθούν για έργα που θα γίνουν στη συνέχεια αντί για δανεισμό όπως προέβλεπε το αρχικό σχέδιο.

Εννοείται ότι πρόκειται για τεράστια επιτυχία αν πράγματι καταφέρει να ολοκληρώσει το γήπεδο χωρίς να φορτωθουμε κανενα δάνειο.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fighter21 said:

Η ανεπαρκής αντίδραση της διοίκησης της ΑΕΚ που αναφέρω αφορά μόνο στο σκάνδαλο με την απόφαση Σκουτέρη.

Αν γινόταν κάτι αντίστοιχο εναντίον των γαύρων βορρά και νότου θα καταλάβαινες αμέσως τη διαφορά.

 

Ναι αλλα δεν μου λες καν ενα παραδειγμα, δηλαδη ποια θα ηταν η αντιδραση τους που δεν ειχε η δικη μας διοικηση;

"Αν" στο τετραγωνο.

 

15 minutes ago, fighter21 said:

Από κει και πέρα μετά από αυτή την απόφαση εγώ δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα έμενε ατιμώρητη και η διακοπή αγώνα με ντου του προέδρου ομάδας. Ξεπερνάει κάθε όριο στησίματος. Δεν θα το ανεχόταν αυτό ούτε η ΟΥΕΦΑ.

Μετά το ντου ο Μελ έκανε ακριβώς αυτό που έπρεπε. Δηλαδή δεν επέτρεψε στην ομάδα να συνεχίσει τον αγώνα παρά τις πιέσεις.

Αλλά όχι ότι χρειαζόταν και παρέμβαση του Μελ στη συνέχεια για να μην αθωωθεί ο γαύρος του βορρά. 

Αν όμως πράγματι μας έκλεβαν με διπλή απόφαση σκάνδαλο το πρωτάθλημα του 18 εγώ τουλάχιστον δεν θα ασχολιόμουν ποτέ ξανά με τέτοιο μπουρδέλο που θέλει να λέγεται Ελληνικό πρωτάθλημα.

Γιατί έχουμε φάει πολλές σφαλιάρες σαν ομάδα από τις διάφορες παράγκες και τις έχουμε ανεχθεί αλλά υπάρχουν και κάποια όρια.

Το επιχειρημα σου ειναι οτι οι Ελληνες πολιτικοι/δικαστες δεν ειναι τοσο ανηθικοι.

Μιλαμε για πολιτικους που στελνανε πλαστα στοιχεια σε ΕΕ πχ.

Για πολιτικους που εχουν ακυρωσει δημοψηφισμα, στην ισως πιο συμβολικη αντιδημοκρατικη πραξη της συγχρονης Ευρωπης.

Και θα τους επιαναν οι ντροπες μη και χαλασει η εικονα τους για ποδοσφαιρικο θεμα, οκ.

Ολες οι δηλωσεις πολιτικων, ολες οι ενεργειες δικαστων, δειχνανε οτι ο στοχος ηταν αυτος που ηταν απο την αρχη της χρονιας,

"κλοπη του πρωταθληματος, και χαρισμα στον Ιγκνατιεβιτς."

Η UEFA δεν εχει ασχοληθει ποτε με την βρωμια του Ελ΄. πρωταθληματος,

απλα δεν ενδιαφερεται.

25 minutes ago, fighter21 said:

Όσο για τα λεφτά του γηπέδου ο Μελ έχει βάλει μέχρι σήμερα μόνο δικά του χρήματα και όχι τα 15 του CL. 

Τα 15 έχει επίσημα ανακοινωθεί ότι θα χρησιμοποιηθούν για έργα που θα γίνουν στη συνέχεια αντί για δανεισμό όπως προέβλεπε το αρχικό σχέδιο.

Εννοείται ότι πρόκειται για τεράστια επιτυχία αν πράγματι καταφέρει να ολοκληρώσει το γήπεδο χωρίς να φορτωθουμε κανενα δάνειο.

Ταμειακες διευκολυνσεις και ατοκα δανεια ειναι τα λεφτα που εχει δωσει ο Μελισσανιδης.

Ο βασικος χρηματοδοτης της κατασκευης ειναι η ΠΑΕ ΑΕΚ.

Στο οτι ειναι τεραστια επιτυχια το να φτιαξεις γηπεδο με την δυναμικη σου χωρις δανειο,

συμφωνω απολυτα.

 

Link to comment
Share on other sites

@nedved21 ενα δικιο το εχει ο @fighter21 σχετικα με το πρωταθλημα του '88.Ακομα καπνιζουν τα λαστιχα στην εθνικη οδο.Θα συμφωνησω οτι η ΑΕΚ ειναι διαχρονικα ρηγμενη στις αποφασεις ακομα και με μικροτερες ομαδες και οι λογοι εχουν εξηγηθει κατα καιρους.

Παρε παραδειγμα στο μπασκετ, αν η ΑΕΚ βρισκοταν στην θεση του παοκ και του αρη φετος και διακοπτονταν το πρωταθλημα θα επικυρωναν την βαθμολογια ή οχι;Εγω λεω θα την επικυρωναν ως εχει και θα πεφταμε.Φετος το συζητανε να μπει παυλα και να μεινουν κατηγορια, οπως περυσι που προσπαθουσαν να κρατησουν τον γαυρο κατηγορια.Παλι καλα που προλαβαμε και πηραμε το κυπελλο.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, George_D said:

Πάντως το 1988 αν ήταν δεύτερος ο βαζελος ή ο γαυρος δεν πιστεύω να άλλαζε ο νομος

Ουτε κι εγω, ακομα περισσοτερο αν κατι αναλογο συνεβαινε τα τελευταια 20 χρονια με οτι εχουνε δει τα ματια μας.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Man Of Faith said:

@nedved21 ενα δικιο το εχει ο @fighter21 σχετικα με το πρωταθλημα του '88.Ακομα καπνιζουν τα λαστιχα στην εθνικη οδο.Θα συμφωνησω οτι η ΑΕΚ ειναι διαχρονικα ρηγμενη στις αποφασεις ακομα και με μικροτερες ομαδες και οι λογοι εχουν εξηγηθει κατα καιρους.

Παρε παραδειγμα στο μπασκετ, αν η ΑΕΚ βρισκοταν στην θεση του παοκ και του αρη φετος και διακοπτονταν το πρωταθλημα θα επικυρωναν την βαθμολογια ή οχι;Εγω λεω θα την επικυρωναν ως εχει και θα πεφταμε.Φετος το συζητανε να μπει παυλα και να μεινουν κατηγορια, οπως περυσι που προσπαθουσαν να κρατησουν τον γαυρο κατηγορια.Παλι καλα που προλαβαμε και πηραμε το κυπελλο.

Δεν διαφωνω, για να το λετε οσοι το ζησατε/ψαξατε δικιο θα εχετε.

 

Ενταξει αν το πηγαιναμε και εμεις στην κλαψα, και στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ θα σε ειχαν κρατησει.

Εχει αποδειξει το κρατος οτι και την χασουρα 50 ψηφων φοβαται.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Δεν ξέρω τι ακριβώς θα έκαναν οι γαύροι βορρά και νότου αν είχαν αδικηθεί οι ίδιοι με την υπόθεση Σκουτέρη.

Μόνο όμως από αυτά που κάνουν κάθε φορά που θεωρούν ότι αδικούνται καταλαβαίνεις πιστεύω ότι δεν θα έμεναν σιωπηλοί.

Εμείς δεν αντιδράσαμε καθόλου. Ούτε μια ανακοίνωση δεν βγάλαμε τότε.

Όσο για το αν οι πολιτικοί και οι δικαστές δεν έχουν κανένα όριο στο να υπακούουν παράγκες και να μας αδικούν ότι και να γίνει θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει και κάποιο όριο. Αν δεν υπάρχει κανένα όριο ποιος ο λόγος να ασχολούμαστε και να πιέζουμε και τον όποιο ιδιοκτήτη για μεταγραφές για κάτι τόσο πολύ στημένο;

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fighter21 said:

Δεν ξέρω τι ακριβώς θα έκαναν οι γαύροι βορρά και νότου αν είχαν αδικηθεί οι ίδιοι με την υπόθεση Σκουτέρη.

Μόνο όμως από αυτά που κάνουν κάθε φορά που θεωρούν ότι αδικούνται καταλαβαίνεις πιστεύω ότι δεν θα έμεναν σιωπηλοί.

Εμείς δεν αντιδράσαμε καθόλου. Ούτε μια ανακοίνωση δεν βγάλαμε τότε.

Όσο για το αν οι πολιτικοί και οι δικαστές δεν έχουν κανένα όριο στο να υπακούουν παράγκες και να μας αδικούν ότι και να γίνει θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει και κάποιο όριο. Αν δεν υπάρχει κανένα όριο ποιος ο λόγος να ασχολούμαστε και να πιέζουμε και τον όποιο ιδιοκτήτη για μεταγραφές για κάτι τόσο πολύ στημένο;

 

Μεγαλο ποσοστο, δε ξερω ποσο ακριβως αλλα σαφως μεγαλυτερο απ οτι θα εβρισκες σε αλλες ομαδες, ειχαν και καπου στο μυαλο τους οτι , ε, δε πειραζει να το παρει κι η Λαρισα, μικρη επαρχιακη ομαδα που αλλωστε επαιξε και το ωραια μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για μένα δεν υπάρχει ζυγαριά σε αυτά. Οσο άδικη κυβερνητική απόφαση ήταν αυτό με της Λάρισας, άλλο τόσο είναι το φετινό. Αλλαγές νόμων εν μια νυκτι ήταν και τα δυο.

Δεν υπάρχει δλδ για μένα «τοτε αδικήθηκε η ΑΕΚ, τώρα ψιλό-μικρό το κακό για όλους» κλπ. Υπαρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να τηρούνται ανεξαρτητα από το αν κερδίζει καποιος πρωτάθλημα, τέλεια και παύλα.

Μην πω ότι το τωρινό εντελως ψυχρά είναι πιο χοντρό, γιατί τοτε υπήρχε και η λογική του αυστηρού νόμου για έναν παίκτη. Τωρα είναι σαν να παίζαμε πόκερ,  ο ένας έκλεβε χαρτιά και του είπαν οκ,   χάνεις μερικούς πόντους αλλά κάτσε στην παρέα μας αγορινα ένα λαθάκι εκανες.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, fighter21 said:

Δεν ξέρω τι ακριβώς θα έκαναν οι γαύροι βορρά και νότου αν είχαν αδικηθεί οι ίδιοι με την υπόθεση Σκουτέρη.

Μόνο όμως από αυτά που κάνουν κάθε φορά που θεωρούν ότι αδικούνται καταλαβαίνεις πιστεύω ότι δεν θα έμεναν σιωπηλοί.

Εμείς δεν αντιδράσαμε καθόλου. Ούτε μια ανακοίνωση δεν βγάλαμε τότε.

Όσο για το αν οι πολιτικοί και οι δικαστές δεν έχουν κανένα όριο στο να υπακούουν παράγκες και να μας αδικούν ότι και να γίνει θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει και κάποιο όριο. Αν δεν υπάρχει κανένα όριο ποιος ο λόγος να ασχολούμαστε και να πιέζουμε και τον όποιο ιδιοκτήτη για μεταγραφές για κάτι τόσο πολύ στημένο;

 

Μα μου λες οτι αν γινοταν σε γαυρους θα καταλαβαινα την διαφορα,

αλλα συγχρονως δεν ξερεις τι θα κανανε;

Ανακοινωσεις "αηδιας" εβγαζε ο Ντεμης και ο Θανοπουλος,

δεν παιζεται στις ανακοινωσεις το παρασκηνιο.

 

Γιατι ρωτας αλλους γιατι βλεπεις το απολυτα βρωμικο Ελ. Πρωταθλημα;

Εγω προσωπικα το βλεπω γιατι μου μπηκε μικρος το μικροβιο και δεν ξεκολλαω,

ο καθενας εχει τους λογους του, για τον εαυτο σου εσυ θα απαντησεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@fighter21 Κανεις μεγαλο λαθος αν νομιζεις οτι δεν ηταν τοσο ξεδιαντροποι για να δωσουν το πρωταθλημα στον ΠΑΟΚ και μετα το ντου του Σαββιδη με το οπλο. Ετοιμοι ητανε, αλλα ας οψονται τα τηλεφωνα του Μελισσανιδη εκει που επρεπε. 

Βεβαια ισχυει οτι με την 1η αποφαση Σκουτερη βγηκαμε και κεραταδες και δαρμενοι, οποτε μια χαρα μας δαγκωσαν και επι Μελισσανιδη. Κατι που δειχνει πως οταν μιλαμε για τοσο μεγαλα κεφαλια δεν ειναι τοσο απλο να πουμε οτι κουμαντο κανει ο 1 η ο αλλος. Ειναι συνδυασμος πολλων παραγοντων το ποιος επικρατει στο παρασκηνιο, τους οποιους δεν θα μαθουμε ποτε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα πάντως με τη Λάρισα, δεν ήταν μόνο θέμα αδυναμίας ΑΕΚ τότε, αλλά και ότι κυβερνούσε το ΠΑΣΟΚ με προπύργιο την αγροτιά..Ε δεν ήθελε να ξεσηκωθεί όλος ο κάμπος, με εκλογές να έρχονται ένα χρόνο μετά...Και επειδή ήταν η Λάρισα που είχε συμπάθειες γενικά σαν μικρή επαρχιακή ομάδα, ενδεχομένως να έκαναν το ίδιο και αν δεν ήταν η ΑΕΚ αλλά οι βαζελόγαβροι...Απλά εκείνοι θα έπαιρναν ανταλλάγματα, εμείς δεν πήραμε τίποτα...Υποθέσεις βέβαια μπορούμε να κάνουμε μόνο, η ουσία είναι ότι άλλαξε ο νόμος, αλλά το πρωτάθλημα εκείνη τη χρονιά για μας νομίζω ότι δε χάθηκε με τη μη τιμωρία της Λάρισας, αλλά χάθηκε στη ρεβάνς κυπέλλου με το γάβρο και όσα ακολούθησαν...

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Για να επανέλθω και στο θέμα του τόπικ το ευχαριστιέμαι πολύ το κυνήγι του γαύρου στον γαύρο του βορρά με την προσπάθεια ακόμα και μέσω CAS να αμφισβητήσει το περσινό πρωτάθλημα. Γιατί τα ορκ εκεί στο βορρά μετά τα αίσχη του Σαββίδη τα είχαν βάλει μόνο με την ΑΕΚ και της έκαναν πόλεμο. Ας τα βγάλουν τώρα πέρα. Η ρετσινιά θα τους μείνει έτσι κι αλλιώς για πάντα ακόμα κι αν τη γλυτώσουν μόνο με την τωρινή ποινή. 

Αν ισχύει μάλιστα αυτό που γράφει και σημερινή εφημερίδα ότι συγκεντρωνουν και οι γαύροι του βορρά στοιχεία για σχέσεις πολυιδιοκτησίας του ορίτζιναλ γαύρου με 2 ΠΑΕ ακόμα καλύτερα.

Μακάρι να μπουν σε ανίερο πόλεμο τα 2 σιχάματα του Ελληνικού ποδοσφαίρου και να ξεσκεπάζει ο ένας τις βρωμιές του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
13 hours ago, nedved21 said:

Μα μου λες οτι αν γινοταν σε γαυρους θα καταλαβαινα την διαφορα,

αλλα συγχρονως δεν ξερεις τι θα κανανε;

Ανακοινωσεις "αηδιας" εβγαζε ο Ντεμης και ο Θανοπουλος,

δεν παιζεται στις ανακοινωσεις το παρασκηνιο.

 

Γιατι ρωτας αλλους γιατι βλεπεις το απολυτα βρωμικο Ελ. Πρωταθλημα;

Εγω προσωπικα το βλεπω γιατι μου μπηκε μικρος το μικροβιο και δεν ξεκολλαω,

ο καθενας εχει τους λογους του, για τον εαυτο σου εσυ θα απαντησεις.

 

 

Ναι ρε συ δεν ξέρω τι ακριβώς θα κάνανε. Αλλά σε παρόμοιες περιπτώσεις ακόμα και αν έχουν άδικο κάνουν πάντα πολλά και στο προσκήνιο και στο παρασκήνιο.

Όσο για το πρωτάθλημα σε όλους έχει μπει το μικρόβιο. Δεν σε ρώτησα γιατί το βλέπεις. Είπα ότι αν ήταν τόσο στημένο που δεν θα σε άφηναν να πάρεις ποτέ τίποτα ιδιαίτερα με στημένες δικαστικές αποφάσεις τότε δεν θα είχε κανένα νόημα να το βλέπεις.  Θεωρώ ότι είναι βρώμικο αλλά όχι σε τέτοιο απόλυτο βαθμό. Γι αυτό συνεχίζω κι εγώ να ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fighter21 said:

Ναι ρε συ δεν ξέρω τι ακριβώς θα κάνανε. Αλλά σε παρόμοιες περιπτώσεις ακόμα και αν έχουν άδικο κάνουν πάντα πολλά και στο προσκήνιο και στο παρασκήνιο.

Όσο για το πρωτάθλημα σε όλους έχει μπει το μικρόβιο. Δεν σε ρώτησα γιατί το βλέπεις. Είπα ότι αν ήταν τόσο στημένο που δεν θα σε άφηναν να πάρεις ποτέ τίποτα ιδιαίτερα με στημένες δικαστικές αποφάσεις τότε δεν θα είχε κανένα νόημα να το βλέπεις.  Θεωρώ ότι είναι βρώμικο αλλά όχι σε τέτοιο απόλυτο βαθμό. Γι αυτό συνεχίζω κι εγώ να ασχολούμαι.

Μα φασκεις και αντιφασκεις στην ιδια προταση,

δεν ξερεις τι ακριβως θα κανανε αλλα συγχρονως,

"σε παρομοιες περιπτωσεις κανουν παντα πολλα και στο προσκηνιο και στο παρασκηνιο."

Ποια ειναι αυτα τα πολλα που κανουν σε παρομοιες περιπτωσεις;

 

Για το τι μπορει να κανει καποιος, απαντησε ο Αλεξ,

ποτε δεν θα ξερουμε τι γινεται στο παρασκηνιο.

Γενικα οποιος φερνει το παρασκηνιο στο προσκηνιο σημαινει οτι εχει χασει.

Θυμαμαι τον Μαρινακη μεχρι το 2014 που σε καθε κατηγορια και σε καθε νυξη,

απαντουσε με "αστειοτητες" και "δεν ασχολουμαστε."

Και οταν ενεπλακη ο Μελισσανιδης στα της ΕΠΟ αρχισε τα "να μαζευτουμε να φτιαξουμε το ποδοσφαιρο,"

"τι κανει η πολιτεια;" κλπ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
39 minutes ago, nedved21 said:

Μα φασκεις και αντιφασκεις στην ιδια προταση,

δεν ξερεις τι ακριβως θα κανανε αλλα συγχρονως,

"σε παρομοιες περιπτωσεις κανουν παντα πολλα και στο προσκηνιο και στο παρασκηνιο."

Ποια ειναι αυτα τα πολλα που κανουν σε παρομοιες περιπτωσεις;

 

 

 

Υποτίθεται ότι  τις έχουμε ζήσει όλοι τις απάτες και τις στημένες αποφάσεις  και θα έπρεπε να ξέρεις τι έχουν κάνει στο παρελθόν και θα επαναλάβουν στο μέλλον.

Αλλά αφού επιμένεις  στην υπόθεση για παράδειγμα στην οποίο αναφέρθηκα και πιο πάνω θα σου αναφέρω περισσότερες λεπτομέρειες.

Όταν έγινε το περιστατικό με τον δήθεν τραυματισμό του Γκαρσία η υπόθεση ήταν ίδια με τον δήθεν τραυματισμό του Ίβιτς ακριβώς ένα χρόνο πριν. Άσχετα από το αν ήταν άδικη η ποινή στον βαζελο υπήρχε δεδικασμένο και ο γαύρος του βορρά την είχε πατήσει αφού ο γαύρος τον πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα.

Δεν είχε όμως κανένα πρόβλημα ο γαύρος του βορρά με απίστευτο θράσος να κάνει επικοινωνιακό πόλεμο με ανακοινώσεις και δηλώσεις και να μιλάει για σκάνδαλο και στήσιμο.

Την προηγούμενη χρονιά έλεγε ακριβώς τα αντίθετα και μιλούσε για απόδοση δικαιοσύνης.

Στο παρασκήνιο στη συνέχεια οργάνωσε την δικαστική απόφαση Σκουτέρη και μάλιστα για πρώτη φορά στα χρονικά Κυριακή ξημερώματα.

Εμείς στη θέση του γαύρου του βορρά αν την είχαμε πατήσει έτσι μάλλον θα ζητούσαμε και συγγνώμη.

Αυτά λοιπόν κάνουν και αυτά θα συνεχίσουν να κάνουν. 

Εσύ γιατί θέλεις να γνωρίζεις τις λεπτομέρειες από τα πολλά που κάνουν στα κρυφά;

Τα καταλαβαίνουμε από τα αποτελέσματα.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fighter21 said:

Υποτίθεται ότι  τις έχουμε ζήσει όλοι τις απάτες και τις στημένες αποφάσεις  και θα έπρεπε να ξέρεις τι έχουν κάνει στο παρελθόν και θα επαναλάβουν στο μέλλον.

Αλλά αφού επιμένεις  στην υπόθεση για παράδειγμα στην οποίο αναφέρθηκα και πιο πάνω θα σου αναφέρω περισσότερες λεπτομέρειες.

Όταν έγινε το περιστατικό με τον δήθεν τραυματισμό του Γκαρσία η υπόθεση ήταν ίδια με τον δήθεν τραυματισμό του Ίβιτς ακριβώς ένα χρόνο πριν. Άσχετα από το αν ήταν άδικη η ποινή στον βαζελο υπήρχε δεδικασμένο και ο γαύρος του βορρά την είχε πατήσει αφού ο γαύρος τον πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα.

Δεν είχε όμως κανένα πρόβλημα ο γαύρος του βορρά με απίστευτο θράσος να κάνει επικοινωνιακό πόλεμο με ανακοινώσεις και δηλώσεις και να μιλάει για σκάνδαλο και στήσιμο.

Την προηγούμενη χρονιά έλεγε ακριβώς τα αντίθετα και μιλούσε για απόδοση δικαιοσύνης.

Στο παρασκήνιο στη συνέχεια οργάνωσε την δικαστική απόφαση Σκουτέρη και μάλιστα για πρώτη φορά στα χρονικά Κυριακή ξημερώματα.

Εμείς στη θέση του γαύρου του βορρά αν την είχαμε πατήσει έτσι μάλλον θα ζητούσαμε και συγγνώμη.

Αυτά λοιπόν κάνουν και αυτά θα συνεχίσουν να κάνουν. 

Εσύ γιατί θέλεις να γνωρίζεις τις λεπτομέρειες από τα πολλά που κάνουν στα κρυφά;

Τα καταλαβαίνουμε από τα αποτελέσματα.

 

Ασε τις ανακοινωσεις, δεν παιζουν κανενα ρολο.

 

Την ιδια χρονια μετα απο ενοπλο ντου, ενω πολιτικο/δικαστικο συστημα ειχε υποσχεθει πρωταθλημα στο poak,

και δουλευε νυχτα μερα για να του το χαρισουν, δεν το καταφερανε καθαρα λογω των κινησεων του Μελισσανιδη στο παρασκηνιο.

Εκ του αποτελεσματος. Με μονη "ανακοινωση" το "ας τολμησουν..." του Μελισσανιδη.

Δεν τολμησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί εκεί που τους έπνιγε το δίκιο τους τώρα το γύρισαν οτι μαζεύουν στοιχεία πολύ ιδιοκτησίας των γαυρων; 

Τοσο Γκουφικη πλούσια διοίκηση δεν πρέπει να έχει ξαναπεράσει στο ελληνικό φουτμπολ.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×