Jump to content

Recommended Posts

ασε μας ρε αδερφε δεν μπαινω σε συζητήσεις της πουτσας τα ιδια ακουγαμε και περσι γισ την ομαδαρα του βορρα που με 25 φιλικα εφαγε επικη ψωλια

 

Ποια ητανε ακριβως η επικη ψωλια; Το 1-0 κρεμασμενοι στα δοκαρια με 10 εκαστος; Το 0-0 εκει με φαση για 1-0 που μπαινει σαν ερωτηση τσαμπιολι σε σεμιναριο διαιτησίας ή ο τελικος κυπελλου που ηρθανε στην Αθηνα και σε κερδίσανε καθαρα και ξαστερα; Το απλουστατο λεω ότι είναι ΠΟΛΥ καλυτεροι από περσι γιατι εχουνε δεσει και προσθεσανε κι αλλα υλικα + ιδιο προπονητη. Αν ειχα κρατησει κι εγω το Βρανιες, το Λαζαρο, το Μπο και τον Τσινο και εφερνα Μπογε-Πονσε-Οικονομου-Αλεφ να ολοκληρωσω το ροστερ θα σου ελεγα ότι θα τους γαμησω ασαλιωτα. Τωρα πως ακριβως θα ριξω ψωλια; Εκτος αν μιλαμε για περσινου τυπου ψωλια, 1-0 και ολοι πισω. Ετσι το δεχομαι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

δεν κανουμε κουβέντα μην μου ξαναπαντησεις εκτος αν θες να κανουμε χαβαλε

 

αστο σου λεω καλη καρδια

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή, υπάρχει αμφιβολία ότι πέρσι οι ξαδερφες "βάλανε τα χέρια τους και βγάλανε τα ματια τους" ?

Εδώ ούτε ο ίδιος ο Μελισσανιδης δεν το περίμενε κι έψαχνε τελευταία στιγμή για ανοιχτό πούλμαν.

Φιλε περυσι παιξαν 25 φιλικα .Ειχαν τον ατρομητο!!!!!εκοψε 5 βαθμους σε σενα και αυτη παιζαν φιλικα ...Τους γαμησες σβηστα με 10 παιζαν 1 ματς την βδομαδα κτλ και τους γαμησες....Επισης πια ματια τους βγαλαν ?για το ρολο δεν τημωρηθηκαν ποτε....Με την λογικη σου 29 ματς και μεις με αππολωνα δεν το μετραω αλα λουτσεσκου

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίζουν;

 

Γιατι τους χρυσοπληρωσε ο Ρωσος. Αυτοι οι δεκα κανουν ολοι μαζι και τους 25 του ~μικρου και ευελικτου ροστερ της ΑΕΚ~ που αρεσει στο Μητσο τον Αμιντι.

Οι ιδιοι παικτες σε σενα και στην καθε Γαλατα θα παιζανε με τα 2/3 των απολαβων τους.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ξανακοιταω να δω οτι ειναι Κιτρινομαυρο,

εχω καιρο να γραψω αλλα ειτε εχετε παει το τρολ σε αλλα επιπεδα,

και δεν το παιρνω καν χαμπαρι,

ειτε εχει γινει παραρτημα του SDNA το ΚΜ.

Τι γράφεις γραφεις  _______

Edited by The Magician
ρε μλκ Σταυρο...
Link to comment
Share on other sites

δεν κανουμε κουβέντα μην μου ξαναπαντησεις εκτος αν θες να κανουμε χαβαλε

 

αστο σου λεω καλη καρδια

 

Καλα τοτε. Αυριο το βραδυ μη μπεις γιατι θα εκνευριστείς χειροτερα :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τους χρυσοπληρωσε ο Ρωσος. Αυτοι οι δεκα κανουν ολοι μαζι και τους 25 του ~μικρου και ευελικτου ροστερ της ΑΕΚ~ που αρεσει στο Μητσο τον Αμιντι.

Οι ιδιοι παικτες σε σενα και στην καθε Γαλατα θα παιζανε με τα 2/3 των απολαβων τους.

Ούτε μικρό, ούτε ευέλικτο ρόστερ έχεις. 

Μαλάκες που είναι και στον Γαλάτα και στο Μαρούσι, ε;

Link to comment
Share on other sites

Από Μάιο μέχρι Σεπτέμβρη μπορεί για να αποφεύγονται οι θλάσεις στον αμφιβληστροειδή, να αλλάζουμε ανάλογα το που πάει το ρεύμα σε ασπρόμαυρο.γρ ή ερυθρόλευκο.γρ και μετά αναλόγως πως κυλάει η χρονιά, να το ξαναγυρνάμε σε κιτρινόμαυρο.

Έχουμε και την αυθεντία του Γαλατικού Χωριού εδώ μέσα και του Ίσκρα και δε θα μας παρεξηγήσει κανείς.

Δίδαξε μας ΑΕΚ φίλε. Κρεμομαστε από το πληκτρολόγιο σου

Link to comment
Share on other sites

Και το γκολ του ΠΑΟΚ κανονικό, μην το ξεχνάμε.

 

Προτείνω -φιλικά- προσεκτική παρακολούθηση του ριπλέι οσων ακολούθησαν τη φάση ΕΞΑΙΡΟΥΜΈΝΟΥ από το "κάδρο" ΕΝΟΣ ανθρώπου, του Βασίλη Λαμπρόπουλου.

ΟΚ, τα λέμε στους άλλους, μην τα λέμε και.μεταξύ μας. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι και μακριά από εμάς οι "Νόμοι του Κοκκαλιστάν" ..

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν θα περασουν. Αλλα μιλαμε για πορεια ονειρο για το σωματειο τους. Να θυμισω ότι τις δυο φορες που πλησιασαν στο σεντονι το εκαναν πρωτα ως ισχυροι με το λαθος δελτιο του Λιασου Λουκα και αποκλειστηκαν από κατι εβραιους (γιατι θυμονται ολοι τη μαλακια του Σαραφη αλλα ξεχνανε την κουκουνα εντος γηπεδου) και μετα ως ανίσχυροι επειδή τιμωρηθηκε η Μεταλιστ, τιμωρηθηκε η Φενερ και τους απεκλεισε η Σαλκε με 1-1 εκτος και τσουτσου στην Τουμπα. Τοτε όμως δεν ειχανε ουτε ομαδα ουτε παικτες. Τωρα εχουνε παικτες. Μολις μαζεψε την ομαδα ο Ρουμανος και εκανε τις αλλαγες μια χαρα εβγαινε ο ΠΑΟΚ. Και εννοείται θα σου βγαλει η Μπενφικα φασεις μιλαμε για 5 κλασεις ανωτερη ομαδα από ολες τις ελληνικες.

 

Αποψε από 20-80 το εκαναν 40-60 το ποσοστο τους. Αμα λιωσουν οι Ζοαο Φελιξ με τη χωριστρα και το ανεμελο μαλλακι του Απιτσερνι από το Καμπιονι ντελ Κουορε στην Τουμπα είναι αλλουνού παπα ευαγγελιο. Αλλα να λεμε και την αληθεια, τι να φοβηθεί ο Ματος; Τι να φοβηθεί ο Σαχοφ; Ο Μαουρισιο; Ο Βαρελα; Μιλαμε για παιχταράδες. Και δεν εχει μπει ακομα ο Βερνμπλουμ, δεν είναι ετοιμος ο Χατσεριδης που δινει ακομα περισσοτερο υψος και σε τετοια ματς ελειψε και ο Ρουμανος αριστερα γιατι σε υψηλων απαιτήσεων αμυντικα καθήκοντα ο Βιειρινια δεν μπορει το παιδι αριστερο μπακ. 

 

Τραλαλα τραλαλο τωρα καθιστε να γραψετε ότι επρεπε να φανε 5 ότι είναι μπουγατσες ότι ότι ότι. Παικτες δειτε και ας αναλογιστούμε ότι επαναλαμβανομενη συμπτωση παυει να είναι συμπτωση. Απεκλεισαν τη Βασιλεια με 2 νικες, απεκλεισαν τη Σπαρτακ με ανατροπη και επρεπε να κερδισουν και στη Ρωσια και σημερα δεν χασανε επειδή ηταν και τυχεροι και ηταν σε καλη μερα ο Πασχαλακης. Α. Και το μοναδικο γκολ το μασανε από πεναλτι ετσι; Αυστηρο λιγο αλλα πεναλτι. Αν καταφερουν και προηγηθούνε στην Τουμπα, τοτε εχουν ελπιδες το 40% που τους αναλογει να το αξιοποιησουν. Αυτό είναι ολο.

 

Δεν διαφωνώ σ' αυτά που λες. Είναι πολύ δυνατοί όπως έχει αποδειχθεί με συνεχείς προκρίσεις μέχρι τώρα, έχουν εξαιρετικούς παίκτες σε όλες τις γραμμές, βγάζουν φάσεις για πλάκα ακόμη και όταν δεν τους πηγαίνει το παιχνίδι και αποκλείω να διασυρθούν ακόμη και αν αποκλειστούν.

Για μένα ήταν 60-40 πριν το πρώτο ματς και τώρα το πήγαν στο 50/50. Και είναι 50/50 επειδή μετά από τόσα χρόνια που βλέπω ποδόσφαιρο, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι είναι χειρότερο να παίζεις το 2ο ματς εντός έδρας στα νοκ άουτ. Εκεί κρίνεται η πρόκριση, είναι πιο κρίσιμο ματς και το εκτός έδρας γκολ μετράει διπλό. Αλλιώς θα έδινα ξεκάθαρο φαβορί τον Ραζβάν.

Η Μπενφίκα δεν φοβίζει κανένα, όπως έχω πεί εδώ και καιρό. Είναι μία ομάδα που πέρυσι ξεφτιλίστικε στους ομίλους αντιμετωπίζοντας Γιουνάιτεντ, ΤΣΣΚΑ, Βασιλεία, όχι τίποτα μεγαθήρια, τερματίζοντας με 0 (ΜΗΔΕΝ) βαθμούς, τέρματα 1-14 (ΕΝΑ - ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ), μαζεύοντας 5αρού από την Βασιλεία και δεν έχει αλλάξει πολύ σε πρόσωπα. Η Μπενφίκα κύριοι ήτο χειρότερη και από τον Ολυμπιακό του Χάσι και του Λεμονή πέρυσι στο Τσάμπιονς Λιγκ. Κοντολογίς, η Μπενφίκα είναι μία ομάδα η οποία παίζει εδώ και χρόνια στους ομίλους, αλλά παρουσιάζεται κάθε χρόνο συνεχώς χειρότερη. Αυτή η πτώση νομοτελειακά κάποια στιγμή θα καταλήξει σε αποκλεισμό και αγαπητοί μου αναγνώστες, ναί, αυτός ο αποκλεισμός θα συμβεί φέτος.

Όσο για τον οργανισμό της Μπενφίκα, μιάς και το είπες, μιλάμε για μία ομάδα η οποία με καλύτερους παίκτες από τους φετινούς και σε καλύτερο αγωνιστικό φεγγάρι για αυτούς γενικότερα, λιώνανε σαν τα κεράκια στο Καραισκάκη πολλάκις.

Αυτά, καθαρά ποδοφαιρικά και με τις λίγες γνώσεις που έχω για το άθλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έχασε το πρωτάθλημα πέρσι μόνο αν το γκολ του Βαρέλα είναι κανονικό. 

 

Δεν ξερω ρε Μητσακλα τι είναι το γκολ. Ακομα και σημερα δεν εχω βγαλει ακρη. Παντα στις αμφισβητούμενες το γυρναω στο υπερ μου να δω τι θα ελεγα. Κι αν μου ακυρώνανε εμενα τετοιο γκολ στη ΝΦ στο 90 να κρινει πρωταθλημα, θα με μαζεύανε από το ΑΤ του Μπιλλακου. Αλλα παει το περσινο, περασε. Το πηρες ξεμπούκωσες ησυχασες γιατι ητανε πολύ γλυκο όπως ηρθε. Φετος όπως βλέπεις τα πραγματα θεωρεις ότι η ΑΕΚ ξεκιναει φαβορι; Σου βγαζει ας πουμε μια ανωτεροτητα και λες ~θα τους κανω παλι πλακα όπως περσι~; Τελος παντων, εγω εκτεθηκα νωρις, ειπα θα το παρουν αυτοι και μαλιστα με διαφορα, αλλα δεν περιμενα οντως να παιξει να περασουν Τα.Λ. Είναι παραγοντας που μπορει να ξαναφερει το πρωταθλημα στην ΑΕΚ αυτος διοτι θα κατσουν να ασχοληθουν με το ότι μπορουν να αποκλεισουν την Παρι ξερω γω και θα λενε ~δεν πειραζει~ για τα Χ στις Λιβαδειες. Κι όταν ξυπνησουν, θα εχεις φυγει με διαφορα και θα κυνηγάνε γιατι εχουν και το μειον δυο. Για να τους δω με τον Αστερα μετα το 1-1 στο Ντα Λουζ. Όπως να δω κι εμας με Γιαννενο και Τριπολη μετα τη Βιντεοτον. Για να δουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω -φιλικά- προσεκτική παρακολούθηση του ριπλέι οσων ακολούθησαν τη φάση ΕΞΑΙΡΟΥΜΈΝΟΥ από το "κάδρο" ΕΝΟΣ ανθρώπου, του Βασίλη Λαμπρόπουλου.

ΟΚ, τα λέμε στους άλλους, μην τα λέμε και.μεταξύ μας. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι και μακριά από εμάς οι "Νόμοι του Κοκκαλιστάν" ..

Ποιος λαμπρο?καταρχην ο λαζαρος διαμαρτυρεται πρωτος αλλα το βασικο ειναι οτι το ακυρωνει ο διαιτητης ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ...Η φαση για μενα ειναι ορισμος οφσαιντ ο μαουριτσιο καμει κινηση 2 μετρων προς την μπαλα και πισω απο τον σιμοες βρισκεται διπλα στον μπαρκα προσπαθοντας να κανει τακουνακι...Ορισμος οφσαιντ

Link to comment
Share on other sites

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Άποψή μου :)

Αν διαφωνείς καλώς, περιμένω τα επιχειρήματά σου :)

 

ποια 15 λεπτα μου λες χασανε 10 κλασικες και μιαλμε για μπαλα το 4-1 που ήταν λογικο θα μιλουσαμε για ξεφτιλα

 

σε 180 λεπτα η σελτικ 3 φασεις μου εκανε οσες εκανε η μπενφικα απο το20 μεχρι το 29

 

τριτη πασα δεν αλλαξε και περίμενε 2να στημενο που ειναι δυνατός να κανει γκολ στα τυφλα την πεταγανε για 75 λεπτα στο κεφάλι τπυ πριγιοβιτς μπας και κερδίσει κανα φαουλ και τους βγαλει μπροστα

Τις κλασσικές που λες τις κάνανε στο διάστημα που σου είπα. Στο 20-35 και στο 75-90

Ρε συ, προφανώς και ήταν χειρότεροι από την Μπενφίκα και σήμερα, αλλά και γενικά, γι' αυτό σου λέω θα αποκλειστούνε. Αυτό που λέω είναι ότι διαφωνώ με τη λογική «σιγά την μπάλα που παίξανε» γιατί καλύτερα ελληνική ομάδα μέσα στο Ντα Λουζ δεν μπορεί να παίξει. Υπάρχει σημαντική διαφορά επιπέδου. Ακόμη κι έτσι για μένα δείξανε 2-3 πράγματα. Ανά διαστήματα κρατήσανε μπάλα, παγώσαν το ρυθμό και μετά το 65' κερδίσανε μέτρα και βάλαν και το γκολ που ναι πολύ σημαντικό. Προφανώς ούτε θαμπώσαν, ούτε μαγέψαν, αλλά για επίπεδα ελληνικής ομάδας η εμφάνισή τους ήταν κομπλέ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Kala sovara tora. Katheste kai tsakoneste gia ton paok?

 

Eixe kalh omada persy paizontas polla efkola paixnidia, den eixe Evroph kai nai epese apenanti sthn tsaboukalemenh omadara mas. Me aftoktonikes taseis phre afto pou tou aksize. To kypelo.

 

Krathse kormo apo persy, enisxythike kai ta paei poly kala mexri tora. Os ekei. 

Link to comment
Share on other sites

Τι γράφεις γραφεις  _______

δεν βλεπω το deleted,

αλλα φανταζομαι βρισια.

Δεν με αγγιζει στο ελαχιστο,

ειδικα απο πληκτρολογιο.

Αν σε ενοχλει αυτο που εγραψα,

κριμα αλλα αδιαφορο μου περναει.

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου :)

Αν διαφωνείς καλώς, περιμένω τα επιχειρήματά σου :)

 

Τις κλασσικές που λες τις κάνανε στο διάστημα που σου είπα. Στο 20-35 και στο 75-90

Ρε συ, προφανώς και ήταν χειρότεροι από την Μπενφίκα και σήμερα, αλλά και γενικά, γι' αυτό σου λέω θα αποκλειστούνε. Αυτό που λέω είναι ότι διαφωνώ με τη λογική «σιγά την μπάλα που παίξανε» γιατί καλύτερα ελληνική ομάδα μέσα στο Ντα Λουζ δεν μπορεί να παίξει. Υπάρχει σημαντική διαφορά επιπέδου. Ακόμη κι έτσι για μένα δείξανε 2-3 πράγματα. Ανά διαστήματα κρατήσανε μπάλα, παγώσαν το ρυθμό και μετά το 65' κερδίσανε μέτρα και βάλαν και το γκολ που ναι πολύ σημαντικό. Προφανώς ούτε θαμπώσαν, ούτε μαγέψαν, αλλά για επίπεδα ελληνικής ομάδας η εμφάνισή τους ήταν κομπλέ.

ρε αδερφε μεσα στο νταλουζ οι ιδιοι εχουν κανει διπλο

ο γαυρος Χ με μπενφικες πολυ καλύτερες απο την φετινη που ειναι 2 σκαλια κατω απο αυτο που ξεραμε ερχομενη απο την χειροτερη ευρωπαικης της πορεια

 

και το γήπεδο κατηφορισε ηταν για 4 γκολ καμια αναπτυξη κανενα πλανο παντα 2οι στην μπαλα ειτε επιθετικά είτε αμυντικα

 

εσυ περας απο 2-3 εξαρσεις ατομικης ποιότητας τι ειδες δηλαδη ;

 

εγω ειδα μια ομαδα που δεν μπορουσε να αλλαξει 3η πασα απεναντι στο πρεσσινγκ των Πορτογάλων

Link to comment
Share on other sites

Ποιος λαμπρο?καταρχην ο λαζαρος διαμαρτυρεται πρωτος αλλα το βασικο ειναι οτι το ακυρωνει ο διαιτητης ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ...Η φαση για μενα ειναι ορισμος οφσαιντ ο μαουριτσιο καμει κινηση 2 μετρων προς την μπαλα και πισω απο τον σιμοες βρισκεται διπλα στον μπαρκα προσπαθοντας να κανει τακουνακι...Ορισμος οφσαιντ

Δηλαδή δεν εχεις δει οτι ο Μπάρκας ειναι πεσμένος κατω σαν κλαμμενο μουνι και οι υπόλοιποι ριχνουνε μπινελικια ο ενας στον αλλονε "τι μαλακια καναμε και το φαγαμε" και μονο ο Λαμπρόπουλος σηκώνει το χέρι και τρέχει στον επόπτη ?

Αν ημουνα στο pc θα σου εβαζα και φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Σάλτα ______ Σταυράκη βραδιάτικα.

Θα πάω όταν εσύ πας λίγο πιο μακριά από το ΟΑΚΑ για να δεις την ΑΕΚ. Πρώτα αυτό και μετά μαθήματα ΑΕΚοφροσυνης. Θα μας μάθει ΑΕΚ ο κάθε πουθενάς εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×