Jump to content

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Και μάνατζερ να ήταν η ζωή με save/load δεν τον φτάναμε φέτος δυστυχώς. Βάλε ότι έχει 3-4 ομάδες στην λίγκα, βάλε ότι έχει πολύ καλό υλικό και συγχρόνως πολλές επιλογές, ε δεν ήθελε και πολύ για το φετινό.

Μπορώ να τους αντιπαθώ ίσως και πιο πολύ από τους γαύρους, αλλά αυτό που κάνουν φέτος θέλει πολλά @@ μετά από  τον τρόπο που χάσανε τέτοιο πρωτάθλημα πέρυσι. Εμείς μετά το 2007-2008 κοντέψαμε να διαλυθούμε ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Μαρινο ξεμαρινο δε σου φταινε αυτοι...

Ο εθναρχης σου έφερε, αυτόν όπου ο No1 ρεπορτερ σου χρησιμοποίησε για να χλευασει τον οσφπ. 

Δε φταίει ούτε ο κλεφτοκοτας, ούτε η κάνη του ιβαν, ουτε ο Εύοσμος και το Κορδελιό.....

Αν δε θελει αναπτυξη το αφεντικό, θα κλείσει το μαγαζί. Εδώ έδιωξε τον προπονητη της κούπας......

Είναι δηλαδή σαν να έπιασε ο σκύλος σου τον κλέφτη, και να το πυροβολησεις το σκυλί.....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το ενα αφεντικο σκορπαει λεφτα με τη σεσουλα,χωρις να υπαρχει αυριο,καλυπτει ΑΜΚ συνεχεια,πληρωσε χρεη,πουλαει παικτες βαζοντας υψηλες ρητρες,το αλλο αφεντικο,κανει γηπεδο και δεν βαζει τπτ αλλο,ουτε καν απο τα εσοδα που περισσευουν.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mobster21 said:

θυμαμαι κατι Ιωνικους με 50.000 κοσμο στο ΟΑΚΑ να κοβουν πρωταθλημα και χαμογελαω με οσους εχουν δωσει απο τωρα τον τιτλο στους Δοξα Δραμας +2.

ειπαμε. φαβορι. αλλα οχι κι ετσι. λες και ειναι οι γαυροι. για τον Θεο.

Με τους πουθεναδες λογω Βαλνερ διασυρθηκαμε στα πλει ωχ με δυο τεσσαρες.

Ο Ιβαν με χειροτερο τροπο απο μια αποψη εχασε το πρωταθλημα δικαια μεν αλλα με ψυχολογικο κόστος πολυ μεγαλο, εκανε σερι νικων και έφτασε στο κύπελλο με μαχητικη νοοτροπία.

Και δεν διέλυσε την ομαδα ρίχνοντας τις ευθυνες στον κοσμο κλπ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνουμε τώρα....έτσι αποφάσισε ο εθναρχης και σε όποιον αρέσει.....

Υπαρχουν ανθρωποι που λενε πανω απ'ολα το γήπεδο με οποιοδήποτε κόστος. Δικαίωμα τους και στην τελική είναι ένα επιχείρημα.

Εγώ έχω άλλη άποψη, και το έχω ξαναγράψει...θα προτιμούσα να καθυστερούσε το γήπεδο (οχι η εκκινηση των εργων, αλλα το τελειωμα να ηταν για πιο αργα) και η ομαδα να γαμουσε εντος συνορων για μια πενταετια.....δηλαδη δε λεω να κανει αυτα που εκαναν οι γαβροι επι σωκρατη, αλλα ρε παιδι μου να σηκωσω σε πεντε χρονια, δυο πρωταθληματα και δύο-τρία κυπελλα. Ισως γιατι δεν το εχω ζησει εγώ αυτό.

Ας έμενα στο οακα για πέντε παραπάνω χρόνια, αλλά να είχα αυτές τις επιδοσεις.....άλλωστε και στο ανεραστο και χάλια οακα, αποδείχθηκε πως μπορείς να το σηκώσεις αν έχεις κανονικο προπονητή και πέντε απλά  καλούς παίχτες.....απλά θέλει να τα δωσεις σε πεντε παιχτες....χωρις φραγκα δε γίνεται αυτό.

Σε εμάς ο εθναρχης πιστευει το αντιθετο. Μονο το γηπεδο ειναι αρκετο για να το σηκώνουμε....οτι θα χάνουν ολοι απο την εθνικη και λοιπές άλλες ομορφιές....λες και δε θα χρειαζομαστε τοτε παιχτες ραφατους για πρωταθλητισμό......αραουχους και σκοκους. Θα μπαίνει ο γιακουμακης στην αγια σοφια και θα γίνεται κλαιφερτ. Αυτό πιστεύει ο γέρος. 

Εγω θυμαμαι στα δικα μου χρονια, οπου μεγαλωσα με το δυνάστη στην πλάτη, να σηκωνουν αλλεπάλληλες κούπες σε ριζουπολη....

Με καρεμπε, ζιοβανι, ζε ελιας κλπ κλπ βέβαια ο εθναρχης αυτών τα έσκαγε για τους παραπανω παιχτες, και σε εξωαγωνιστικο επίπεδο πολύ απλά γάμουσε και έδερνε. Εκανε ο.τι ήθελε

Παντως αν τα σκασεις και εισαι πραγματικα γαμαουα, τα σηκωνεις και μακρια απο τη φυσική σου έδρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν νομιζω οτι τα βλεπει ετσι ο Νικαιωτης. Γενικα δεν νομιζω οτι σκεφτεται και πολυ συνθετα ο γερο-Μητσος.

Εχει να διαθεσει/επενδυσει το πολυ ΕΩΣ 15 για την ΑΕΚ και θεωρει οτι για την υστεροφημια του (και ως επενδυση ταυτοχρονα) ειναι 100 φορες προτιμοτερο να τα βαλει μαζι με τις γνωριμιες του για την Αγια Σοφια.

Για την μπαλα δεν του περισσευουν (ουτε λεφτα, ουτε γνωσεις, ουτε εχει καμια ιδιαιτερη καουρα) οποτε οσα πανε κι οσα ερθουν και στα παπαρια του (ας τα παιρνει ο Σαββιδης στην τελικη).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tarasfw said:

Ε τι να κάνουμε τώρα....έτσι αποφάσισε ο εθναρχης και σε όποιον αρέσει.....

Υπαρχουν ανθρωποι που λενε πανω απ'ολα το γήπεδο με οποιοδήποτε κόστος. Δικαίωμα τους και στην τελική είναι ένα επιχείρημα.

Εγώ έχω άλλη άποψη, και το έχω ξαναγράψει...θα προτιμούσα να καθυστερούσε το γήπεδο (οχι η εκκινηση των εργων, αλλα το τελειωμα να ηταν για πιο αργα) και η ομαδα να γαμουσε εντος συνορων για μια πενταετια.....δηλαδη δε λεω να κανει αυτα που εκαναν οι γαβροι επι σωκρατη, αλλα ρε παιδι μου να σηκωσω σε πεντε χρονια, δυο πρωταθληματα και δύο-τρία κυπελλα. Ισως γιατι δεν το εχω ζησει εγώ αυτό.

Ας έμενα στο οακα για πέντε παραπάνω χρόνια, αλλά να είχα αυτές τις επιδοσεις.....άλλωστε και στο ανεραστο και χάλια οακα, αποδείχθηκε πως μπορείς να το σηκώσεις αν έχεις κανονικο προπονητή και πέντε απλά  καλούς παίχτες.....απλά θέλει να τα δωσεις σε πεντε παιχτες....χωρις φραγκα δε γίνεται αυτό.

Σε εμάς ο εθναρχης πιστευει το αντιθετο. Μονο το γηπεδο ειναι αρκετο για να το σηκώνουμε....οτι θα χάνουν ολοι απο την εθνικη και λοιπές άλλες ομορφιές....λες και δε θα χρειαζομαστε τοτε παιχτες ραφατους για πρωταθλητισμό......αραουχους και σκοκους. Θα μπαίνει ο γιακουμακης στην αγια σοφια και θα γίνεται κλαιφερτ. Αυτό πιστεύει ο γέρος. 

Εγω θυμαμαι στα δικα μου χρονια, οπου μεγαλωσα με το δυνάστη στην πλάτη, να σηκωνουν αλλεπάλληλες κούπες σε ριζουπολη....

Με καρεμπε, ζιοβανι, ζε ελιας κλπ κλπ βέβαια ο εθναρχης αυτών τα έσκαγε για τους παραπανω παιχτες, και σε εξωαγωνιστικο επίπεδο πολύ απλά γάμουσε και έδερνε. Εκανε ο.τι ήθελε

Παντως αν τα σκασεις και εισαι πραγματικα γαμαουα, τα σηκωνεις και μακρια απο τη φυσική σου έδρα.

Και γω θα ζητούσα το ιδιο, αν το γήπεδο μας σηκωνόταν αγογγυστα και ως Ολυμπιακό ακίνητο, και με κατι χρέη που κανεις δεν μιλαει για καμια 15αρια χρόνια και καποια στιγμή θα γραφτουν στο χιονι(το τελευταίο είναι προσωπική μου εκτίμηση).

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω ως πρόβλημα, είναι ότι ο οργανισμός ΑΕΚ δεν έχει πρόσωπα και δύναμη να σώσει την ομάδα από το κανόνι, και το είδαμε και στο μπασκετ και στην μπάλα. Οι άλλοι 2.5, μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο, την έχουν σκαπουλάρει με διαφορα τεχνάσματα ως τώρα και παντα με πολιτική βούληση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μας ξεφτελισε ο τσετσενογυφτος φετος,ας το δεχτουμε,ας το παραδεχτουμε,φετος ειμαστε πουθεναδες και ηττημενοι παντου.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Geologos said:

Και γω θα ζητούσα το ιδιο, αν το γήπεδο μας σηκωνόταν αγογγυστα και ως Ολυμπιακό ακίνητο, και με κατι χρέη που κανεις δεν μιλαει για καμια 15αρια χρόνια και καποια στιγμή θα γραφτουν στο χιονι(το τελευταίο είναι προσωπική μου εκτίμηση).

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω ως πρόβλημα, είναι ότι ο οργανισμός ΑΕΚ δεν έχει πρόσωπα και δύναμη να σώσει την ομάδα από το κανόνι, και το είδαμε και στο μπασκετ και στην μπάλα. Οι άλλοι 2.5, μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο, την έχουν σκαπουλάρει με διαφορα τεχνάσματα ως τώρα και παντα με πολιτική βούληση.

δεν έχει πρόσωπα και βούληση που θα σε κάνουν πρώτη δύναμη στην χώρα, έστω και για μια πενταετία. ακομα και να ξεφυγεις από το κανονι, θα εισαι κατωτερος των περιστασεων και η όποια επιτυχία δε θα έχει διάρκεια, αλλά θα φαίνεται μια φωτοβολίδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Στο Περιστέρι ο Ουάρντα. Ό,τι θέλει κάνει ο Τσετσένος. Ανανέωσαν και τον Μπίσεσβαρ κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Βρυχάται το λιοντάρι. Πάρτε τα βουνά. Και μόλις σταματήσει να βρυχάται...’’φάτε τον τον πούστη’’!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Δώστε το στους σιχαμένους να τελειώνουμε ρε σεις. Οτιδήποτε κάτω από 4αρα την Κυριακή είναι αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×