Jump to content

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο έχει ψαρώσει κάποιος κόσμος με τη δυναμική των ορκ κι ότι έχουν τόσο κόσμο και θα σαρώσουν τις κούπες. Αυτό που μπορώ να τους αναγνωρίσω είναι ότι έχουν απίστευτο μάρκετινγκ, πάντα είχαν. Οι γραφικότητες στις εξέδρες τους αντιμετωπιζονταν πάντα σαν αστείο, μέχρι και το σκούτερ που είχαν κρεμάσει. Οι γραφικότητες των Αθηναίων ήταν πάντα ακρότητες για τον κόσμο. Σήμερα που έχουν τελειοποιησει τον μηχανισμό αυτό, κάθε τους κίνηση ενισχύεται με σχόλια αναριθμητων χρηστών σε σελίδες αθλητικών sites, που αβανταρουν την ομάδα. Έχουν ρίξει πολύ το βάρος στα σοσιαλ μίντια με πληρωμένα accounts και τα πιτσιρίκια τσιμπάνε, μαζί τους και πολύς άσχετος κόσμος που ψήνεται για την νέα αυτοκρατορία. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Για κάποιο λόγο έχει ψαρώσει κάποιος κόσμος με τη δυναμική των ορκ κι ότι έχουν τόσο κόσμο και θα σαρώσουν τις κούπες. Αυτό που μπορώ να τους αναγνωρίσω είναι ότι έχουν απίστευτο μάρκετινγκ, πάντα είχαν. Οι γραφικότητες στις εξέδρες τους αντιμετωπιζονταν πάντα σαν αστείο, μέχρι και το σκούτερ που είχαν κρεμάσει. Οι γραφικότητες των Αθηναίων ήταν πάντα ακρότητες για τον κόσμο. Σήμερα που έχουν τελειοποιησει τον μηχανισμό αυτό, κάθε τους κίνηση ενισχύεται με σχόλια αναριθμητων χρηστών σε σελίδες αθλητικών sites, που αβανταρουν την ομάδα. Έχουν ρίξει πολύ το βάρος στα σοσιαλ μίντια με πληρωμένα accounts και τα πιτσιρίκια τσιμπάνε, μαζί τους και πολύς άσχετος κόσμος που ψήνεται για την νέα αυτοκρατορία. 

Χαχαχχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ειναι μια ομαδα που μπορει ανα πασα στιγμη να γεμισει το οακα η να μαζεψει 30κ κοσμο σε οποιοδηποτε γηπεδο τη Ελλαδας ΑΝ υπαρχει οραμα.Τωρα επειδη εχουμε το μπακαλη στο τιμονι και τα χει ολα παρατημενα,εχουμε κανει τους βουλγαρους να νομιζουν οτι εχουν λαο,που κατω απο τα τεμπη κουβαλανε μαζι ατομα για να κανουν "υποδοχη" στην αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Καλα το (νυν) μεγεθος μπαογκ το ειχαμε "ανεβασει" και πριν απο ολα αυτα οταν τα βλεπαμε να ερχονται και ακουγαμε τα σχολιανα μας κι απο τοτε εχει παρει 3 κυπελλα κι 1 νταμπλ, αλλα οκ γινεσαι σασταλεγακιας οταν το θυμιζεις οποτε μονα -ζυγα χαμενος.

Κερδισμενος εισαι αν λες για την ΑΕΚαρα που τα κανει ολα καλα, ευκολο κι αναιμακτο.

 

Τωρα αυτα τα ξοδευουν και θα καταστραφουν (πολλες φορες σε ιδιο post που περιεχει ειρωνεια για το αν ξοδευουν -δλδ να σηκωνεις ψηλα τα χερια-) οκ, να χαμε να λεγαμε. 

Προσοχη δλδ αν αυριο εμφανιστουν Αγαμιδης και Αμπραμοβιτς να προτιμησουμε τον πρωτο μην γινει καμια στραβη.

Σοβαρα πιστευεις οτι θα τα ειχαν παρει αυτα αν δεν χτιζαμε γηπεδο με οτι αυτο συνεπαγεται;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λετε για τους παοκτζηδες εξω απο την Θεσσαλονικη,

γεννηθηκα Πατρα, σπουδασα Γιαννενα, δουλεψα Αθηνα και τωρα παλι Πατρα.

Θυμαμαι οταν ημουν μικρος, σε ενα 5χ5 ειχα δει ενα παιδι με μπλουζα παοκ,

και τον ρωταγαμε ολοι "γιατι εισαι παοκ;" κλπ.

Και ο δευτερος παοκτζης που γνωρισα ηταν στην Αθηνα, ο οποιος ηταν Σαλονικιος,

και ο συγκεκριμενος μου εμαθε πως ο παοκ ειναι πρωτη δυναμη στην Πατρα,

μεχρι που του ειπα οτι ειμαι απο Πατρα και ξεκοψε καθε κουβεντα για ποδοσφαιρα.

Με αυτους τους 2 παοκτζηδες εχω μιλησει(απο κοντα) στα 27 χρονια που ζω.

Οπως επισης εχω μιλησει με 2 σκουλικια και 0 γριες.

 

Γενικα περαν του οτι ο κοσμος τους ειναι συγκεντρωμενος γεωγραφικα,

ειναι σιγουρα μικροτερος λαος απο της ΑΕΚ.

Τους Μ.Ο. και τα διαρκειας,

του 2004 ή του 2008 δεν τα ακουμπανε με αντιστοιχο ενθουσιασμο στον κοσμο τους.

Περσι στο κυπελλο που ηταν τρομακτικη η κοντρα,

και η πιθανοτητα για οπαδικη καυλα,

δεν πουλησαν καν τα 18κ που ειχαν σε τικετια.

Μη μιλησουμε για το ματς με την Μπενφικα,

που μπροστα σε ιστορικη στιγμη 100 χρονων,

στειλανε 47(μετρημενους) οπαδους στην Πορτογαλια.

 

Οσο για τα συνδεσμιακα,

δεν νομιζω πως μπορουμε να γραψουμε και πολλα πραγματα εδω,

αλλα και εκει η ξεφτιλα τους ειναι απυθμενη.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι απο βόρεια Ελλάδα και σπούδασα Θεσνίκη τα ξέρω αυτά και όντως ήταν ανύπαρκτοι αλλά αυτό που έχει ειπωθει άπειρες φορές εδώ έίναι ότι συγκριτικά με παλιότερα έχουν ανέβει αισθητά στην Βόρεια Ελλάδα και προσπαθούν να την κάνουν δικιά τους.

Στα λόγια αυτοι νομίζουν ότι όλοι είναι ποακ έξω απο την Ελευσίνα απο τότε που πρωθυπουργός ήταν ο Δεληγιώργης. 

Ισχύουν όλα αυτά που λέτε ταυτόχρονα, δηλαδή η πλειοψηφία του κόσμου τους έίναι καραγκιόζηδες έχουν μεγαλύτερο στόμα από όσο πρέπει στα λόγια γαμάνε αλλα ταυτόχρονα και ανεβαινουν οπαδικά και δυναμώνουν σαν ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Man Of Faith said:

Σοβαρα πιστευεις οτι θα τα ειχαν παρει αυτα αν δεν χτιζαμε γηπεδο με οτι αυτο συνεπαγεται;

Αν δεν χτιζαμε γηπεδο δεν θα ειχε ερθει ο Μελισσανιδης, επομενως δεν μπορω να ξερω τι θα γινοταν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το ειπε ο ραπτοπουλος πριν 1-2 μερες,θα παιξει καλη μπαλα αλλα τιτλο δεν θα δει,ΘΑ ΠΟΝΕΣΟΥΝ φετος.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bukowski said:

Αυτό βέβαια δεν αφορά τους άλλους τρεις.

Από όσους ξανοίχτηκαν κατά καιρούς είσαι ο μοναδικός που βάρεσε κανόνι.

Σήμερα που μιλάμε, αν μπεις πχ στην λίστα μεγαλοοφειλετών του δημοσίου φιγουράρεις ψηλά ψηλά.

Αυτό κανονικά θα έπρεπε να σε κάνει πιο προσεκτικό από τους υπόλοιπους αλλά είπαμε πασοκάρα ολέ.

Ναι γιατι δεν σου παγωσαν τα χρεη για 15ετια και στο τελος πληρωσες μονο ενα 10αρικο και καθαρισες, ουτε στη χαρισαν με την περιπτωση Κοσκοτα. Το 2004 σου ρυθμισαν τα χρεη τα οποια ομως επρεπε να τα πληρωσεις ολα και εγινε χαμος απο τους αλλους (αρχισαν τα ΑΕΚ44 κτλπ).

Το συμπερασμα λοιπον ειναι πως η ΑΕΚ πτωχευσε γιατι ειχε παντα την μικροτερη βοηθεια απο την πολιτεια σε σχεση με τους αλλους 3. Ουτε ο αχαριστος κοσμος της (σε σχεση με τον υπεροχο των υπολοιπων) εφταιγε ουτε τιποτα αλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Βγάζουν προς τα έξω ότι τελικά πλήρωσαν στην μπραγκα 3 μύρια. Κάθε μέρα θα προσθέτουν και από ένα μυριο και όλα αυτά για να μας πείσουν ότι πήραν τον νέο καρπουζα μουρινιο 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αδερφέ. Μπαλίτσα είναι, να γεμίζουμε ευχάριστα τον χρόνο μας θέλουμε, δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε. Όπως είπε κ ο ντεμινιο όλοι μας μπορούσαμε να είμαστε παοκ, κ εσύ κάλλιστα ΑΕΚ. Θέμα τύχης ήταν το τι γίναμε τελικά. 

Καλή επιτυχία στην ομάδα σου στην Ευρωπη. Εχει ανάγκη το ποδόσφαιρο μας τους βαθμούς. 

Εδώ θα είμαστε να σχολιάσουμε κ τότε τους αγωνες σας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Winston_Smith said:

χωρίς υπερβολή, εκπλήσσομαι ευχάριστα από την σχετικά συγκρατημένη (δεδομένου ότι μιλάμε για οπαδικό φόρουμ) αντιμετώπιση σε θέματα ΠΑΟΚ, του φόρουμ

θα μου επιτρέψετε ως ΠΑΟΚτση να σας παρακολουθώ και πότε-πότε να παρεμβαίνω για να λέω την άποψη μου, τουλάχιστον σε θέματα ΠΑΟΚ

Τι γινεται ρε με σας τα μπαογκια, δικα σας φορουμ δεν εχετε να μπαινετε να λετε τα δικα σας? Ημαρτον ρε σεις...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Winston_Smith said:

χωρίς υπερβολή, εκπλήσσομαι ευχάριστα από την σχετικά συγκρατημένη (δεδομένου ότι μιλάμε για οπαδικό φόρουμ) αντιμετώπιση σε θέματα ΠΑΟΚ, του φόρουμ

θα μου επιτρέψετε ως ΠΑΟΚτση να σας παρακολουθώ και πότε-πότε να παρεμβαίνω για να λέω την άποψη μου, τουλάχιστον σε θέματα ΠΑΟΚ

Και που να δεις έκπληξη ο Ιβάν όταν μάθει ότι οι παοκτζηδες γουσταρουν να μπαίνουν σε αεκτζιδικα φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Τι γινεται ρε με σας τα μπαογκια, δικα σας φορουμ δεν εχετε να μπαινετε να λετε τα δικα σας? Ημαρτον ρε σεις...

Όντως τωρα, τι εχει παιχτει με δαυτους? Είναι τίποτα παλιοί δικοί μας και μας κάνουν πλάκα?

Φιλε, οπαδε, ξαδερφε, καλως ήρθες στο φιλοξενο φορουμ μας.

Μια χαρη μόνο. Μπορεις για ένα διαστημα να κανεις τον ΑΕΚτζη για να δουμε αν θα σε καταλαβει ο χρήστης Μπουκοφσκι?

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Να ακολουθηθούν οι δημοκρατικές διαδικασίες επιβολής Μπαν αλλοθρήσκων.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×