Jump to content

Recommended Posts

9 minutes ago, Vargas21 said:

Μαλλον θελεις να αρπαχτουμε. Εβαλα τι εγραψες . Αν παιζουμε με τις λεξεις οκ. Γνωμη σου . Παμε παρακατω. Διαφωνουμε 

Δεν κατάλαβα ποιος θέλει να αρπαχτουμε. Εσυ ειρωνεύτηκες την λογική μου.

Πριν πάμε παρακάτω λοιπόν, εξηγώ αναλυτικότερα τι εννοώ, αφού δεν κατάλαβες.

Το αν ο Μελισσανίδης έκανε πουστιες με τα Αμερικανά 

ο Μαρινακης μετέφερε ναρκωτικα 

ή ο Τσετσένος ξεπλένει, κάνει πουστιες κλπ

ειτε είναι φήμες, είτε θεματα για τα οποία μέχρι να ολοκληρωθούν δικαστικές αποφάσεις δεν μπορούν να θεωρούνται δεδομένα γεγονότα.

Μεχρι τότε, στα του ποδοσφαίρου για τα οποία συζητάμε εδώ μέσα, σημασία έχει τι κάνουν στις ομάδες και τα υπόλοιπα είναι ευχολόγια ανάλογα με την ομάδα που υποστηρίζει ο καθένας.

Ελπιζω να με κατάλαβες τώρα και να μην σε ενοχλει πάλι η λογική μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geologos said:

@Skepastos

Το ffp σου αφήνει περιθώριο να καλύψεις μέσω αμκ 30 μύρια ανοιγμα την τριετια, και μετα απο αυτό αρκει να μην έχει 5 μύρια έλλειματα.

Επίσης αν είναι σε σωστες τιμές αγοράς, μπορεις να ενισχύσεις την ομάδα και με χορηγιες ακόμα και απο δικές σου εταιρείες.

Επίσης τα έξοδα μεταγραφής μετράνε στη διαρκεια του συμβολαίου, ενώ τα έσοδα με τη μια. Πχ αν οντως ο βουλγαρος αγόρασε τον Ζαμπια με 5 μύρια, για το φφπ τα εξοδα θα ήταν 5/4 καθε χρόνο(τετραετες νομίζω υπέγραψε)

Αντίθετα τα έσοδα από τον Πριγιοβιτς αν είναι 10, τότε είναι και τα 10 μέσα στο 18 19.

Και το ξαναλέω για να γινει αντιληπτή η θέση μου.

Με βάση το τι ακούγεται οτι βάζει ο Ιβαν και το τι γραφτηκε ότι εισεπραξε από πωλήσεις, ο βούλγαρος δεν πρέπει να έχει θέμα με ffp. Κυρίως αν τα εξοδα σε μεταγραφές είναι λιγότερα απο όσα λέει.

Ακόμα και να είχε όντως θέμα με ΦΦΠ, θα μπορούσε να το καλύψει ο απλας ανετα.

Για να λένε ότι υπάρχει θέμα φφπ, ειδικα αν το βγάζουν οι πάνω, πάει νσ πει ότι ο απλας δεν είναι πλέον απλας και έδωσε εντολή να κλείσει η κάνουλα. Και όχι απλά να κλείσει η κάνουλα, αλλα να πληρωθεί κιολας. Αν αρχίσει να εισπράτει ο Τσετσεν, ναι ευκολα θα παει το αρνητικό ισοζύγιο σε επίπεδα του να έχει θέμα με το φφπ.

Γεωλόγε ο Σαββιδης έχει κάνει μέχρι τώρα στα 7 χρόνια 120εκ ΑΜΚ. Πριν 3 χρόνια μπήκε μέσα 15 μυρια, πέρυσι 6...και σου λέω και πάλι, δεν έχω ενημέρωση καμία αλλά και μόνο που το σιγοψιθυρίζουν οι δικοί του κάτι σημαίνει...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Skepastos said:

Πως γίνεται να μην μας ενδιαφέρει όταν ένας από τους ανταγωνιστές σου καρπώνεται χρήμα που και δεν ανταποκρίνεται στη δυναμική του και πάει με λαμόγια να δοθεί μόνο σε αυτόν; Όταν έπαιρναν οι βαζελουγαυροι τα λεφτά της ΕΡΤ δεν μας ενοχλούσε; Δεν ήταν παρακράτος ο γαύρος τότε; Δεν είναι αθέμιτος ανταγωνισμός; Ούτε οι δανεικοί μας ενοχλούν; Ούτε οι διαιτησίες. Σορρυ αλλά επειδή τα έχει κάνει σκατα ο δικός μας στο ποδοσφαιρικό κομμάτι μη φτάσουμε και στο σημείο «σφάξε με πάσα μου να αγιάσω». Γιατί έτσι δικαιωθούμε και τον κάθε Σάββα κερατά για τα «φτιάξτε ομάδα να νικατε και τη διαιτησία». Όσο για το ffp έχουν αρχίσει και το ψελλίζουν σχεδόν όλοι οι δημοσιογράφοι τους εδώ και 2 μήνες. Φαντάζομαι όχι τυχαία 

Εντάξει, μιλάμε τώρα για post που αν σχολιαστεί (από εμένα ας πούμε) παίζει και να χουμε... μακελειό.

Θα αρκεστώ να πω πως "καλά τα λες Σκεπαστέ και όπως τα λες είναι, αλλά ΟΚ τί να πεις;"

Link to comment
Share on other sites

 @SkepastosΣημαίνει αυτό που λέω εγώ. Αμα δεις δε τους υπερασπίζομαι απλά το βάζω με μια διαφορετική οπτική.

Για μένα στην Ελλάδα όπου ακουγεται φφπ παει να πει ότι έίναι σαν non paper οτι λεφτά τέλος από τον ιδιοκτήτη

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Τι εννοείς δεν σε κατάλαβα; Κραζουμε το Μελισσανίδη για τις μαλακιες του αλλά τις μαλακιες των άλλων να τις αφήνουμε απέξω.  

Αν ηταν να κραξουμε την ερτ για τα τηλεοπτικα θα επρεπε να το χαμε κανει απο τοτε που πηρε ο Σπανος 2εκ συμβολαιο,δεν ξεκινησαν τωρα οι λαμογιες.Μιλαμε για ομαδα με 400 οπαδους.Κραζαμε το γαυρο για το συστημα με τους δανεικους την επο κλπ και λεγαμε οτι ειναι τσαμπα μαγκες με τα λεφτα του chl,ο Μελισσανιδης τα ελεγε αυτα,υπαρχει και σε βιντεο.Ε τα πηραμε τα λεφτα του chl και  απλα αλλαξε ο γαμιας μας,εγω προσωπικα δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω σοβαρα με τους αντιπαλους και να αρχισω την κλαψα για τις "αδικιες".

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω καταλαβει οτι θελουμε προεδρα να χωνει μονο και να φερνει παιχταραδες. ΝΑ κανει τα κουμαντα του με τα ασβερκα παιδια και γενικα να κανει οτι κραζαμε τοσα χρονια, Αρκει η ομαδα να παιρνει τιτλους. Το ιδιο λενε και τα ορκ στη Θεσσαλονικη. Σειρα μας να τα κανουμε ..τοσα χρονια που τα κανανε οι αλλοι καλα ηταν>?

Και για να μην παρεξηγηθω δεν παει η αναφορα μου στον Νικο ξεκαθαρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Geologos said:

 @SkepastosΣημαίνει αυτό που λέω εγώ. Αμα δεις δε τους υπερασπίζομαι απλά το βάζω με μια διαφορετική οπτική.

Για μένα στην Ελλάδα όπου ακουγεται φφπ παει να πει ότι έίναι σαν non paper οτι λεφτά τέλος από τον ιδιοκτήτη

Γεωλογε κουβέντα κάνουμε. Απλά κάνε αναζήτηση μόνος σου στο google “ΠΑΟΚ  ffp” και δες...το γράφουν εδώ και 1,5 χρόνο και μετά...τυχαίο;

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε δεν βάζει ο ιβαν αλλα αυτό σημαινει.

Δεν χώνει ο απλας. Αν δεν μπουν ομίλους θα υπάρξει θέμα, ενώ αν μπουν τα λεφτά θα πάνε σε τρύπες ΚΑΙ παντελόνι.

Το ΦΦΠ είναι απλά ο βολικός μπαμπούλας. Για να φτάσει να ασχοληθει η ουέφα μαζί σου πρέπει να έχεις 35 μύρια τρύπα(-5 ελλειμα και 30 μύρια απο τρύπες που καλύπτει ο απλας με επενδυση)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Εγω παντως εχω καταλαβει οτι θελουμε προεδρα να χωνει μονο και να φερνει παιχταραδες. ΝΑ κανει τα κουμαντα του με τα ασβερκα παιδια και γενικα να κανει οτι κραζαμε τοσα χρονια, Αρκει η ομαδα να παιρνει τιτλους. Το ιδιο λενε και τα ορκ στη Θεσσαλονικη. Σειρα μας να τα κανουμε ..τοσα χρονια που τα κανανε οι αλλοι καλα ηταν>?

Και για να μην παρεξηγηθω δεν παει η αναφορα μου στον Νικο ξεκαθαρα. 

 

Εγω το χω ξαναγραψει,το ψηνω και απο τις 2 πλευρες.Ειτε ενα καθαρο αφεντικο για διαφορετικοτητα/μπαλιτσα/συσπειρωση/λεσβιες και ας μας τον φορανε,ειτε ενα λαμογιο ξεπλενη που θα τους γαμαει τα σωψυχα με καθε τροπο.Οτι θελετε δεν εχω προβλημα.Αλλα αυτη η ανωμαλια που ζουμε με τιγρη στο τιμονι που δεν γινεται τιποτα απο τα δυο με εχει ενα βημα πριν το τρελαδικο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Αν ηταν να κραξουμε την ερτ για τα τηλεοπτικα θα επρεπε να το χαμε κανει απο τοτε που πηρε ο Σπανος 2εκ συμβολαιο,δεν ξεκινησαν τωρα οι λαμογιες.Μιλαμε για ομαδα με 400 οπαδους.Κραζαμε το γαυρο για το συστημα με τους δανεικους την επο κλπ και λεγαμε οτι ειναι τσαμπα μαγκες με τα λεφτα του chl,ο Μελισσανιδης τα ελεγε αυτα,υπαρχει και σε βιντεο.Ε τα πηραμε τα λεφτα του chl και  απλα αλλαξε ο γαμιας μας,εγω προσωπικα δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω σοβαρα με τους αντιπαλους και να αρχισω την κλαψα για τις "αδικιες".

Καλά κανεις. Εγώ θα κράζω και για τα 2 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω πως το γεγονος ότι χρησιμοποιουν το φφπ δε σημαινει ότι θα τους κανει ντα η ουεφα. Σημαίνει ότι ψαχνουν δικαιολογια να κόψουν έξοδα

Link to comment
Share on other sites

Ντρίπλα Μελισσανίδη από τις… λίγες (με την ΕΡΤ)

Πως την... έφαγε ο Ιβάν Σαββίδης και έμεινε με το στυλό στο χέρι λίγο πριν τις υπογραφές με την ΕΡΤ.

Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ, μετέθεσε το πρόβλημα στην επόμενη, αυτή της ΝΔ. Η ΕΡΤ θα δώσει τα 7,5 εκατομμύρια ευρώ σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ για κάθε χρόνο συμβολαίου; Η’ θα τα πάρουν και οι δύο, ή κανείς τους. Αυτό κατάφερε η ΑΕΚ σε μια μεγαλειώδη ντρίπλα του Δημήτρη Μελισσανίδη, που έβαλε τον Ρώσο ομόλογο του στον ΠΑΟΚ Ιβάν Σαββίδη στα… δίχτυα. Τον Μελισσανίδη μπορείς να τον κερδίσεις, αλλά δεν μπορείς να τον κοροϊδέψεις. Εκεί είναι όλο το παιχνίδι.

Και σήμερα ο Μελισσανίδης κατάφερε κάτι που… δούλευε καιρό κάτω από άκρα μυστικότητα. Αν είσαι δυνατός και το ξέρεις, δεν σκούζεις, δεν φωνάζεις. Ο Μελισσανίδης ξέρει τι μπορεί να πετύχει. Είδε τον Ιβάν να επιχειρεί να κερδίσει ένα παιχνίδι που κάθε άλλο παρά ισονομία εξασφάλιζε. Έτσι μπήκε στο παιχνίδι για την ΕΡΤ και ο Μελισσανίδης. Και σήμερα μπλόκαρε ουσιαστικά την προεκλογική σκανδαλώδη υπογραφή της ΕΡΤ με τον ΠΑΟΚ που κάθε άλλο δικαιολογεί ως μέγεθος τέτοια χρήματα.

Η ΑΕΚ είναι καβάλα στο άλογο. Έχει συμβόλαιο με τη Nova, παίρνει 6,5 εκατομμύρια ευρώ κάθε χρόνο. Αν πάει στην ΕΡΤ θα πάρει και 1 παραπάνω. Ο ΠΑΟΚ τώρα δεν έχει τίποτα και προσπάθησε πριν τις εκλογές να πάρει τα… πάντα. Η ΑΕΚ του έβαλε μπλόκο, την ώρα που ο Ολυμπιακός με τον τρόπο που το επιχείρησε δεν μπορούσε να καταφέρει και πολλά.

Το πιθανότερο σενάριο με κυβέρνηση ΝΔ και Μητσοτάκη, είναι να κριθεί ασύμφορη η συμφωνία και να ακυρωθεί. Η’ να γίνει έστω μια αντιπρόταση με λιγότερα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Πάντως ακόμη και τα 7,5 εκατομμύρια ευρώ για την εμπορικότητα και το πόσο κόσμο τους ακολουθεί, αδικεί την ΑΕΚ. Αλλά αυτή είναι η δεύτερη ανάγνωση της εξέλιξης.

Και για να φτάσουμε στο… επιμύθιο. Δεν νοείται η ΕΡΤ να δίνει τόσα μεγάλα ποσά σε Ανώνυμες Εταιρίες που δεν θα τα φέρουν πίσω. Αυτό ίσχυε και τον καιρό που έπαιρναν σκανδαλώδη συμβόλαια ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός, ισχύει και τώρα για ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω το χω ξαναγραψει,το ψηνω και απο τις 2 πλευρες.Ειτε ενα καθαρο αφεντικο για διαφορετικοτητα/μπαλιτσα/συσπειρωση/λεσβιες και ας μας τον φορανε,ειτε ενα λαμογιο ξεπλενη που θα τους γαμαει τα σωψυχα με καθε τροπο.Οτι θελετε δεν εχω προβλημα.Αλλα αυτη η ανωμαλια που ζουμε με τιγρη στο τιμονι που δεν γινεται τιποτα απο τα δυο με εχει ενα βημα πριν το τρελαδικο.

Και τωρα μας τον φορεσανε ...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Και τωρα μας τον φορεσανε ...

Ε αυτο λεω

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με την ΕΡΤ ειμαι συμφωνος με αυτο που κανανε, 100% σωστη αμυνα απεναντι σε πουστια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η Nova αργά το βράδυ της Παρασκευής με ανακοίνωσή της υποστήριξε ότι θα έχει τα ματς της ΑΕΚ για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020 στην πλατφόρμα της. Φιλικά, ευρωπαϊκά (πριν τη φάση των ομίλων) και Super League. Ωστόσο τα πράγματα δεν είναι απλά. Αν η ρήτρα για να σπάσει το συμβόλαιο το οποίο δένει τις δύο πλευρές και ολοκληρώνεται το καλοκαίρι το 2020, είναι από 300 έως 500 χιλιάδες, η ΑΕΚ θα τη «σπάσει» με συνοπτικές διαδικασίες διότι θα βγει κερδισμένη κατά τουλάχιστον 1-1,2 εκατ. ευρώ!

Αν δεν «σπάσει» ή αν μετά τις εκλογές η συμφωνία με την ΕΡΤ δεν επικυρωθεί από τη νέα Κυβέρνηση, τότε η ΑΕΚ θα παραμείνει μεν στη Nova με 6-6,5 εκατ. ευρώ και θα περιμένει το επόμενο καλοκαίρι να διαπραγματευτεί με νέους όρους το επόμενο συμβόλαιό της! Όσο για τους… άλλους; Ο Ολυμπιακός δεδομένα δε θα μπορεί να πάρει περισσότερα από την ΕΡΤ, ο ΠΑΟΚ επίσης, ενώ αν δεν επικυρωθεί η συμφωνία από τη νέα κυβέρνηση, η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα μείνει χωρίς στέγη και θα συμβιβαστεί με την προσφορά της Nova… Εκτός και αν κάνει δώσει αυτά τα λεφτά το… Open!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Καλά κανεις. Εγώ θα κράζω και για τα 2 

Δεν βαρεθηκες ομως με αυτη την ποτανα την αδικια που μας κυνηγα εμας τους ασπηλους και αμολυντους και ευθυνεται για καθε αποτυχια;Ετσι παιζεται το παιχνιδι τι να κανουμε τωρα;Τη μονη φορα που πηρες ασσους στα χερια πηγες πασο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Τη μονη φορα που πηρες ασσους στα χερια πηγες πασο.

Εσύ λοιπόν Μικρέ και Άτροπε πρέπει να σαι μεγάλο χαρτόμουτρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ γινοντουσαν καποτε σκανδαλα με Κοκκαλη -ΕΡΤ και τον Πουροπουπου σε ρολο περιγραφης λες και ο γκαιη ηταν ελληνικη ομαδα και οι αλλες ξενες, αλλα ειχαν βρει την ψευτο-δικαιολογια οτι εχουν πολλαπλασιο κοσμο απο τους αλλους και σερι πρωταθληματα κλπ

Τουτοι εδω με 1 πρωταθλημα, μηδεν ιστορια και κοσμο οχι περισσοτερο απο τον δικο μας, γιατι να παρουν πολλα λεφτα δλδ κι εμεις που το πηραμε περισυ οχι?

Αν και το σωστο (για κρατικη τηλεοραση) ειναι να μην τα παρει κανεις απο τους δυο, αν δεν γινεται να φερουν κερδος.

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως τι δουλειές κάνει ο Ιγκνατιεβιτς με την νυν κυβέρνηση και το κρατικό χρήμα .. η μόνη ευχή που μπορεί να ειπωθει από έναν μέσο νοήμονα ΑΕΚτζη είναι να πάει να γαμηθεί από μεθαύριο όλη η οικογένεια του,μαζί με το sdna,το open και το Γιωργάκι και πουλους γρηγορα όλοι στη μαμά Ρωσία .

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Δλδ γινοντουσαν καποτε σκανδαλα με Κοκκαλη -ΕΡΤ και τον Πουροπουπου σε ρολο περιγραφης λες και ο γκαιη ηταν ελληνικη ομαφα και οι αλλες ξενες, αλλα ειχαν βρει την ψευτο-δικαιολογια οτι εχουν πολλαπλασξο κοσμο απο τους αλλους και σερι πρωταθληματα κλπ

Τουτοι εδω με 1 πρωταθλημα, μηδεν ιστορια και κοσμο οχι περισσοτερο απο τον δικο μας, γιατι να παρουν πολλα λεφτα δλδ κι εμεις που το πηραμε περισυ οχι?

Αν και το σωστο (για κρατικη τηλεοραση) ειναι να μην τα παρει κανεις απο τους δυο, αν δεν γινεται να φερουν κερδος.

Ωρε ο Σπανος πηρε 2εκ με 300 φενταγιν τι να λεμε τωρα.Η μηπως δεν ηταν εργο τσετσενου αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πραγματικά θλιβερή η κατάντια αυτή να έχει ξεπουληθεί όλη χώρα σε έναν κόπανο που έριξε στην αρχή 5 φράγκα (κυριολεκτικά) και του χαρίστηκαν στην πορεία ως αντάλλαγμα, πρόστιμα επιχειρήσεων που πήρε τσάμπα (επειδή είχαν πρόστιμα), στρέμματα γης, μια ομάδα με κλινικά ηλίθιους οπαδούς, media και πολιτική επιρροή. Και ο οποίος κόπανος είναι και τόσο κάφρος που λίγο πριν φύγει η κυβέρνηση είπε να πάρει αυτά τα 5 που έβαλε στην αρχή πίσω. (Τα όσα μπήκαν ενδιάμεσα τα αφήνω απ' έξω γιατί όταν σου χαρίζουν κάθε φορά 100 θα βάλεις και 10).

Προσωπικά η υπόθεση "χώστης Σαββίδης που τί κρίμα να μην είχαμε έναν τέτοιο" εμένα προσωπικά με ξεπερνάει πλέον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ανεξαρτήτως τι δουλειές κάνει ο Ιγκνατιεβιτς με την νυν κυβέρνηση και το κρατικό χρήμα .. η μόνη ευχή που μπορεί να ειπωθει από έναν μέσο νοήμονα ΑΕΚτζη είναι να πάει να γαμηθεί από μεθαύριο όλη η οικογένεια του,μαζί με το sdna,το open και το Γιωργάκι και πουλους γρηγορα όλοι στη μαμά Ρωσία .

 

Στυλιανο μιας και μετα απο τους πανεξυπνους ελιγμους σου,

πηρες εξουσια στα χερια σου,

μπορεις να κανεις τα κουμαντα σου,

να εχω κι αλλες καρδουλες να σου βαλω, γιατι ξεμεινα;

Link to comment
Share on other sites

  • amd featured and unfeatured this topic
  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×