Jump to content

Recommended Posts

20 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ωρε ο Σπανος πηρε 2εκ με 300 φενταγιν τι να λεμε τωρα.Η μηπως δεν ηταν εργο τσετσενου αυτο;

Εγω συμφωνω σε αυτα που λες κι ας μην αρεσουν.

Λεω λοιπον γενικοτερα.

Εδω μεσα ασχολουμαστε με ενα παιχνιδι, τους ορους του οποιου στην Ελλαδα δυστυχως τους ξερουμε.

Ο Μελισσανιδης ηρθε με σκοπο να φτιαξει γηπεδο και στα της ΠΑΕ  να παιξει καλη ΑΜΥΝΑ, γιατι επιθεση δεν μπορει να παιξει.

Τα εχει δηλωσει εξαλλου. Θελω 50-50.

Μεχρι τωρα σε πολλα μετωπα εχει παιξει καλη αμυνα, αλλα οταν μπαινουν μεσα τα λεφτα, καπου το χανει. Οπου ειναι θεμα γνωριμιων, νομιμων δικαιωματων, λογικης ισονομιας κλπ το παλευει καλα.

Αν τωρα θελουμε να ξεχασουμε ολα τα παραπανω, και να αρχισουμε τα Ντεμικα και "μπου χου χου μας αδικουν γιατι πχ οι αλλοι εχουν δανεικους κλπ" προφανως ειμαστε εκτος πραγματικοτητας και το γυρναμε σε Μαρθα Βουρτση ενω το αφεντικο  μπηκε με ακριβως την αντιθετη λογικη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Πάντως είναι πραγματικά θλιβερή η κατάντια αυτή να έχει ξεπουληθεί όλη χώρα σε έναν κόπανο που έριξε στην αρχή 5 φράγκα (κυριολεκτικά) και του χαρίστηκαν, πρόστιμα επιχειρήσεων, γη, μια ομάδα με κλινικά ηλίθιους οπαδούς, media και πολιτική επιρροή. Και ο οποίος κόπανος είναι και τόσο κάφρος που λίγο πριν φύγει η κυβέρνηση είπε να πάρει αυτά τα 5 που έβαλε στην αρχή πίσω. (Τα όσα μπήκαν ενδιάμεσα τα αφήνω απ' έξω γιατί όταν σου χαρίζουν κάθε φορά 100 θα βάλεις και 10).

Προσωπικά η υπόθεση "χώστης Σαββίδης που τί κρίμα να μην είχαμε έναν τέτοιο" εμένα προσωπικά με ξεπερνάει πλέον.

Μονο και μονο η αναφορα του ως "Σαββιδης,"

ειναι ρατσιστικη.

Και ειναι ρατσιστικη απο τον ιδιο τον Ιγκνατιεβιτς προς την Ρωσια.

Ποσοι ξενοι ανθρωποι εργαζονται στην Ελλαδα,

στο ποδοσφαιρο ειδικα, στην κυριολεξια απο ολο τον κοσμο.

Το οτι ενιωσε την αναγκη στα 55 του να γινει "Ελληνας,"

ειναι συμβολικος ρατσισμος.

Κατι που ενισχυεται απο την αντιμετωπιση του Γιεβγεν Κχατσεριντι,

που για κανα 6μηνο τον ειχαν ξαναβαφτισει σε "Ευγενιο Χατσεριδη."

Μετα ο Ουκρανος εκανε ανακοινωσεις του στιλ "σεβομαι την Ελλαδα, αλλα ειμαι Ουκρανος,"

εβαλε και τις λαθος επικαλαμιδες, τετελεσθαι.

Επειδη δεν ειναι φαντασιοπληκτος και ρατσιστης με την εθνικοτητα του,

τον εβγαλε εκτος ομαδας.

 

Μιλαμε για μια ομαδα που οπαδοι της εχουν συνθημα "Ελληνες ειστε και φαινεστε,"

και ο προεδρος της εχει πρακτικη "σας παρακαλω πιστεψτε με οτι ειμαι Ελληνας."

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nedved21 said:

Στυλιανο μιας και μετα απο τους πανεξυπνους ελιγμους σου,

πηρες εξουσια στα χερια σου,

μπορεις να κανεις τα κουμαντα σου,

να εχω κι αλλες καρδουλες να σου βαλω, γιατι ξεμεινα;

Ποιοι είναι οι πανέξυπνοι ελιγμοί μου και ποια είναι η εξουσία ; Τι μαλακιες είν πάλι τούτες βραδιατικο .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν βαρεθηκες ομως με αυτη την ποτανα την αδικια που μας κυνηγα εμας τους ασπηλους και αμολυντους και ευθυνεται για καθε αποτυχια;Ετσι παιζεται το παιχνιδι τι να κανουμε τωρα;Τη μονη φορα που πηρες ασσους στα χερια πηγες πασο.

Δεν είμαι της άποψης «κάτσε να τη φας» αφού δεν μπορεις να γαμησεις. Και στην τελική και σαν άνθρωπος στην προσωπική μου ζωη και άσσους να έχω στην παρτίδα, αν καταλάβω ότι με παίζουν με σημαδεμένη τράπουλα, προτιμώ να γυρίσω το τραπέζι τούμπα. Γιατί με άσσους απέναντι σε σημαδεμένη τράπουλα θα κερδίσεις μια, θα κερδίσεις δυο, την τρίτη η δεν θα έχεις τύχη η δεν θα σε αφήσουν 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ποιοι είναι οι πανέξυπνοι ελιγμοί μου και ποια είναι η εξουσία ; Τι μαλακιες είν πάλι τούτες βραδιατικο .

πλακα εκανα φιλε μου μην αρπαζεσαι,

στη ζητιανια βγηκα για να βρω καρδουλες,

να βαλω στο ευχολογιο σου προς Σαββιδη.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Nestoridis21 said:

Σεπι, οταν λες σε συγκριση με εξω, τι εννοεις;

Σε συγκριση με την Δυτικη Ευρωπη ή σε συγκριση με τα υπολοιπα Βαλκανια;

Mε την Ευρωπη.

Εχει κανει την επιλογη η χωρα (και δεν το ξερει ο κοσμος αυτο ή τελος παντων το θεωρει αυτονοητο) να αντιμετωπιζει την ...πλεμπα της ανεξαρτητως ασφαλιστικου ταμειου ή οικονομικων δυνατοτητων. Μπορει αυτη τη στιγμη πχ στη Θεσσαλονικη να υπαρχουν 3 επεμβατικοι ακτινολογοι σε ολο το δημοσιο και να υπαρχει πανικος, ελλειμμα και καθυστερηση οταν και εαν χρειαστουν, θεωρειται ομως αυτονοητο οτι η οποια εξεταση/παρεμβαση θα γινει ανεξαρτητως του ασφαλιστικου ταμειου του ασθενους. Αυτο εξω δεν ειναι καθολου αυτονοητο ανεξαρτητως αν παιζει φακελακι ή οχι. Αν δεν εχεις λεφτα ή αν δεν πληρεις τα διαφορα οικονομοτεχνικα κριτηρια, παιρνεις τα @@ του γιατρου και δε βγαζεις μιλια, fair and square. Ξοδευονται χρηματα στην Ελλαδα για ασθενεις που στο εξωτερικο δε θα παιρνουσαν απ'εξω. Μπορω να μιλησω και επι προσωπικου (λογω συγκεκριμενου ιατρειου που διαχειριζομαι), μιλαμε για κοσμο που δεν εχει στον ηλιο μοιρα και λαμβανει θεραπειες που φτανουν σε ποσα που ουτε ο Ιταλος Ζαστρο δε θα μπορουσε να αντεξει.Φυσικα και το συστημα καταληγει ελλειματικο (φαγωθηκαν και ΑΠΕΙΡΑ λεφτα προ κρισης στην Ελλαδα), αλλα αυτο ειναι αποτελεσμα στρατηγικης επιλογης της χωρας. Θα μπορουσαμε πολυ ευκολα να ειχαμε πολυ υψηλοτερου επιπεδου παροχες σε καποια πραγματα, με το ιδιο μπατζετ. Παραλληλα ομως θα επρεπε να αποκλεισεις κυριολεκτικα το 90% των ασθενων που εχει αυτη τη στιγμη προσβαση σε αυτο.

 

Ειναι δυσκολο να το κατανοησει ο ''εγω σε πληρωνω'' Ελληναρας αυτο, αλλα μια 90χρονη ανοϊκη γρια με ουρολοιμωξη, μπορει σε μια και μονο νοσηλεια μετριας βαρυτητας να ξοδεψει σε μπατζετ οτι φραγκα εδωσε σε ενσημα στο ΙΚΑ σε ολη την προηγουμενη ζωη της

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

δινει λιγοτερα απο οτι βγαζει,

απο αγορες/πωλησεις παικτων.

Ναι, να το πιασουμε απο καπου, γιατι πολλες φορες εχω φτασει να διαβαζω τα δυο ακρα στο ιδιο ποστ

τελικα θα εχουν προβλημα στο μελλον ή εχει κερδος?

Κι εμεις σε τι ακριβως δικσιωνομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ναι, να το πιασουμε απο καπου, γιατι πολλες φορες εχω φτασει να διαβαζω τα δυο ακρα στο ιδιο ποστ

τελικα θα εχουν προβλημα στο μελλον ή εχει κερδος?

Κι εμεις σε τι ακριβως δικσιωνομαστε.

Δεν εβγαλα καποιο παραπανω συμπερασμα απο αυτο που εγραψα παραπανω.

Απλα διευκρινισα τι δειχνει το γραφημα.

Το οποιο γραφημα ειναι μονο για μεταγραφες,

την ιδια περιοδο που ειχαν κερδος στις μεταγραφες,

μπορει να κανανε αυξηση μισθων πχ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sepultura21 said:

Mε την Ευρωπη.

Εχει κανει την επιλογη η χωρα (και δεν το ξερει ο κοσμος αυτο ή τελος παντων το θεωρει αυτονοητο) να αντιμετωπιζει την ...πλεμπα της ανεξαρτητως ασφαλιστικου ταμειου ή οικονομικων δυνατοτητων. Μπορει αυτη τη στιγμη πχ στη Θεσσαλονικη να υπαρχουν 3 επεμβατικοι ακτινολογοι σε ολο το δημοσιο και να υπαρχει πανικος, ελλειμμα και καθυστερηση οταν και εαν χρειαστουν, θεωρειται ομως αυτονοητο οτι η οποια εξεταση/παρεμβαση θα γινει ανεξαρτητως του ασφαλιστικου ταμειου του ασθενους. Αυτο εξω δεν ειναι καθολου αυτονοητο ανεξαρτητως αν παιζει φακελακι ή οχι. Αν δεν εχεις λεφτα ή αν δεν πληρεις τα διαφορα οικονομοτεχνικα κριτηρια, παιρνεις τα @@ του γιατρου και δε βγαζεις μιλια, fair and square. Ξοδευονται χρηματα στην Ελλαδα για ασθενεις που στο εξωτερικο δε θα παιρνουσαν απ'εξω. Μπορω να μιλησω και επι προσωπικου (λογω συγκεκριμενου ιατρειου που διαχειριζομαι), μιλαμε για κοσμο που δεν εχει στον ηλιο μοιρα και λαμβανει θεραπειες που φτανουν σε ποσα που ουτε ο Ιταλος Ζαστρο δε θα μπορουσε να αντεξει.Φυσικα και το συστημα καταληγει ελλειματικο (φαγωθηκαν και ΑΠΕΙΡΑ λεφτα προ κρισης στην Ελλαδα), αλλα αυτο ειναι αποτελεσμα στρατηγικης επιλογης της χωρας. Θα μπορουσαμε πολυ ευκολα να ειχαμε πολυ υψηλοτερου επιπεδου παροχες σε καποια πραγματα, με το ιδιο μπατζετ. Παραλληλα ομως θα επρεπε να αποκλεισεις κυριολεκτικα το 90% των ασθενων που εχει αυτη τη στιγμη προσβαση σε αυτο.

 

Ειναι δυσκολο να το κατανοησει ο ''εγω σε πληρωνω'' Ελληναρας αυτο, αλλα μια 90χρονη ανοϊκη γρια με ουρολοιμωξη, μπορει σε μια και μονο νοσηλεια μετριας βαρυτητας να ξοδεψει σε μπατζετ οτι φραγκα εδωσε σε ενσημα στο ΙΚΑ σε ολη την προηγουμενη ζωη της

Ναι , θα μπορουσαμε ενα εχουμε επιδεσμους παντου, αλλα αν καποιος εχει αναγκη κατι να μπορει να το κανει μονο αν εχει λεφτα.

Αυτο ειναι το λεγομενο κοινωνικο κρατος, το οποιο θα ηταν μια χαρα αν δεν ειχα κατασπαταληθει τα χρηματα των ταμειων.

 

Σε σχεση με την ευρωπη, δεν μπορεις επιλεκτικα να θες κατι απο το οποιο συστημα εχουν τα τα κεντρικα και βορεια κρατη. Η θα παρεις ολο το πακετο η οχι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Δεν είμαι της άποψης «κάτσε να τη φας» αφού δεν μπορεις να γαμησεις. Και στην τελική και σαν άνθρωπος στην προσωπική μου ζωη και άσσους να έχω στην παρτίδα, αν καταλάβω ότι με παίζουν με σημαδεμένη τράπουλα, προτιμώ να γυρίσω το τραπέζι τούμπα. Γιατί με άσσους απέναντι σε σημαδεμένη τράπουλα θα κερδίσεις μια, θα κερδίσεις δυο, την τρίτη η δεν θα έχεις τύχη η δεν θα σε αφήσουν 

Η κλαψα μας θα γυρισει το τραπεζι τουμπα σε αυτη την περιπτωση;Κατι σαν τον τιγρη που τη μια μερα εκανε αγκαλιες με τον Ιβαν και την αλλη μυξοκλαιγε οτι ηταν στημενος ο εποπτης;

Κατα τη γνωμη μου εμεις σαν οπαδοι θα πρεπει να αλλαξουμε νοοτροπια,δεν βγαζει πουθενα το στορυ του αδικημενου.Ας φτιαξει λοιπον ομαδα ο καβουριας να κερδιζει και κανα ντερμπι για αρχη και βλεπουμε για τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Δεν εβγαλα καποιο παραπανω συμπερασμα απο αυτο που εγραψα παραπανω.

Απλα διευκρινισα τι δειχνει το γραφημα.

Το οποιο γραφημα ειναι μονο για μεταγραφες,

την ιδια περιοδο που ειχαν κερδος στις μεταγραφες,

μπορει να κανανε αυξηση μισθων πχ.

Σωστο. Δεν λεω για σενα, τον σκοπο που το εβαλε ο Μπλουζμαν δεν καταλαβα.

Ας πουμε οτι ισχυει.

Ισα ισα καθε φορα που οι γαυροι βορρα και νοτου πουλανε παικτες σε μεγαλα ποσα προσωπικα ειμαι απο τους πρωτους που ασχολουμαι με οχι ευχαριστη διαθεση εννοειται.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Η κλαψα μας θα γυρισει το τραπεζι τουμπα σε αυτη την περιπτωση;Κατι σαν τον τιγρη που τη μια μερα εκανε αγκαλιες με τον Ιβαν και την αλλη μυξοκλαιγε οτι ηταν στημενος ο εποπτης;

Κατα τη γνωμη μου εμεις σαν οπαδοι θα πρεπει να αλλαξουμε νοοτροπια,δεν βγαζει πουθενα το στορυ του αδικημενου.Ας φτιαξει λοιπον ομαδα ο καβουριας να κερδιζει και κανα ντερμπι για αρχη και βλεπουμε για τα υπολοιπα.

Δηλαδή για παράδειγμα η σημερινή κίνηση της ΑΕΚ ήταν κίνηση αδυναμίας; Από ποτέ η απαίτηση ισονομίας είναι κλάψα; Δεν συμφωνούμε γενικά, δεν είναι κακο 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Η κλαψα μας θα γυρισει το τραπεζι τουμπα σε αυτη την περιπτωση;Κατι σαν τον τιγρη που τη μια μερα εκανε αγκαλιες με τον Ιβαν και την αλλη μυξοκλαιγε οτι ηταν στημενος ο εποπτης;

Κατα τη γνωμη μου εμεις σαν οπαδοι θα πρεπει να αλλαξουμε νοοτροπια,δεν βγαζει πουθενα το στορυ του αδικημενου.Ας φτιαξει λοιπον ομαδα ο καβουριας να κερδιζει και κανα ντερμπι για αρχη και βλεπουμε για τα υπολοιπα.

Και εννοείται ότι είναι καιρός να το δει και ο δικός μας αλλιώς με την ομάδα. Χορτάσαμε σκατοπαξιμαδατο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ναι , θα μπορουσαμε ενα εχουμε επιδεσμους παντου, αλλα αν καποιος εχει αναγκη κατι να μπορει να το κανει μονο αν εχει λεφτα.

Αυτο ειναι το λεγομενο κοινωνικο κρατος, το οποιο θα ηταν μια χαρα αν δεν ειχα κατασπαταληθει τα χρηματα των ταμειων.

 

Σε σχεση με την ευρωπη, δεν μπορεις επιλεκτικα να θες κατι απο το οποιο συστημα εχουν τα τα κεντρικα και βορεια κρατη. Η θα παρεις ολο το πακετο η οχι

Οσο μπορω να καταλαβω τι γραφεις, θα πω οτι τουλαχιστον το κομματι με τους επιδεσμους ειναι χειριστου ειδους λαικισμος.

τα υπολοιπα με τα κοινωνικα κρατη και το συστημα του βορρα ειναι ωραια στη θεωρεια και νεοφιλελευθερισμος,γαμω, συμφωνω, μεχρι να σκασει μυτη στο δικο σου το σπιτι καμια αρρυθμιστη Ρευματοειδης Αρθριτιδα (οχι και τοσο σπανιο) και να εχεις την επιλογη ''πουλαω το σπιτι μου και ταιζω τα παιδια μου μονο μακαρονια για 30 χρονια ή αφηνω τι γυναικα μου αναπηρη και με καθημερινοτητα-κολαση''

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Και εννοείται ότι είναι καιρός να το δει και ο δικός μας αλλιώς με την ομάδα. Χορτάσαμε σκατοπαξιμαδατο

Αφου και εσυ βλεπεις οτι εδω δεν μιλαμε για κινηση ισονομιας μιλαμε για κινηση ισολεφτιας αλλιως σιγα μην ασχολουνταν ο αλλος.Δηλαδη να με νοιαξει σοβαρα τωρα το αν οι βουλγαροι θα βγαλουν 6εκ παραπανω μεσα σε μια τριετια για το τηλεοπτικο;Η να με νοιαξει σοβαρα το αν θα καταφερει ο τιγρης να βαλει περισσοτερα λεφτα στον αορατο κουμπαρα;

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλεω. Να ξερουμε τι συζηταμε.

Εγραψα παραπανω το κλασικο παραδειγμα των δανεικων.

Μυξοκλαιγομαστε για τους δανεικους, αλλα εγω εχω 4 ερωτησεις:

1) επιτρεπεται να δινονται δανεικοι ή ειναι παρανομο?

2) εμεις δανεικους δεν δινουμε?

3) μας απαγορευσε κανεις να δωσουμε κι εμεις περισσοτερους δανεικους?

4) το προβλημα τελικα ειναι οτι εμεις ειμαστε πιο ηθικοι ή πιο φτωχοι?

Αλλο λοιπον η (σωστη) γκρινια για την ΕΡΤ πχ κι αλλο η κλαψα για τους δανεικους.

Μονο που αν εγω (θεωρωντας αυτονοητες τις απαντησεις στα παραπανω)  γραψω "καλα κανουν οι αλλοι για τα συμφεροντα τους και δινουν δανεικους", ταυτοχρονα γινομαι θαυμαστης του Ιβαν και του χοντρου κι εχθρος της ομαδας μου ξερω γω. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sepultura21 said:

Οσο μπορω να καταλαβω τι γραφεις, θα πω οτι τουλαχιστον το κομματι με τους επιδεσμους ειναι χειριστου ειδους λαικισμος.

τα υπολοιπα με τα κοινωνικα κρατη και το συστημα του βορρα ειναι ωραια στη θεωρεια και νεοφιλελευθερισμος,γαμω, συμφωνω, μεχρι να σκασει μυτη στο δικο σου το σπιτι καμια αρρυθμιστη Ρευματοειδης Αρθριτιδα (οχι και τοσο σπανιο) και να εχεις την επιλογη ''πουλαω το σπιτι μου και ταιζω τα παιδια μου μονο μακαρονια για 30 χρονια ή αφηνω τι γυναικα μου αναπηρη και με καθημερινοτητα-κολαση''

Δεν ξερω τι συζηταμε για το δημοσιο συστημα υγειας,

ειναι πολυ υψηλο το ποσοστο των ανθρωπων(και δεξιων,)

που θεωρουν δεδομενο πως η υγεια πρεπει να ειναι προσβασιμη απο ολους.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Αφου και εσυ βλεπεις οτι εδω δεν μιλαμε για κινηση ισονομιας μιλαμε για κινηση ισολεφτιας αλλιως σιγα μην ασχολουνταν ο αλλος.Δηλαδη να με νοιαξει σοβαρα τωρα το αν οι βουλγαροι θα βγαλουν 6εκ παραπανω μεσα σε μια τριετια για το τηλεοπτικο;Η να με νοιαξει σοβαρα το αν θα καταφερει ο τιγρης να βαλει περισσοτερα λεφτα στον αορατο κουμπαρα;

25 σε μια τριετία εξασφαλισμένα. Γιατί πχ το συμβόλαιο που έχεις φέτος δεν ξερεις αν θα ισχύει του χρόνου. Τα οποία μάλιστα αν δεν τα πάρει ενδέχεται να έχει θέμα με ffp κλπ...Με νοιάζει λοιπόν οπως με την ίδια λογική με ένοιαζε που έβγαινε ισόβιος πρωταθλητής ο γαύρος 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

25 σε μια τριετία. Που αν δεν τα πάρει ενδέχεται να έχει θέμα με ffp κλπ...Με νοιάζει λοιπόν οπως με την ίδια λογική με ένοιαζε που έβγαινε ισόβιος πρωταθλητής ο γαύρος 

Δεν ειναι 25.

22,5εκ σε μια τριετια ειναι.Που αν δεν παρει αυτα,θα παρει ξερω γω 16-17 απο τη νοβα.Χεστηκε η φοραδα στ αλωνι κανενα θεμα δεν θα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sepultura21 said:

Οσο μπορω να καταλαβω τι γραφεις, θα πω οτι τουλαχιστον το κομματι με τους επιδεσμους ειναι χειριστου ειδους λαικισμος.

τα υπολοιπα με τα κοινωνικα κρατη και το συστημα του βορρα ειναι ωραια στη θεωρεια και νεοφιλελευθερισμος,γαμω, συμφωνω, μεχρι να σκασει μυτη στο δικο σου το σπιτι καμια αρρυθμιστη Ρευματοειδης Αρθριτιδα (οχι και τοσο σπανιο) και να εχεις την επιλογη ''πουλαω το σπιτι μου και ταιζω τα παιδια μου μονο μακαρονια για 30 χρονια ή αφηνω τι γυναικα μου αναπηρη και με καθημερινοτητα-κολαση''

Μαλλον καπου μπεδρευτηκαμε ?

Ειμαι υπερ του κοινωνικου κρατους και της ελευθερης προσβασης απο ολους οταν χρειαζεται. Ετσι και αλλιως οταν εχεις λεφτα ειναι δεδομενο οτι θα ζητησεις κατι καλυτερο ετσι και αλλιως .

Απλα λες οτι για το σημερινο κρατος δεν φταιει η γιαγια που εχει μια ασθενεια και καταναλωνει πορους, φταει που κατασπαταληθηκαν τα λεφτα των ταμειων σε σημειο που δεν επανερχετε 

 

ps : Μονο ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×