Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, Bukowski said:

Δεν ξερω αν μπορει να γινει αυτο που λες απο αυτο το πρωταθλημα

Ούτε εγώ λέω οτι μπορεί με βάση τους κανονισμούς .αλλά εδώ μιλάμε για κυβέρνηση που δεν θα αφήσει να κοπεί η Ελλάδα στα 2

Link to comment
Share on other sites

@JOSS όσο πιο απλά μπορώ. H RFA Καλπαζιδη έχει την Ξάνθη. Τελεια

Η RFA ιδρύθηκε από το Σαββιδη, πρώτος πρόεδρος της ήταν υπαλληλος του, Ρωσος, που είχε διατελέσει μέχρι και ανώτατο στελεχος στον ΠΑΟΚ, ο οποιος μετα παρέδωσε τη θέση του στον Καλπαζιδη.

Η RFA μέχρι το 2014 ήταν θυγατρική της Belterra, άρα αδερφάκι της Dimera που έχει τον ΠΑΟΚ και μετά έγινε ανεξάρτητη εταιρεία με ιδιοκτήτη Καλπαζιδη ο οποίος δεν απέδειξε πως απέκτησε την εταιρεία, αφού δεν προσκόμισε περιουσιακά στοιχεία. Έως και σήμερα η RFA έχει ίδια έδρα, στην ίδια διεύθυνση, στην Κύπρο με Belterra και Dimera.

Από το 2014 και μετά, παρά το γεγονός ότι η RFA ήταν ανεξάρτητη εταιρεία συνέχισε τα πάρε δώσε με Belterra-Dimera κλπ. Αποκορύφωμα ότι το καλοκαίρι του 2018 λίγες μέρες πριν η RFA αγοράσει επι της ουσίας την εταιρεία - διοίκηση της Ξάνθης, έγιναν 3 καταθέσεις στον Καλπαζιδη και στη συνέχεια η RFA έδωσε ομολογιακο δάνειο στον ΠΑΟΚ. Η RFA μπορεί ανα πάσα στιγμή να εξαργυρώσει το ομολογιακο δενειο με μετοχές του ΠΑΟΚ (εξορκισμού) και επι της ουσίας η RFA να αποτελέσει μέτοχο της ΠΑΕ. 
 

Η υπερασπιστική γραμμή ΠΑΟΚ λέει ότι οι εταιρείες είναι ανεξάρτητες και μπορούν να κάνουν ότι νταραβερι γουστάρουν. Τα κλασσικά που έλεγαν οι γαύροι για τις κασέτες της παράγκας.
 

Αυτό με τη γυναίκα του καίσαρα κάποιος να τους σφυρίξει για αρχή και βλέπουμε

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stavros 9-11 said:

Καλά μη παίρνεις όρκο.

Σταυρη έτσι λένε. Και δεν το λένε οπαδοί. Θα πάνε εκτός αν πάρουν εγγυήσεις λέω εγώ 
 

Θα ήθελα αν βρεις χρόνο και διαβάσεις το πόρισμα να μας ρίξεις ένα ρεζουμε...

 

https://dikografies.blogspot.com/2020/02/a-o.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bukowski said:

Με δεδομενο πως η UEFA εριξε ακυρο σε Κουλη, δυσκολευομαι να δω πως δεν θα πεσει τελικα εφοσον υπαρχει πολυιδιοκτησια. Επισης δυσκολευομαι να καταλαβω πως δεν θα προσφυγουν στα διεθνη οργανα οσοι εχουν εννομο συμφερον, δηλαδη ο προτελευταιος που θα πεφτει η ο αμεσως προηγουμενος των ευρωπαικων εισιτηρίων.

Μια χαρα ξερεις λοιπον τι εστι εννομο συμφερον. Πριν γτ με ρωταγες τι εννοουσα λεγοντας για εννομο συμφερον

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Bukowski said:

Με δεδομενο πως η UEFA εριξε ακυρο σε Κουλη, δυσκολευομαι να δω πως δεν θα πεσει τελικα εφοσον υπαρχει πολυιδιοκτησια. Επισης δυσκολευομαι να καταλαβω πως δεν θα προσφυγουν στα διεθνη οργανα οσοι εχουν εννομο συμφερον, δηλαδη ο προτελευταιος που θα πεφτει η ο αμεσως προηγουμενος των ευρωπαικων εισιτηρίων.

Παλι τα ιδια;Δεν μαθαινεις ποτε ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AD21 said:

Μια χαρα ξερεις λοιπον τι εστι εννομο συμφερον. Πριν γτ με ρωταγες τι εννοουσα λεγοντας για εννομο συμφερον

άσχετο, αλλά θα βάλεις επιτέλους άβαταρ με τον Θεωμά ξερωγω? Δεν παλέυεται αυτό το default αλλο. Συνεχίστε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

άσχετο, αλλά θα βάλεις επιτέλους άβαταρ με τον Θεωμά ξερωγω? Δεν παλέυεται αυτό το default αλλο. Συνεχίστε. 

Το αστειο με τον Θωμα δεν θα σταματησει ποτε? Θεωμας λοιπον στο αβαταρ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AD21 said:

Επισης, σ'ενα πρωταθλημα που ο μπαοκ ελεγχει επο και κεδ δεν ξερω ποσα πραγματα μπορει να κανει καποιος για να επηρεασει διαιτητες ή ομαδες.

κατσε αν πιστευεις οτι ειναι τοσο συνεργασιμη η κυβερνηση και κοπτεται τοσο πολυ για να μη παρει ο παοκ πρωταθλημα,

τοτε ναι υπαρχουν τροποι και μεσα σε εβδομαδες να αλλαξει το σκηνικο της ΕΠΟ.

Ή εστω να αλλαξει καποια πραγματα για να μειωσει τον ελεγχο του ΠΑΟΚ.

Σιγουρα η αρων-αρων αλλαγη του νομου δεν στοχευει στο "να δωσει πρωταθλημα στον γαυρο,"

αλλα στο να σωσει τον ΠΑΟΚ, και ειναι ο λογος που ενεπλακη κιολας το κρατος.

Μεχρι να ακουστει "αποκλεισμος του ΠΑΟΚ απο επαγγελματικα πρωταθληματα,"

σε αθλητικους φορεις κινουταν το θεμα, δεν υπηρχε εμπλοκη της κυβερνησης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Skepastos said:

Σταυρη έτσι λένε. Και δεν το λένε οπαδοί. Θα πάνε εκτός αν πάρουν εγγυήσεις λέω εγώ 
 

Θα ήθελα αν βρεις χρόνο και διαβάσεις το πόρισμα να μας ρίξεις ένα ρεζουμε...

 

https://dikografies.blogspot.com/2020/02/a-o.html?m=1

Το διάβασα εν τάχει και διαγώνια. Δεν υπήρχε αμφιβολία ότι η ΕΕΑ τους είχε δέσει και αποδεικνύεται ότι η Ξάνθη ανήκει στο Σαββίδη με μια σειρά επιχειρημάτων. Πρώτα αποδεικνύουν ότι ο Σαββίδης είναι ιδιοκτήτης των εγκαταστάσεων, πράγμα που έτσι κι αλλιώς δεν αρκούνται και μετά σου λέει στο σάιτ της ΠΑΕ Ξάνθης οι ιδιοκτησίες παρουσιάζονται αδιαίρετες με την ομάδα, ότι τα γραφεία της ΠΑΕ Ξάνθης στεγάζονται εντός εγκαταστάσεων ιδιοκτησίας Σαββίδη, ότι στερείται λογικής και αποτελεί εμπαιγμό της κοινης νοημοσύνης ο ισχυρισμός ότι άλλο η ΠΑΕ άλλο οι εγκαταστάσεις.

Πέρα από αυτό έτσι κι αλλιώς οι βου δεν έκαναν σοβαρή προσπάθεια να αποκρούσουν αυτές τις κατηγορίες ποτέ.

Για το αν οι μουλοι πάνε στο ΚΑΣ εκφράζω σοβαρές αμφιβολίες. Θα κάνει άκρη ο Σαββίδης για 3-4-Χ χρόνια και ολοι θα είναι ευτυχείς συν κάποια άγνωστα ανταλλάγματα που υποθέτω ότι πήρε ο Βαγγέλης. Προφανώς και γαβγίζουν τώρα για τα μάτια των οπαδών τους, αλλά δεν πιστεύω ότι θα το τραβήξουν στη λογική ότι πήραν όσα ήθελαν. Έτσι κι αλλιώς τον Μελισσανίδη δεν τον υπολογίζει κανείς ως αντίπαλο.

Εγώ έτσι βλέπω την υπόθεση και εύχομαι να κάνω λάθος

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για το 2008 πάντως εγώ τα θυμάμαι κάπως αλλιώς. Η ΑΕΚ πήγε στο ΚΑΣ όπου έφαγε άκυρο διότι δεν παρασταθηκε στα εγχώρια δικαστήρια. Οπότε σου λέει το ΚΑΣ πάρτε το τσίρκο σας και τον πούλο.

Γιατί ο Νικολαΐδης ήταν ΤΟΣΟ τσατσος

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Για το 2008 πάντως εγώ τα θυμάμαι κάπως αλλιώς. Η ΑΕΚ πήγε στο ΚΑΣ όπου έφαγε άκυρο διότι δεν παρασταθηκε στα εγχώρια δικαστήρια. Οπότε σου λέει το ΚΑΣ πάρτε το τσίρκο σας και τον πούλο.

Γιατί ο Νικολαΐδης ήταν ΤΟΣΟ τσατσος

Α ρε Ντεμη. Την τυχη του τιγρη να ειχε αυτο το παιδι,

ο οποιος τιγρης επεσε απο τυχη πανω σε Ελληνες πολιτικους-δικαστικους,

που φοβουνται μην αμαυρωθει το ονομα τους στην Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, agelos said:

Εδώ μέσα είναι που γράφουμε τα αστεία περί υποβιβασμού των βου;

 

 

Μου θυμισες τον φιδεμπορα που εβγαινε στην Ελληνοφρενεια και ελεγε "εκει ειναι ο Αποστολης που λεει τα αστεια, τα καλαμπουρια";

??

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Σταυρη έτσι λένε. Και δεν το λένε οπαδοί. Θα πάνε εκτός αν πάρουν εγγυήσεις λέω εγώ 
 

Θα ήθελα αν βρεις χρόνο και διαβάσεις το πόρισμα να μας ρίξεις ένα ρεζουμε...

 

https://dikografies.blogspot.com/2020/02/a-o.html?m=1

Στο τελος που γραφει οτι "ΠΑΕ ΓΙΑΟΚ" αντι για ΠΑΕ ΠΑΟΚ ισως βρηκαμε τον λογο απαλλαγη τους :)

Κατά πλειοψηφία (4 -1), ότι οι ΠΑΕ ΞΑΝΘΗ Α.Ο. και ΠΑΕ ΓΙΑΟΚ τέλεσαν την παράβαση του
άρθρου 69 παρ.παρ. 9, 12 Ν.2725/1999.

Link to comment
Share on other sites

εσχάτως οι βου έχουν βρει υπερασπιστές για την υπόθεση με την Ξάνθη και κάτι Μπαλτακους , Παναγόπουλους και Τρίανταφυλοπουλους.Τους βγάζουν κάθε μέρα στα ορκοπολις για να λένε για νίκη του ζμπαογκ αν πάνε σε δικαστήρια, έχουν μπλέξει την ΟυΕφα για το θέμα Λειψίας και Σάλτζμπουργκ και γενικά δεν ασχολούνται με τον αυριανό αγώνα. Θέλω να σφυρίξει κουκουνα αύριο. Λαϊκά δικαστήρια θα επιστρέψουν στην πόλη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

 Θέλω να σφυρίξει κουκουνα αύριο. 

Εννοεις να σφυριξει κουκουνα εναντιον του μπαοκ? Δε θυμαμαι την τελευταια τριετια ουτε ενα σφυριγμα εναντιον τους παντως, δυσκολο να γινει αυριο αυτο

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Θεωμάς said:

Εννοεις να σφυριξει κουκουνα εναντιον του μπαοκ? Δε θυμαμαι την τελευταια τριετια ουτε ενα σφυριγμα εναντιον τους παντως, δυσκολο να γινει αυριο αυτο

Όχι να σφυρίξει αποκλεισμός εννοώ . Όχι διαιτητικά. Όπως έχασαν στο πρωτάθλημα 

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα κι αν διάβασε λέξη ο Κόλκας λέω εγώ. @Θεωμάς εσύ που σύντομα θα ασκείς το λειτούργημα , τι (επιστημονική) γνώμη έχεις μετά και τη δημοσιοποίηση του σκεπτικού της απόφασης ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει να το διαβασω ειναι η αληθεια. Ειναι καμια 80αρια σελιδες και δεν προλαβαινω αυτες τις μερες. Νομιζω εχει ειπωθει εδω, το ποσο που ηταν ομολογιακο δανειο και μεταφερθηκε απο την εταιρια του Καλπατζιδη στην Dimera ειναι το πιο σοβαρο ενοχοποιητικο στοιχειο

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×