Jump to content

ΦΙΕΣΤΑ. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΙΔΕΕΣ-ΑΙΣΧΗ...


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Ελπιζω να σηκωνεις το τηλεφωνο για θα σε βρω :lol:

 

Κι εσύ που το σήκωσες, ανάθεμα κι αν σε βρήκα.

Εδώ έχανε η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα, σιγά μην δε χανόνταστανε δυό γερόντια στη Φωκών ....

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Και για να τα λέμε όλα, τι ΜΑΛΑΚΙΑ τρόπαιο έχει εμπνευστεί η Σουπερλίγδα !!!

Καλά εντάξει φουτουριστικό σχέδιο και "Οδύσσεια 2001", πάει καλά. Κάντο ΑΣΗΜΙ μάνα μου να λαμπυρίζει ως οφείλει σαν τρόπαιο.

Τι μου το κάνεις σκούρο γκρι ...

Λες και απονέμεις σε διαγωνισμό ψαρέματος και εμπνεύστηκες από τα βαρίδια στην καθετή ...

Σταδιάλα ... 

Πως θα μπει στη βιτρίνα αυτό το έκτρωμα ?

Πάρε ρε Τάϊγκερ ένα σπρέϊ και δώσε μια περασιά μπας και στρώσει.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος με τις ζάντες που τις έκανε σκαμπό περιμένει απο Δευτέρα να το νικελωσει. Νομίζετε τυχαία έδωσε εκεί τις ζάντες; Να δει την δουλειά του ήθελε και μετα να του δώσει το πολύτιμο. Τίγρης ειναι αυτός

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΥΛΗΜΕΡΕΣ ........

 

 

– Ο πριαπισμός στην ελληνική μυθολογία είναι ταυτισμένος με την δύναμη της στύσης και την διάρκεια της, όπως και με το μέγεθος του φαλλού, όπως εξάλλου γίνεται αντιληπτό από τα αγάλματα με τον σάτυρο και την υπερβολικά μεγάλη φαλλική προβολή, ως τον θεό Πρίαπο (εικόνα) ο οποίος είχε τη φήμη ότι διέθετε υπερβολικές ερωτικές ικανότητες.
– Πριαπισμός είναι πάθηση που εκδηλώνεται ως μη υποχωρούσα, παρατεταμένη επώδυνη στύση, η οποία δε σχετίζεται απαραίτητα με σεξουαλική διέγερση. Ο όρος προέρχεται από τον μυθικό Πρίαπο, ο οποίος ήταν θεός της γονιμότητας και των ανδρικών γεννητικών οργάνων.
Ο όρος πριαπισμός αναφέρεται στην επώδυνη στύση τόσο του ανδρικού γεννητικού οργάνου (πέους), όσο και του ανατομικού αντίστοιχού του στο γυναικείο σύστημα (κλειτορίδα). Για το θηλυκό πριαπισμό, στα αγγλικά υπάρχει και ο όρος clitorism.
Ιατρικά βέβαια ο Πριαπισμός είναι η παθολογική, επώδυνη, συνεχής στύση του πέους χωρίς να έχει προηγηθεί σεξουαλική διέγερση, που όταν εκδηλωθεί χρειάζεται ιατρική παρέμβαση, φαρμακευτική ή χειρουργική ανάλογα.
 
Ορισμός:
Ο πριαπισμός είναι η παρατεταμένη στύση του πέους. Η ανεπιθύμητη, επίμονη στύση δεν προκαλείται από σεξουαλική διέγερση, ενώ είναι συνήθως επώδυνη. Ο πριαπισμός είναι μια ασυνήθιστη πάθηση που χρήζει άμεσης ιατρικής παρακολούθησης. Συνήθως χρειάζεται άμεση θεραπεία, για να αποφευχθεί βλάβη του ιστού που θα μπορούσε να καταλήξει σε αδυναμία στύσης ή διατήρησής της (στυτική δυσλειτουργία).
Ο πριαπισμός εμφανίζεται συνήθως σε αγόρια ηλικίας μεταξύ 5 και 10 ετών και στους άνδρες ηλικίας 20 με 50 ετών.
 
Συμπτώματα
Ο πριαπισμός προκαλεί αφύσικα επίμονες στύσεις. Τα συμπτώματα ποικίλλουν αναλόγως του τύπου του πριαπισμού.
 
1. Ισχαιμικός πριαπισμός
Ισχαιμικός ή χαμηλής ροής πριαπισμός είναι το αποτέλεσμα του αίματος που δεν μπορεί να φύγει κατά τη φάση της χάλασης από το πέος Είναι ο πιο συνηθισμένος τύπος πριαπισμού. Κάποιες ενδείξεις και συμπτώματα είναι:
 
 Ανεπιθύμητη στύση που διαρκεί πάνω από 6 ώρες
 Άκαμπτο πέος, αλλά συνήθως μαλακό άκρο του πέους (βάλανος)
• Στύση που δεν σχετίζεται με σεξουαλική διέγερση ή επίμονη στύση μετά από διέγερση
 Συνήθως πέος που πονά ή είναι ευαίσθητο
 
2. Μη ισχαιμικός πριαπισμός
Ο μη ισχαιμικός ή υψηλής ροής πριαπισμός συμβαίνει όταν υπερβολική ποσότητα αίματος εισέλθει στο πέος. Κάποιες ενδείξεις και συμπτώματα είναι:
 
• Ανεπιθύμητη στύση που διαρκεί τουλάχιστον 6 ώρες
 Πέος σε στύση αλλά όχι άκαμπτο
 Στύση που δεν σχετίζεται με σεξουαλική διέγερση ή επίμονη στύση μετά από διέγερση
 Συνήθως χωρίς πόνο
 
3. Επαναλαμβανόμενος πριαπισμός
Άλλος τύπος ισχαιμικού πριαπισμού, που υποτροπιάζει και συμβαίνει μία στο τόσο. Είναι συνήθως επίπονος και γενικά κρατά αρκετές ώρες.
 
priapus_fresco2.jpg
Edited by GIANNHS
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα οτι θα καυλαντιζαμε χτες αλλα το χτεσινο δεν υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

Ήταν φοβερή η σκέψη Μελισσανίδη να γιορταστεί έτσι η απονομή του πρωταθλήματος.

Πολύ καλύτερη ιδέα από το ΟΑΚΑ που ήδη έγινε γιορτή με τον Λεβαδειακό.

Και με τον Λεβαδειακό και χθές είδα πολλά μικρά παιδιά αλλά και έφηβους.

Link to comment
Share on other sites

Απλα επος αυτο που ζησαμε χτες...Απιστευτο...Και μιλαμε για παρα πολυ κοσμο ...Διαβασα στο 365 οτι η αστυνομια υπολογιζει πανω απο 40.000 κοσμο εγω λεω οτι μπορει να ταν και πολυ παραπανω.Το σημαντικο ομως ειναι η ατμοσφαιρα που επικρατουσε...Δεν εχω ξανανιωσει κατι τετοιο!!!Απιστευτο.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή μαζικότητα,χτες κάποια παιδάκια έγιναν ΑΕΚ μόνο απο τον κόσμο που είδαν,θα φαντάζει στο μυαλό τους σε λίγα χρόνια σαν κάτι πολύ μεγάλο.

 

Εντωμεταξύ τον τελευταίο καιρό συνεχώς αλλόθρησκοι μου λένε "ρε τελικά είστε πολλοί " ,σε ένα γαβρονήσι όλα αυτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο γαυρονήσι άρχισαν τα καλά της χρονιάς αδερφέ Blanco με την τριάρα που είδαμε κόντρα στη Μπρυζ  :)

 

Θέλω να σταθώ στο επίπεδο της φιέστας και των πανηγυρισμών από τον αγώνα με το Λεβαδειακό ακόμη. 

Ολα ήταν τέλεια, η ομάδα γλέντησε όπως έπρεπε και στα δυο ματς και βεβαια στη Φιλαδέλφεια. Ο κόσμος ήταν πραγματικά άψογος και επέτρεψε να γίνει πράξη αυτό το απίστευτο σκηνικό. 

Εγώ γύρισα από ταξίδι χθες το απογευματάκι (ενώ ήταν να ερθω Δευτέρα) και πραγματικά είμαι πολύ χαρούμενος που μπόρεσα να φτάσω έστω την ώρα που άρχιζε το ματς στη γειτονιά μας. Ξέχασα ταλαιπωρία και αυπνία, χαλάλι και η γαμωβροχή και όλα. 

ΑΕΚΑΡΑ για πάντα#

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα οτι θα καυλαντιζαμε χτες αλλα το χτεσινο δεν υπαρχει..

 

Εγώ απ' όλα όσα είδα χθές, ΕΝΑ θα πω.

Είδα μέσα στο γήπεδο στη Ριζούπολη, δεξιά - αριστερά και πάνω - κάτω από μένα, ανθρώπους 40, 40+ με κοτσίδες, τατουάζ, σκουλαρίκια, δαχτυλίδια και περίεργα μούσια, όταν έφτανε στην εξέδρα ο Μάνταλος, σοβαροί κι αμίλητοι ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΤΟΥΣ.

Αυτό.

Τέρμα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Η στιγμή που αντιλαμβάνεσαι ότι έρχεται το πούλμαν από τα πρώτα βεγγαλικά στον Τίλλα και τον Κρίνο, μέχρι τη στιγμή που αρχίζει και γίνεται η νύχτα μέρα στο Χωριάτικο λίγο πριν φανεί το πούλμαν λίγο πιο πέρα από το ΠΡΟ-ΠΟ του Σίμου, είναι ότι πιο ανεπανάληπτο από το Σαββατιάτικο. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η ΝΟΒΑ παραδόξως είχε πολύ ωραία κάλυψη του αγώνα και την έκπληξη την έκανε το ντρόουν που είχαν. 

Ξεκίνησε λοιπόν κάθε τόσο να δείχνει λήψεις τις Ριζούπολης από πάνω ώσπου κάποια στιγμή κάνει ΤΗΝ λήψη. 

Δείχνει ταυτόχρονα γήπεδο και στο βάθος τους γερανούς... από τις στιγμές δηλαδή που σταματάει ο χρόνος και χάνεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Η φιέστα της ΑΕΚ απο drone. Το βιντεο της gazzetta που λεγαμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×