Jump to content

Α.Ε.Κ. - ΠΑΟΚ (Τελικός Κυπέλλου): 12/05, 20:30, Cosmote Sport 1


Recommended Posts

Στην ιστορια μας εχουμε 2 νταμπλ. 1939, 1978. Kαι μαλιστα τα κυπελλα τα ειχαμε κερδισει και τις δυο αυτες χρονιες με τον ΠΑΟΚ στον τελικο

Τα χω γραψει και γω αυτά, δεν εχει σημασια βεβαια. Επιπλέον το δευτερο το πηραμε 39 χρονια μετα το πρωτο και τωρα εχουν περασει 40 απο το δευτερο. Βεβαια τα στατιστικα και οι παραδοσεις δεν αρκούν, πρεπει και η ομαδα να τα επιβεβαιωσει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω και εδώ, για να φαίνεται....

 

Το γεγονός είναι ένα.

 

Έχεις τελικό κυπέλλου με το μογκολάκι. Δεν επιτρέπεται τίποτε άλλο στον οργανισμό που λέγετε ΠΑΕ ΑΕΚ από το να σοβαρευτούνε, να κάνουν μια μίνι προετοιμασία για τον τελικό, να τους μαζέψει ο Μελισσανίδης και να τους τρίξει τα δόντια, και των παικτών και των προπονητών, να τους απειλήσει με αν χρειαστεί με πρόστιμο, να τους μαζέψει ο Χιμένεθ και να τους ξεχέσει.

 

Δεν είναι εικόνα ομάδας αυτή που παρουσιάζουν εδώ και 20-25 μέρες. Σκορποχώρι είναι. Και δεν είναι δυνατόν να έχουν γίνει τα χίλια μύρια, να σε λοιδωρούν όλα τα μόγκολα και τα τσουτσέκια της Ελλάδας οτι είσαι υποδεέστερος σαν ομάδα και να κατεβάζεις ομάδα χαβαλε στην Κέρκυρα. Οφείλεις να ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟΜΑΤΑ με την αγωνιστική συμπεριφορά σου.

 

Στον τελικό, πρέπει να κατέβουν με το μαχαίρι στα δόντια. Δεν νοείται τίποτε άλλο. Σε περιμένουν για να σε ξεφτιλίσουν έτσι και χάσεις. Αν έχεις έστω και λίγο ανδρισμό και εγωισμό, μπαίνεις μέσα και τρως σίδερα. ΜΟΝΟ.

 

Αντε, γιατί πολλά δικιαώματα δώσαμε....

Link to comment
Share on other sites

εδω λοιπον

 

αν η λογικη της ομαδας σου ειναι να μην σε σχολιαζουν οι απεναντι το εχασες το τρενο

 

 

εισαι πρωταθλητης αυτο δεν θα αλλαξει ειτε κερδισεις ειτε χασεις

 

 

κανενα δικαωμα δεν εδωσε η ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 2017-2018

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ και για την εικόνα της ομάδας και για τα δικαιώματα, αλλά η ουσία είναι η ίδια, πάμε να τους πατήσουμε. Δεν έχω αμφιβολία ότι η ομάδα σκέφτεται παρόμοια.

 

υγ. αμιδις πολυβόλο σε όλα τα τόπικ, με πρόλαβε.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Δικαιωματα μπορεις να δωσεις αν μπεις σαν σκορπιοχωρι και ο παοκ μας ριξει καμια τριαρα.

Αυτο δεν θα αλλαξει το γεγονος οτι το σημαντικοτερο ειναι το πρωταθλημα και οτι σπασαμε την κυριαρχια του γαυρου μετα απο πολλά χρονια,  αλλα δεν θα ναι η καλυτερη γευση στο τελος μιας φανταστικης χρονιάς.

Κυπελλο για να παρουμε και το νταμπλ 40 χρονια μετά, για τους περισσοτερους απο μας θα ναι και το πρωτο νταμπλ που θα ζησουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί σαν ΑΕΚτζής, με όλο το σεβασμό.

 

Εχεις 2 γαμωπαίχνιδα μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος και ένα τελικό κυπέλλου. Μπαίνεις, τα κερδίζεις ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΕΚ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΗΓΟΥΜΕΝΗ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ και τελειώνει το πανηγύρι.

 

Δεν έχω χάσει κανένα τρένο φιλαράκι. Οταν ξέρω τι έχω πετύχει όλη τη χρονιά σε τρεις διοργανώσεις, δεν επιτρέπω στο τέλος να ξεχαρβαλώσω. Διατηρώ τον τίτλο της ομάδας που παίζει την καλύτερη μπάλα και προχωράω. Δεν το παίρνω στο χαβαλέ. 3 παιχνίδια μείνανε.

Link to comment
Share on other sites

δεν συζηταμε τι μπορει να συμβει αλλα τι εχει συμβει αυτο που εχει συμβει ειναι οτι η ΑΕΚ ειναι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ τελεια και παυλα 

 

οταν με το καλο γινει ο τελικος θα ειμαστε και ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί σαν ΑΕΚτζής, με όλο το σεβασμό.

 

Εχεις 2 γαμωπαίχνιδα μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος και ένα τελικό κυπέλλου. Μπαίνεις, τα κερδίζεις ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΕΚ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΗΓΟΥΜΕΝΗ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ και τελειώνει το πανηγύρι.

 

Δεν έχω χάσει κανένα τρένο φιλαράκι. Οταν ξέρω τι έχω πετύχει όλη τη χρονιά σε τρεις διοργανώσεις, δεν επιτρέπω στο τέλος να ξεχαρβαλώσω. Διατηρώ τον τίτλο της ομάδας που παίζει την καλύτερη μπάλα και προχωράω. Δεν το παίρνω στο χαβαλέ. 3 παιχνίδια μείνανε.

 

 

εγω δεν εχω μπερδευτει καθολου εσυ εχεις μπει σε ενα τρυπακι που ειναι ανουσιο εκανες το χρεος σου και με το παραπανω και βγηκες πρωταθλητης εσβησες την ηττοπαθεια σου ΗΔΗ δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει η θελει λιγο καιρο

 

το τρενο το εχασες αν ασχολεισε με το τι σε θεωρουνε οι αλλοι εισαι η καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα ειτε εφερες 0-0 χθες ειτε κερδιζες 5-0 το ιδιο ισχυει και με τους ιεχωβαδες το σαββατο δεν ξεχαρβαλωσες ειχες την ευκαιρια να ξεκουρασεις παιχτες και να δωσεις ευκαιριες και πολυ καλα εκανες  

Link to comment
Share on other sites

Με στεναχωρεί ιδιαίτερα που ο μέσος ΑΕΚτζής έχει μπει στο τρυπάκι να μετράει βαθμούς αλά μπαουγκ-λουτσέσκου απλά για να αποδείξει ότι θα βγαίναμε πρώτοι και χωρίς τη μείωση στους βαθμούς του μπαουγκ. Αν υπάρχει μια χάρτινη ομάδα αυτή είναι ο μπαουγκ γιατί κυνήγησε όλες τις αποφάσεις του εισαγγελέα και έχει βαλθεί να αποδείξει ότι το κουμπούρι και ο τραυματισμός Γκαρθία ήταν σκηνοθετημένοι από τον ΠΟΚ. 

 

Ε τι να κάνουμε, πουλά ο ΠΟΚ στην Θεσσαλονίκη. 

Στα του ματς. Εγώ βλέπω μια συγκέντρωση στην Α.Ε.Κ. Δεν λέει μεγάλα λόγια, δεν ασχολείται με την αντίπαλη ομάδα αλλά συμπεριφέρεται σαν πρωταθλήτρια. Να θυμήσω ότι δεν θα έχουμε Κονέ στα χαφ, άρα κλειδώνουμε με Σιμόες Γαλανόπουλο. 

 

Ξέρουμε ποια είναι η καλύτερη ομάδα, θα έχουμε και την ώθηση του κόσμου. Δεν έχεις να αποδείξεις ΤΙΠΟΤΑ και σε ΚΑΝΕΝΑΝ. Είσαι πρωταθλητής όπως σου το αρμόζει η ιστορία σου. 

 

ΑΕΚ.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μετρημα βαθμων και μπουζουκια + ξεκουραση Τσιγκρινσκι-Κονε δεν συμβιβαζονται.

επομενως η ΠΑΕ δεν ασχολειται με το μετρημα βαθμων (καλως κατ'εμε, αυτα ειναι περισσοτερο να ασχολουνται τιποτα ντεμακια)

καλο ειναι να την ακολουθησουμε γιατι αυτη σερνει τον χωρο.

 

παμε για το κυπελλο και το νταμπλ, το πρωτο μετα τον ΘΕΙΟ ΛΟΥΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Κυπελλο με μουφα πεναλτυ στο 90+ καταστροφη οακα απο ΤΑ ΓΥΦΤΟΓΕΝΝΗΜΑΤΑ και αποκλεισμος απο Ευρωπη και -15 του χρονου. Στην επιστροφη η μεγαλυτερη καραμπολα στην ιστορια με κονσερβες και πυρκαγια.....

 

ΨΟΦΟΣ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΝΑ ΣΕ ΘΑΨΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ

Link to comment
Share on other sites

Για όλες τις χτεσινές δηλώσεις των μπαογκ απο γιο του μπαμπά ως Κυριακή Νταμπλ θέλει να σβουρίξει η 3αρα και πάνω μα τον αλκοολα ούζο και την κροατική λέρα να κανουν όργια . Λαζαρε και συ αν θελεις μπορείς να οργιασεις

Link to comment
Share on other sites

1ον. Στα πρωταθληματικά παπάρια μας τι λένε και τι μετράνε οι βούλγαροι. 

 

2ον. Τους κλείνουμε το σπίτι την άλλη Κυριακή γιατί είμαστε καλύτερη ομάδα και είμαστε νταμπλούχοι την 3η χρονιά από την επιστροφή μας στην Α' και σηκώνουμε 2ο κύπελλο σε 3 χρόνια.

 

3ον. Μεγάλο ξενέρωμα να είσαι παρών στο "τραβήξτε το καλώδιο" και να μην είσαι εκεί όταν ο ασθενής έχει σηκωθεί και την έχει βγάλει και την χτυπάει σε ότι περνάει στο διάβα του.

 

4ον. Δικεφαλέ σ'αγαπώ.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ θα παίξει για το τρόπαιο. Άλλωστε και να το χάσουν οι του ΠΑΟΚ θα συνεχίσουν να λένε τα ίδια.

Ωστόσο οι δηλώσεις τους είναι χρήσιμες ως πρόσθετο κίνητρο για τους παίκτες.

Επειδή μιλάμε για τελικό και λόγω Μελισσανίδη, Χιμένεθ, Δημητριάδη, Λυμπερόπουλου δεν νομίζω ότι θα υπάρξει έλλειμμα συγκέντρωσης.

Καλό είναι βέβαια ο Μελισσανίδης να κάνει και μία από εκείνες τις συναισθηματικές και ατακαδόρικες ομιλίες του.

 

Αγωνιστικά νομίζω ότι η ομάδα θα έχει τρεξίματα και συνοχή, απλώς θέλει προσοχή το ψηλό παιχνίδι του ΠΑΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρόβα τελικού η χθεσινή 11άδα . Σε γενικές γραμμές πήγε καλά άλλα χρειάζεται λίγη δουλίτσα ακόμα για να μην σπαταλάμε επιθέσεις και να φιάχνουμε περισσότερες . Αμυντικά σε γενικές γραμμές πολλή καλά εκτός απο κάποιες επιστροφές που μας βρήκαν ανοικτούς άρα βλέπω . Μοράν έπαιξε εχθές άλλα μπαίνει και αυτός στο παιχνίδι 11άδας . Δεν ηταν κακός άλλα δεν πείθει ακόμα . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×