Jump to content
Sign in to follow this  
Bukowski

Ντράγκαν Σάκοτα

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το τόπικ για τον Ντράγκαν Σάκοτα.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες του αθλήματος, δεν έχω και ιδέα από πολλά πολλά.

Θυμάμαι πάντα να τρώει κράξιμο.

Ακόμα και όταν πήρε το πρωτάθλημα.

Ένα πρωτάθλημα που για μένα ήταν βάλσαμο τότε και με κράτησε σε μεγάλο βαθμό ζεστό.

Μπορεί να μην είναι επίπεδο Ομπράντοβιτς ή Ίβκοβιτς.

Είναι όμως, κατά την γνώμη μου θρύλος της μπασκετικής ΑΕΚ πλέον και μας συνδέει με μια όμορφη εποχή.

Σίγουρα θα παραδώσει την ΑΕΚ καλύτερη απ' ότι την παρέλαβε και αυτή την φορά.

Οπότε για μένα ο Σαλέ αξίζει ένα ξεχωριστό τόπικ.

Σε ευχαριστούμε Ντράγκαν..

untitled_collage.jpg

aka.jpg

Σάκοτα εγώ πάντα θα σε συμπαθώ.

Μπορεί να μαι ποδοσφαιρικός περισσότερο αλλά για την ΑΕΚ έχω κλάψει δύο φορές.

Και τις δύο για το μπάσκετ.

Μία το 2002 τότε ήμουν 13 ετών και μία χτες 28 ετών.

Τί να λέμε.

Έχω κατεβάσει εμετούς για όλη την...φαμίλια Sakota.

Το έχω ξαναπεί, για λίγα πράγματα έχω μετανιώσει γενικά στην ζωή μου.

Και ένα από αυτά, ήταν για εκείνα που είχα ξεστομίσει σε εκείνα τα παιχνίδια την πρώτη χρονιά, και ειδικά με τη Neptunas.

Ντρέπομαι ειλικρινά.

Συγχαρητήρια στον μεγαλύτερο προπονητή της ιστορίας της Α.Ε.Κ. και στον τεράστιο ΗΡΩΑ γιο του.

Μου έχουν τελειώσει τα likes bukowski και Φωτογράφα

Και μένα μου σπάει τα νεύρα μπαμπάς (τον γιο τον πάω με χίλια), αλλά κάτι έχει ο άτιμος που του βγαίνει.. Respect

Τον εχω κραξει απειρες φορες. Ακόμα κ εχθες εβρισκα μαλακιες να τον κραζω (ως κλασσικος προπονητης πληκτρολογιου - κερκιδας). Είναι όμως μεγάλος προπονητης για την ΑΕΚ, την τίμησε, την σεβαστηκε και της έδωσε τίτλους. Θα τον ευχαριστώ για πάντα. και κατι τελευταιο: όσο και να τον εχει ξεπερασει το άθλημα, κατι προπονητες τύπου ζντοβσ κλπ τους εχει για πρωινο. 

Τι να λέμε. Τα αποτελέσματα δίπλα στο όνομά του μιλούν από μόνα τους ό,τι κι αν θέλουμε να του την πούμε. 

Δε νομίζω ο ίδιος να θέλει να συνεχίσει εξάλλου από του χρόνου ως πρώτος προπονητής.

Μπράβο Ντράγκαν.

Θυμαστε ολοι εδω μεσα τι του ειχαμε συρει του γερο-σακοτα πριν 2-3 χρονια? :lol:

εγω δεν αλλαζω αποψεις τον υπερευχαριστω που εκανε οτι εκανε που εδωσε πνοη σε ενα ροστερ αναρχο που ειχε φτιαξει ο μανωλοπουλος

που εκανε τις προσθηκες του ΠΑΝΤΕΡ και του ΧΑΝΤΕΡ που ηταν κομβικοτατες χωρις αυτες ουτε την 8αδα δεν θα ειχες περασει ουτε το κυπελλο δεν θα ειχες παρει 

Ομως πρεπει η ΑΕΚ να χτισει επιτελους κατι σοβαρο με εναν καλο προπονητη 3 χρονιες τωρα κανουκμε διαχειρηση κρισεων παρολο οτι οι επιλογες μας πλεον σε παιχτες ειναι εξαιρετικες και δεν μιλαω για ελληνες που εχουμε πολυ καλο ροστερ. μιλαω για ξενους που ειναι δυσκολο να πετυχεις σε ολους και φετος πετυχες σχεδον σε ολους.

οποτε βρες εναν καλο προπονητη που να εχει ορεξη στησε την ομαδα χωρις πολλες αλλαγες αν μπορεις κρατας απο ξενους παντερ / χαρις / τζειμς και χαντερ - προσωπικα μαρεσει ο γκριν αλλα πιστευω βρισκεις και κατι πιο σταθερο 

στους ελληνες φερε τον κασελακη να παρει διαρκειας ο ζαστρο  :lol:

και τα καλυτερα ερχονται και προς θεου και 5ος να ερθεις φετος στο πρωταθλημα ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΜΑΚΗ μας εστειλες στα ουρανια φετος 

Τον Ντράγκαν τον σέβομαι και κέρδισε με το σπαθί του τη θέση του στην ιστορία της ΑΕΚ. 

Από εκεί και πέρα προσυπογράφω ότι ακριβώς έγραψε ο αμιντίς και επιμένω ότι αυτό το ρόστερ αν ήταν δουλεμένο από έναν αξιόλογο προπονητή, ούτε καν τοπ, θα μπορούσε να κάνει κηδείες και στους τελικούς του πρωταθλήματος. 

Όπως και να έχει ΝΤΡΑΓΚΑΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

εγω συνεχίζω και καντηλιάζω πάντως..

την κούπα την πηρανε οι αμερικάνοι και 2-3 ελληνες (ξανθο κτλ) καμμιά βοήθεια απο πάγκο

Μη γίνεσαι Ντούσαν ρε, πες μια καλή κουβέντα. 

Μη γίνεσαι Ντούσαν ρε, πες μια καλή κουβέντα. 

αχ, τι μου θημησες....τον ειχα στην βριζουπολη στα 10-15 μετρα.

Και παρα την απόσταση, πήρα λίγο απο την αυρα Του. Αφού φαντάσου οτι μετά τον αγώνα, λόγω της μπαστουνοκαταπίασης που με συνεπήρε, έφυγε η κήλη στον σπόνδυλο και μπόρεσα και περπάτησα μέχρι τα φιλαδέλφεια.

Αλφάδι η σπονδυλική στήλη

Σε ευχαριστώ ντούσκο, αν αναλάμβανες την ομάδα μπάσκετ, θα το σηκώναμε πγιο νωρίς