Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

15 minutes ago, stavros 9-11 said:

Non paper είναι και είναι ξεκάθαρα κίνηση για να χαλάσει το deal όπως χάλασε και του Τσετσένου στην ΕΡΤ

Άλλες περιπτώσεις. Το deal με την ΕΡΤ ήταν διαφορετικό, καθαρά κομματικό, και δεν είχες κάποια συμφωνία με την ΕΡΤ. Εδώ έχεις συμφωνία, που σίγουρα έχει ρήτρες, και εμπλέκονται ιδιωτικές εταιρίες. Οπότε ας περιμένουν να δουν τί θα γίνει οριστικά και μετά κάνουν ότι κίνηση νομίζουν. Και ας κόψουν επιτέλους αυτό το ηθικής τάξης λες και είναι απόστρατοι ταξίαρχοι.....

Link to comment
Share on other sites

Και τι θες να πει η ΑΕΚ; Ότι θα σπάσουμε τη συμφωνία γιατί είμαστε νταηδες; Κάπως πρέπει να πλασαριστεί αυτό. Προφανώς και η ΑΕΚ δεν θέλει να περάσει η νοβα στο Βαγγέλα, ούτε να σπάσει το συμβόλαιο της. Οπότε δεν έχει νόημα να περιμένει τι θα γίνει και μετα να πράξει αναλόγως. Μέσω αυτών των άρθρων η ΑΕΚ προσπαθεί να αποφύγει αυτή την κατάσταση και επί της ουσίας προσπαθεί να φέρει και τους άλλους προ των ευθυνών τους απέναντι στον κόσμο τους.

Διότι αν η ΑΕΚ κρατήσει αυτή τη στάση, στο τέλος θα αναγκάσει και τις βαζελες και τα ορκ και τα σκουλήκια να πουν στις διοικήσεις τους "πούλο απ' τη νοβα". 

Ε μετά η νοβα θα μείνει με το γαύρο και 4-5 λιμα. Όχι ακριβώς δελεαστική κατάσταση για να ενδιαφερθεί ο Βαγγέλας.

Με λίγα λόγια αυτά τα non paper απευθύνονται στις τράπεζες που διαχειρίζονται τις μετοχές και τις διαπραγματεύσεις για την ιδιοκτησία της Νόβα λέγοντας τους προσέξτε που θα δώσετε μετοχές

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Τώρα επί της ουσίας των γραφόμενων όπως πλασάρεται δηλαδή το θέμα "πάμε ΑΕΚ tv" ναι είναι εντελώς αγαρμπο, μάλιστα γράφεται ότι έγινε προεργασία που προφανώς είναι ψέματα, σιγά μην έχει δαπανησει η ΑΕΚ έστω και μισό ευρώ.

Και θα ήταν όντως αυτοκτονικο κάτι τέτοιο για την ΑΕΚ γιατί η ΑΕΚ έτσι όπως είναι τώρα δεν θα είχε ούτε 5 χιλιάδες πωλήσεις ανά αγώνα. Ούτε οι θεοχαζοι που υποστηρίζουν Κωστένογλου δεν θα πλήρωναν για να δουν ΑΕΚ από τον υπολογιστή.

Λες να μη το ξέρουν αυτό στην ΑΕΚ;

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, stavros 9-11 said:

Non paper είναι και είναι ξεκάθαρα κίνηση για να χαλάσει το deal όπως χάλασε και του Τσετσένου στην ΕΡΤ

Εγώ λέω πως το non paper βγήκε επειδή έμαθαν ότι δεν θα προχωρήσει το deal Μαρινάκη-NOVA ώστε να πουλήσουν επικοινωνιακή νίκη. Επιπλέον, ο Ολυμπιακός για να παρουσιάσει το τηλεοπτικό συμβόλαιο της NOVA στο FFP θα πρέπει να αποδείξει πως έχει αντίστοιχη πρόταση από άλλο κανάλι που δεν ανήκει στον μεγαλομέτοχο του για ευνόητους λόγους (το ίδιο ίσχυε και για OPEN-ΠΑΟΚ, βέβαια αυτό παρακάμπτεται εύκολα με μια πρόταση τυπικά και μόνο της ΕΡΤ για ισάξιο της NOVA συμβόλαιο στον Ολυμπιακό). 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bukowski said:

Εγώ λέω πως το non paper βγήκε επειδή έμαθαν ότι δεν θα προχωρήσει το deal Μαρινάκη-NOVA ώστε να πουλήσουν επικοινωνιακή νίκη. Επιπλέον, ο Ολυμπιακός για να παρουσιάσει το τηλεοπτικό συμβόλαιο της NOVA στο FFP θα πρέπει να αποδείξει πως έχει αντίστοιχη πρόταση από άλλο κανάλι που δεν ανήκει στον μεγαλομέτοχο του για ευνόητους λόγους (το ίδιο ίσχυε και για OPEN-ΠΑΟΚ, βέβαια αυτό παρακάμπτεται εύκολα με μια πρόταση τυπικά και μόνο της ΕΡΤ για ισάξιο της NOVA συμβόλαιο στον Ολυμπιακό). 

Μακαρι να ειναι ετσι αν και εγω θα συμβιβαζομουν και με μια νικη με 5-0.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bukowski said:

Εγώ λέω πως το non paper βγήκε επειδή έμαθαν ότι δεν θα προχωρήσει το deal Μαρινάκη-NOVA ώστε να πουλήσουν επικοινωνιακή νίκη. Επιπλέον, ο Ολυμπιακός για να παρουσιάσει το τηλεοπτικό συμβόλαιο της NOVA στο FFP θα πρέπει να αποδείξει πως έχει αντίστοιχη πρόταση από άλλο κανάλι που δεν ανήκει στον μεγαλομέτοχο του για ευνόητους λόγους (το ίδιο ίσχυε και για OPEN-ΠΑΟΚ, βέβαια αυτό παρακάμπτεται εύκολα με μια πρόταση τυπικά και μόνο της ΕΡΤ για ισάξιο της NOVA συμβόλαιο στον Ολυμπιακό). 

Δεν χρειαζεται να χεις πρόταση, απλα να αποδειξεις ότι η συμβαση είναι σε τιμες αγοράς. Παιρνεις τα συμβόλαια των αντιπάλων και το αποδεικνύεις, αν δεν ειναι τιποτα 3πλασια, δεν θα σου πουν τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε μία όμορφη εκδήλωση ΟΠΑΠ και ΑΕΚ παρουσίασαν και ανανέωσαν τη χορηγική τους συνεργασία. Από πλευράς ΑΕΚ το «παρών» έδωσαν οι Μηνάς Λυσάνδρου, Ίλια Ίβιτς, Νίκος Κωστένογλου, και οι παίκτες Μπακάκης, Μπάρκας, Οικονόμου, Ολιβέιρα, Σιμάο και Χουλτ. Από τη μεριά του ΟΠΑΠ, παρόντες ήταν ο πρόεδρος Kamil Ziegler και ο CEO, Damian Cope.

Ο Μηνάς Λυσάνδρου, εκπροσώπησε τη διοίκηση του Δικεφάλου, τονίζοντας: «Είναι μια όμορφη… μια ξεχωριστή μέρα σήμερα, όπως ξεχωριστή είναι και η σχέση της ΠΑΕ ΑΕΚ με τον ΟΠΑΠ. Ο ΟΠΑΠ αποτελεί τον σημαντικότερο στρατηγικό συνεργάτη της ΠΑΕ ΑΕΚ σε χορηγικό επίπεδο. Αποτελεί –απ’ όποια οπτική γωνία και αν το δει κανείς- το ισχυρότερο θεμέλιο του χορηγικού μας προγράμματος. Δεν κατατάσσεται απλά στην κατηγορία των συνεργατών, υποστηρικτών ή χορηγών της ΠΑΕ ΑΕΚ, αλλά μέσω της συνεργασίας μας, η οποία εξωτερικεύεται πρωτίστως μέσω των σημάνσεων στον αθλητικό μας ιματισμό, στην αγωνιστική μας έδρα και στο προπονητικό μας κέντρο, έχει ήδη αφήσει το αποτύπωμά του στην αθλητική μας ιστορία.

Με μεγάλη χαρά και ικανοποίηση ανανεώνουμε και φέτος τη μεταξύ μας συνεργασία, διατηρώντας τον ΟΠΑΠ στην κορυφή του χορηγικού μας προγράμματος ως «Μεγάλο Χορηγό». Μαζί, θέτουμε και εκπληρώνουμε υψηλούς στόχους, τόσο σε σχέση με τις αγωνιστικές επιδόσεις, όσο και με την κοινωνική προσφορά, γεγονός άλλωστε που χαρακτηρίζει τη δράση του Οργανισμού από την ίδρυσή του. Η ΑΕΚ ως ιδέα και ιστορία πρεσβεύει κάτι πολύ μεγαλύτερο από ένα αθλητικό σωματείο, όπως και ο ΟΠΑΠ αποτελεί κάτι ευρύτερο από μία κοινή ανώνυμη εταιρεία. Αυτό ίσως είναι και το βασικότερο συστατικό της διαχρονικά επιτυχημένης συνεργασίας μας. Είναι άλλωστε γνωστή η προσφορά του ΟΠΑΠ στον αθλητισμό, στον άνθρωπο, στην κοινωνία γενικότερα και ως εκ τούτου με μεγάλη χαρά (και όχι λόγω συμβατικής υποχρέωσης) συμμετέχουμε ενεργά σε όλες σχεδόν τις δράσεις και πρωτοβουλίες του, με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα τη λειτουργία της παιδικής κερκίδας κατά τη διάρκεια των εντός έδρας αγώνων της ομάδας μας. Σε εμπορικό επίπεδο, η διαρκώς αναπτυσσόμενη χορηγική πλατφόρμα της ΠΑΕ ΑΕΚ είναι δεδομένο ότι θα προβάλει αποτελεσματικά όλη την επιχειρηματική και κοινωνική δράση του ΟΠΑΠ.

Όπως αντίστοιχα και ο ΟΠΑΠ, στηρίζει όλες μας τις προσπάθειες, με επαγγελματισμό και συνέπεια, αποτελώντας ένα σημαντικό και ενισχυτικό παράγοντα της επιτυχούς και συνεχώς ανοδικής πορεία της ομάδας μας τα τελευταία χρόνια. Σε τελική ανάλυση, αυτό αποτελεί και το μυστικό της επιτυχίας της σχέσης μας, γιατί όπως σε όλους τους τομείς της ζωής, μόνο οι αμφίδρομες, ισότιμες και ειλικρινείς σχέσεις, μπορούν να οδηγήσουν στην επιτυχία. Και μια τέτοια σχέση, είναι η σχέση της ΠΑΕ ΑΕΚ με τον Μεγάλο Χορηγό της, την ΟΠΑΠ Α.Ε.. Ευχαριστώ για την προσοχή σας».

Link to comment
Share on other sites

To βάζω εδω.

 

Έτσι ήρθε ο Λιβάγια στην ΑΕΚ

Ο άνθρωπος που τον ανακάλυψε και έκανε το «κονέ» με την ΑΕΚ μιλά για το πώς ο Μάρκο Λιβάγια ήρθε στην Ελλάδα το καλοκαίρι του 2017.
 
Τελευταία ενημέρωση 23/09/2019, 08:52
www.sport-fm.gr

 

 

Ο Μάρκο Λιβάγια είναι ίσως το μεγαλύτερο περιουσιακό στοιχείο της ΑΕΚ και ο ηγέτης της την φετινή περίοδο. Ο άνθρωπος που τον είχε ανακαλύψει και έκανε τις πρώτες επαφές για να έρθει στην Αθήνα το καλοκαίρι του 2017 ήταν ο Γιάννης Παπαγεωργίου, που μίλησε στην «Ώρα» για το πώς έγινε το μεγάλο deal.

«Όταν ήμουν σκάουτ στην ΑΕΚ με τεχνικό διευθυντή τον Μαϊστόροβιτς είχαμε καταφέρει να έχουμε στη λίστα μας και να παρακολουθούμε πολλούς αξιόλογους ποδοσφαιριστές. Ψάχναμε παντού. Τον Λιβάγια τον γνώριζα από τότε που έπαιζε στην εθνική Ελπίδων της Κροατίας τον Οκτώβριο του 2014. Από τότε μου είχε κάνει εντύπωση και ιδιαίτερα στα δύο παιχνίδια με την Αγγλία, όπου είχε καταφέρει να σκοράρει ισάριθμες φορές. Εν συνεχεία και αφού πήγε στην Λας Πάλμας, τον είχε δει να κερδίζει μόνος του την Βαλένθια και την Ατλέτικο Μαδρίτης. Ως ΑΕΚτζής ονειρευόμουν αυτόν τον παικταρά να τον δω με τη φανέλα της ΑΕΚ. Τον Γενάρη του 2017 το αφεντικό μου στην ΑΕΚ μού είπε πως αυτός ο παίκτης κοστίζει 7 εκατ. ευρώ και πως θα έπρεπε να τον ξεχάσω. Εγώ δεν ήθελα να τον ξεχάσω. Στο τέλος της σεζόν τιμωρήθηκε με πέντε αγωνιστικές λόγω αποβολής και το θεώρησα πολύ καλό σημάδι και χωρίς να πω τίποτα στον Μαϊστόροβιτς τον πήρα τηλέφωνο. Τον ενημέρωσα πως ήμουν σκάουτ της ΑΕΚ και τον ρώτησα αν θα τον ενδιέφερε να έρθει στην ΑΕΚ. Αφού μου απάντησε θετικά, μου έδωσε το τηλέφωνο του μάνατζέρ του και εγώ από την πλευρά μου το έδωσα στον Μαϊστόροβιτς. Και τότε όλα πήραν το δρόμο τους», ανέφερε.

Παράλληλα πρόσθεσε πως «… το καλοκαίρι του 2017 είχα προτείνει άλλους δύο παίκτες στην ΑΕΚ. Τον Σκοπιανό μέσο Ελίφ Ελμάς, που ήταν 18 χρονών και ήθελε να έρθει στην ΑΕΚ και το φετινό καλοκαίρι η Φενέρμπαχτσε τον πούλησε στη Νάπολι για 18 εκατ. ευρώ. Τότε ήταν ελεύθερος και έπρεπε να πληρωθούν μόνο τα τροφεία για την απόκτησή του. Ο δεύτερος ήταν ο Ντίνος Μαυροπάνος που τον ήξερα από το 2014».

Σημείωσε, δε, πως «… δική μου εισήγηση ήταν η απόκτηση του Αλμπάνη, του Σαμπανάτζοβιτς που έχει τις δυνατότητες να εξελιχθεί σε μεγάλη αποκάλυψη, οι Σβάρνας, Σιμόες και παλαιότερα ο Φούντας. Υπάρχει και ένας ακόμη παίκτης, αλλά δεν θα τον αναφέρω αυτή τη στιγμή. Θα τον μάθει πρώτος ο πρόεδρος, γιατί όταν έφυγα τού είπα ότι εγώ στα δύσκολα θα είμαι παρών και θα ξαναφέρω παικταρά στην ΑΕΚ».

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/etsi-irthe-o-libagia-stin-aek/4011535

 

Στην κρίση του καθενός τι ισχύει επακριβώς, έχει όμως το ενδιαφέρον του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Τρομερη ανακοινωση. Τους εκανε τα μουτρα κρεας και δεν θα ξαναμιλησουν τα ορκ.......αρε μπουφο Δηματε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν γράφετε εδώ εσείς εκείνη την ανακοίνωση που θα εκανε τα ορκ να μην ξαναμιλήσουν ποτέ; Γράψτε κι εδώ είμαστε εμείς να την αξιολογησουμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Γιατί δεν γράφετε εδώ εσείς εκείνη την ανακοίνωση που θα εκανε τα ορκ να μην ξαναμιλήσουν ποτέ; Γράψτε κι εδώ είμαστε εμείς να την αξιολογησουμε. 

Να κανουμε και αυτο? Να στελνουμε στην ΠΑΕ τι θελουμε να γραφει η ανακοινωση? Δεν φτανει που απανταμε απο χτες στον πολεμο που εχουν ανοιξει η βου εδω πανω.? Δεν ηξερα οτι ειμαστε και επικοινωνιολογοι της ΠΑΕ. Υποτιθεται πληρωνονται αδρα καποιοι για να ειναι ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, NIS21 said:

θα προτιμουσα κατι σε στυλ γαμω το μουνι της μανας σας γαμημενοι βουλγαροι.

Ωραίο, αλλά πρόσφατα γελούσαμε με τον Καραπαπα και το Γιωργάκη, τα ίδια θα κάνουμε; Επίσης, τι δουλειά είχε ο Μελ εκεί; Αυτό το περνάμε έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Να κανουμε και αυτο? Να στελνουμε στην ΠΑΕ τι θελουμε να γραφει η ανακοινωση? Δεν φτανει που απανταμε απο χτες στον πολεμο που εχουν ανοιξει η βου εδω πανω.? Δεν ηξερα οτι ειμαστε και επικοινωνιολογοι της ΠΑΕ. Υποτιθεται πληρωνονται αδρα καποιοι για να ειναι ΑΕΚ 

Τι δουλειά έχεις να απαντάς στο οτιδήποτε; Τελείωσε το ματς, η ζωή είναι ωραία για να μιλάς με ορκ. 

Link to comment
Share on other sites

δεν λεμε να πεσουν στο επιπεδο του χοντρου και του ταπα τσετσενου

απλα να προασπισουν τα συμφεροντα της ΑΕΚ

δε γινεται οι αλλοι να σε βριζουν αισχρα 2 χρονια και εσυ να εισαι #aekfamily και uefa rankings 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Τι δουλειά έχεις να απαντάς στο οτιδήποτε; Τελείωσε το ματς, η ζωή είναι ωραία για να μιλάς με ορκ. 

Δυστυχως εδω που ζω μονο με ορκ εχεις να μιλας. Και απο χτες τα μην και τα τηλ ειναι αυτου του στυλ. Ολη την εβδομαδα λουφαζαν γιατι φοβοντουσαν το ματς και απο χτες εχουν βγει απο το λαγουμι τους παλι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Δυστυχως εδω που ζω μονο με ορκ εχεις να μιλας. Και απο χτες τα μην και τα τηλ ειναι αυτου του στυλ. Ολη την εβδομαδα λουφαζαν γιατι φοβοντουσαν το ματς και απο χτες εχουν βγει απο το λαγουμι τους παλι.

γαμησε τα

και ολα αυτα για 30 λεπτα που ο κατα φαντασιαν προπονητης αποφασισε να κατεβασει τετοια διαταξη

αν ειχαμε ορθολογικη διαταξη και 11αδα και αλλαγες, θα κερδιζαμε. τους εδωσε δικαιωμα ο κωστε

 

Link to comment
Share on other sites

φηφιζω για νεο υπευθυνο επικοινωνιας τον Δεκελειας.

το παλικαρι τρωει τοσο χρονο και κανει και καλη δουλεια. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Δυστυχως εδω που ζω μονο με ορκ εχεις να μιλας. Και απο χτες τα μην και τα τηλ ειναι αυτου του στυλ. Ολη την εβδομαδα λουφαζαν γιατι φοβοντουσαν το ματς και απο χτες εχουν βγει απο το λαγουμι τους παλι.

Λυπάμαι αλήθεια που έχεις να κάνεις με τέτοια άτομα, δεν έχω γνωρίσει ποτέ μου τέτοιο και κοντεύω τα 40. 

Απλά, καλώς ή κακώς, η ΠΑΕ εχει επιλέξει να βγάζει ένα ειρηνικό προφίλ προς τα έξω, τη στιγμή που ο ιδιοκτήτης είναι χειρότερος κι από τα ορκ ώρες ώρες. Εγώ έχω μπερδευτεί με αυτές τις μαλακίες και προτιμώ να μην ερμηνεύω τι γίνεται. Πάντως σου δίνω δίκιο, δεν ήξερα ότι μένεις εκεί, πρέπει να είναι δύσκολη εποχή. 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×